Статьи

Како да креирате книга

Изминатото време не може да се спореди со ништо, само со оние фотографии кои ве движат назад во времето и ви дозволуваат да ја споделите вашата приказна со другите

Изминатото време не може да се спореди со ништо, само со оние фотографии кои ве движат назад во времето и ви дозволуваат да ја споделите вашата приказна со другите. Препораки од нашите вработени за тоа како подобро да направите книга со фотографии.

РАЗМЕНА ДРУГО
Кажете ја вашата приказна

РАЗМЕНА ДРУГО   Кажете ја вашата приказна

Извонредна фото книга секогаш започнува со избор на тема. Што сакаш да покажеш во твојата книга, која приказна сакаш да кажеш? Ќе треба да размислите низ целиот концепт од приказот за покривање однапред. Размислете за редоследот на фотографиите во книгата, како ќе изгледаат во вашата приказна, но не заборавајте да размислите што ќе се случи кога вашата колекција на книги не се состои само од една I-TOMA, но кога расте и ќе се состои од многу книги? Може да ви помогне при изборот на тема, ве потсетам дека можете да додадете една година, опис, како и слика за наслов, за да ја нагласите темата на оваа книга. Ова може да биде годишен обем на фотографии од детството (сите најдобри фотографии за годината), можете исто така да направите колаж и да го подигнете како една слика. Или можеби сакате да го документирате вашето "стапало во животот" - искачување на Килиманџаро - и ви треба една голема слика на страницата ... па нека вашите мисли се бескрајни.

ВНИМАВАЈТЕ ГО ВАШИОТ ИЗБОР

Вашите слики пред да се постават на уредникот

Имајќи голема колекција на фотографии, за да создадете подобра книга, прво треба да одлучите за локацијата на фотографијата (една слика по страница или колаж ). Потоа, започнете сортирање низ вашите омилени фотографии. Помислете на вашите слики: како ќе изгледаат еден до друг. Додадете разновидност преку пејзажи, портрети и детали за фотографии, тоа ќе ви даде добра перцепција за вашата книга. Можете да испраќате фотографии од неколку извори, вклучувајќи: Instagram, VKontakte, мобилен уред или директно од вашиот компјутер. Ако не сте сигурни за резолуцијата (големина) на вашите слики со тоа што ги поставите во нашиот уредувач, можете да ја видите физичката големина на вашите фотографии. Не грижете се, ако вашите фотографии се помалку од 1400x1400 пиксели, нашиот систем ќе ве извести дека оваа слика не е погодна за печатење и нема да може да ја подигнете. Слики од iPhone 4S и постари и други големи JPG датотеки се обично погодни. Повеќе информации за квалитетот на сликата >>>>>

Избери тип на книга

Изберете стил кој одговара на вашата приказна


Нашите книги и InstaBook се дизајнирани да одговараат на вашиот живот. Изберете една опција (засега) што најдобро одговара на вашата приказна.

InstaBook - лесно да се создаде, неопходно е да се изберат само 48 слики. Можете да ги вчитате вашите фотографии и фотографии од вашите пријатели од Instagram (од било кој профил на кој сте претплатени), социјална. мрежи, од мобилен уред, како и компјутер. Погоден за мала торба, совршен за подарок, креиран на лет .....

Книга во т верување обврзувачки - Ова е книга со слика во вистинска книга (!) Тврд повез (теми за шиење, "книга" обврзувачки 7BC) со тврд капак, дизајниран за 96 страници слики. За внатрешна единица на Книгата, ние користиме неслободна премиум книга со дрвени влакна, која пренесува вистински и природен впечаток на бои и црно-бели слики. Книга со тврд повез е најдобриот избор за да ги потенцирате вашите најдобри денови. Идеален за: создавање на цела година, одмор или важен настан (голем или мал).

Зошто го сакаме:

  • Можете да додавате колажи до 200 фотографии во книги
  • Прилагодлива кошула (покритие) за да ја заштитите вашата книга и да ја покажете вашата омилена слика
  • Слики со голем формат, погодни за фотографии од патување
  • Добар подарок за вашите родители.

Нашиот совет: Хартијата со дрвени влакна апсорбира мастило на поинаков начин отколку што би очекувале. За подобро да разбереме како ќе биде испечатена вашата слика, препорачуваме да ја гледате сликата на вашиот компјутер со намалена осветленост до 50% - ако е потребно, прилагодете ја светлината на сликата.

Бидете импресивни

Прикажи една слика по страница


Нашите омилени шаблони за облик содржат една слика по страница, која им овозможува на вашите очи да се фокусираат на најважните.

Запомнете дека можете да ги додадете Вашите омилени фотографии на Instagram во процесот на креирање на Книгата за 96 фотографии и InstaBook. Вашите фотографии на Instagram може да се користат како колажи кои користат трети лица апликации и вчитан во нашиот производ во било кој изглед на страницата, 4x4, 5x5, или во комбинација со хоризонтални и вертикални слики. Ова ќе ја направи вашата книга попретпазлива.

НАЧИН СО СЛОВА

Персонализирајте го вашиот капак

Не грижете се, тоа е - мали работи кога станува збор за изборот на името на книгата - зборовите кои оставаат неизбришлив впечаток, најчесто најкратко и најсветло. Како што вели поговорката: "мноштвото е сестра на талент". Погледнете некои од нашите омилени, кратки и искрени наслови: "Мојот живот", "Здраво свет", "Италија", "Том I", II, III, IV ...!

ВРЕМЕ И ХРОНОЛОГИЈА

Не грижете се дека вашите фотографии не се во хронолошки редослед


Еден ден излегува дека залудно се збрка со низа настани. Дишете лесно и смирете :) - фотографијата во вашата книга не треба да се направи по хронолошки редослед. Разредете ја книгата со детални рамки кои добро изгледаат заедно, на пример, една слика од почетокот, а друга, кога детето веќе поминало, во еден ред. Или, ако креирате книга од фотографии од неодамнешни одмори, не плашете се да ги прикажете некои од последните моменти прво - мешањето слики во книги никогаш не ги разочарува.

ПОСТАВУВАЊЕ НА СЛИКИ

Кажете ја вашата приказна преку боја, тон и текстура


Наместо да се фокусирате на редоследот на настаните во вашата книга, фокусирајте се на деталите, шаблоните и боите, тонот и текстурите. Комбинирањето на еден објект за слики со детално покривање со прецизни детали на едно ширење е исто така одличен начин да додадете разновидност и рамнотежа кон вашата книга.

Експериментирајте со различни комбинации на фотографии, тие исто така можат да работат добро заедно за процесот на креирање на книга е големо задоволство!

Имате 7 од нашите совети за креирање на вашата најдобра фото книга. Но, ако само го потрошиш, читајќи само еден обичен совет, на крајот, книгата ќе биде одлична, сепак, бидејќи се собира од твоите најдобри моменти - и тоа е она со што се надевате.


+ Остави ги вашите коментари .......


Што сакаш да покажеш во твојата книга, која приказна сакаш да кажеш?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: