Статьи

Божиќ дрво го направите сами од отпадни материјали: памучни тркала

 1. Едноставна и оригинална новогодишна елка со свои раце од материјали за отпадоци
 2. Како да направите новогодишна елка со свои раце надвор од хартија
 3. Божиќното дрво го направите сами од памук влошки - видео господар класа чекор по чекор

Како да ја декорирате просторијата за Нова Година и дајте убав новогодишен подарок на своите колеги на работа? Лесно и едноставно! Фантазија и желба, лепак и хартија - и уште 5-10 минути од вашето време. И, Нова Година дрво е направено од хартија (од отпадни материјали) подготвена за Нова Година. Малку повеќе време, но исто така фасцинантно и "њашко" - елка од памук.

И тогаш е видеото: Божиќ дрво го направите сами од памук влошки

Едноставна и оригинална новогодишна елка со свои раце од материјали за отпадоци

Како да ја декорирате просторијата за Нова Година и дајте убав новогодишен подарок на своите колеги на работа

Божиќ дрво го направите тоа сами

Сите креации пред празник го доведуваат до морето позитивно. И расположението да стане свечено и чувство на прослава опфаќа сè наоколу. Сега ви предлагам да ја направите најмалата елка од хартија и импровизирани средства. Економичен, буџет и убав. Покрај тоа, овие новогодишни дрвја може да се направи во огромни количини и да се стави онаму каде што сакате.

Исто така можете да ги користите како занаети како украси за новогодишна елка или да обезбедите празнична соба.

Исто така можете да ги користите како занаети како украси за новогодишна елка или да обезбедите празнична соба

Божиќ хартија позадина за новата година

Како да направите новогодишна елка со свои раце надвор од хартија

Ви требаат некои материјали, имено:

 • Хартија, подобра боја (било, дури и исечоци од списанија)
 • Декоративен игла (колку е поголема, толку подолго ќе биде вашето дрво)
 • Мониста или мониста (по можност поголема за слабоста на вашата елка направена од хартија)
 • Лепак (сјајот) со искри (обоени цевки, сеуште можете да ги видите во продавниците "сите од")
 • Обични шампањ плута или шише вино
 • Ножици

Ова сигурно ви е корисно:

 1. Што да се даде за Нова Година - 50 светли идеи?
 2. Што да се готви нови за Нова Година?
 3. Што да се прослави Нова Година?
 4. Свежи рецепти за новогодишни салати
 5. Каде оди и каде да се сретне со Нова Година?

Продолжуваме со производство на новогодишни занаети (декорации):

 • Првото нешто што треба да се намали ленти со хартија. Бидејќи вистинската елка од врвот надолу се губи во форма на конус, тогаш лентите мора да се сечат на различни дебелини.

Исечете ленти со различни ширини

 • Тогаш истите обоени ленти со еднаква должина, но со различни ширини се сечат на мали плоштади.

Исечете ги на мали плоштади

 • Ние земаме игла и низа квадрати од 5-6 парчиња. Помеѓу купиштата квадрати, можете да нанесете мушка или мониста (дрвото ќе стане повеќе луксузно и поелегано).

Стринг квадрати на игла

 • Подгответе плута - декорирајте го со сјајно лепило и лепијте мали зрнца (можете да создадете снежен ефект во подножјето на елката).
 • Откако ќе завршите со свиткување на хартијата, тоа е како ќебап, ставете ја божикната елка во корпата за да не се колабира.

Додајте монистра на иглата

 • Погледни ја вашата завршена убавина и, доколку е потребно, ги скратите рабовите на "гранките". Украсете со сјајот.

Хартија новогодишна елка

Таквите елегантни новогодишни елки можат да бидат подготвени одредена сума - во резерва. Уредување во станот на различни места. И тоа може да се користи и како новогодишен подарок или подарок.

Поврзете се со вашите господар класа деца и познаници. Тоа ќе биде позабавно и забавно. И занаети многу пати.

Божиќното дрво го направите сами од памук влошки - видео господар класа чекор по чекор

Гледам толку неверојатни Новогодишни занаети цело време: во детски градинки и во основни часови на училиште и на изложби. Популарноста добива интензитет. Бидејќи таква елка да се направи едноставен и ефтин.

Што е потребно:

 • Памучни влошки
 • Топлина пиштол или супер лепак
 • Божиќно лепење, картонска и бела плетенка
 • За декорација - монистра
 • За спојување - степлер

Како да се направи:

 1. Земеме пакувања од четири памучни влошки од по 100 парчиња. Свиткајте во рампа за памук и зацврстете со степлер. Значи со сите дискови. Трпение и работа - сите малку напор! Игли на новогодишна елка се варат.
 2. Потоа го правиме картонот основа за идната новогодишна елка. Излегува конусот.
 3. Потоа следи на самиот крај на конусот околу обемот со леплива лента. Боја со бела боја.
 4. Последниот чекор е да се држат сите игли (памучни влошки). Почнуваме од дното кон врвот.
 5. Останува само да ја красат нашата елка со мониста и да направиме ѕвезда за тоа. Можете да насликате или да закачите синџир.
 6. Нашата елка од памучни влошки е подготвена да го направи тоа сами!

Среќна Нова Година вам пријатели! Сите најдобри и мир на вашето семејство!

Што да се готви нови за Нова Година?
Што да се прослави Нова Година?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: