Статьи

Кој е удира - а кој не (60 фотографии), како да дознаете дали длабоките удари се во право за мене, од врвот, фотографија, видео

 1. Како да изберете тресне во зависност од обликот на лицето
 2. Како да се разбере дали ви се потребни удирања, како и опис на неговите карактеристики
 3. Неколку совети за поставување на удирања во зависност од обликот на лицето
 4. Заклучок

Жените честопати се досадуваат со монотон, секојдневен изглед со завиткани задни кадри. Затоа, кога душата бара некои промени, исечените жици од лицето помагаат да се постигне ова најбрзо, без да се навлегува во главната должина на косата. Жените честопати се досадуваат со монотон, секојдневен изглед со завиткани задни кадри

Како да знам дали доаѓаат удирања до мене - една од многуте барања на Интернет меѓу девојките кои сакаат да направат мали промени во нивниот изглед

Но, сигурно, пред фризурата, многу луѓе се соочија со прашањето за тоа како да разберат - дали треснето оди за тебе? Затоа, во написот ќе ги испитаме подетално можните опции за различен вид на изглед, а приложените упатства за создавање на соодветен стил ќе ви овозможат лесно да ги повторите со свои раце.

Оваа слика ги илустрира 4-те главни типови на лице, врз основа на кои можете да изберете соодветен тип фризура

Како да изберете тресне во зависност од обликот на лицето

Информации за јасна дефиниција за видот на лицето кај жените е многу контроверзна.

Но, ние ќе ги разгледаме најчестите опции кои ќе ви помогнат да се движите во изборот на вистинската фризура.

 1. Идеален овален со правилни пропорции може да издржи речиси секој стил, со ретки исклучоци. Ова е случај кога патеката на можни експерименти е отворена заедно со вообичаените класични варијанти.

Единственото сериозно ограничување тука може да биде само карактеристиките на структурата и густината на косата. Важно е да се запамети дека порозна брановидна коса лошо го задржува стајлирањето на рамномерно отсечени правци, додека азиските кадрици (мазни, густи и рамни) совршено се справуваат со ова.

Важно е да се запамети дека порозна брановидна коса лошо го задржува стајлирањето на рамномерно отсечени правци, додека азиските кадрици (мазни, густи и рамни) совршено се справуваат со ова

Сопствениците на круг и плоштад овален - еден од оние кои се тресне лак, кој хармонично балансира лицето карактеристики

 1. Кружниот облик на лицето веќе бара одредено прилагодување, балансирајќи го долниот дел. Претставници од овој тип - еден од оние кои одат длабоко удира од самиот врв, затоа што обемот создаден одозгора ќе го одвлече вниманието од чаубивите образи.

Соодветни, исто така, оценети фризури со низи од различни должини, што го прави лицето многу потесни, а сликата како целина - полесно. Покрај тоа, ќе има повеќе слобода во формирањето на различни стил. Сепак, подобро е да се избегне каскада на фризура која визуелно го прави лицето пошироко.

 1. Претставниците на квадрат или правоаголно лице често се однесуваат на оние кои немаат раб со директно намалување на косата , бидејќи тоа ќе создаде дополнителен акцент на тежината и bulkyiness на долниот дел од главата.

Најдобар тресок за квадратно лице - кратки, рапави, профилирани. Кога сечење на дијагонални удари, подобро е да се придржувате до оптималната должина за овој вид на појава - на или веднаш под линијата на јакина.

 1. Сопствениците на триаголен лице или т.н. срце апсолутно дебели насоки на лицето. Фокусирајќи се на горниот дел на главата, тие дополнително ќе ја нагласат аголот и острината на брадата.

Излезот од ситуацијата е филинирање на асиметрично исечените нишки, кои најдобро се поставуваат на хаотичен начин.

Совет! Ако имате потешкотии со дефиницијата на сопствениот облик на лице и посакуваниот тип на удирања, тогаш за прв пат пожелно е да контактирате со професионален стилист за коса. Тој компетентно ќе избере фризура, земајќи ги предвид и особеностите на структурата на косата.

Како одговор на прашањето за тоа кој тресок оди од врвот на главата, можете безбедно да ги посочите претставниците на кружната и овалната форма на лицето, особено во присуство на широк челото

Како да се разбере дали ви се потребни удирања, како и опис на неговите карактеристики

Како што споменавме погоре, главната задача на треснењето е да даде волумен каде што не е доволно, за да ги измами аглите, воопшто, да го одвлече вниманието од диспропорции. Но, освен тоа, таа е способна да ги реши другите проблеми.

И ако се сретнете со повеќето од оние што се опишани подолу, тогаш дефинитивно ви е потребен удар:

 • заедно со контура во шминката, жиците на лицето помагаат да се приближи природната форма на лицето до совршено овална форма;
 • петелките од челото, како што нема друг инструмент во стилот, го привлекуваат целото внимание кон очите, со што самиот изглед станува поизразен и дури мистериозен;
 • Густите четници на челото ги кријат брчките што се појавиле, како и воспалителни ерупции.

Но, и покрај очигледните предности, удирањата бараат внимание на самите себе, бидејќи мрзливи и неповрзани влакна на лицето ќе остават непријатен впечаток за другите.

Но, и покрај очигледните предности, удирањата бараат внимание на самите себе, бидејќи мрзливи и неповрзани влакна на лицето ќе остават непријатен впечаток за другите

Фото на процесот на правење насоки во лицето на мајсторот во салон за убавина

Совет! За да имате секогаш уреден и свеж изглед, особено во режимот за заштеда на време, можете да ги измиете само чевлите со перење. Покрај тоа, тоа ќе се ослободи сушење на целиот главата на косата, која не се валкани толку брзо како косата на лицето.

Сигурно фризура со удира бара редовно одржување во салон за убавина. Колку често - ќе зависи од стапката на раст на косата. Во просек, на повеќето девојки ова им е потребно еднаш месечно.

Цената за обезбедување услуги за формирање и укинување на удирања може да варира од 300 до 1000 рубли, во зависност од сложеноста на манипулациите, како и нивото на самиот господар и салон за убавина.

Различни додатоци во форма на невидливи ѕвона и пина, како и средства за прицврстување во форма на муси, спрејови и восочни креми, ќе бидат спасени во експерименти со стилизирани удирања.

Неколку совети за поставување на удирања во зависност од обликот на лицето

Користејќи го примерот на универзална верзија во форма на долга рамна или филетирана треска, опишуваме неколку начини да го исправиме лицето со свои раце.

Една мала инструкција за помош ќе ви помогне да навигирате:

 • поставувајќи ја косата од едната страна, можеш да го отстраниш акцентот од тежок брат и дебели образи;
 • ако ја отстраните косата назад и го прободете на круната, тогаш овалното или триаголното лице ќе стане поотворено;
 • бујните задни врати исто така можат да помогнат во прилагодување на краткото чело или наведна круна на главата и биланс сето тоа со тежок брат;
 • исправувајќи ги удирањата со железо, можете да добиете совршено мазни платно кое ќе ги нагласи убавите високи јагочки;
 • распределбата на жиците на страните ќе ви овозможи да елегантно нагласи каква било форма на лицето, со исклучок на сопствениците на широко чело.

Исто така запомнете дека влажната коса повеќе подложна на стил и полесно ја зема посакуваната форма од суво. Со цел фризурата да трае до крајот на зафатен ден, неопходно е да се примени мус пред да се започне со манипулации и на крајот да се поправи со лак.

Важно е тука дека употребените средства не ги залепат цевките, бидејќи тоа ќе биде особено забележливо во лицето. За да се постигне најприроден ефект ќе им се овозможи на професионалните владетели.

Главен фаворит во последниве години меѓу алатките за одредување за да се справат со таквите задачи е Шварцкопф Стручна силуета со дарежлив волумен од 500 мл и цена до 1000 рубли. Повеќе буџетски средства може да се најдат меѓу домашните професионални брендови - Kapous или Estel.

Доколку високата цена и ограничениот буџет сè уште не ја даваат можноста да ги уживаат предностите на професионалните производи, тогаш меѓу разновидноста на масовен пазар треба да обрнете внимание на средствата на брендови како Taft, Nivea или Suoss.

Линиите на лицето им помагаат на жените да откриваат индивидуален стил кој го нагласува само достоинството на изгледот.

Заклучок

Некои девојки сѐ уште веруваат дека припаѓаат на групата која не оди на удира. Но, единствениот проблем е што тие не можеа да најдат соодветна опција за себе. Се надеваме дека нашите мали совети ќе ви помогнат да направите вистински избор.

Повеќе визуелни и детални информации може да се најдат во видеото во оваа статија. Ако не сте во неа информациите за кои сте заинтересирани, слободно прашувајте ги вашите прашања и оставете коментари во коментарите за да можеме понатаму да ја отвораме темата.


Ако сакате да се заблагодарите, додадете појаснување или приговор, прашајте го авторот прашање - додајте коментар!


Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: