Статьи

Како да се разбере дека девојката сака секс ако не зборува за тоа директно, а вие не сте психички

  1. Како да препознаете жена која сака секс?
  2. Знаци кога девојката сака секс
  3. Мимикрија
  4. Мазни и игриви гестови
  5. "Поволна" поза
  6. Поглед
  7. Допрете
  8. Сега не треба да бидете психички

Не е често што една жена може да чуе директна понуда да ја посети цела ноќ или зборовите што сакаат да направат љубов токму овде и сега.

Затоа, господа се сомневаат: дали е подготвена? Девојката сака секс или вреди да се земе друг изглед? И како да го одреди својот став без директни прашања, кои ја убиваат целата романса, и без ризик да бидат испратени далеку и долго време? ..

Подготвивме статија за тоа како да дознаеш што сака девојката и да најдеш "тој момент" за првата интимност.

Како да препознаете жена која сака секс?

Една девојка настроена за интимност тешко ќе каже едно убаво утро: "Драга, време е". Дали е време?! Не, сигурно ќе рече. Но невербално. Облеката ќе зборува за неа, повеќе искрено од вообичаено, посветла боја на кармин, малку раширени нозе и незабележливи допири.

За да одговорите на прашањето: "Дали девојката те сака?", Вреди да се научи основите на јазикот на телото. Прекрстени раце, прсти стегнати во тупаница и ужасен поглед од под челото - очигледно не укажуваат на романтично расположение и желба да се пензионираат. И она што човекот ја покажува спремноста на избраниот да се пресели во кревет - следната.

И она што човекот ја покажува спремноста на избраниот да се пресели во кревет - следната

Знаци кога девојката сака секс

Изглед

Ако момчето е во пријателска зона, девојката нема да се мачи со бојата на лаквата, длабочината на исклучувањето на блузата и елеганцијата на лен. Таа лесно може да дојде на средба во спортска облека, со висока опашка и без навестување на шминка. И окото не трепка.

Ако една жена има еротски планови за маж, во бањата таа сонува за неговите допири и во нејзиното срце чека првиот чекор на патот кон страста, таа нема да дозволи себеси да изгледа несексуален во присуство на предмет на обожавање.

Ако една жена има еротски планови за маж, во бањата таа сонува за неговите допири и во нејзиното срце чека првиот чекор на патот кон страста, таа нема да дозволи себеси да изгледа несексуален во присуство на предмет на обожавање

Извор: iStock

За време на разговорот, "случајно" падна ременот? Итно треба да се наведнувате за да го поправите чевлите, така што избраниот ќе забележи проѕирен исчекување? Да, мажи, ова се разиграни совети, а не "лошо фитинг" облека!

Сексуалната желба може да го ограничи состанокот. Бидете подготвени да слушнете: "Прости ми, драги, не денес ..." ако не може да се истушира, да ги епилира нозете и да ја стави косата пред датумот.

Мимикрија

Како да се разбере дека девојката сака секс? Нема потреба да ги слушате нејзините зборови - гледајте изрази на лицето и однесување. Лиже и ја каснува долната усна, се насмевнува слатко, а коктел сламата е премногу долго во устата? ..

Или можеби девојката еротично си игра со косата? Веќе неколку пати го прилагодувавте копчето на ниво на гради? Удирајќи ги бутовите? Овие не се суптилни совети.

Овие не се суптилни совети

Извор: iStock

Мазни и игриви гестови

Како ја зема чашата во раката, откупи парче десерт и лиже лажица? Нежните, нежни и така што е невозможно да се откине изглед од неговите мазни движења? Ако мислите дека оваа женственост е "случајна", "исто како што", "дадена од раѓање" или "несвесно" - знајте дека се погрешни.

Една жена никогаш нема да ја потроши енергијата за да се појави како секси писе, до неинтересен човек ...

"Поволна" поза

Ако жената сака секс, таа никогаш нема да седне пред човек во "груба" или детска поза. Таа ќе го избере најдобриот агол. Одење со еден дечко по улицата, ќе оди на десно, бидејќи левото уво е поубаво. Во кафулето, тој пискливо ќе ги испружи нозете, имајќи ги предвид прекрасните колена и "темната точка" под фустанот. За време на разговорот, тој ќе се наведнува подолу, така што избраниот ќе ја види бистата и ќе го почувствува мирисот на парфемот.

Поглед

Очите на вашиот миленик, пенливи, малку зафатени и подготвени за авантура, се сигурен знак дека врската наскоро ќе се премести на следното ниво. Таквиот изглед се вознемирува затоа што емитува сè: навестувања, подготвеност за развој на настаните, страст на животни, искрени желби.

Извор: iStock

Мажите, исто така, треба да ја играат својата улога со вештина. Како одговор, погледнете ја жената директно, смело, доброволно да ја заведете и да ја доведете играта на прекрасен, блажен крај.

Допрете

Доаѓајќи од масата, девојчето лесно го допре твоето рамо? За време на вечерата, уште еднаш ги истрча прстите на нозете? Ако во исто време слушнете мрзлив глас, малку наизменично дишење, и нејзините ученици се проширени и образите се во руменило ... Ова не е од застојот во просторијата;).

Сега не треба да бидете психички

Веќе знаете што чувствува жената кога сака маж и како се однесува. Не чекајте груби совети, директни фрази за секс или поканување дома.

Агресивни гестови, заглавен изглед и задна мачка назад - ова е покана да влезете внатре !;)

;)

Како да препознаете жена која сака секс?
Затоа, господа се сомневаат: дали е подготвена?
Девојката сака секс или вреди да се земе друг изглед?
И како да го одреди својот став без директни прашања, кои ја убиваат целата романса, и без ризик да бидат испратени далеку и долго време?
Како да препознаете жена која сака секс?
Дали е време?
За да одговорите на прашањето: "Дали девојката те сака?
Итно треба да се наведнувате за да го поправите чевлите, така што избраниот ќе забележи проѕирен исчекување?
Лиже и ја каснува долната усна, се насмевнува слатко, а коктел сламата е премногу долго во устата?
Или можеби девојката еротично си игра со косата?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: