Статьи

Како да заработите пари без да си одам дома

Корисник во живо весник, Петрикола, организираше форум во својот дневник за тоа како да заработи пари, "без да замине дома". Како експерти, поканети луѓе кои веќе се вклучени во работа директно од нивниот стан или целосно во слободен распоред.

"Имате слободно време , имате компјутер и интернет пристап. Дали е можно да заработите пари? И ако можете, тогаш колку (или малку?) И кои особени начини на заработка постојат?" - се сврте со прашања до читателите на Петрикола.

Како да заработите пари без да си одам дома Како да заработите пари без да си одам дома

Dimagrey : Јас сум Дмитриј. Овде е многу кратко за мојот проект "Оригинална играчка" и улогата на мрежата во неа. Суштината на проектот е да се искористи јавниот креативен потенцијал во процесот на создавање на креативност за производство на оригинални меки играчки. За ова, создадов инфраструктура со партнери што можат да произведат и продаваат. Оваа инфраструктура во оваа фаза овозможува да ги пренесе идеите на авторот во индустриски производи - меки играчки, да ги промовираат и имплементираат на рускиот пазар.

Љубов - мејдиуукан : Моето име е Мичурина Дарија и правам рачно изработени подароци (претежно накит). Почнав да сликам од полимерна глина (пластика) пред околу една година, оттогаш во голема мера напредував во моите вештини. Околу шест месеци, се занимавам со производство на тетратки, свадбени книги. Неодамна почнав да ги декорирам кутиите. Ги поставив скоро сите мои производи за продажба преку Интернет, а сега сè уште учествувам на изложби.

Horoshop : Моето име е Елена, јас сум ангажиран во создавањето на накит. Имам онлајн продавница "Хорошоп", презентирана во LiveJournal и на саемот на мајстори. Магазин малку повеќе од една година. Јас седам дома со дете кое е исто така малку повеќе од една година, па како можам да го дистрибуирам времето меѓу двете од нив.

Микоф : Јас сум Анатолиј. Јас спроведувам семинари за технологии за обука за ниски трошоци за односи со јавноста во медиумите. Неодамна се одржа таков семинар, без да замине дома. Со помош на програмата SKIPE. Предавал двајца холандски бизнисмени од руско говорно подрачје. Јас сум дома, тие се наоѓаат во мојата канцеларија. Сите беа задоволни. Заработени за 6 часа 500 евра.

Jeny - само - jeny : До неодамна, сè уште имав главен приход кога отидов во канцеларија. Во моментов ретко се појавувам таму, најчесто работам дома. Јас работам со текстови. Јас сум методолог на главното место на работа - пишувам разни извештаи, наставни материјали, статии итн. Покрај тоа, веќе долго време пишувам статии за списанија. Да речеме, според популарната психологија. И сега работам на неколку книги.

Pampadonbau : Моето име е Сергеј, ангажиран сум во пресметката и испитувањето на пресметките на стандардите за губење на енергетските ресурси. Го правам тоа дома. Постојат проекти за кои е потребен специјализиран софтвер, и таму се оние каде целата работа може да се победи со помош на Excel.

Edellka : Моето омилено хоби - шиење ми носи дополнителен приход за основни заработки. Јас шие речиси сè, но за продажба, главно младински кеси и врски. Јас не застанувам на она што сум го постигнал, постојано одам на некои мастер класови, семинари, предавања, но само се држи до форумите и учам нешто ново.

Маскески : Пишување. Добар како дополнителен приход, но исто така е одличен избор за оние кои сонуваат за бесплатен распоред и работат од дома. Кога сфатив дека пишувањето на текстови може да донесе доволно пари за да живее, ја напуштив мојата работа. Повеќе не е потребно да се будите секој ден, рано наутро и во секое време да стигнете до канцеларијата.

Изберете фрагмент со текстот за грешка и притиснете Ctrl + Enter

Дали е можно да заработите пари?
И ако можете, тогаш колку (или малку?) И кои особени начини на заработка постојат?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: