Статьи

Како да се направи обемна опашка од тенка коса. Како да се направи волуметриска опашка.

 1. Процес на создавање
 2. Различни опции

Колку често, собирање во брзање да работи, жената има идеја во нејзината глава како да направи волуметриска опашка со свои раце, без прибегнување кон услуги на фризер. И не залудно, фризурата е едноставна во извршување и привлечна во очите на другите. Не е ни чудо што таа не ја губи својата важност во текот на годините.

Коњ опашка (и оваа фризура е оригинално име) е соодветно во различни животни ситуации. Лошо време на улица, недостаток на време за стилизирање, желба да се погледне непристојно - во било која животна ситуација оваа фризура ќе помогне. И со одредени вештини можете да креирате фризура за посебни прилики на нејзина основа.

Се разбира, најдобриот стил изгледа на долга дебела коса. Но, сосема е можно да се направи обемна опашка за кратки. Воопшто не е важно дали права коса или кадрава коса.

Процес на создавање

Нежните конска опашка не изгледа многу стилски, а високата и обемната изгледа одлично. Професионални фризери излезе со мал трик за да додадете волумен на стил, како и визуелно да ја продолжите косата. Сè е многу едноставно: наместо еден опаш, две се направени, а долниот е затворен од горниот.

За да се создаде таква фризура, потребен е минимум на алатката: два чешли (вообичаени и специјални за чешел), два еластика За да се создаде таква фризура, потребен е минимум на алатката: два чешли (вообичаени и специјални за чешел), два еластика. Процесот е како што следува:

 1. Коса внимателно чешел. Ако насоките се премногу прецизни, тогаш малку вртете ги советите со посебно железо. Поделете ја косата во горните и долните половини. Границата е приближно на ниво на средината на ушите.
 2. Малку чешел косата од горната половина на главата за да додадете волумен. Собери ги во опашка опашка. Безбедна со гумена лента.
 3. Подобро е привремено да се подигне врвот на врвот на косата за да не се меша со работата со втората половина.
 4. Соберат остатокот од косата во друга опашка. Треба да се наоѓа веднаш под врвот. Безбедна со гумена лента.
 5. Топ опашка нежно исправи твоите прсти. Прекријте го дното под него. Важно е да се осигура дека не е видливо.

Ако се направи правилно, тогаш таквата опашка ќе има доволен волумен. Ако волуменот не ви одговара, тогаш можете да чешлате малку коса и да ја завршите на завршената фризура.

Па, ако една жена е среќен сопственик на густа глава на коса. Но, остатокот од убавините не треба да се очајуваат.

Постојат неколку фризура трикови за волуметриски опашка фризура Постојат неколку фризура трикови за "волуметриски опашка" фризура. Можете да ја зголемите дебелината на косата со помош на вештачки влакна. Обоени жици, успешно вткаени во сопствената коса, ќе им даде коса не само волумен, туку и оригиналност.

Груб карактеристики ќе омекнат дополнителен волумен на круната. Можете да го постигнете со куп, кој се прави со пена или мус, а потоа се суши со фен.

Различни опции

Оваа фризура заслужува посебно внимание, бидејќи е мултивариантна. Малку менување на локацијата на база, може да се добијат на косата "опашка на страна." За да го направите ова, малку затегнете ја косата со форцепс. Соберат ги со рацете во опашката на десно или лево од центарот. Безбедна со гумена лента.

Да дадам лесна коса Негрижа е можно со следниов стил.

Нанесете ја јачината на звукот на кадрици Подигнете ги со прстите. За расфрлани малку навалена глава напред и назад. Направете цик-цак разделба и собирајте коса со лента или гумена лента во областа на вратот. Гуми за џвакање да се поправи не е многу тесна, давајќи им на косата некоја слобода.

Коса средна должина исто така одлично се вклопуваат. За да го направите ова, резервирајте со шноли со клип "крокодил". Нанесете ја волуменот на влажни корени на косата. Ги суши со фен, малку виткајќи со топол воздух.

Соберат кадрици во опашката под главата. Коса од страна на главата закачени со шноли. За посебен шарм да се користат шноли во форма на ѕвезди, пеперутки, разни фигури. Шнурот може да се прицврсти и да удира.

И постојат многу опции коњ опашка . Вреди да се има малку имагинација, и стилски фризура е подготвена.

Во потрага по идеалната слика, жените се подготвени да експериментираат на нивниот изглед колку што сакаат, бескрајно создаваат различни фризури. Посебно место кај жените ги окупираат таканаречените универзални фризури. Тоа е, оние кои се погодни за секоја прилика и настан. Овие фризури вклучуваат обемна опашка, која се разликува од вообичаениот коњ брат во помпа и повеќе романтичен стил. Покрај тоа, лесно е да се направи волуметриска опашка: доволно е да се соберат вообичаените и да се трансформира, покажувајќи имагинација!

Со помош на млазницата дифузер фен за коса

Со помош на фен за коса и распрскувач на млазницата направете волуметриска опашка е многу едноставна. Дифузер во исто време и исуши косата, и да им даде помпа:

 • на чиста и влажна коса, нанесувајте термичка заштита и мус за стилизирање;
 • се стави на фен за коса и го постави оптималниот режим за коса;
 • ветерот на косата со дифузер;
 • собира и суво суви и превиткани влакна на саканата висина;
 • фикс стил спреј за коса.

Дифузорот е добар, бидејќи кога се суши косата се крева на корените, па дури и косата на круната е гломазна. Главната работа е да не ја затегнете косата со гумена лента.

Со кошули виткање маша
Curler - најлесен начин да се направи убава фризура . Создавањето на обемна опашка исто така не е без негово учество:

 • нанесете топлинска заштита и стилска пена на чиста и сува коса, почекајте додека не се исуши косата;
 • поделете ја косата на два дела и ставете ги рамената;
 • прво навезете ги на едната страна, а потоа од другата;
 • стави ја косата заедно;
 • одделете ги широките и тенки жили по линијата на челото (не се потребни четки за снимање);
 • повлечете го и посипете лак однатре;
 • се стави на чешел, а потоа нежно враќање на влакната на остатокот од вашата коса, мазнење на испакнати коса со чешел;
 • соберат коса во конска опашка на задниот дел од главата, чешлајќи ја на храмови со чешел, оставете ја круната непроменета.

Ова ќе резултира со стилски опашка со коса подигната по линијата на челото. Ако сакате, тоа може да биде пената или се собираат на страна.

Една бујна опашка од два
Трикот на овој метод е тоа да се создаде еден бујна опашка , прво мора да направите две:

 • на чиста и сува коса, примени производи за стајлинг: заштита од мус и температура;
 • ветер на косата со виткање железо, ако сакате, можете да направите bouffant;
 • Навалете ја главата напред и тресете ја косата за да ја направите вашата коса излишна;
 • вратете се на почетната позиција;
 • направи горната опашка: од храмовите почнува да собира коса поблиску до круната и да ја обезбеди со еластична лента;
 • направи пониска опашка: соберат преостанатите коса на висина веднаш под горната опашка, 5-7 сантиметри и ги врзуваат;
 • рамномерно ја распределува косата од горната опашка, така што дното останува невидливо;
 • обезбедете ја опашката со лак.

Ако направите волуметриска опашка на овој начин, добивате ефект на каскада на косата. Затоа, тие ќе изгледаат подебели и подолги.

Обемната опашка е универзална фризура која може да се направи и на романтичен датум, во канцеларија или на коктел. Сопственикот на оваа фризура ќе изгледа неодоливо и зашеметување!

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: