Статьи

Како и како да се привлече убави веѓи - Wonderzine

Дебели, природни изглед веѓа која година се смета за најубава, а во последно време многу нови производи за нив се појавија во продавниците. Разбирањето на разновидност на лименки е тешко, па ги запамтивме сите постоечки и ги групиравме по функција. Главната работа е да разберете точно како сакате да ги промените веѓите (ги продолжувате, насликате на косата, нежно акцент, нијанса, фиксирајте), и ние ќе ви кажам за потребните алатки подолу.

Чешла за веѓите и трепките  Реални техники Лаш плетенка  Четка за веѓа  Makeup2Makeup  Четка за маскара за еднократна употреба  MAC маскирани прачки за еднократна употреба Чешла за веѓите и трепките Реални техники Лаш плетенка Четка за веѓа Makeup2Makeup Четка за маскара за еднократна употреба MAC маскирани прачки за еднократна употреба

Шминка за веѓите е најдобро да се започне со чешлање (треба да се повлече однапред: кожата е повредена откако постапката мора да се излечи и да не биде наполнета со козметика). За ова се вклопуваат круг четки кои изгледаат како обични четки за маскара. Можете да ги најдете во било кој бренд, евтини копии не се разликуваат многу од скапи. Постојат и други форми: блогерите често ја фалат компактната четка Makeup2Makeup за да не ја гребат кожата, но исто така се вклопува дури и во тесни и долги влакна.

Молив и гел  Smashbox вежба Техника да оди  Молив  Lumene веѓа молив Боровинка  Маркер  Анастасија Беверли Хилс веѓите Молив и гел Smashbox вежба Техника да оди Молив Lumene веѓа молив Боровинка Маркер Анастасија Беверли Хилс веѓите

Пенкала и пенкала се потребни за да се исцртаат исчезнатите влакна. Ако се нацрта веѓата напред и назад, таа ќе излезе неприродно графичка и во природна шминка ќе се повлече повеќе внимание отколку што ви треба. Не постојат толку многу барања за молив: тој мора да биде доволно цврст и остро острат за да се подготви ретко, да не рѓа (ова е грев на многу копии) и да се одржи добро. Маркерите се поедноставни: внимателно привлекуваат а приори, па затоа главната работа е да ја пронајдете вистинската сенка и да бидете сигурни дека шипката не се исуши.

Веѓа е поставена  NYX веѓа торта во прав  Сенки за очи  MAC Една матична сенза за очи  Биколирани сенки  Анастасиа Беверли Хилс Брал Буре Дуо Веѓа е поставена NYX веѓа торта во прав Сенки за очи MAC Една матична сенза за очи Биколирани сенки Анастасиа Беверли Хилс Брал Буре Дуо

За нежно да се затемни веѓата или да се наполни во посебен дел од него, матните сенки најдобро се прилагодени, главната работа е да ги засенчи и да ја пронајдат вистинската сенка. Можете да го најдете во палетите за веѓите (Анастасија Беверли Хилс произведува удобни двобојни шатори) и меѓу сенките на окото. За секој случај, се сеќаваме дека веѓата изгледа природно, ако нејзината горлива контура и почетокот не се графички, па затоа вреди да се биде ревносен со влажниот метод на цртање само кога се црта врвот.

Боја од веѓа  RefectoSil  Отпорен крем пигмент  Водоотпорен коректор за веѓа MUFE Aqua Brow  Гелен засенување  Lumene Боровинка веѓа обликуваат восок  Отпорен крем пигмент  Манична про мечка Боја од веѓа RefectoSil Отпорен крем пигмент Водоотпорен коректор за веѓа MUFE Aqua Brow Гелен засенување Lumene Боровинка веѓа обликуваат восок Отпорен крем пигмент Манична про мечка

Понекогаш обликот на веѓата не треба да се прилагодува (односно, сенките и моливките не треба ништо), но тоа не боли да ја променат бојата на влакната. Тука ќе ви треба маскара за веѓите, затемнети гелови или дури и отпорни бои. Вториот треба внимателно да се избере и нивната прва употреба најдобро му се остава на мајсторот (нема ништо срамно за поставување на прашања за време на постапката во лентата за веѓи). Патем, мастило и гел може да се замени и молив, ако се нанесува со тенка четка за лагер.

Јасен веѓачки гел  MUFE веѓата запечати транспарентен гел за веѓи  Веѓа е поставена  елф студио веѓа комплет  Јасен веѓачки гел  Art-Visage Јасен веѓачки гел MUFE веѓата запечати транспарентен гел за веѓи Веѓа е поставена елф студио веѓа комплет Јасен веѓачки гел Art-Visage

Секоја веѓа изгледа непроменета, ако влакната не се вртат и се измазнуваат во една насока. Вискозниот восок може да се справи со фиксацијата на тврди веѓи (исто така може да се затемнети). Но, ако проблемот не е во дебелината и еластичноста, но во должината на влакната, ќе биде поудобно гел да се изедначи и да ги поправи.

Четка  MAC 209  Четка  Сефхора Колекција Класик Мора да има Аголен Лајнер Четка # 90  Четка  MUFE 256 Дефинирање четка за очила за очила Четка MAC 209 Четка Сефхора Колекција Класик Мора да има Аголен Лајнер Четка # 90 Четка MUFE 256 Дефинирање четка за очила за очила

Тенка четка, како MAC 209, е погодна не само да се примени eyeliner, туку и да се привлечат потези (т.е. влакна). Рамен тврда четка е погодна и за графички линии и за полнење на целата веѓа со сенки, а со затегната, совршено може да нацрта кривина. Не е неопходно да се купат посебни четки за шминка за веѓи, но ако забележите дека цртате иста четка и веѓи, мудро е да купите двојно, за да не страдате од чистење на куп толку често.

Веѓа е поставена  Комплет со пријателите со броеви од милион долари  Обележувач и восок  Бројач на двојно бројач од милион долари  Веѓа е поставена  Прегледува комплет за облекување и обликување на очите на A-Go-Go  Сетче за постави  елф Есенцијален комплет за матрици за матрици Веѓа е поставена Комплет со пријателите со броеви од милион долари Обележувач и восок Бројач на двојно бројач од милион долари Веѓа е поставена Прегледува комплет за облекување и обликување на очите на A-Go-Go Сетче за постави елф Есенцијален комплет за матрици за матрици

Сите од горенаведените ви овозможуваат да ги решите примарните задачи: да ги дадете веѓите посакуваната форма, боја и да го поправите резултатот до следното миење. Потоа доаѓа малолетник, но не помалку фасцинантен: можете да ја потенцирате долната граница на веѓата со светли сенки или ознаки, да ја насликате во светла боја (може да го направите тоа во боја со мастило или гел) или малку да ја промените формата со специјални ножици или матрици.

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: