Статьи

Si për të bërë një kuq buzësh mat nuk është ngjitës. Kuq buzësh Chic matte - si ta aplikoni atë, si të zgjidhni një ngjyrë

 1. Features
 2. Përgatitja e lules
 3. Rregullat e aplikimit
 4. Ngjyra popullore

Kuq buzësh Matte ndihmon vajzat të duken të sigurt dhe elegante. Por aplikimi i këtij lloji të kuq buzësh mbart disa sekrete dhe kërkon saktësi dhe përgatitje cik.

Por rezultati përfundimtar do të detyrojë të kapë shumë shikime admiring dhe ziliqar.

Features

Një nga karakteristikat kryesore të kuq buzësh është që krijon efektin e çmimeve të larta dhe elegancës .

Kjo është për shkak të cilësi të dendur kadifeje. Por kjo "teh" me dy tehe - aplikimi i gabuar do të theksojë vetëm disavantazhet e buzëve.

Gjithashtu, avantazhet përfshijnë shkathtësinë e saj, kuq buzësh të kuq në kontrast me pamjen me shkëlqim në vendin dhe në topin zyrtar dhe në tubime me miqtë.

Dhe stabiliteti i saj nuk ju bën të azhurnoni ngjyrën pas çdo gllënjkë të vogël, përveç kësaj, ajo nuk përhapet dhe nuk rrokulliset, nëse aplikohen siç duhet.

Më e mira nga të gjitha, duket në buzët e buta, kuq buzësh përshtatet në mënyrë të përkryer dhe thekson vëllimin e tyre.

Por pronarët e buzëve të hollë nuk duhet të shqetësohen, me përgatitje të plotë dhe disa "truket" nga artistët e make-up buzët e tua do të marrin.

Përgatitja e lules

Së pari ju duhet të përgatiten si duhet për aplikimin e kuq buzësh mat:

Së pari ju duhet të përgatiten si duhet për aplikimin e kuq buzësh mat:

Ju mund të mësoni se si të maskoni herpes në buzën tonë.

Rregullat e aplikimit

Si të aplikoni kuq buzësh mat , në mënyrë që të mos anashkalohet? Për aplikim, është më mirë të përdorni një furçë madje edhe me buzëkuq të fortë, do të bëjë sintetika e zakonshme.

Në ditët e sotme, buzët me lëng matte, të cilat tashmë vijnë me një aplikues të veçantë dhe kanë një efekt hidratues , po bëhen gjithnjë e më popullore . Por për shkak të kësaj, rekomandohet përdorimi i formës së ngurtë në mot të ftohtë.

Sigurohuni që buzët tuaja janë pikturuar plotësisht dhe në mënyrë të barabartë, çdo pabarazi është dukshëm e dukshme .

Në asnjë rast nuk mund të fshij buzët nga njëri-tjetri gjatë aplikimit - ai do të shkatërrojë të gjithë strukturën matte.

Për të korrigjuar formën pas aplikimit përsëri përdorni një laps, dhe skajet mund të jenë pak të hije me një furçë ose pambuku - kjo do të heqë çdo buzëkuq të tepërt dhe do të fshehë të metat.

Ngjyra popullore

Ngjyra popullore

Ngjyra më e goditur është padyshim hije e saj.

Për ta theksuar atë, keni nevojë për një "ansambël" të përshtatshëm të përbërjes kozmetike dhe veshjeve.

Veshje duhet të jenë harmonike: ose të njëjtën ngjyrë si buzëkuq, ose të zezë ose të bardhë.

Në një rast tjetër rroba të ndritshme "Ndërprisni" efektin e kuq buzësh të kuq.

 • për një efekt më të matte, artistët e përbërjes rekomandojnë përdorimin e një pluhuri të vogël para dhe menjëherë pas aplikimit;
 • për buzët e holla, rekomandohet të aplikohet një theksues qoshet e sipërme . Ata do të duken më të mëdha;
 • nëse buzët janë të pabarabarta, atëherë hiqni një kontur të qartë . Kaloni atë në vend. vëmendje të veçantë në mes të buzëve, e bëjnë ngjyrën më të ngopur atje - kjo do të japë vëllim shtesë;
 • Për të rritur rezistencën , menjëherë pas aplikimit të parë, fshij buzët me një leckë dhe aplikoni një shtresë të dytë.

vëmendje të veçantë  në mes të buzëve, e bëjnë ngjyrën më të ngopur atje - kjo do të japë vëllim shtesë;  Për të rritur rezistencën , menjëherë pas aplikimit të parë, fshij buzët me një leckë dhe aplikoni një shtresë të dytë

Buzët e hollë

Ka një mendim se buzët e hollë do të bëhen edhe më të hollë nëse krijoni kuq buzëshin e tyre mat. Në fakt, ky nuk është aspak rasti! Ju vetëm duhet të aplikoni siç duhet produktin.

 1. Pak sekret zmadhim vizual buzët: Sigurohuni që të hijeni të gjithë sipërfaqen e buzëve me një laps brenda konturit. Le ngjyra e laps përputhet me hijen e kuq buzësh. Ju mund të shkoni pak përtej konturet e buzëve tuaja, duke i bërë ato vizualisht pak më të gjerë.
 2. Vendosni një theksues të vogël në skajet e sipërme të buzëve - kjo teknikë e thjeshtë do t'ju lejojë t'i bëni ato më vizuale më voluminoze.
 3. Dhe së fundi, rubineti i fundit dhe kryesor - kuq buzësh. Kemi përdorur hije modele Berry "Frosted Excellence" Avon "Juicy Pink".


Kemi përdorur hije modele Berry Frosted Excellence Avon Juicy Pink

Pika e Margaritës: Kam përdorur buzëkuq matte për herë të parë. Shumë i kënaqur me aromën e këndshme dhe gamën e ngjyrave: të ndritshme, të pasura - për çdo shije! Në buzët e mia, ata janë pa lëkurë dhe të butë, kuq buzësh lehtë shtrihet dhe ruan ngjyrën e saj për një kohë të gjatë. Më dukej mua se buzëkuqja nuk hidraton buzët shumë, edhe pse përbërësit që i japin hidratues vështirë se do të kishin dhënë një efekt mat.

Buzët asimetrike

Nëse buzët tuaja janë paksa asimetrike, kjo nuk është një arsye për të refuzuar kuq buzësh matte. Thjesht mos përdorni laps. Një skicë e qartë nuk është gjithmonë e nevojshme, veçanërisht pasi që modës moderne lejon. Efekti i buzëve të puthura është më i rëndësishëm se kurrë!

 1. Për të filluar, aplikoni një shtresë të vetme të kuq buzësh (ne zgjodhëm një hije të errët Avon "Matt Excellence" "Berry Cocktail").
 2. Blot buzët me një pecetë, pluhur lehtë, aplikoni një shtresë të dytë.
 3. Kushtojini vëmendje të veçantë në mes të buzëve - le të jetë ngjyra më e ngopur. Ju mund të aplikoni edhe një buzëkuq të vogël të errët në mes të buzës së poshtme. Do të japë vëllim dhe do buzët sensuale!


Do të japë vëllim dhe do buzët sensuale


Nino kujtohet: Më parë përdorja rrallë buzët me ngjyrë të kuqe, për arsye të thjeshtë se ata buzë të thata. Por cilësi e avullit të buzëve Avon "Matt Excellence" I pëlqente shumë - në lëkurë, ky buzëkuq ndjehet si hidratues. Përveç kësaj, produkti është aplikuar pa probleme - kuq buzësh bie banesë, unë nuk kam nevojë edhe për një furçë!

Buzët e çuditshme

Nëse keni buzët e buta , si modeli ynë, nuk duhet të kesh frikë të theksosh vëllimin e tyre ngjyra të ndritshme . Përkundrazi, sa më me fat ti je me formën e buzëve, mund të jetë edhe buzëkuq i ngopur!

 1. Rrotullo buzët me një laps të konturuar (në rastin tonë, kjo është një Avon Ultra Lip Liner, ngjyrë e kuqe e ndezur).
 2. Buzëkuq për një qartësi më të madhe të shpërndarë në buzë me një furçë të hollë. Për heroinë tonë, ne zgjodhëm një matte të ndritshme kuq buzësh avon në hijen e "Red Excellence", duke zhvendosur theksin në përbërjen e buzëve.
 3. Nëse kontura doli të mos ishte mjaft e qartë ose ju lyhet me buzëkuq gjatë aplikimit, mos nxitoni të lani! Thjesht përdorni një korrektor të shtrënguar. Aplikoni pak në furçë ose shtupë pambuku dhe maska ​​e tepërt, duke e bërë kontur e buzëve të përkryer të qetë.


Aplikoni pak në furçë ose  shtupë pambuku  dhe maska ​​e tepërt, duke e bërë kontur e buzëve të përkryer të qetë


Shqyrtimi i Camilla-s: Avon Lipstick "Matt Excellence" është mjaft i pigmentuar, duke lënë një cilësi të shkëlqyeshme matte në buzë. Është kadife, e lehtë për t'u aplikuar, nuk rrokulliset, nuk bllokohet në dele të buzëve. U befasova bukur që në tregun masiv gjeta një zëvendësim të denjë për kuq buzëshin tim të dashur, por të shtrenjtë.

Për fat të keq, buzëkuqët me ngjyrë shpesh krijojnë një ndjenjë të thatësisë në buzë. Për të përballuar këtë problem mund të lip balm, aplikuar më parë në sipërfaqen e tyre. Megjithatë, në disa raste ajo mund të prishë rezultatin përfundimtar. Prandaj, shkoni në zgjedhjen e kuq buzësh në mënyrë të përgjegjshme - kushtojini vëmendje jo vetëm hijes, por edhe përbërjes dhe përbërjes së saj. Për shembull, provoni Avon "Frosted Excellence". Përmban përbërës hidratues, që garanton buzët tuaja një ndjenjë rehatie dhe eliminon nevojën për të përdorur produkte shtesë të bukurisë.


Përmban përbërës hidratues, që garanton buzët tuaja një ndjenjë rehatie dhe eliminon nevojën për të përdorur produkte shtesë të bukurisë

Që nga kuq buzësh mat është tani duke fituar popullaritet të pabesueshme - çdo gjë revista me shkëlqim , instagramm dhe foto në rrjetet shoqërore verbojnë fotot e ndritshme Me buzët luksoze, natyrisht, filluan të shfaqen një numër i madh pyetjesh: "Si të zgjidhni një buzëkuq të matur?", "Si të aplikoni si duhet?", "Si të zgjidhni ngjyrën e duhur?" Etj.

Sot ne do të shqyrtojmë pyetjen se si të aplikoni këtë buzëkuq në mënyrë që të duket me të vërtetë luksoze në buzët tuaja.

Pra, të gjitha fillon me faktin se ky kuq buzësh duhet gjithashtu të zgjidhet në mënyrë korrekte në mënyrë që të korrespondojë me cilësinë. Dhe ju nuk duhet të ndaleni këtu, në mënyrë që të mos ketë gunga në buzë, ngjyra e venitje ose siklet.

Ky buzëkuq nuk mund të jetë i lirë, pasi përbërja e tij është e rëndësishme - këto janë përbërës të ndryshëm të kujdesjes - aminoacidet, vajrat, vitaminat A dhe C, filtrat UV dhe shumë më tepër. Janë këto përbërës që do të bëjnë direkt buzëkuqin mat të duken të përsosur në buzët tuaja. Prandaj, para së gjithash, studioni me kujdes përbërjen.

Kuq buzësh duhet të ketë erë të mirë, meqenëse datat e skadimit, nëse ato janë të vonuara, nuk do të arrijnë efektin e dëshiruar.

Dhe kur aplikoni buzëkuq mat, ju duhet të ndjeni ndjeshmëri dhe nuk ka ndjenja të thatësisë dhe ngushtësi nuk duhet të jetë.

Dhe kuq buzësh, ose përmbajtja në tub, për shembull, lipstick-mousse, duhet të jetë e qetë, uniforme, dhe nuk duhet të ketë rrjedhje të vajit. Vetëm masa e qetë dhe e qetë.

Jo të parëndësishme dhe të zgjedhur siç duhet ngjyrë kuq buzësh matte. Ka shumë nuanca. Lexoni në lidhje me çështjet në vijim.

Dhe tani ne vazhdojmë të mësojmë se si të aplikojmë me korrektësi të kuq buzësh.

Gjëja më e rëndësishme këtu është të kujdeseni për butësinë e buzëve tuaja. Vetëm përsosur buzët e butë Kuq buzësh Matte do të duket e përsosur. Për ta bërë këtë, bëni procedurat e kujdesit. Aplikoni një pastrim të veçantë cik, ose masni buzët tuaja me mjaltë të sheqerosur, pije ujë të ngrohtë dhe aplikoni një balsam zbutës, jepni një të mirë të zhytem në lëkurën e buzëve.

Tjetra, fshij buzët me një pecetë dhe pluhur pak, vizatoni një vijë me laps laps. Ju mund të hije një laps me një furçë të veçantë. anën e brendshme për efektin e ombre. Në këtë rast lejohen hije kontrastuese dhe astarja e cikrave mund të jetë një çift i hijeve më të errët se vetë buzëkuqja. Por mos harroni se përbërja e ndritshme dhe tepër e kundërta nuk është e përshtatshme ditë Që ju vendosni në mëngjes do të punoni ose studioni. Me ndihmën e një lapsi kontur, gjithashtu mund të rregulloni madhësinë e buzëve. Ju mund të bëni buzë të hollë duke tërhequr një buzë buzësh vetëm nën konturin tuaj të buzëve. Nëse rrethoni konturin pak më të lartë se konturet natyrale, buzët duken më të mëdha.

Tani aplikoni buzëkuq. Nëse nuk ka aplikues të veçantë për aplikimin e buzëve të buzëve ose të kuq buzëshit të zakonshëm kompakt, atëherë është më mirë të përdorni një furçë të veçantë. Pra, do të jetë e mundur të zbatohet buzëkuiliçe pa probleme. Ju mund të fshini edhe shtresën e parë butësisht me një pecetë (duke e lënë atë të thatë dhe të thith pak), dhe të aplikoni përsëri një shtresë tjetër, kështu që buzëkuqja do të zgjasë shumë më gjatë dhe ngjyra do të bëhet më e ngopur dhe e ndritshme.

Të gjitha kriteret e mësipërme janë mjaft të përshtatshme për risi të këtij sezoni - lipstick-mousse nga markë e famshme shitjet direkte "Oriflame". Për shkak të faktit se kompania punon pa ndërmjetës, arritëm ta bënim kosto sa më të rehatshme dhe cilësinë e shkëlqyer. Nuk ka pagesë të tepërt për ndërmjetësit. Cilësia - nga prodhuesi.

Rreth se si të krijoni përbërjen e syve me ombre dhe buzët e buta , shikoni në minutën e shkurtër video:


Lustër matte të kuq buzësh - një nga trendet e modës të sezonit. Sidoqoftë, përdorimi i tij nuk është aq i thjeshtë dhe i lehtë sa në rastin e kuq buzëve të satenit.

Përfitimet e kuq buzësh matte

Avantazhi kryesor i kuq buzësh mat është shkathtësi. Ajo nuk ka kufizime strikte dhe duket e mrekullueshme si në një konferencë biznesi dhe në një parti, gjëja kryesore është të zgjedhësh ngjyrën e duhur. Ajo përkryer plotëson çdo make-up dhe veshjet.

Cilësi kadifeje e kuq buzësh matte siguron elegancë, përsosmëri misterioze dhe origjinale për pamjen tuaj. Kuq buzësh Matte ka një formulë të vazhdueshme. Është ideale për gratë që thjesht nuk kanë kohë për të korrigjuar grim gjatë ditës.

Si të zgjidhni një kuq buzësh

Kuq buzësh Matte përmban më shumë pigmente, pra, ka më shumë ngjyra e ngopur . Zgjedhja e ngjyrës së kuq buzësh varet më shumë nga tonet e lëkurës. Nëse keni lëkurë të errët , shmangni nuancat e portokallit dhe merrni diçka nga crimson. Nëse keni lëkurë të ndershme , ju mund të relaksoheni dhe të përballoni hije më ekstravagante si portokalli.


Nëse keni  lëkurë të ndershme  , ju mund të relaksoheni dhe të përballoni hije më ekstravagante si portokalli

Një rol të rëndësishëm luhet nga forma e buzëve. Me buzë të holla heqin dorë nga hije të errëta. Nëse keni buzët e buta, zgjidhni hije lakuriq për të shmangur pamjen vulgare.

Cilësia e kuq buzësh mat varet nga përbërja e saj. Për të siguruar buzët tuaja ngjyra e bukur , si dhe për të ushqyerit dhe kujdesin duhet të zgjedhë kuq buzësh që përmban përbërësit e nevojshëm për këtë: vajra, aminoacide, filtra ultravjollcë. Nëse jeni alergjik ndaj produkteve të bletëve, sigurohuni që të kontrolloni se cila dylli është përfshirë në produkt: Shmangni produktet me dyllë blete , zgjidhni ato që përmbajnë dylli palme.

Përdorimi i duhur

 • Ndryshe nga kuq buzësh në saten, mat nuk aplikohet lehtësisht. Mix kuq buzësh matte me një sasi të vogël të balsamit të buzëve. Është mirë të aplikoni buzëkuq me gisht ose furçë.
 • Për të kuq buzësh nuk përhapet, përpunoni konturën e buzëve me laps. Pencil duhet të jetë i njëjti ngjyrë kuq buzësh. Aplikoni kuq buzësh në qendër të buzës së sipërme, dhe pastaj plotësoni buzën më të ulët . Për të rritur ngjyrën, mund të aplikoni një shtresë tjetër të kuq buzësh.
 • Para se të blini një kuq buzësh mat, provoni mjetin. Shpesh ajo thahen buzët e saj.


Shpesh ajo thahen buzët e saj

 • Asnjëherë mos aplikoni buzëkuq matte. Për të filluar, aplikoni balsam buzësh.
 • Për ta bërë buzët të butë, mund t'i fshish me një furçë dhëmbësh me lëvizje vertikale dhe pastaj t'i lagësh ato.
 • Mos harroni të bëni buzët gommazh një herë në javë. Për ta bërë këtë, përzieni sheqerin me mjaltë. Fshijeni zgjidhjen që rezulton në buzë. Mjalti zbut buzët e dëmtuara dhe i bën ato të buta dhe të tenderit përsëri.
 • Shkuarja e kontureve të buzëve të buzëve nuk ka kuptim. Kjo nuk ndihmon për të rritur volumin e tyre.
 • Nëse keni rrudha vertikale në skajet e buzëve tuaja, nuk është e rekomandueshme për të kuq buzësh. Ajo vetëm do t'i theksojë ato.


Ajo vetëm do t'i theksojë ato

Përfaqësuesit më të mirë

 • Buzëkuq Velvet Passion Kuq buzësh Kiko me një mat, cilësi të shkrirjes është e lehtë dhe e këndshme për t'u aplikuar. Falë një formule të vazhdueshme, kuq buzësh mban buzët e saj për një kohë të gjatë. Ajo është në dispozicion në njëzet hije të ndryshme të përshtatshme për çdo lloj të lëkurës, nuk përmban parabene, dhe ka kaluar kontrollin e cilësisë dermatologjike.
 • Lipstick Matte Lipstick Matte NYX ka një formulë të pasur që zgjat për disa orë. Buzëkuq shpërndahet lehtësisht në buzë.


Buzëkuq shpërndahet lehtësisht në buzë

 • kukudh përkohësisht moisturizes buzët. Ngjyra e saj e pasur dhe formula e bazuar në vaj argan, u rrit vaj dhe vitamina parandalon buzët e thatë dhe të lëkurës.

A përdorni shami kuq buzësh?

Vetëm ajo dhe unë përdorin 13 41 41 0

Po, në një qese kozmetike ka një të tillë 19 41 41 0

Unë nuk e kam provuar, por dua 5 41 41 0

Jo, ajo nuk shkon fare 4 41 41 0

Shumë opsionet e bukura mbi vajzat. Unë kam qenë gjithmonë i kujdesshëm për këtë lloj të kuq buzësh, por ajo që unë shoh unë si. Dhe unë ndoshta ende përpiqem të marr një të tillë për mostrën. Dhe meqenëse lëkura ime është mjaft e errët, ndoshta kam nevojë për diçka të errët. Më shumë gjasa do të jetë hije qershi , ajo është më e ngopur, për mua duhet të përshtatet në mënyrë të përkryer.

Irina, dhe pothuajse nuk e përdor këtë buzëkuq, sepse është vërtet shumë kapriçioze. Edhe kjo, siç thotë këtu: nëse keni buzë të holla, atëherë hije të errëta bëjnë ato edhe më të hollë, të shëndoshet - me kuq buzësh të errët ata do të jenë gjysma e një fytyre! Dhe matte vërtet rrit ngjyrë të errët dhe i jep asaj thellësi. Por unë nuk pajtohem se nuk vlen vylazit për konturet e buzëve, është e mundur pak, veçanërisht e qetë zonën "M" në buzën e sipërme dhe kuq buzësh i ngopur matet mirë me këtë, krijon formë e përsosur buzët.

Margaret, unë e shoh që je një ekspert në përdorimin e kuq buzësh mat! Me të vërtetë i pëlqente rekomandimet e tua, patjetër do ta përdorja atë, gjithmonë e kam dashur këtë, por disi nuk kam vendosur gjithçka. Kam buzët e buta të buta nga natyra, dhe nëse i pikturoj, ato duken edhe më shumë. Pra, në thelb ajo përdorte shkëlqim për t'i nxjerrë në pah. Por ndoshta e gjithë gjëja në hije.

Përgjigje Irina: "Opsionet shumë të bukura për vajzat. Unë kam qenë gjithmonë i kujdesshëm për këtë lloj të kuq buzësh, por ajo që unë shoh unë si. Dhe unë ndoshta ende përpiqem të marr një të tillë për mostrën. Dhe meqenëse lëkura ime është mjaft e errët, ndoshta kam nevojë për diçka të errët. Më shumë gjasa do të jetë qershi "


Si të aplikoni si duhet?
Si të zgjidhni ngjyrën e duhur?
A përdorni shami kuq buzësh?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: