Статьи

Како да се изгради однос со маж во брак?

Статистиките за развод јасно покажуваат дека повеќето од нас немаат идеја како да изградат хармоничен однос со мажот во брак.

Првично, откриј зошто мажите се плашат од бракот ? Прво, тие веруваат дека жените по свадбата се менуваат во изгледот. Второ, жените почнуваат да ги прекоруваат своите сопрузи, да ја ограничуваат слободата, да им наметнуваат нови должности, одговорност, да наметнуваат начин на живот на нив, нивната секојдневна рутина. Многу мажи го изедначуваат предлогот за брак со голем подвиг. Иако практиката покажува дека по 4 години брак, повеќе од половина од жените почнуваат да се чувствуваат несреќни. Сите поради - ограничување на личната слобода и товарот на домашните задолженија, што само станува потешко со доаѓањето на децата.

Зошто жените се плашат од бракот ? Тие се плашат од бракот во случај да не му веруваат целосно на човекот, тие се плашат од предавство и дека ќе останат со две деца во своите раце. Но, жените, дури и во такви случаи, се согласуваат да се оженат, бидејќи се консолираат со надеж дека ќе можат да го сменат човекот, и тој може да стане тажен, грижлив татко, пристоен и посветен семеен човек. Но, во пракса, најчесто нашите стравови се остваруваат во животот.

Како да се изгради однос со маж

? Мудриот жена - среќна жена . Ајде да се обидеме да бидеме малку помудар.

  • Треба да се ослободите од вашите стравови.
  • Вие сеуште не знаете дека некое лице не може да се промени се додека тој самиот не го сака. Не обидувајте се да го преиспитате, подобро побарајте друг човек кој ќе ви одговара. Тоа ќе ги спаси и двајцата нерви и време. Вашата улога е само да му помогне да сака да се промени. Никој од нас не сака критика и коментари, бидејќи тие ја погодија болната точка - нашето его. Мажите имаат уште една болна точка. Тие се тепани во случај на напад, со цел да се одбранат. Статистиките за развод јасно покажуваат дека повеќето од нас немаат идеја како да изградат хармоничен однос со мажот во брак Критиката и зголемената интонација со зборовите: "Ве прашав вчера да го извадите ѓубрето", "зошто твоите чорапи лежат под софата", и други. За полесно да го кажат тоа, тие иритираат и даваат негативен ефект. И како одговор, ќе добиете пристоен одговор. Што да направите ако еден човек во своето време не беше подучуван како да креирате кревет, внимателно премачкајте ги работите во плакарот. Многу мајки, подигање на синови, не ги вклучија во домашни работи. Сега ова се учи само во армијата. И воопшто, повеќето мажи сметаат дека животот е губење време. Зошто да го направите креветот, ако наскоро одите на спиење, зошто да ги измиете садовите, повторно ќе се валка. Мажите секогаш имаат изговори од домашната работа: "Одеднаш, утре е војна, и јас сум уморен" .
  • Постојат мали трикови за презентирање на вашите желби на маж. Зборовите "направете го тоа ...", заменете со: "ви се случува", "сакавте". Така, вие нежно, на нежен начин, да ја префрлите иницијативата во рацете, да му дадете слобода на дејствување во исполнувањето на своето ветување за давање помош. И мажите ветуваат дека ќе се обидат да ги исполнат.
  • Забрането овошје повикува. Не е ни чудо што велат: штом забраната е укината, потребата исчезнува. Сите забрани и сакам да се скршам. Ова е аксиома. Чувството на забрането едноставно го разгорува мозокот и ве исполнува со чувство на задоволство од најпосакуваното задоволство. Дајте слобода на човекот, а потоа тој нема да го користи. Но, тоа не значи дека треба да бидеме среќни што ќе го пуштиме да одиме во бањата, на партијата на болен, а потоа да свири со сослушување со кого ќе и кога ќе се врати. Наместо тоа, ставете го на мини здолниште, ставајте ги чевлите со највисоки потпетици и одете на партија со бод, и тогаш не е познато кој ќе му се јави на кого.
  • Довербата меѓусебно е неопходна, но довербата мора да се заработи. И само на вашата совест лежи можноста за предавство и предавство. Ако сте во брак со ветувања да бидете верни, тогаш чувајте го. И ако не сте сигурни за вашите чувства, не ветувајте ништо. Според мое мислење, невозможно е да се предвиди што ќе се случи со вашите односи и чувства за еден месец, една или две години. Затоа, ветувањата се глупава идеја. Но, бракот сѐ уште ги носи заповедите што мора да се следат во корист на развојот на вашата хармонична врска. На крајот на краиштата, за таа цел влеговме во неа. Ако ги цениш односите, вредни ги, тогаш нема да треба да барате утеха на страната. Ако не го цениш, тогаш не треба да мами човек и да му даде празни надежи. Бидете искрени.
  • Досадата е една од главните причини за кршење на брачната врска. Ако вашиот секојдневен живот е монотон, досаден, лишен од романса, радост, изненадувања, внимание, тогаш интересот едни за други ќе биде изгубен. Диверзифицирајте го вашиот живот, немојте да бидете мрзливи. Ако иницијативата не доаѓа од вашата избрана, земете ја во свои раце.
  • А самоуверена жена која знае што сака таа изгледа многу секси и привлечна за мажите, но во исто време човек мора да мисли дека те освојува.

Бракот на гости имплицира официјално регистрирани односи, но брачните другари во него живеат одвоено едни од други, не се обврзуваат заедно, организираат состаноци кога ќе почнат да си требаат меѓусебно.

Овој вид на односи е погоден за оние на кои личната слобода е драг, потребно е време за работа и креативна работа, кои не сакаат да го променат својот животен стил, се врзуваат за секојдневните должности и одговорности, кои не сакаат да имаат деца и имаат заеднички буџет. Оваа тенденција се објаснува со фактот што современите луѓе се толку фиксирани на себе дека личната слобода, сопствените интереси, неспособноста за компромис, да ги решаваат секојдневните проблеми се над желбата да живеат со вашата сакана. Вие решавате каков брак ќе остане во хармонија во вашата врска.

Факт е дека не печатење на пасош на било кој начин влијае на вашата врска. Изберете го вашиот партнер. Знам, нормалните мажи не се плашат од ништо, туку се плашат да живеат со личноста која само се преправа дека разбира, се плашат да воспитуваат деца, а потоа да не знаат што да прават со ова непослушен дете, се плашат од загуба. Но, не постои ништо повозбудливо од обидот да се надминат вашите стравови. Мажи, чекаме ваша иницијатива, и никогаш не ни ги покажеме вашите стравови!

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: