Статьи

Како да го плетете косиот за да направите прекрасни кадрици. Пигтили за ноќ или начин да се создадат убави кадрици

 1. Колички за создавање на волуметриски и убави кадрици
 2. Конвенционални три-плетени плетенки за совршени кадрици
 3. Стил на Curler
 4. Поставување без помош на специјални алатки
 5. Едноставен стил за коса со средна должина
 6. Дали сте еден од оние милиони жени кои се борат да бидат со прекумерна тежина?

Дали сакате да ја измиете косата пред спиење, така што рано наутро, пред да се разбудите целосно, не брзајте околу станот со крпа на главата?

Тоа е добра идеја , кои не се појавија само заради погодност: ја измијате косата ноќе, ќе им дозволите да се исушат, а со тоа и да го зачуваат своето здравје и убавина. Но, фрустрација - во утринските часови, кога ќе го разгледате вашиот одраз во огледалото, се плашите од нарушувањето што сте го сместиле на главата. Што да направам? Денес донесуваме ваше внимание 7 едноставни фризури во текот на ноќта, зачувување на стил на коса; фризури кои не ќе им дозволат на перницата да го уништи уредниот изглед на вашата коса. Секоја девојка сака да оди со убаво поставена коса секој ден. Но, законот на подлост не дозволува тоа - свежа фризура за ноќта е "уништена" со перница. Во утринските часови да поминете малку време на стилизирање на косата и секогаш излегувајте, како на модната патека, нудиме 7 фризури кои треба да ги направите пред спиење.

1. Во утринските часови за да добиете фризура со мало невнимание наречено креветска глава, нежно ја мешајте косата, без да ги допирате корените. Соберете го пакетот со мека крпа за џвакање.

2. За меки бранови, изсушајте ја косата и насочувајте струја до врвовите. Нанесете малку мус за да додадете волумен на корените и крем стилизирање лосион за целата должина на косата, освен за коренот зона. Земете една жица по една, навлечете ја во лабаво врзани држачи во насока од лицето и зацврстете со шноли.

3. За да добиете ефект на "само надвор од кабината", користете меки curlers. Не потполно ја исушите вашата коса, навивам на кадрици. Во такви curlers тоа е удобно да спијам. Да се ​​направи поудобно да спие, спијте на перница со мека пердув. Мека curlers - повеќето нежна алатка за коса. Ако имате време, не ја исушите косата. Откако ќе чека малку, косата ќе почне да се исуши, ќе ги навезат кутарите. Откако ќе ги отстраните, добивате одличен резултат.

4. За сопствениците на кратки фризури, исто така има и излез. Будење во утринските часови, тие ќе заборават на фразата "Паднав од депонија камион, сопираа мојата глава." За да ја задржите косата да се држи на страни, заменете ја памучната перница со сатен или свила. Мазната површина ќе го намали триењето. За јачината на звукот, потпирајте ја косата напред со мала фиба.

5. За да се скроти кадрава коса, нанесете мус за да ги исправи кадрици на сува или речиси сува коса. Потоа чешел чешел со фини заби. Резултатот се зацврстуваат со штитници зад ушите. За да избегнете брчки, ставете мали парчиња хартија под иглите.

6. Земете светло брановидна коса, можете да користите плетенки. Плетење погоден број за вас ноќе.

7. Пред две години беше мода да се направи гроздовете со помош на специјални "bagels". Сега тие се во минатото, но не ги фрлајте во ѓубрето. Тие можат да се користат за фризури за ноќ. Со отстранување на тоа наутро, ќе добиете уредни, свежи кадрици.

Често желбите на жените одат против природните податоци. Девојките со симпатични кадрици сакаат да добијат права коса, а долги коса убавини сакаат да имаат. Но, модерните агенти за виткање ја уништуваат структурата на косата. Но, денес, можете да најдете огромен број на различни начини за создавање кадрици, без користење на специјални алатки и апарати.

Најчестиот начин се ножеви. На овој начин, сите девојки можат да го користат, бидејќи нема ништо полесно отколку да ги плеснете обичните пигтили и во утринските часови да добиете весели кадрици на главата.

Колички за создавање на волуметриски и убави кадрици

Со цел да се добие обемна фризура во утринските часови можете да плетенка на француски плетенка за ноќ.

Во средината неопходно е да се направи дури и разделба, за оваа цел се користи рамен чешел со ретки заби. Од предните нишки, во износ од две парчиња, и ќе создаде спајкет. Високата позиција на плетенка вели за силниот волумен на косата наутро.


Високата позиција на плетенка вели за силниот волумен на косата наутро

На круната на десната страна, неопходно е да се одделат три идентични ленти кои се шират една од друга. Затегнете ја плетенката за да биде построга.

Постапката на perekidki продолжува, но страничните нишки постепено се додаваат. Кога плетенката е плетена до нивото на ушите, сплесканата коса ќе се собере и ќе останат само три главни нишки, стандардната плетенка е сплетена до крај.

На левата страна треба да ги направите истите чекори. Одлична опција за млади модничари кои одат на училиште.

Конвенционални три-плетени плетенки за совршени кадрици

Со цел да направите кадрици со користење плетени плетенка за ноќ, можете да ја користите стандардната опција за ткаење. За да создадете мали кадрици, ќе ви требаат повеќе плетенки, околу 10 до 20 тенки плетенки.


Неопходно е да се направи следново:

 • Мојата глава, натопена со крпа и чешлана. Вие не треба да ја исушите вашата коса со фен за коса, бидејќи тие мора да се влажни. Кадрици се добиваат само кога "влажни" пигтите се плетат, сушат преку ноќ на природен начин;
 • Пополнете мала сад со вода и додадете лак таму со попрскување;
 • Одделете ги потребните нишки и чешел. Со вода од сад, го навлажнуваме навивам и ткајте го во редовна пивница. Ако има тресок, тогаш подобро е да го оставите непроменето;
 • Така правиме со целата коса. На совети, за одредување, се користат тенки еластични. Тоа ќе потрае околу еден час да ги ткае сите плетенки. Од дебелината на косата зависи од бројот на плетенки;
 • Сите резултирачки плетенки мора да се фиксираат со лак;
 • По целосно сушење, тоа е, во утринските часови, отфрлање на pigtails. За да се обезбеди, посипете ги со друг слој од лак;
 • Кадрици не треба да се чешлаат, бидејќи чешел ќе ги направи меки, а фризурата ќе изгледа како глуварче. Таквите кошули можат да останат на главата околу три дена.

Со помош на чешел потребно е да се раздели крст на крстот.

Резултатот ќе биде четири насоки. Ткаењето може да се започне од која било од четирите страни, другите три се одделени со барета за да се избегне мешање.


Ткаењето може да се започне од која било од четирите страни, другите три се одделени со барета за да се избегне мешање

Избраната влакно е поделена на половина и искривена во пакетот, на пример, во насока на стрелките на часовникот.

Две жици се искривени заедно и фиксирани во пунџа. Ние ги правиме и останатите делови.

Како резултат на тоа, во утринските часови, ќе испаднат како по големите дигалки. Фризурата изгледа романтично и женско.


Фризурата изгледа романтично и женско

Што да правам ако нема виткање и пеглање, и сакам да добијам убави кадрици? Одговорот е едноставен - пигтите за ноќ. Овој метод на мавтање не е инфериорен во резултатот на кој било уред, а косата останува безбедна и звучна.

Стајлирањето на косата за ноќ е најлесниот начин да не ги губите вашите утрински минути за да креирате стил на коса и стил на коса. Но, со цел да ја направите вашата коса соодветна и во исто време да спиете мирно цела ноќ, постојат многу начини од тешко до најлесно. Интересно, едноставниот стил за ноќта ќе помогне да се создаде вистински интересен и оригинален имиџ и ќе привлече внимание и ќе покрене прашања, на пример, како може да успеете да направите такво совршенство (" Класичен стил на коса ").

За да го направите стилот навистина предизвикува само такви емоции, не треба да користите премногу стилски производи или дури и најдобриот начин да ги направите без нив. Погодноста за создавање на стил пред спиење е тоа што не треба да се следи времето и веднаш може да се восхитувате на резултатите од ноќните трансформации.

Но, ако сакате да создадете навистина сложена и извонредна слика, можете да користите специјални косачи за коса кои се користат за ноќ, или можете да ги користите стилските алатки базирани на силиконски компоненти кои ќе ви дадат извонредна сума. Важно е да се запамети дека секој стил (особено пред спиење) треба да се прави само на добро измиена и суша коса (постои една дигресија за овој ефект при создавање на стил без специјални алатки).

Стил на Curler


Стил на Curler

Веројатно најлесниот начин да се добијат убави и еластични кадрици во утринските часови е да ги извртуваат добро на curlers и да ги остават за ноќ. Најчесто ваквиот стил е направен во посебен салон за убавина, но може да се обидете да ја репродуцирате оваа постапка дома, особено бидејќи во него нема ништо тешко. За стилизирање на косата во текот на ноќта, се користат различни косачи за коса (освен термички ролки за коса), можете да користите пластични, меки, кадифени, спирални коприва за коса или бумеранги (" Методи на стајлинг за косачи за коса ").

Целата поента на овој ноќен стил е тоа што поради долгорочниот ефект, косата навистина ја добива потребната количина дури и без употреба на пена или мус за еластичност и мазност на советите. Пред процедурата, косата треба да се измие и да се употреби било какви средства по чистењето на скалпот. Тогаш косата е исцедена и веднаш може да почне да ја искривува косата, најдобро е да се почне од задниот дел на главата и постепено да се пресели во храмовите.

Така, можно е да се фати целата коса и малку да се олесни процесот на стилизирање на косата во текот на ноќта. Откако целата коса е испреплетена, можете да одите во кревет, откако избравте удобна позиција.

Следното утро треба внимателно да ги отстраните скитниците и да ја камшикувате косата со вашите раце, кадрици треба да излезат еластични и мазни, по потреба можете да користите спреј за коса.

Поставување без помош на специјални алатки


Поставување без помош на специјални алатки

Во прилог на curlers, постојат некои вообичаени начини на ставање на косата во текот на ноќта. За да го направите ова, не треба да користите специјални алатки, доволно за да ја измиете и исушите косата на било кој вообичаен начин. На пример, за да добиете одличен утрински волумен, можете едноставно да направите долго светло или да ја собирате косата во висока опашка.

Благодарение на овој метод, косата ќе има одличен волумен, за да го зачува стилот, ќе биде доволно да ја чешла косата со пена и да ја победи со корените со прстите и модерен стил е подготвен. Исто така, можете да го користите едноставниот стил за ноќта за девојки кои имаат фризура "каскада".

Да креирате убави кадрици различна должина треба да ги пресвртувате насоките така што ќе добиете уредна знамела, која, пак, треба да се фиксира со удобни шноли или невидливи. После тоа, можете да одите во кревет, а наутро само брзо ги четкаат кадрици и ги тепате со прстите на врвот. За девојки со кратки фризури За да се избегне изгубеното време во утринските часови, можете да ја користите вообичаената мрежа за коса, која нема да дозволи вашата коса да тече и да ја задржи косата.

Едноставен стил за коса со средна должина


Едноставен стил за коса со средна должина

Со овој стил, можете да создадете прекрасна фризура и да не користите специјални алатки за стајлинг. Прво треба да се подготви удобно скришум или мала коса врски. Стајлирањето на косата во текот на ноќта се јавува во неколку фази, прво треба да се мие и да се навлажни косата, а потоа косата, кога е влажна, е поделена на влакно и добро се чешла.

По таквите манипулации, треба да ги плетете еластичните и плетенките низ целата глава. Количината и дебелината може да се прилагодат во зависност од саканиот резултат. На пример, за големи бранови, можете да направите само две плетенки, а за мали бранови, можете да направите плетенки толку дебели како прст. Откако сите плетенки се плетени, можете да ги прицврстите со невидливи глави на врвот на вашата глава и да одите во кревет.

Во утринските часови, треба да ги плетете плетенките и да ја чешите косата, ако ви треба одличен бран-ефект, можете само малку да ги плетете плетенките со прстите и да ја поправите косата со лак (" Како да се грижи за брановидна коса "). За светлосни бранови, треба добро да ја чешите косата и да користите лак со средна или целосно бестежинска фиксација.

Дали сте еден од оние милиони жени кои се борат да бидат со прекумерна тежина?

И сите ваши обиди за слабеење не успеаја?

И веќе сте размислувале за радикални мерки? Тоа е разбирливо, бидејќи тенка фигура е показател за здравјето и причина за гордост. Покрај тоа, тоа е барем човечка долговечност. И фактот дека едно лице кое губи "екстра килограми" изгледа помладо е аксиома која не бара доказ.

Стилизирање на коса ноќе или како да се креваш наутро "со таа нога" - 4,2 од 5 врз основа на 10 гласови

Дали сакате да ја измиете косата пред спиење, така што рано наутро, пред да се разбудите целосно, не брзајте околу станот со крпа на главата?
Што да направам?
Што да правам ако нема виткање и пеглање, и сакам да добијам убави кадрици?
Дали сте еден од оние милиони жени кои се борат да бидат со прекумерна тежина?
И сите ваши обиди за слабеење не успеаја?
И веќе сте размислувале за радикални мерки?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: