Статьи

Si të aplikoni highlighter: këshilla dhe truket

Highlighter është një mjet i mrekullueshëm pa të cilin artistët make-up dhe blogerët e bukura të bukura nuk mund të imagjinojnë përbërjen. Por është e rëndësishme të zbatohet korrektuesi në mënyrë të saktë, në mënyrë që ai të theksojë dinjitetin dhe të japë shkëlqimin dhe freskinë e lëkurës.

Pothuajse çdo vajzë me siguri e di se çfarë është një highlighter. Me të, ju mund të nxjerrni në pah pjesët individuale të fytyrës dhe ta bëni lëkurën të bukur, të ndritshme dhe të ndezura sikur nga brenda. Por, para se të aplikoni një produkt të mrekullueshëm, madje edhe tonin e lëkurës me një ton të thotë dhe maskoni të gjitha fushat problematike. Nëse është e nevojshme, përdorni pluhur dhe përbërës të konturuar të fytyrës.

Tani mund të filloni të përdorni korrektuesin direkt. Pra, si mund të aplikoni një theksues dhe cilat pjesë të fytyrës për të përzgjedhur me të? Për të filluar, vendoseni produktin në pikat më të larta të zverdhjes dhe i çoni pothuajse në tempujt - kjo teknikë do t'i japë zverdhjes një shkëlqim tërheqës dhe do t'i bëjë ato më ekspresive.

Për të filluar, vendoseni produktin në pikat më të larta të zverdhjes dhe i çoni pothuajse në tempujt - kjo teknikë do t'i japë zverdhjes një shkëlqim tërheqës dhe do t'i bëjë ato më ekspresive

Pastaj përdorni highlighter në mes të ballit për të zgjeruar atë vizualisht. Nëse, përkundrazi, dëshironi të ngushtoni këtë pjesë të fytyrës, është më mirë të mos aplikoni highlighter. Për t'i bërë sytë më ekspresive, dhe pamja joshëse - aplikoni një theksues në qoshet e brendshme të syve. Kjo teknikë do të rifreskojë fytyrën tuaj, do të fshehë shenjat e lodhjes dhe do të bëhet një preferuar për vajzat me sy të ngushtë.

LEXONI GJITHASHTU: Ju vetëm shkëlqeni: Si të zgjidhni highlighter përsosur për verë

Theksoni zonën e produktit të bukurisë nën vetull për të hequr atë vizualisht dhe për të hapur sytë. A doni të jepni vëllimin dhe seksualitetin e buzëve tuaja? Aplikoni një theksues në harkun e Cupidit dhe në qendër të buzës së ulët dhe përziejeni mirë. Për të zvogëluar vizualisht hundën, vendosni një goditje të vogël në anën e pasme të hundës me një theksues. Por mbani mend, nëse hunda juaj nuk është krejtësisht e qetë, dritat do të nxjerrin në pah vetëm të metat. Pak shtrirje e fytyrës do të ndihmojë nxjerrjen në pah të mjekrës.

Pak shtrirje e fytyrës do të ndihmojë nxjerrjen në pah të mjekrës

LEXONI GJITHASHTU: Njohja në mbarë botën: 5 highlighters më të njohura Pinterest

Nëse jeni pronar i një theksuesi të kremës, përdorni produktin me një furçë - është më e lehtë të hijeni dhe zbatoni atë në një pikë në mënyrë që të mos ketë njolla dhe pika të qarta në lëkurë. Nëse ata kanë blerë një theksues të thatë, zbatoni atë me një furçë, por me shumë kujdes, në mënyrë që grimcat të mos shkërmoqen në zona që nuk kanë nevojë të theksojnë.

Pra, si mund të aplikoni një theksues dhe cilat pjesë të fytyrës për të përzgjedhur me të?
A doni të jepni vëllimin dhe seksualitetin e buzëve tuaja?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: