Статьи

И утрото имаме ... HOLIDAY! Што да служат и како да служат на свечениот појадок

  1. Прекрасен почеток) Можеби сте забележале дека ако твоето будење започне со радосна белешка, тогаш...
  2. Третира
  3. Пржени јајца
  4. Елегантна фрирта
  5. Тепсија
  6. Мм ... И тука е десертот)
  7. Печење
  8. Поставување табела

Прекрасен почеток)

Можеби сте забележале дека ако твоето будење започне со радосна белешка, тогаш целиот ден е лесно, во добро расположение. Се чини дека радосното утро ве придружува насекаде - и не можете да го заборавите вкусот од утринскиот ден.)

Во старите денови, луѓето ја дадоа оваа голема вредност и ја исполнија својата спална соба со разни украси за да ги потсетат на убавото.

Постојат многу начини да ги потрошите утрото незаборавно, а денес ние ќе ви кажам за еден од нив!

Празник појадок

Празничен појадок не мора да биде врзан за одредена прослава , можете едноставно да организирате изненадување за вашите најблиски и уште еднаш да ги кренете своите духови, давајќи многу впечатоци и насмевки!

Празничен појадок не мора да биде врзан за одредена прослава , можете едноставно да организирате изненадување за вашите најблиски и уште еднаш да ги кренете своите духови, давајќи многу впечатоци и насмевки

На пример, ако одлучите да го прославите празник надвор од домот , таков појадок навистина би бил многу добра опција за започнување на денот! На крајот на краиштата, им давате на своите најблиски топла и пријатна атмосфера на домашен одмор.

На крајот на краиштата, им давате на своите најблиски топла и пријатна атмосфера на домашен одмор

И ако сакате славењето да се запамети подолго време - продолжи неочекувано, и од оваа уште пријатна, празнична маса! Покријте ја утрото по забавата! Децата ќе бидат воодушевени , бидејќи празникот не се случи многу.)

Третира

За таков случај, вашите омилени јадења се совршени - декорирајте ги и претворете ги познатите јадења во кулинарски уметнички дела!

Пржени јајца

Се чини - добро, што јадеа јајца на одмор маса? И само погледнете ги овие прекрасни убавини!

И само погледнете ги овие прекрасни убавини

Постојат многу рецепти за подготовка и сервирање на ова јадење : пржени јајца во половини од авокадо, пржени јајца во прстени или половини од пиперка, пржени јајца во палачинки, во сад за печење, пржени јајца во кошници за леб - и ова не е целата листа!

Секојдневно готвачи доаѓаат со нешто ново.)

Елегантна фрирта

Продолжувањето на темата на јајцата е грев да не се споменува омлет.) Италијанците излегоа со сè за нас и го нарекоа ова чудо "фритата". Ова е омлет со различни пломби: зеленчук, билки, печурки, сирење - сè што уживате.

Одлична опција за празнична маса, бидејќи нејзиниот изглед сам по себе е празник!

Тепсија

Ова чудо е совршено за вашата маса и солени и слатки. Можете да направите тепсија од зеленчук, тестенини, каша или урда.

Обрни внимание на кутии - тоа може да биде бобинки, овошје, печурки или зеленчук. Впрочем, празник антена треба да биде не само вкусна, но исто така убава.)

Кашеролот обично служи како главен тек, а не десерт.

Кашеролот обично служи како главен тек, а не десерт

Мм ... И тука е десертот)

Парфајт - Совршен за празнично лекување за појадок. Впрочем, ова е светло, но многу вкусно јадење, тоа ќе биде достоен декорација на маса!

Подгответе го од урда, јогурт, шлаг, додадете ореви, бобинки, па дури и парчиња бисквити или чоколадни парчиња! Марципан , захаросани плодови, сусам - овој млечен десерт, исто така, совршено ќе се надополни!

Ова јадење не само што изгледа шарено , туку е исто така корисно за убавина и здравје.) За да го направите десертот уште поинтересно - пополнете ја садот или чашата со слоеви и секогаш во проѕирен контејнер. )

)

Можете исто така да служи сладолед! Ако го ставите во невообичаена мувла - основата на портокал, диња или друго овошје - сладоледот ќе стане повеќе празничен.)

)

Печење

Обично палачинки Се претвори во вистинско кулинарско чудо! Можете да направите солени и слатки пломби и да им служите на почетокот и на крајот од утринската празника.)

)

Поставување табела

Се разбира, поставувањето на табелата има важна улога, бидејќи деталите создаваат чувство на славење.

Се разбира, поставувањето на табелата има важна улога, бидејќи деталите создаваат чувство на славење

Можете да организирате вистинска прослава со поставување на табелата според сите правила.)

)

Но, ова не е огромно, бидејќи главната работа е расположението! Додај бои - декорација на маса со цвеќиња или само убави салфетки, организира сувенири или плодови композиции на масата.

Можете да ги декорирате масата дури и со обични гранчиња или вазни полни со цветни ливчиња, свеќи, исто така, ќе создадат незаборавна атмосфера.

Најважно е оние чувства што ќе ги искусат вашите семејства и пријатели, бидејќи таквите моменти ќе бидат запаметени од нив засекогаш!

Имајте прекрасен ден и пуштете го празник да живее во вашето срце и дома секој ден.)

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: