Статьи

Како да поврзеш човек со себе: засекогаш, заговор, зборови

 1. Видови на мажи
 2. Како да дејствувате со секој од наведените типови
 3. Силен човек
 4. Син
 5. Пријател
 6. Што ако тој не покажува интерес
 7. Интимност
 8. Општи правила за сите

Многу девојки доброволно признаваат дека се спремни да прибегнат кон трикови во ова прашање Многу девојки доброволно признаваат дека се спремни да прибегнат кон трикови во ова прашање.

Најпрво треба да откриете дали ова лице е соодветно за вас и каков тип на карактер го има.


Видови на мажи

Постојат неколку видови на мажи, од кои секоја бара сопствен пристап Постојат неколку видови на мажи, од кои секоја бара сопствен пристап.

 • Силен човек лесно ги освојува жените.

  Тој е независен, самоуверен, секогаш има доволно средства за нормален живот.

  Како и жените и третира нив малку надолу.

 • Син или роб. Човек, некој син, и тешко е да се заборави за тоа, комуницира со него.
 • Пријател Смирен, избалансиран, секогаш доаѓа до спасување. Често не е романтична, заборава да ја пропушти девојката напред. Лесно е да се дружиш со него, но речиси е невозможно да започне љубовна врска, бидејќи тој се однесува како да не разбира дека е прекрасна жена.

Лесно е да се дружиш со него, но речиси е невозможно да започне љубовна врска, бидејќи тој се однесува како да не разбира дека е прекрасна жена

Како да дејствувате со секој од наведените типови

За да го поврзете човекот со себе, треба да дејствувате врз основа на неговиот карактер.

Силен човек

За да победиме толку тешко. Понекогаш се чини дека тој ја гледа девојката преку. Едноставна женска кокетство не вреди да се применува овде. Подобро е да се покаже дека сте паметни и способни да ја поддржат сферата на неговите интереси.

Разговарајте со луѓе интересни и самодоволни. Резултатите од оваа комуникација ќе влијаат на вашиот разговор. Повремено ќе ја покажете небаналната пресуда и ќе ги водите своите аргументи за поддршка. Обидете се да биде интересно за него.

Син

Тука е неопходно да се разбере дека таков човек бара мајка во секоја жена. Честопати, таквата дама сака малку завладување и грижа. Ако овој тип апелира до вас, само тогаш почнете да работите на својата привлечност. Стани неопходни, неопходни за него. Грижете се за тоа, нахрани ги вашите омилени јадења. Често во јавноста, таквите мажи не сакаат да покажат дека се робови, затоа ве молам, гордост пред вашите пријатели. Покажете дека неговото мислење е закон за вас.

Пријател

Мажот веројатно нема да направи чекор напред кон зближување.

Еве што треба да го направите сами.

Изберете топло, неформално поставување.

Ако вашиот разговор се одвива под чаша вино, тоа ќе биде полесно за вас.

Продолжи да бидеш пријател со него и во исто време да развиеш љубовен однос.

Не го менувајте вообичаениот начин, тогаш интересот за вас нема да се излади.

https://miaset.ru/psychology/pickup/how-to-bind-a-man.html

Што ако тој не покажува интерес

Тука има неколку начини Тука има неколку начини. Обидете се да го свртите вниманието.

Нестандардно дело. Многумина се сеќаваат на зората на нивната врска и велат дека девојката му се допаднала кога паднала, одеднаш се насмевнала или дури покажала агресија.

За некои момци, сите девојки се сиви и непривлечни, дури и оние кои имаат препреки изглед. Такви момци како млади дами со светло "полнење".

Традиционално . Нека твојот пријател знае дека ти е интересен. Покажи сочувство - контакт по име, погледнете го, разговарајте со него, побарајте совет. Не се срамај ако не контактира. На негова страна не беше јасно одбивање.

Да се ​​однесуваш со него, па ти треба 2-3 состаноци. Веднаш штом ќе се навикне на такво внимание, сменете го својот став кон него - престанете да го забележите. Секој заинтересиран за вас. Тој потсвесно ќе очекува внимание и, без да го добие, ќе почне да покажува интерес.

Интимност

Ако веќе живеете заедно, комуникацијата во креветот е показател за квалитетот на вашата врска. Чувствително фаќајте знаци на ладење мажи и веднаш да одговорите на нив.
Што да не се прави?

Општи правила за сите

Во видеото, Алекс ќе ви каже како да го врзувате човекот засекогаш.

За да се врзува човек со себе не е тешко. Важно е да се следат правилата:

 • Дејствува како карактер на човекот
 • Стани корисни
 • Фалете го (особено кај луѓето)
 • Периодично давајте тресење - покажете дека ви се допаѓаат другите момци и можете да го оставите.
 • Ако ништо од ова не помогнало да се поврзе со маж, заговорот е единствен и најопасен начин.

Вашиот маж ќе остане со вас долго време ако правилно го одредите неговиот тип и следете ги овие правила.

Женски тајни заведување мажи

5 (100%) 6 гласови

Што да не се прави?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: