Статьи

Како можеш брзо да се возбудиш. Колку е возбуден човек - дискусија

 1. Чекори
 2. Предупредувања
 3. Популарни статии
 4. Како да се направи бакнеж на девојка
 5. Како да се возбуди девојка со допир
 6. Како да се возбуди девојка со зборови
 7. Музика што ги возбудува жените
 8. Мириса како афродизијаци
 9. Производи за зголемување на либидото
 10. Народни лекови
 11. Лекови нова генерација
 12. Ерогени зони - точка Г
 13. Заклучок

Вашата девојка знае како да те разбуди, но дали си подготвен да си ги промениш улогите со неа? Без разлика дали сте нови на оваа игра или само сакате да го додадете бибер во вашата рутина, wikiHow ќе ви помогне да возбудите и да подготвите девојка. Одете на чекор 1 подолу за да го започнете.

Чекори

Дел 1

Очај ја

Дел 2

Зголемување на степени

Дел 3

Обезбедување на случајот

Дел 4

Возете ја лудо

 • Никогаш не ја туркајте неа. Значи, таа само ќе се налути или ќе се исплаши, но сигурно нема да се возбуди. Кога вели дека треба да застане, тогаш таа треба да застане. Неопходно е да притиснете еднаш, и довербата ќе биде изгубена.
 • Да се ​​почувствува добро.
 • Нека биде задоволна со себе.
 • Не биди груб, не прави ништо што му носи непријатност.
 • Некои девојки сакаат да бидат задеваат. Ја носам. На прв поглед, овие техники може да изгледаат едноставно, но се што е генијално е едноставно. Нежно ја прегрнуваш. Масирајте го грбот. Играј со нејзината коса.
 • Кога ќе ја бакнете, потсетете ја главата назад, за да се наведна кон вас. Направете го тоа разиграно. (Полесно е да се направи ова ако еден партнер го прифати другиот).
 • Пробај да го бакнуваш нејзиниот врат. Девојките го сакаат тоа.
 • Ја прегрнуваш од позади. Стави ги рацете на колковите, го добива.
 • Држете ја назад и бакнете го вратот.
 • Бидете љубезни, прегратка и држете се за раце - ова е прекрасно. Ќе учат девојка само со тоа што ќе биде веднаш до неа. Впрочем, сите девојки се различни.
 • Бидете разиграни.
 • Не плаши ја, таа може да почувствува дека си груба кон неа.
 • Девојките сакаат масажа на нозете.

Предупредувања

 • Ако таа каже не, запре.
 • Ако не возврати, застани и прашај што правиш погрешно. Додека таа не рече да, не продолжувајте.
 • Ако е пијана, таа нема да може целосно да се согласи; ако го користите, тоа ќе се смета за сексуална злоупотреба.
 • Изберете возрасен партнер. Ако сте маж, возбудете ги жените. Ако момчето е девојче.

Производи возбудлив човек. Како да се возбуди човек. Мириса на возбудливи мажи. ... Јасен знак на човек кој е возбуден и симпатичен кон жена е палците фрлени над панталоните појас.

Најмногу од сè, тоа е романтичен амбиент што ги возбудува мажите. Можно е да се удри човекот ако, во моментот на бакнежот, да се додадат светли, нежни движења насекаде низ неговото тело. Особено мажите реагираат на движењето на рацете и прстите по должината на 'рбетот, внатрешната страна

Возбудете и освои! Начини за возбудување на мажите во принцип не е тајна за жените, но тие треба да бидат вешто презентирани со цел да се постигне не само возбуда, туку секаква потреба страст. Несомнено, машката желба е многу полесно да се запали од женката, а потоа може да преминете кон лесна масажа на областа која се наоѓа во основата на главниот машки орган. ... За да го возбудите вашиот маж, лесно со допирање на внатрешните бутови со прстите, лизнете до препоните, а потоа брзо ги спуштајте надолу.

Видео во тема:

Шминка е подобра од лесната, но усните мора да се нагласат со молив. Како да се однесувате, за да го возбудите момчето? Обидете се да го натерате да разбере дека девојката е заинтересирана. Гледај во неговите очи, му се восхитувам. Не, немој да биде груба ласкање! Како да направите гестови на дечко. Нема апсолутно никаква потреба да се придвижи кон допир, со цел да се предизвика сексуалната желба кај мажот. ... Почнете да си играте со вашата коса, случајно извртувајќи го прстот врз прстот, потоа распуштајте го и вратете се на оваа акција.

Популарни статии

и самиот човек не е предодреден да биде возбуден? Овие перверти доаѓаат со такви методи. Мојот сопруг никогаш нема да легне валкан на барем едно место! нозете се секогаш чисти. Не мислам дека со лигање на нозете, тоа ќе го возбуди - страшно се плаши од скокање и светли уши. На ушите има огромна количина на еротски поени, допирање со кои лесно може да се возбуди кој било човек. ... Многу момци како нежни бакнежи на и помеѓу нивните прсти. Можеш малку да си го цицаш прстите, дај го грбот

Улога игра и облекување. Многу мажи се возбудени од келнерки, медицински сестри, монахињи и учители. ... Возбудата на човек надвор од куќата. Мажите се многу возбудени од иницијативата што доаѓа од жената. Научете како да возбудите еден човек, тоа е многу едноставно, па дури и веќе знаете многу од вашиот живот, но ќе научите нешто директно ... Пред сè, важно е да знаете за следнава шема: од жената има поактивен сексуален живот, посилен од мажите ќе се привлече кон неа.

За жена, многу е важно човек да привлече желба и желба во однос на самиот себе, и за ова само треба да знае за себе колку да возбуди човек во кревет. Овде имам прашање, има многу мажи на страницата, ако тие одговорат, јас ќе бидам многу благодарна, а девојките ќе одговорат, можеби вашите момци зборуваа за тоа, прашањето е ова - точно е дека ако некој е многу возбуден, но не е даден

Што вкусови најмногу возбуди човек. 12.05.2013 17:52. ... Според многу претставници на посилниот пол, аромата на свежина е многу возбудлива. како да се направи човек, да се направи човек, многу возбудлив, многу возбудлив, како да се возбуди човек, возбуди човек, Се разбира, секоја жена има свои тајни, како да се направи човек. Но, во оваа статија ќе зборуваме за некои трикови што сигурно

Видео-на:

Моето сонце, те сакам многу! ... Околу 80% од мажите се возбудени пред очите на неговата сакана жена во долна облека. Покрај тоа, тие се добро обучени во интимни гардероба предмети и се среќни да учествуваат во нивниот избор и купување.

74

Модерните мажи знаат многу. Основите на бизнисот и инвестициите, како да се изгради облакодер, што да се каже и на кое место, како да се користат супернова гаџети. Но, со сета своја свест, постои област каде што еден човек се чувствува како "профана" и во респектабилна возраст. Како да се возбуди девојка? Што ја возбудува најмногу? Како да се разбере дека девојката е возбудена, се до тебе? Разбирањето на суптилната и променливата женска психологија, хормоналните промени, како и нејзините вистински желби, ќе ни помогнат во ревидирањето. Значи, првите 10 вредни совети за тоа како да се возбуди жена.

Како да се направи бакнеж на девојка

Уметноста на правилно бакнување не е лесна. Грешка на повеќето мажи е дека по првиот бакнеж, тие се обидуваат да се преселат во "тепање" на ерогените зони на жената. Но, најмногу од сè, девојката сака нежност и љубов, така што на фазата на бакнување е подобро да се задржат некое време. Прво, тоа е нежно бакнежи со постепено зголемување на страста што го возбудува девојчето најмногу од сè. Второ, по долго "бакнување", таа сама ќе го праша "зошто не се брза?" И таа ќе почне флертување послободно, покажувајќи дека не е против сексот. Како да се направи бакнеж на девојка? Францускиот бакнеж е несомнен лидер во однос на понатамошниот пријатен развој на настаните.


Како да се возбуди девојка со допир

Важно е да се разбере дека фаќањето раце и половината не располага со девојка на реципроцитет, особено со краток познаник. Допирот треба да биде прогресивен, нежен, и треба да започне со рацете. По светлиот допир на раката, со премолчена согласност на девојката, можете да ја однесете раката. Стимулирање на галење на жените, започнете тука. Со прстите прсти со себе, можете да преминете на кратки раце во времето. Во овој случај, лесни грбни грб ќе бидат соодветни, но не арогантни. кога не се спротивставувате, допирајте го лицето, косата и рамената. Тајно - површината меѓу рамениците кај повеќето жени е ерогена. Сега знаете како да ја разбудите девојката со допир.


Како да се возбуди девојка со зборови

Слободно можете да му кажете на девојката колку е атрактивна. Пожелно е комплиментите да имаат вистинска основа ("имате паметни гради" или "неверојатно тенки нозе", "твоите усни ме лудуваат"). Во секој случај, комплимент за убавина, мирис на парфем, коса итн ќе работат. Девојките поминуваат многу време за одржување на убавината, така што можете да зборувате бескрајно, а девојката на третата фраза веќе скоро ги сака нејзините "уши". Како да се возбуди девојка со зборови уште? За поблиско запознавање, дозволено е да шепотат на уво на разни интимни детали кои ќе ја покажат колку внимателно го третирате нејзиното тело.

Музика што ги возбудува жените

Заборавете на вашата зависност од шансон и руски рок за некое време. Музиката и романтичното опкружување ќе ја направат најголем дел од работата за вас, ако најпрво ќе обрнете внимание на нив. Музиката треба да биде страсна, ритмична, но не и брза.

Фламенко, шпански и италијански мотиви, како и румба и танго се идеални.

Мириса како афродизијаци

Девојките секогаш реагираат на мирис. Затоа, еден од одговорите на прашањето "како брзо да се возбуди девојка" е создавање на миризлива атмосфера во текот на вечерта, како и машки, но не премногу интензивен арома од вашето тело. Постојат неколку победнички опции:

 • Сандалово дрво и иланг-иланг;
 • Пачули, nerol, портокал;
 • Кедар;
 • Цимет и ѓумбир;
 • Мошус, нане и ванила.


Сандалово дрво и иланг-иланг;  Пачули, nerol, портокал;  Кедар;  Цимет и ѓумбир;  Мошус, нане и ванила

Најмногу од сите девојки се привлечени од мирисот на кожата на чистиот човек, како и од мирисот на неговата возбуда. Ова е она што ја покажува колку е таа пожелна, и додава "бонуси" на некој кој е возбуден од присуството.

Производи за зголемување на либидото

Навистина, ако се грижите за одреден сет на производи пред датумот, тогаш најверојатно може да се навратите на крајот на вечерта. Поентата не е дури ни во омилените производи на самата девојка, туку и во фактот дека постои храна која предизвикува женското тело да ги произведе потребните хормони. За да ја заведе избраната, може:

 • Остриги;
 • Банани;
 • Целер;
 • Бадеми;
 • Кавијар;
 • Чоколадо


Остриги;  Банани;  Целер;  Бадеми;  Кавијар;  Чоколадо

Последниот слатки производи се најмоќните природни женски афродизијак. Тоа ќе биде споменато повторно, во сосема неочекуван контекст. Колку жената станува возбудена, исто така, зависи и од количината на храна (премногу производи на маса може да "стават" човек со растреперена, но ова е веќе во полето на контактна психологија).

Народни лекови

Колку жена треба да реагира на маж? Тој одлучува за себе кога ќе одлучи да ја подготви вечерата со специјални зачини. Тие ќе бидат клучот за успешна и светла ноќ. За да се спречи погрешно, најдобро е да додадете храна или пијалоци:

 • Бадем од анис или лимон;
 • Женшен;
 • Цимет;
 • Кафе и ванила;
 • Ѓумбир и шафран;
 • Дагјан и Дамиен

Само специјални лекови или женски синтетички патогени се поспособни да се возбуди жена. Но, прво, тие не се секогаш при рака. Второ, природните зачини не му наштетуваат на телото на жената. Интересен статистички факт - мирисот на цреша "ја убива" желбата да застане, освен за некои поединечни случаи.

Лекови нова генерација

Оние мажи кои не сакаат да трошат време да се додворуваат и сакаат само забавна вечер со страсна жена во кревет, треба да се грижат за присуството на женски синтетички патогени. Тие вклучуваат:

 • Женски Виагра, Сиалис и Левитра;
 • Слатка срещам чоколада;
 • Специјални креми и гелови;
 • Лубриканти, таблети, таблети;
 • Пијалоци, капсули, кесички.


Женски Виагра, Сиалис и Левитра;  Слатка срещам чоколада;  Специјални креми и гелови;  Лубриканти, таблети, таблети;  Пијалоци, капсули, кесички

Таквите лекови влијаат врз нервните завршетоци и хормоналниот систем. Всушност, тие ги принудуваат некои хормони да се произведуваат, што го зголемува интензитетот на либидото. Не е неопходно да му кажете на девојката за вашите трикови. Нека мисли дека еден бран на возбуда се подигна во телото на природен начин, како реакција конкретно на вашето присуство.

Ерогени зони - точка Г

Ако една девојка си дозволи да ги допре рацете, вратот, рамената, ушите - сте на пат кон незаборавна ноќ. Факт е дека тие се големи ерогени зони . Точките за жени се наоѓаат на приближно иста локација, само имајте на ум дека интензитетот на допир треба прво да биде минимален. На телото има и области на зголемено задоволство.

 • Внатрешно бедро;
 • Задникот и грбот;
 • Градите и вратот;
 • Назад, или поточно на површина помеѓу рамената;
 • Локација од папочната до карличната коска.

Дури и ако веќе сте во кревет со девојка, не заборавајте дека стимулацијата на клиторисот, како и Г-точката, ќе ве направат незаборавно љубовник во очите на секоја девојка.

Заклучок

Најдобар и најсигурен начин да се постигне корист, се смета за масажа за жена. Неколку препораки за негова имплементација ќе му помогнат на човекот да стане виртуоз кој игра на женските тела, како добро наместени инструменти.

 • Стимулационата масажа започнува од нозете;
 • Ерогените точки кај жените се најчувствителни на задниот дел на бутовите и задникот;
 • Удар треба да биде нежен и нежен;
 • Треба да се придвижи до телото на партнерот;
 • Може да предизвика маси за жена во лумбалниот регион.

Како да се однесувате, за да го возбудите момчето?
Како да се возбуди девојка?
Што ја возбудува најмногу?
Како да се разбере дека девојката е возбудена, се до тебе?
Второ, по долго "бакнување", таа сама ќе го праша "зошто не се брза?
Како да се направи бакнеж на девојка?
Како да се возбуди девојка со зборови уште?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: