Статьи

A e dini se si ta zbatosh parfumin?

Parfum - një atribut thelbësor dhe në të njëjtën kohë arma sekrete e çdo gruaje. Praktikisht secili prej nesh ka disa shishe të këndshme me aroma të ndryshme në tavolinë - dite, mbrëmje, çdo ditë ose për një rast të veçantë.

Por nga fakti nëse e dini se si ta zbatosh mirë parfumin, rezultati i përpjekjeve tuaja varet nga fakti nëse do të magjepsësh dhe do të magjepsësh të tjerët ose do t'i largosh ato dhe do të rrudhësh hundën Por nga fakti nëse e dini se si ta zbatosh mirë parfumin, rezultati i përpjekjeve tuaja varet nga fakti nëse do të magjepsësh dhe do të magjepsësh të tjerët ose do t'i largosh ato dhe do të rrudhësh hundën.

Sigurisht, ju jeni për opsionin e parë. Dhe ne shpresojmë që rekomandimet tona të jenë në dispozicion.

Rregulli kryesor kur aplikohet parfumi është moderimi. Për të nuhatur mirë, nuk është e nevojshme të derdh parfum nga koka deri te këmbët. Është e mjaftueshme për të vënë vetëm disa pika. Vetëm duhet të dini se ku.

Dhe ky është rekomandimi ynë i ardhshëm. Aplikoni parfum në vendin ku rreh zemra juaj. Duket romantike, por gjithçka është shumë më e thjeshtë. Ju mund ta dëgjoni zemrën tuaj në pulsimet e venave - në qafë, në tempuj, në thashethemet e bërrylave dhe gjunjëve, prapa lobeve të veshëve dhe në dore.

Lëkura është më e ngrohtë këtu, dhe aromat në të hapur më qartë dhe të ngopur. Nëse lëkura laget edhe para se të aplikohet parfumi, aroma do të zhduket shumë më ngadalë. Ju lutemi, këtu është përgjigja në pyetjen se si të zbatohet parfumi në mënyrë të saktë në mënyrë që aroma të zgjasë më gjatë. Ju gjithmonë jeni të interesuar edhe për të, apo jo?

Por nëse ka një shishe llak në shishe të parfumit tuaj, atëherë është më mirë të bëhet ndryshe. Vetëm spërkat disa herë para jush dhe hyni në re që rezulton. Parfum vendoset në mënyrë të barabartë në lëkurën tuaj dhe voila - ju jeni të mbështjellë në një tren të këndshëm aromatik.

Asgjë e komplikuar, apo jo? Por kjo nuk është e gjitha.

Asnjëherë mos përdorni parfum në lëkurë ose në flokë të pista. Dhe madje edhe më shumë, mos u përpiqni të fshehni erën e djersës me ndihmën e tyre. Rezultati nuk do t'ju pëlqejë. Ju nuk duhet të përzieni shije të ndryshme, për shembull, vendoseni parfumin e mbrëmjes gjatë ditës.

Nuk rekomandohet të përdorni parfum në zonën e bikinit, veçanërisht të thellë Nuk rekomandohet të përdorni parfum në zonën e bikinit, veçanërisht "të thellë".

Kjo nuk është vetëm forma e keqe, por edhe e rrezikshme për shëndetin.

Aplikimi i kapakëve të parfumeve nga shishe nuk është gjithashtu shumë higjienik.

Sebum juaj pastaj do të hyjë brenda dhe thjesht mund t'i prishë ato. Dhe në mënyrë që parfumi juaj i preferuar të kënaqet sa më gjatë që të jetë e mundur, keni nevojë për to ruhet siç duhet mos harroni për këtë.

Nëse duhet të shkosh në një restorant apo të ftohesh për darkë, përdorni parfumin në minimum. Era e parfumit tuaj nuk duhet të errësojë aromën e enëve në tavolinë. Gjithashtu në këtë rast, aplikimi i parfumit në duart dhe flokët.

Ata që janë mësuar të parfumojnë jo vetëm trupin, por edhe rrobat, do të jenë të interesuar të mësojnë se si të aplikojnë parfumet e naftës në mënyrë që të mos lënë shenjat në pëlhurë.

Pra, kurrë mos e vendosni parfumin në pjesën e përparme të veshjes apo xhaketës suaj. Vetëm aplikoni disa pika direkt në trup. Pra, aroma do të jetë më mirë për të mbajtur, dhe nuk e prishin gjë e shtrenjtë.

Dhe gjëja e fundit që ne do të donim të ndanim, kurrë nuk fshij parfum në trup. Kjo do të thyejë strukturën e saj dhe, rrjedhimisht, tingujt e aromës.

Përdorni mirë parfumin dhe gjithmonë jini të papërmbajtshëm!

Përdorni mirë parfumin dhe gjithmonë jini të papërmbajtshëm

Ju gjithmonë jeni të interesuar edhe për të, apo jo?
Asgjë e komplikuar, apo jo?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: