Статьи

Дали знаете како да аплицирате парфем?

Парфем - суштински атрибут и истовремено тајно оружје на секоја жена. Практично секој од нас има неколку убави шишиња со различни ароми на гардероба - ден, вечер, секојдневно или за посебна пригода.

Но, од тоа дали знаете како правилно да аплицирате за парфем, резултатот од вашите напори зависи од тоа дали ќе ги оперирате и фасцинирате другите или ќе ги истерате и ќе го натестите носот Но, од тоа дали знаете како правилно да аплицирате за парфем, резултатот од вашите напори зависи од тоа дали ќе ги оперирате и фасцинирате другите или ќе ги истерате и ќе го натестите носот.

Секако, вие сте за првата опција. И се надеваме дека нашите препораки ќе ни помогнат.

Главното правило при примената на парфемот е умереност. За да мириса добро, не е потребно да се става парфем од глава до петица. Доволно е да се стави само неколку капки. Само треба да знаете каде.

И ова е нашата следна препорака. Нанесете парфем до местото каде што срцето чука. Звучи романтично, но сè е многу поедноставно. Можете да го слушнете срцето во пулсирањата на вените - на вратот, храмовите, во дупката на лактите и колената, зад лобусите на ушите и на зглобовите.

Кожата е потопла тука, а аромите на неа се отвораат појасно и заситени. Ако кожата е навлажнета и пред да се нанесе парфем, аромата исчезнува многу побавно. Ве молиме, тука е одговорот на прашањето како правилно да се нанесе парфем, така што мирисот трае подолго. Секогаш сте заинтересирани за него, нели?

Но, ако има шише со спреј на шишето од парфемот, тогаш е подобро да се направи поинаку. Само прскајте неколку пати пред вас и внесете го добиениот облак. Парфемот подеднакво се вклопува на вашата кожа и на глава - сте завиткани во пријатен миризлив воз.

Ништо не е комплицирано, нели? Но, тоа не е сè.

Никогаш не користете парфем на нечиста кожа или коса. И уште повеќе, не се обидувајте да го сокрите мирисот на пот со нивна помош. Резултатот нема да ве задоволи. Исто така, не треба да се мешаат различни вкусови, на пример, да се стави вечерниот парфем во текот на денот.

Не е препорачливо да се користи парфем во областа на бикини, особено длабоко Не е препорачливо да се користи парфем во областа на бикини, особено "длабоко".

Ова не е само лоша форма, туку и опасно за здравјето.

Примената на капакот од парфем од шишето исто така не е многу хигиенски.

Вашиот себум потоа ќе влезе внатре и може едноставно да ги расипат. А со цел вашиот омилен парфем да ве воодушеви што е можно подолго, ви се потребни правилно складирани не заборавајте за тоа.

Ако треба да одите во ресторан или да бидете поканети на вечера, користете го парфемот како минимум. Мирисот на парфемот не треба да го засени аромата на садовите на масата. Исто така во овој случај, примената на парфем на рацете и косата.

Оние кои се навикнати да парфюмираат не само телото, туку и облеката, ќе бидат заинтересирани да научат како да нанесат масло парфем за да не оставаат траги на ткаенината.

Значи, никогаш не ставајте парфем на предната страна од фустанот или јакната. Само нанесете неколку капки директно на телото. Значи мирис ќе биде подобро да се одржи, и не ја расипам скапа работа.

И последното нешто што би сакале да го споделиме, никогаш не тријте парфем на телото. Ова ќе ја скрши својата структура и, следствено, звукот на мирисот.

Користете парфем правилно и секогаш бидете неодолива!

Користете парфем правилно и секогаш бидете неодолива

Секогаш сте заинтересирани за него, нели?
Ништо не е комплицирано, нели?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: