Статьи

Како да дознаете кој ќе биде вашиот дечко. Како да го дознаете името на предадените: едноставни и сигурни начини

 1. Како да го дознаете името на човекот во чајните лисја
 2. Како да го најдете името на неговата сопруга со светилки
 3. Како да го дознаете името на неговата сопруга со восок
 4. Како да го дознаете името на вашата жена со порцелански плоча
 5. Како да го најдете името на заверениот низ огледалниот коридор
 6. Неколку начини на гадање за иднината на нејзиниот сопруг на хартија
 7. Некои повеќе начини на дивинација за идниот сопруг

Животот станува поинтересен кога се откриваат некои од неговите тајни. И една од најинтригантните тајни на судбината - како е името на идниот сопруг: мало девојче ќе одбие да ги научи овие информации. Спроведување на среќата за името на посветениот е доволно лесно. Единствениот услов е дека треба да верувате во моќта на обредот што се изведува и навистина сакате да се запознаете со младоженецот во отсуство.

Кога и како да го дознаете името на идниот сопруг дома?

Правилата на магична работа

Практиките на дивинација се уметност која може да се изучува цел мој живот. Искусните практичари буквално знаат како да направат предвидување на коленото, но се препорачува вештерките за почетници да се придржуваат кон голем број услови кои придонесуваат за поефикасен и сигурен резултат.

Има многу прашања во врска со оптималното време за да се добие предвидување. Забележано е дека некои датуми се подобри од другите:

 • Гатањето во име на заложниците за Божиќ е можно за девојчињата кои се под покровителство на христијанскиот egregore (кои се симпатични на силите на оваа религија и се подготвени да се занимаваат со нив);
 • периодот од Божик до Богојавление е идеален за сите оние што се потсмеваат, бидејќи среќата за името на свршениците до Божик е изведена стотици години, а ритуалите се добро разработени од енергетска гледна точка. Ако обредот се прави правилно, тогаш вистината ќе се отвори на апсолутен почетник;
 • на свој роденден, лесно е да се дознае името на свршеното: среќата кажува успева, бидејќи на овој датум портите на суптилниот свет се отвораат за секој човек. Ќе се појават какви било предвидувања, особено со добро воспоставена врска со кланот Егрегор (може да се зборува за тоа ако семејството го почести споменот на починатите роднини, а мртвите понекогаш комуницираат со живите преку знаци или соништа);
 • Можете да го дознаете името на вашата посветена во пресрет на Новата или Старата Нова Година. Како и во случај на Божик, овие празници се разработени од многу генерации, и затоа овозможуваат без посебни тешкотии да добијат пристап до скриени информации.

Дозволено е да се изврши ритуал на типичен ден, но подобро е да се потврдат резултатите на "специјален" датум.

Правилата на предиктивни обреди се стандардни:

 • Не кажувајте никого за планираната работа.
 • Сомневајќи се сами.
 • Бидете сигурни и не се плашите. Стравот ги согорува енергетските ресурси на лицето, што го прави магично беспомошен.
 • Верувај во ритуалот. Обредот мора да биде избран сам по себе: ако не предизвика отфрлање, тогаш шансите за успех значително се зголемуваат.
 • Чувајте ги смиреноста и споделувањето хумор. Успешно предвидување претпоставува дека сопственикот не го превзема процесот премногу сериозно и си дава право да направи грешка. Во оваа состојба, сите внатрешни чувства стануваат влошени, и многу е лесно да се добие точен одговор.


Поголување на името на заветот со прстен

Прстен - уникатна декорација. Тоа е затворен круг, кој го гарантира енергетскиот интегритет на производот. Оваа функција дава накит како моќен магичен и предвидлив потенцијал. За да го дознаеш името на твојата свршеница, треба да почекаш навечер: кога сонцето исчезнува низ хоризонтот, светот внимателно ги чува своите тајни.

За ритуалот ќе треба:

 • едноставен прстен без камен и конец (сребро или бакар);
 • тенка восочна свеќа;
 • силна нишка;
 • лист хартија на која е напишана азбуката.

Потребно е да се запали фитил: ако не успее прв пат, тоа значи дека треба да се запре гатањето, бидејќи денес нема да има одговор. Треба внимателно да го ставите прстенот на свеќата (ќе лежи на маса или ќе се фати на светилникот) и ќе го изговори заговорот:

"Мојот мил отпуштен мамар скита низ светот, барајќи мал прстен, гледајќи на земјата, не може да го најде, се сеќава на неговото име и ми кажува. Како ти е името, муамци? "

Кога свеќата изгори, обесете го прстенот на конецот. Добијте еден вид на нишало. Треба да се чува над лист хартија - прстенот, отстапувајќи, ќе ги означи буквите од кои ќе се формира името на договореното.

Како да го дознаете името на идниот сопруг од книгата

Многу е едноставно да се работи со текстот, бидејќи одговорот ќе биде недвосмислен: универзумот нема да мора да бара начини да даде предупредувачки знак - доволно е девојката да го види печатениот збор. За церемонијата ќе ви биде потребна само една книга (по можност уметничка, но исто така ќе се направи референца со имиња). Техничката литература не е релевантна за очигледни причини: веројатноста за наоѓање име таму е мала. Треба да ги ставите дланките во книгата и, концентрирајќи се, да изговорите заговор:

"Каде се моите осудени муммери, испратени од судбината, дадена од небото, предводена од Бога, скитајќи по патеките, не знаејќи го моето име, чекајќи да се сретнам. Нека ми биде откриено името, нека падне во моите очи, нека не исчезне од изгледот, дај ми да знам, така што го чекаше заверениот, по името на тоа. "


Поголување на името на неговата посветена

Треба само да поднесе барање - и судбината ќе одговори. Како и во случајот со една книга, лесно може да се дознае името на идниот сопруг на хартија: во втората увид, раката на девојката самостојно ќе го извлече неопходното, вистинско име.

Ќе треба:

 • голем земјен тенџере;
 • колку што е можно намалување на парчиња хартија;
 • пенкало или молив;
 • сина или црна дебела ткаенина.

Првото нешто што треба да се подготви. Се препорачува да се напише машко име на секое парче хартија: колку е поголем бројот на нив, толку е поголема веројатноста дека токму тоа е истото што се прашува. Едно парче хартија традиционално останува чисто; нејзиниот пад сугерира дека прогнозата не успеа, бидејќи точното име не беше. Сите белешки треба да се исфрлат во тенџере, да се покрие со крпа и да се меша. Следно, треба да го изговарате текстот три пати:

"Се вари, се вари печката, јас се пече палачинки за мојата свршеница, и кого треба да се јавам? Како да се поврзеш со младоженецот? Кажи ми, судбина, субинушка, кажи ми мило мало име, не ја крие вистината од мене, па го повикав младоженецот на палачинки. "

Доволно е да се спушти раката во сад и да се извлече првото парче хартија. Името напишано на него му припаѓа на идниот сопруг на вештерката. Ако сакате, по завршувањето на дивинацијата, можете да печете палачинки и да ги ставате на прозорецот, изразувајќи благодарност до повисоките сили.


Како да го дознаете името на свршениците во сон

"Оженет човек е облечен, дојде кај мене облечен" - вака шепотеа нашите пра-баби, прашувајќи се на додворувачите во Божиќната недела. Времињата се сменија. Но, современите жени, и покрај успешната кариера, финансиската независност и огромното рамнодушност кон машкиот пол, исто така, чекаат Божик да ги расположи своите посветени. Покрај тоа, тие сакаат да го знаат името на наменетиот сопружник.

Може да се погоди секој ден, но Божик време е најповолното време во годината за љубовна галаксија, предвидувања, љубовни магии.

Како да го дознаете името на човекот во чајните лисја

Можете да извршите ритуал на секој непарен ден од месецот. Ставете запалена свеќа и длабока чинија на масата. Истурете го зачинетото кафе во половина чаша. Пијте го пијалокот во мали голтки на кафе. Потоа, поништете ја чашата на чинија и по една минута подигнете ја. Во резултат на развод ќе ги видите буквите, ќе ги совпаднете, прочитајте го името на заверениот.

Како да го најдете името на неговата сопруга со светилки

Глави на кромид кромид знак со машки имиња. Засади ги во тегли на вода или во земја. Кој сијалица ќе даде никне пред - во име на тоа и да чекаат за понуда на рака и срце.


Како да го дознаете името на неговата сопруга со восок

Ова тврдење може да се изврши секоја ноќ во годината, по полноќ. Истурете вода во плитко јадење. Засвети црква свеќа, навалите го над садот, велејќи: "Мојата осудена дојде, објавете го вашето име." Почекајте до пет капки растопен восок во течноста. Сега внимателно погледнете ги замрзнатите восочни знаци, меѓу нив ќе биде и почетната буква од вашиот свршеник.


Како да го дознаете името на вашата жена со порцелански плоча

Сомневането на порцелански плоча е стар сериозен чин, бидејќи во овој процес духот на починатиот човек е, како по правило, близок роднина . Спроведува од страна на неколку луѓе. Привлечете за оваа цел вашите пријатели кои веруваат во чуда и сакате да го знаете името на нејзиниот вереник.

Ќе ви треба лист за хартија за цртање, пенкало со чувствителност, нова плоча за десерт. Пишувајте на хартија во кружни букви од азбуката. Во центарот, ставете превртена горната плоча со дното, означете ја стрелката на неа. Ставете ги прстите на работ на плочата и, предизвикувајќи го духот, поставете прашање. Плочата ќе почне да оди од писмо до писмо, да ги запомни, додавајќи зборови. По завршувањето на погодувањето, му благодариме на духот за обезбедената помош.


По завршувањето на погодувањето, му благодариме на духот за обезбедената помош

Како да го најдете името на заверениот низ огледалниот коридор

Дивинацијата не е за слабо срце, но помага да се открие името на брачниот другар 100%. Ако одлучите да одржите ритуал, направете го тоа во најмалата соба во станот.


Ако одлучите да одржите ритуал, направете го тоа во најмалата соба во станот

Верувајте или не во предвидувањата, вашиот бизнис. Но, овие ритуали биле тестирани со векови, и ако тие биле лажни, тие тешко ќе стигнале до нас. Оди до среќа да кажуваш сериозно, исто како и нашите предци, а потоа сигурно ќе можеш да ја разгледаш својата иднина.

Многу девојки се трудат барем делумно да го подигнат превезот на тајност и да го видат името на нивниот иден сопруг. Денес, благодарение на искуството што е стекнато низ вековите, постојат неколку начини да се знае иднината. Тука спаѓаат нумерологијата, хирургијата, астрологијата, раскажувањето на карта, сите видови ритуали и многу популарни верувања.

Отсекогаш имало луѓе кои биле убедени дека е смешно да веруваат во предвидувањата и дека ова е потполна глупост, но повеќето луѓе можат да го кажат спротивното. Докажување на верноста на едно или друго мислење е тешко за овој ден. Весниците и Интернетот се полни со реклами со понуди за гадање за иднината, изработка на индивидуален хороскоп и откривање на името на идниот животен партнер.

Астролозите сѐ уште сочинуваат хороскопи, а сѐ уште се прашувам за среќата, бидејќи има некој што ќе го стори тоа и најверојатно никогаш нема да се промени.

Во сите времиња меѓу младите невенчани девојчиња, дивинацијата беше во голема побарувачка. И тоа не е изненадувачки, затоа што кај младите луѓе се особено поспани. Срцата на млади девојки се исполнети со претчувство на магија и жед за авантура, а пред нив е долг живот исполнет со достигнувања и откритија. Сите сакаат однапред да знаат кои се нивната судбина и со кого треба да одат рака под рака за да одат низ сите радости и таги, моменти на среќа и неволји. Затоа постојат многу начини да се дознае негуваното име, како и благосостојбата или вид на активност на идниот сопруг. Во оваа статија ние нудиме да се запознаат со најпопуларните начини да го научат непознатото.

Неколку начини на гадање за иднината на нејзиниот сопруг на хартија

Поставете ги на масата парчиња хартија со машки имиња. Земете игла или златен прстен и навој свила нишка еден или друг начин, кој е долг 15 см. Голем и показалец држете ја низата и држете го прстенот (или иглата) со оваа нишка на секое парче хартија со името. Ако над кое било име прстен почнува да се лула произволно како нишало или се вртат околу себе, тогаш тоа ќе го нарече вашиот свршеник.

Собери чист лист хартија А4 во повеќе парчиња. На секоја од добиените парчиња напишете едно машко име и ставете ги сите пред спиење пред да легнете. Веднаш штом ќе се разбудите наутро, земете еден од овие белешки, со што ќе го научите името на вашиот иден сопруг.

Подгответе контејнер со вода (карлица), никел за свеќи, орев школки, глина и многу парчиња хартија, кои, како и во претходните два методи, треба да бидат напишани машки имиња . Прикачете парчиња хартија со имињата на глината на страните на контејнерот со вода од нутријата (растојанието помеѓу отпадоците од 2-3 сантиметри едни од други). Засвети свеќа и го запалам во оружје, потоа спуштете го во водата во центарот на карлицата. Ќе го знаете името на вашиот иден сопруг кога школка со свеќа ќе застане во близина на еден дел од хартијата.

Некои повеќе начини на дивинација за идниот сопруг

Постои вкусен начин на дивинација за мажот, имено неговото добро и вид на активност - според семките од цреша. За да го направите ова, треба да јадете цреши и, кога ќе го плукате секое семе, да ја дознаете окупацијата на идниот сопруг, да ги наведете имињата на различните професии и да ја одредите неговата благосостојба, да речете "сиромашна, богата, убава, интелигентна, љубезна, смешна, зла, здрава , болен, арогантен, питач "итн. Зборот на коските ќе заврши ќе се однесува на вашиот иден брачен другар.

Со цел да го имплементираме следниов начин на дивинација во името на идниот маж - гатање на рацете на вашите раце, потребна ви е девојка. Таа ќе мора да ја земе раката во близина на подлактицата со нејзините две раце и, со метод на "пребивање", да ја скролувате како да ја исцеди алиштата. Меѓу нејзините раце треба да биде растојание од најмалку десет сантиметри. Додека еден пријател во оваа положба ја држи твојата рака, треба да ја погледнете кожата на раката на внатрешноста на подлактицата, каде што се формираат дамки или набори. Ако ова или она што ве потсетува на писмо, тогаш името на идниот сопруг ќе започне со тоа.

Можете дури и да погодите за кора од јаболко. За да го направите ова, излупете го јаболкото така што нејзината кожа изгледа како спирала. Потоа, фрлете ја кората над левото рамо и, претворајќи се, погледнете, можеби кората падна на подот во форма на некоја буква. Ако ова се случи, тогаш сигурно ќе се појави името на свршениците.

Еден од начините на кои гатањето во името на идниот сопруг е гатањето со името на минувачот. Излегувај на новогодишната ноќ на улица и првиот човек со кој се среќаваш, прашај го неговото име. Какво име ќе го повика, и ќе го повика твојот иден партнер во животот.

Ниту една од овие опции не е вештерство или црна магија, но среќавачите не препорачуваат премногу за да се вклучат. Факт е дека тие веруваат дека, погодување, човек ја програмира својата судбина, со што престанува да биде господар на својот живот. Но, во секој случај, само вие треба да одлучите "дали тоа ќе биде" или да ја задоволите вашата љубопитност преку еден од методите на дивинација. Среќно!

Кога и како да го дознаете името на идниот сопруг дома?
Како ти е името, муамци?
Како да се поврзеш со младоженецот?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: