Статьи

Како да се шие жените панталони себе. Како да се шие женски гаќи: шема и господар класа на шиење. Што е потребно за шиење машки панталони?

 1. Како да се изгради шема на женски гаќи
 2. Како да се изгради шема на женски гаќи
 3. градење шема на женски гаќи «SLip»
 4. Но, зошто ти треба џеб во шорцеви?
 5. Како да шиеме панталони со коприна-газета
 6. Gusset - што е и што треба да шие
 7. Машки гаќи подготвени за монтирање
 8. Шиење машки гаќи
 9. Семејство гаќи
 10. Општина Затвореници

Здраво!

Денес решив да ви покажам како можете да изградите модел на женски гаќички. Веќе имаме изградено такво нешто, но не секој се користи за шиење и носење таков модел.

За мене, на пример, најудобна долна облека е малку недооценено половината и потесни странични рабови отколку врз основа на модел. Еве што е моделот во прашање: Тоа е, едноставни класични гаќи, не само за секојдневно носење, туку и за исклучителни случаи. Сето тоа зависи од ткаенината и деталите. Еве уште неколку ливчиња за жени: За мене, на пример, најудобна  долна облека  е малку недооценено половината и потесни странични рабови отколку врз основа на модел

Како да се изгради шема на женски гаќи

Фустани во империја стил, завиткување или чанта, кои се под градите или на половината, а потоа изгорени, исто така, се добри избори. Конечно, кошули со фустани на десно паднаа, исто така добри форми за усвојување. Јакни и јакни, како и палта може да бидат на сликата на врвовите: структурирање или антена. Пократок или подолг, направете некои работи, избирајќи ги според облеката што ја носите под нив.

Ќе разберете дека ако имате течен врв, мал јакна во малку потежок материјал и построга форма е совршен за облека. На тече облека, малку краток јакна во тексас облека ќе дојде да се одржи на малку. Темната кожна јакна ја истакнува наједноставната од најдобрите маици.

Може да се каже дека тоа е повеќе летна опција . Чипка ткаенина за такви гаќи е полесно да се најде, само земи еластична чипка и еластична лента. Па, исто така, може да биде малку сатенска бела лента за лак

Како да се изгради шема на женски гаќи

Како и секогаш, ќе започне со она што го градиме според италијанскиот метод. Ако сте со нас за прв пат на страницата и не знаете што се случува и каде градиме шаблони, задолжително проверете во делот "каде да започнете", ќе ви објаснам се што ви е детално.

Ровот останува основата, која се протега на сите силуети, така што исто така можете да го носите многу стилски, бидејќи го затегнува вашиот половината и има подвижен врв под него. Алатки, мојот омилен дел. Се разбира, постојат потребни додатоци за да ги скриете вашите мали криви.

Долгиот ѓердан убаво се носи на течниот врв за да му даде малку повеќе вертикална на вашата силуета и на тој начин го продолжува со помош на оптички ефект. Застанува веднаш под градите и не само што создава вертикалност, туку и го фаќа изгледот кој останува во насока на бистата, а не на стомакот. Помислете на пријатна нијанса на бои за да ја доведете максималната светлина.

Значи, па како да се изгради шема на женски гаќи? Почнуваме со моделот на гардерони, кои ги изградивме. Ако сеуште немате основен модел, тогаш бидете сигурни дека тоа ќе го направите, бидејќи лесно е да го моделирате не само во лизгање, туку и во шорцеви, како и со джапанки и други интересни модели.

Карактеристиките на лизгачките гаќи се:

 1. низок појас. Но, јас веднаш ќе разјаснам дека за љубителите да носат гаќи, овој модел не е многу низок, бидејќи половината е недооценена овде, но не многу. Можно е да се повлече на долниот дел на стомакот. Или само да ја погледнете првата фотографија, во нашиот модел половината ќе биде повисока буквално 2-3 см.
 2. тесен страничен слој. На страничниот слој ќе имаме само 4 см. Ова е најчеста опција. страничен слој имаат гаќи се лизгаат.
 3. добро затворен задник. Се разбира, не како основен модел - апсолутно сè, и сè уште ја доловуваме територијата на нозете :), но не и доста тесен. Повторно, најчеста опција, која е сакана од многу девојки и жени.

Овде имате слика на гаќи: Овде имате слика на гаќи:

Тој веднаш ќе истакне најмногу едноставни фустани . Завршете убавина, дали сакате? Не заборавајте да го поставите вашиот специјален подарок "Листа на облека и додатоци кои се забранети кога имате стомак". Печатете и задржете се додека пазарувате, никогаш да не ве залажувате во вашите купувања и непотребна енергија и пари!

Најважно е да се сакаат и да се прифаќаат едни со други. Мал стомак женски, само треба да знаете како да ја ставите силуетата во вредност и не обесхрабрувајте, сакајќи да се скриете по секоја цена. Нека твојата женственост зборува! Внатре во женските гаќи, во интимни места, постои еден вид џеб, кој е познат, направен со додавање на памучен правоаголник. Секој, и мажите и жените, се прашуваат што е неизбежен додаток на ткаенината. Од хигиенска гледна точка, овој џеб мора секогаш да биде присутен и секогаш да биде направен од памук, првенствено во лизгање на синтетички влакна.

Па, сега ќе дизајнираме!

градење шема на женски гаќи «SLip»

Пред да изградиме малку совети : сите ние имаме омилен модел на гаќи, кој се наоѓа на нас совршено и ние сме многу пријатни во него. Доколку е присутен таков модел, безбедно ставете го во близина на компјутерот и мерна лента за мерење. Тоа е токму она што го направив, затоа што сакам да имам таков удобен модел во електронска верзија. Впрочем, тоа ќе биде лесно да се моделира и шие нови убави гаќи во расположението 🙂

Но, зошто ти треба џеб во шорцеви?

Вашиот прелистувач не може да го прикажува ова видео. Всушност, џебот создава постојана заштита за блиски делови, одвојувајќи ги од надворешни ткаенини. Исто така, апсорбира хумус и собира бактериска флора, избегнува иритација од триење или контакт, толку мала, но толку корисна. Излегува дека најпровокативните слајдови го немаат ова двојно дно, за веродостојна причина: се претпоставува дека нивната употреба е сведена на кратко време, оставајќи хигиена во позадина за неколку часа инстинкти со топла долна облека.

Отворете ја моделот и продолжете со моделирање:


Отворете ја моделот и продолжете со моделирање:

 1. од линијата на половината во средината надолу, тоа лежи 9-10 см. Во мојата верзија, 9 см (10 см за мене е веќе ниска, но за многу низок појас тоа е најмногу!).
 2. ние го произведуваме истото на предната половина само по линијата на средината на предната страна.
 3. понатаму надолу надолу (од горната точка) одвојуваме 5 см. Овде можете да експериментирате од 5 см до 8 см. Последната опција за истиот супер недооценениот модел.
 4. слично на предната половина.
 5. Поминуваме нова линија на половината на предните и задните половини.
 6. Сега ја поставивме висината на страничниот слој на двете половини - 4 см.
 7. Поправете ги решетките за нозете: го доведуваме лакот до новата вредност на страничните рабови.
 8. Па, на крајот, откако ги проверив сите мерења на мојот "омилен" модел, се покажа дека препоните треба да бидат малку подолги, односно 2 см. Оваа ставка воопшто не е потребна!

Тоа е целата шема за градење на женските гаќички.

Како да шиеме панталони со коприна-газета

Во секој случај, се препорачува да се мие на 30 ° со додавање на антибактериски агенс и за повеќе еколошки миење, исто така можете да го оставите за 300 минути во вода и апсорпција на бикарбонат. Исто така во рака миење Се препорачува да се апсорбира вода и бикарбонат, со оглед на тоа што бактериите се нанесуваат на џебот, а областа мора внимателно да се дезинфицира. Исто така препорачливо е да се притисне мануелната компресија за да не се оштети ткаењето со помош на центрифуга.

Gusset - што е и што треба да шие

Но, зошто џеб наместо правоаголник зашитен од 4 страни? Митрополит легенди едни од други, се чини дека, иако шевове е повеќе практично да ја напушти избричена страна, така што нема џебови во која за складирање на лаванда растенија, жал. Значи, драги господине, внимателно обратете се на Вашиот поблизок џеб, тој ве заштитува и се грижи за вас. Ве оставам со некое сугестија за модерна интимност ова лето, погледнете.

Друг мал совет за лесно прилагодување: поврзете ги половините на гаќи на средината на препоните. Значи, можете да направите шема со само две странични рабови. И препоните мора да се решат од половините и напишани од внатре.

И препоните мора да се решат од половините и напишани од внатре

Има многу пораки и видео упатства на интернет кои започнуваат со ова кул име и кои неизбежно го привлекуваат вниманието на оние кои, почетници или неискусни, мислат дека најдоа решение со еден клик. Немојте да бидете измамени: ако сте прво оружје, вашиот убав фустан сигурно, нема да шиете или да го прочитате мислењето или да го гледате видеото, дури и ако го направите да изгледа како шега.

Бидејќи да се соочиме со тоа, да го прилагодиме, здолниште, да го зголемиме, да го ажурираме фустанот што веќе го имате, а другиот да го исечеш и шиеш фустанчето од здрава растение. Откако ќе го разгледате каталогот на модели, можете да купите модерен модел кој ве интересира по многу прифатлива цена, и можете да ги користите за да го исечете и шиете моделот на фустанот кој сте го одбрале.

На фотографијата, стрелката ги покажува линиите за поврзување на половините. И овој гасет е само детал кој е ограничен на линии веднаш над и веднаш под линијата за поврзување.

Се надевам дека ќе ви се допадне многу моделот и дефинитивно ќе ни се најде. Ако сеуште се грижите за моделот, тогаш можете да се обидете да го шиете од не вистинската ткаенина . Покрај тоа, на ткаенина ќе бара не толку многу. Доколку нема посебни парчиња ткаенина, пронајдете стара маица, маица, кошула итн. За вакви производи се користат најсоодветните ткаенини за долна облека.

Тешкотии во секој случај. Всушност, карикатурите треба да бидат способни да читаат и да користат добро, но со некоја добра волја, некоја мрежна технологија и некоја практика, можете да го направите тоа. Нема многу луѓе кои ќе го спакуваат фустанот со помош на веќе направените. Ограничувањето е дека ќе имате две идентични костуми, но ова ќе биде типот и бојата на ткаенината што ќе биде важна.

Машки гаќи подготвени за монтирање

Тие можат добро да ја копираат формата, да се грижат за мерките, усните, конечните допири што треба да се направат и вратат. Ако сакате сами да го навесите фустанот, направете го тоа за вашите деца. Можете да почнете со шиење некои од најдобрите scammers за лето или фрли сте на авантура за сечење и шиење со пакување.

На ова имам сè, ќе се видиме наскоро!

Секоја жена, примајќи машина за шиење како подарок, пред сè ветува дека нејзините мажи ќе го покажат во бизнисот со шиење на нивните панталони. И навистина, има ли подобар начин да се грижиш за своите најблиски и да ги покажеш вештините за шиење во исто време? Сепак, не сите, се разбира, зависи од единицата за шиење. Голема улога игра и квалитетот на ткаенината, најдобро е да се земе памучна маичка и, се разбира, правилно конструиран модел на машка долна облека.

Шиење машки гаќи

Не беа избрани сите затворени пратки на пристаништето. Првите затвореници биле сместени во кампот. Затворениците беа ставени во блок 26, пред кои беа одвоени; Таму тие беа избричени и туркани во бањата. Тука врие и врисок звук се истури врз топла или замрзната вода над нив. Неколку минути подоцна тие ловеа гол во дворот, без оглед на сезоната, и добија форма со ленти, често премногу тесни или премногу лабави, секогаш кинејќи и валкани.

Потоа, снимањето започна. Тие ја утврдија заедницата на затвореници и биле обележани со број. Тетоважата од Аушвиц била направена на лавот на подлактицата. Така тетовирани затвореници од советската војна. подоцна тетовирале со игла прикачена на дрвена факел. сè изгледаше како пенкало со мастило.

Ова е особено важно ако се одлучите да зашинете модел кој одговара за целиот човек (се движи од големина 56). Исто така, неопходно е да се земе предвид бројката (човекот може да има стомак, во овој случај подобро е да се избере модел гаќи ). Во секој случај, секогаш мора да се вклучите во шиење со љубов и трпеливост, ставајќи само позитивни емоции во работата.

По тетоважата, бројот беше единствен знак на идентитетот на затвореникот и го промени името. Затвореникот мораше да шие панталони и руменило печатени во посебна ткаенина. Затвореникот исто така зашигнал триаголник над бројот. Триаголникот беше различен во зависност од причината за апсењето и испораката на терен. Триаголникот најчесто беше црвен, а ги нарекуваа политички затвореници. Зелената се користи за да се идентификуваат криминалците. Триаголникот е напишан со првото писмо од државата на потекло на затвореникот.

Покрај облеката, секој затвореник добил кошула, пар гаќички, дрвени сабои или чевли. Затворениците се облечени во шарени облеки. Во изминатиот период, затворениците добија облека од воени затвореници и убиени Евреи. Во текот на целиот период на постоење на кампот, тие биле евидентирани од страна на околу 000 лица од двата пола, советски воени затвореници, затвореници за образование, 39 Цигани, па дури и затвореници на располагање на Гестапо во Катовице, кои во блок 11 чекаат судења со резиме.

Семејство гаќи

Семејство гаќи

Овој модел е еден од најпопуларните меѓу долна облека и за помладата генерација и за постарите мажи. Неодамна, бројни студии ги потврдија несомнените придобивки од семејните гаќи за здравјето на мажите, особено во споредба со другите стилови.

Од овие луѓе, околу илјада луѓе загинаа за лошите услови за живеење во кампот. По регистрирањето на деталите, карантинските затвореници беа испратени таму каде што останаа 6-8 недели. Карантин беше маки без одмена. Затворениците биле изложени на вежби, морале да научат германски песни и, пред сè, биле тепани и измачувани на секој чекор. Бидејќи тие не работеа, добија намалена исхрана, дури и помалку од недоволни делови од храна што ги добија обичните затвореници. Карантинот беше наменет за тероризирање, распаѓање физички и физички.


По традиција, машки панталони од овој тип тие се направени од помеша сатен, но сега меѓу огромен избор различни ткаенини можат да изберат кој било друг по ваш вкус. Главната работа што треба да се запамети е дека најудобна за едно лице се уште се природни ткаенини.

Ако го одбравте овој конкретен модел, тогаш несомнено ќе ви треба образец на машки семејни панталони со веќе направени додатоци за рабовите, за соочување со дното и еластичноста.

Еве некои фрагменти од животот во карантин. Многу често, загинаа оние што беа во карантин. Ако затвореникот го надминал овој период, тој морал да работи во еден од командосите, односно во работниот тим. Во минатото беа анкетирани околу 40 платформи, главно лоцирани во Шлезија. Властите беа поделени во неколку делови.

Општина Затвореници

На пример: тим, политички оддел, извршен оддел, единица за работа, администрација и болница. Во првиот период од кампот, самоуправувањето беше формирано од страна на професионални криминалци и беше поделено на два дела: еден го контролирал затворениците за време на одмор, а другиот за време на работата. Таканаречениот "постар" од теренот го предводеше првиот дел, и тој беше зависен од блочистов, жртвени јагниња и книжници: "шефот" командуваше со вториот дел, а службеникот ги надгледуваше административните работи. Во состојбата на овој псевдо-само-управување со специјални знамиња беа поставени на левиот ракав, покажувајќи ги неговите квалификации.


Отпечатете го шаблонот, не заборавајте да ја проверите усогласеноста на скалата на плоштадот 10x10: нејзината страна треба да биде долга точно 10 cm.

Моделот е изграден за шиење на панталоните со големина 48. Ако потребната големина е поголема, на пример, ни требаат панталони од 60 големини, тогаш мора да ја пресметаме разликата. Тоа е 12 големини. Тоа е, ние треба да се зголеми обемот на колковите на моделот за 12 см (6 за предната и задната страна) и да ги движите парчињата на моделот на 12 см. Сепак, заради тоа што кај дебели луѓе бројката е уште поединечна отколку во тенка, подобро е споредба на податоците со поединечни мерења.


Обично, хунтата на затвореникот започна со жалба
Обично, хунтата на затвореникот започна со жалба. Во почетниот период од постоењето на кампот "жалби" имаше три пати, а потоа двапати дневно. Во последниот период, кампот се обиде да го направи најголемиот дел од вашиот работен ден, а се жали само во вечерните часови. Главната цел на повикот беше да се открие бројот на присутните затвореници.

Сите пораки, чии формалности траеа 30 минути, беа пренесени до командантот на полето или неговиот заменик. За време на повикот, сите затвореници поставени до десетици требаше да бидат на нивните голи глави. Зборот "жалба", со таков невин звук, ги тероризирал затворениците. Жалбите што траеа помалку од еден час беа многу ретки. На полето на жените беше полошо, често за време на жалбата, затворениците беа клекнат, рацете подигнати.

Исто така подолу може да го симнете моделот на панталони со големина од 50-52. И според врската во документот на Вордија, се дадени упатства за прилагодување.Блиските роднини не знаат како се перцепираат нивните татковци, сестри и браќа. Тие не можеа да ја замислат трагичната вистина на Аушвиц кога добија телеграма од која теренските власти ги информираа за смртта на затвореникот. Честопати се случило писмото од "Ich ben-gesund" стереотипот да следи неколку дена откако телеграмата ја објави својата смрт. Постојаната визија за електрични жици, чија густа мрежа ја откажа секоја надеж за слобода, дневната слика на мртви другари, вознемиреност во врска со судбината на блиските луѓе, сето тоа негативно влијаеше врз психата на затвореникот, кој беше наречен самоубиство во кампот.

Значи, па како да се изгради шема на женски гаќи?
Завршете убавина, дали сакате?
И навистина, има ли подобар начин да се грижиш за своите најблиски и да ги покажеш вештините за шиење во исто време?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: