Статьи

Како да креирате свадба монограм: идеи, совети и трикови

 1. Она што треба да обрнете внимание на создавање монограм
 2. Кои фонтови да се користат при креирање на свадба монограм
 3. Создавање на свадба дизајн на монограм
 4. Како да креирате монограм со помош на услугата Логастер

Без оглед на тоа дали сте свадбен фотограф, планер на настани или најсреќна двојка, треба да знаете нешто за логоата за венчавки. Мислите дека се премногу старомодни за модерна свадба? Дефинитивно не! Класично лого за венчавки е елемент за дизајн што скоро секоја двојка може да го користи при дизајнирање покани, менија, колачи, сали и свадбени процесии.

Монограм , монограм и лигатура се логоа за фонтови . Како по правило, разликата на монограм од монограм лежи во различен број на модели и украси. Монограм е знак формиран со поврзување на буквите заедно. Најчесто, овие букви се иницијали на имиња или презимиња. Тие можат да се испреплетуваат или само да стојат во близина. Монограм е обично уметнички испреплетени и формираат убава шема на почетни букви од името и презимето. Т.е. монограм е покомплексен знак. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да креирате свое лого, вклучувајќи шаблони, идеи и графики.

Она што треба да обрнете внимание на создавање монограм

Првиот чекор за создавање на свадба монограм или монограм е да дознаете:

 • Дали сакате да користите само букви или друг украс?
 • дали ви се допаѓа подобро: ракописните фонтови или нешто помодерно?
 • Дали имате шема на бои што сакате да ја вклучите во дизајнот?

Создавање монограм, можете да користите сите фонтови. Главната цел е да се избере оној што ќе изгледа естетски пријатен со сите елементи на декор. Користете симболи како што се "&", "+" или зборот "и" за да ги поврзете буквите заедно. На пример, монограм за Ана и Максим ќе изгледа вака:
Создавање монограм, можете да користите сите фонтови

Во класичната верзија, првата буква од сега вообичаеното презиме е исто така вклучена во монограмот.

Кои фонтови да се користат при креирање на свадба монограм

Ограничете максимум 2 или 3 фонтови за употреба при печатење во свадба, вклучувајќи го и логото: покани, свадбени програми, картичка за седење и картичка за благодарност, мени. Користете го истиот елемент за сите, и сите компоненти на свадбата ќе бидат поврзани заедно. Па кој фонт да се избере?

 1. Едно време, ракопишените фонтови беа признати како модел на свадба дизајн. На пример, за класичен фонт за венчавки се погодни: ЛАВАНДЕРИЈА, ТАБОВНА ПЕСНИЦА, САМО НА САМО.
 2. Ако свадбата е во модерен стил - користете фонтови без сериф. Loveе ги сакате фонтовите: Chivo, Comfortaa, Aileron, Aganè.
 3. Гроздобер фонтови се безвременски. Можете да додадете осветленост и оригиналност на вашиот дизајн на свадби користејќи фонтови од оваа група. На пример: Бауру, Улица за облека, Паралелини.

Прочитајте ја статијата што како да го изберете вистинскиот фонт ви помага да визуелизирате различни стилови и да сфатите што е најдобро за вас.

Создавање на свадба дизајн на монограм

Кога изготвувате лого за свадба, треба да обрнете внимание на неколку важни точки:

 • Направете го вашиот свадба монограм или монограм во формат со висока резолуција . Ако планирате да преземете монограм од услуги за бесплатни акции, тогаш бидете подготвени за фактот дека, прво, тоа нема да биде уникатно, и второ - сликите нема да бидат со многу висок квалитет.
 • Ако имате монограм во боја , тогаш создадете уште еден во црно и бело , бидејќи не сите елементи на декор на кои планирате да го користите, монограмот во боја ќе изгледа убаво.
 • Ако планирате да користите свадба монограм не само на печатени производи, ве советуваме да избегнувате ултра тенки линии . Може да бидат премногу кревки или суптилни.

На пример, поканата за кралската свадба на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон (2011) изгледаше вака. Обрнете внимание на монограмот, доволно скромно, зарем не?

И вака изгледаа свадбените покани на принцот Хари и Меган Маркл во 2018 година.

Како да креирате монограм со помош на услугата Логастер

Знаеме колку е тешко да му објасниме на уметникот или компанија која се занимава со вашата свадба колку точно треба да изгледа овој елемент на декор. Затоа, ви подготвивме мал водич за создавање монограми на Интернет.

1. На веб-страницата Логастер, во полето „Име“, внесете ги иницијалите на вашиот пар и кликнете „Креирај лого“ .

На веб-страницата Логастер, во полето „Име“, внесете ги иницијалите на вашиот пар и кликнете  „Креирај лого“

2. Сега можете да изберете категорија што ве интересира и опсег на бои. Исто така во „Слоганот“ можете да го наведете датумот на вашата венчавка. Од многуте опции, изберете го најдобриот.

Од многуте опции, изберете го најдобриот

3. Кликнете на копчето „Уреди“ за промена / додавање на текст, големина на фонт, фонт, текст, украс.

Кликнете на копчето „Уреди“ за промена / додавање на текст, големина на фонт, фонт, текст, украс

4. Сега можете да го преземете омилениот монограм во формати PNG, JPEG, SVG и PDF.

Сега можете да го преземете омилениот монограм во формати PNG, JPEG, SVG и PDF

Логото е одличен и лесен начин за создавање персонализирана тема и хармонично комбинирање на сите елементи. Знаеме дека со толку многу опции можете да бидете донекаде збунети, но со малку насоки (на пример, советите погоре) можете да создадете нешто неверојатно. Среќно ... и наши честитки!

Поврзани написи:

Мислите дека се премногу старомодни за модерна свадба?
Дали ви се допаѓа подобро: ракописните фонтови или нешто помодерно?
Дали имате шема на бои што сакате да ја вклучите во дизајнот?
Па кој фонт да се избере?
Обрнете внимание на монограмот, доволно скромно, зарем не?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: