Статьи

8 sekrete se si të duken të shtrenjta dhe të shpenzojnë pak

  1. Numri sekret 1. Jini të pastër
  2. Numri sekret 2. Ndaloni zgjedhjen në hijeshi
  3. Numri sekret 3. Asnjëherë mos mbart një të rreme
  4. Numri sekret 4. Mos vishni pajisje
  5. Numri sekret 5. Ndryshoni gjërat për veten tuaj
  6. Numri sekret 6. Zgjidhni ngjyrat pastel, të bardha dhe të zeza.
  7. Numri sekret 7. Kushtojini vëmendje indeve
  8. Numri sekret 8. Mbaje të fshehura mbulesën

Si të duket e shtrenjtë dhe të shpenzoni pak? - Kjo pyetje është pyetur nga shumë vajza, sepse të gjithë duan më shumë për paratë e tyre. A keni ëndërr të dukeni si një milion, por buxheti mujor ju detyron të kurseni? Do të dëshironit të mburresh, jo duke u ndarë me sasi të mëdha? A doni të jeni luksozë kështu që ju do të përshëndeteni "në rroba"? Krijimi i iluzionit të prosperitetit është mjaft i thjeshtë nëse ndjekni këshillat e ekspertëve të ditur. Pra, tetë sekretet kryesore të përsosmërisë!

Numri sekret 1. Jini të pastër

Në imazh gjithçka duhet të jetë harmonike: jo vetëm veshje, por ju jeni në të. Mungesa e manikyrave, lëkurës së kuqe, flokëve të pista - kjo është ajo që me siguri do të tradhtojë mospërputhjen tuaj. Nuk është e nevojshme për të drejtuar rreth salloneve në modë - vetëm i kushtoj vëmendje për veten në shtëpi. Shumica e kozmetikës së tregut në masë nuk janë më keq se produktet e markës: thjesht gjeni produkte të mira dhe të përballueshme. Vetëm shikoni rrobat me kujdes: le të jetë gjithmonë e pastër, hekurosur, pa fishekë, feta ngjitëse dhe erë të pakëndshme të djersës. Në imazh gjithçka duhet të jetë harmonike: jo vetëm veshje, por ju jeni në të

Numri sekret 2. Ndaloni zgjedhjen në hijeshi

Nëse ju pëlqen drejtimet e boho-elegancë, hipi dhe grunge, harroni urgjentisht për to, sepse vetë koncepti i çmimeve të larta është në kundërshtim me ideologjitë e tyre. Edhe gjërat e mega-shtrenjta në këto stile duken me qëllim të lirë, sikur jeta të kishte kohë për t'i rrahur ata dhe ata ishin tashmë shumë pak vite. Dëshironi të dukeni të pasur? Pastaj ju vetëm romancë, klasike apo rastësor. Nëse ju pëlqen drejtimet e boho-elegancë, hipi dhe grunge, harroni urgjentisht për to, sepse vetë koncepti i çmimeve të larta është në kundërshtim me ideologjitë e tyre

Numri sekret 3. Asnjëherë mos mbart një të rreme

Ju mund të blini rroba të bukura të një prodhuesi pak të njohur, por jo produktet e atyre që pretendojnë të jenë D & G, Birkin ose Chanel, por jo si të tillë. Në kategorinë e parë ka shumë veshje të mrekullueshme të pëlhurave të mira. E pra, falsifikat e rreme - një përpjekje për të ruajtur materialet, bojën, cilësinë e qepjes. Duke i veshur ata, ju tregoni jo vetëm mungesën e parave, por edhe një shije të keqe, sepse rrobat e rreme shpesh nuk duken si origjinali. Ju mund të blini rroba të bukura të një prodhuesi pak të njohur, por jo produktet e atyre që pretendojnë të jenë D & G, Birkin ose Chanel, por jo si të tillë

Numri sekret 4. Mos vishni pajisje

Kilogramë bizhuteri të lirë (si dhe ton bizhuteri të shtrenjta) do t'ju bëjnë një "grua në modë" nga tregu. Vendosni theksin në detaje të vogla, dhe pastaj imazhi juaj do të bëhet interesant dhe intrigues. Vathë origjinale, shall të ndritshme, dorashka lëkure, kapelë e bukur - ju nevojitet kaq pak për lumturinë! Kilogramë bizhuteri të lirë (si dhe ton bizhuteri të shtrenjta) do t'ju bëjnë një grua në modë nga tregu

Numri sekret 5. Ndryshoni gjërat për veten tuaj

Ju kurrë nuk do të dukeni të pasur në një fustan që nuk ju përshtatet në madhësi. Nuk ka asgjë të keqe për të bërë një gjë pak më të pajisur, duke shkurtuar gjatësinë e pantallonave apo pantallona. Snagged në madhësi shitje elegante M, por veshin një jetë S? Ndjehen të lirë për të prerë dhe qep - madje edhe një atelier i vogël mund të përballojë atë me çmime të arsyeshme. Gjëja kryesore nuk është markë ose tag çmimi, por se padia është ulur! Ju kurrë nuk do të dukeni të pasur në një fustan që nuk ju përshtatet në madhësi

Numri sekret 6. Zgjidhni ngjyrat pastel, të bardha dhe të zeza.

Gjëra të vështira që nuk përshtaten së bashku dhe nuk përputhen me llojin tuaj të ngjyrës krijojnë një imazh shumë të lirë. Mos i blini ato, edhe nëse janë shumë të pëlqyeshëm. Kini kujdes me paleta shumë të zbehtë dhe të ndritshme - të artë, të nxehtë rozë, acid, verdhë të zbehtë, ulliri në pëlhura sintetike duken shumë të këqija. Është më mirë t'i zëvendësoni me klasike të bardha e të zeza, si dhe hije të pasura (smeraldi, blu të thellë) ose pastel (blu, jargavan), të cilat vetë duken të shtrenjta. Vishni rroba të thjeshta ose me printime tradicionale (gjeometri, shirit, pika polike, kafaz). Gjëra të vështira që nuk përshtaten së bashku dhe nuk përputhen me llojin tuaj të ngjyrës krijojnë një imazh shumë të lirë

Numri sekret 7. Kushtojini vëmendje indeve

Si të duket e shtrenjtë dhe të shpenzojë pak, sa më e mirë për të zgjedhur materialin e veshjeve me stil? Mbani në mend se pëlhura natyrore nuk janë gjithmonë të mira, dhe sintetika nuk është gjithmonë e keqe. Disa artikuj poliestër kanë një vështrim të papëlqyeshëm. Por nëse ai është pjesë e bluzës (deri në 30%), atëherë praktikisht nuk është rrudhur. Një kërcyes që përmban 50% akrilik dhe 50% lesh është në të vërtetë më i lirë, megjithëse duket dhe ngroh po aq i mirë. Shmangni satenin, i cili menjëherë humbet formën dhe lirin e pastër, i cili është tepër i rrudhur: le të shkojë më mirë me diçka tjetër. Mësoni të njihni tekstet e duhura - të lira, por efektive. Si të duket e shtrenjtë dhe të shpenzojë pak, sa më e mirë për të zgjedhur materialin e veshjeve me stil

Numri sekret 8. Mbaje të fshehura mbulesën

Rrëshqitjet e vogla mund ta bëjnë imazhin më të lirë: rrobat e kokës, të veshura nën një skaj të butë, me regbi të dantella, duke ndriçuar me shiritat më të ngushtë, të brendshme, duke shikuar nga nën rroba. Ata mund të shkatërrojnë edhe harkun më të përsosur, kështu që duhet të përpiqeni dhe gjeni grupin e duhur - jo-vulgar dhe elegant. Rrëshqitjet e vogla mund ta bëjnë imazhin më të lirë: rrobat e kokës, të veshura nën një skaj të butë, me regbi të dantella, duke ndriçuar me shiritat më të ngushtë, të brendshme, duke shikuar nga nën rroba

A keni ëndërr të dukeni si një milion, por buxheti mujor ju detyron të kurseni?
Do të dëshironit të mburresh, jo duke u ndarë me sasi të mëdha?
A doni të jeni luksozë kështu që ju do të përshëndeteni "në rroba"?
Dëshironi të dukeni të pasur?
Snagged në madhësi shitje elegante M, por veshin një jetë S?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: