Статьи

Si të krijoni një libër

Koha e kaluar nuk mund të krahasohet me asgjë, vetëm me ato foto që ju kthejnë mbrapa në kohë dhe ju lejojnë të ndani historinë tuaj me të tjerët

Koha e kaluar nuk mund të krahasohet me asgjë, vetëm me ato foto që ju kthejnë mbrapa në kohë dhe ju lejojnë të ndani historinë tuaj me të tjerët. Rekomandime nga punonjësit tanë se si ta bëjnë më mirë një libër me fotografi.

Mendoni ndryshe
Tregoni historinë tuaj

Mendoni ndryshe   Tregoni historinë tuaj

Një libër i shkëlqyer foto gjithmonë fillon me një përzgjedhje të temave. Çfarë doni të tregoni në librin tuaj, çfarë historie doni të tregoni? Ju do të duhet të mendoni përmes konceptit të plotë nga mbulimi për të mbuluar paraprakisht. Mendoni për rendin e fotove në libër, se si do të shikojnë në historinë tuaj, por mos harroni të mendoni se çfarë do të ndodhë kur mbledhja juaj e librave nuk konsiston vetëm në një IOMOMA, por kur rritet dhe do të përbëhet nga shumë vëllime? Kjo mund t'ju ndihmojë me zgjedhjen e një teme, ju kujtoj se mund të shtoni një vit, një përshkrim, si dhe një fotografi të mbuluar për të nënvizuar temën e këtij libri. Kjo mund të jetë vëllimi vjetor i fotove nga fëmijëria (të gjitha fotot më të mira për vitin), gjithashtu mund të bëni kolazh dhe ngarkoni atë si një foto të vetme. Ose ndoshta doni të dokumentoni "gjurmët tuaja në jetë" - ngjitje në Kilimanjaro - dhe keni nevojë për një fotografi të madhe në faqe .... pra le të jenë mendimet tuaja të pafundme.

BËNI ZGJEDHJEN TUAJ

Imazhet tuaja para se të ngarkoni në redaktor

Duke pasur një koleksion të madh fotografish, për të krijuar një libër më të mirë, së pari duhet të vendosni për vendndodhjen e fotografisë (një foto për faqe ose kolazh ). Tjetra, filloni të klasifikoni përmes fotove tuaja të preferuara. Mendoni për imazhet tuaja: se si do të duken pranë njëri-tjetrit. Shtoni shumëllojshmëri përmes peizazheve, portreteve dhe detajeve të fotografive, do t'ju japë një perceptim të mirë për librin tuaj. Ju mund të ngarkoni fotografi nga disa burime, duke përfshirë: Instagram, VKontakte, pajisje celulare ose direkt nga kompjuteri juaj. Nëse nuk jeni i sigurt për rezolucionin (madhësinë) e imazheve tuaja duke i ngarkuar në redaktorin tonë, ju mund të shihni madhësinë fizike të fotove tuaja. Mos u shqetësoni, nëse fotot tuaja janë më pak se 1400x1400 piksela, sistemi ynë do t'ju njoftojë se kjo foto nuk është e përshtatshme për printim dhe nuk do t'ju lejojë ta ngarkoni atë. Fotografitë nga iPhone 4S dhe të vjetra dhe fotografi të tjera të mëdha JPG zakonisht janë të përshtatshme. Më shumë informacion rreth cilësisë së imazhit >>>>>

ZGJIDH NJË LLOJI LIBRI

Zgjidhni stilin që i përshtatet historisë suaj


Librat tona dhe InstaBook janë projektuar për të përshtatur jetën tuaj. Zgjidhni një opsion (tani për tani) që i përshtatet më mirë historisë suaj.

InstaBook - e lehtë për të krijuar, është e nevojshme të zgjidhni vetëm 48 imazhe. Ju mund të ngarkoni fotot dhe fotot e shokëve tuaj nga Instagram (nga çdo profil në të cilin jeni regjistruar), sociale. rrjeteve, nga një pajisje mobile, si dhe një kompjuter. I përshtatshëm për një kuletë të vogël, e përkryer për një dhuratë, e krijuar në fluturim .....

Libri në t lidhja e verës - Ky është një libër me një foto në një libër të vërtetë (!) Hardcover (temat e qepjes, "libër" që lidh 7BC) me një mbulesë të vështirë, të dizajnuar për 96 faqe të imazheve. Për njësinë e brendshme të Librit, ne përdorim Premium Paper pa veshur me fibra druri, e cila përcjell një përshtypje të vërtetë dhe natyrore të imazheve të ngjyrave dhe të zezë dhe të bardhë. Një libër i vështirë është zgjidhja më e mirë për të nxjerrë në pah ditët tuaja më të mira. Ideal për: krijimin e një viti të tërë, një pushim ose një ngjarje të rëndësishme (të mëdha apo të vogla).

Pse ne e duam atë:

  • Ju mund të shtoni kolazhe deri në 200 foto në libra
  • Këmishë personalizuese (mbulesë) për të mbrojtur librin tuaj dhe të shfaqë imazhin tuaj të preferuar
  • Fotot me format të madh, të përshtatshëm për fotot nga udhëtimet
  • Bën një dhuratë të madhe për prindërit tuaj.

Këshilla jonë: Letra me fibra druri absorbon bojë në një mënyrë tjetër nga ç'mund të prisni. Për të kuptuar më mirë se si do të printohet imazhi juaj, ne ju rekomandojmë ta shihni imazhin në kompjuterin tuaj me ndriçim të reduktuar deri në 50% - nëse është e nevojshme, rregulloni ndriçimin e imazhit.

JENI EASIER

Shfaq një imazh për faqe


Modelet tona të preferuara të paraqitjes përmbajnë një imazh për faqe, gjë që lejon sytë tuaj të përqëndrohen në më të rëndësishmen.

Mos harroni se mund të shtoni fotografitë tuaja të preferuara Instagram në procesin e krijimit të Librit për 96 foto dhe InstaBook. Fotografitë tuaja Instagram mund të përdoren si një kolazh duke përdorur palët e treta aplikimet dhe të ngarkuar në produktin tonë në çdo faqosje në faqe, 4x4, 5x5, ose në kombinim me imazhe horizontale dhe vertikale. Kjo do ta bëjë librin tuaj më të zhytur në mendime.

RRUGA ME FJALË

Personalizo mbulesën tënde

Mos u shqetësoni, është - pak gjëra kur është fjala për zgjedhjen e emrit të librit - fjalët që lënë një përshtypje të pashlyeshme, shpesh më të shkurtra dhe më të zgjuarit. Siç shkon duke thënë: "Shumësia është motra e talentit". Shikoni disa nga titujt tanë të preferuar, të shkurtër dhe të ndershëm: "Jeta ime", "Hello World", "Italia", "Vëllimi I", II, III, IV ...!

TIME DHE KRONOLOGJIA

Mos u shqetësoni se fotot tuaja nuk janë në rend kronologjik


Një ditë del që ju keni hutuar kot me një rend të ngjarjeve. Breathe easy and quiet :) - fotografia në librin tuaj nuk ka nevojë të bëhet në mënyrë kronologjike. Holloni librin me korniza të detajuara që duken mirë së bashku, për shembull, një fotografi që nga fillimi dhe një tjetër, kur fëmija ka shkuar tashmë, në një kthesë. Ose nëse po krijoni një libër nga fotografitë e pushimeve të fundit, mos kini frikë të tregoni disa nga momentet e fundit të para - përzierja e fotove në libra nuk zhgënjen.

VENDOSJA E FOTOTEVE

Tregoni historinë tuaj me ngjyra, ton dhe cilësi


Në vend që të fokusohesh në rendin e ngjarjeve në librin tënd, përqendrohuni në detajet, modelet dhe ngjyrat, tonin dhe tekstet. Kombinimi i një objekti të vetëm të imazhit me një mbulim të detajuar me detaje të sakta mbi një përhapje është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të shtuar shumëllojshmëri dhe ekuilibër në librin tuaj.

Eksperimentoni me kombinime të ndryshme të fotografive, ato gjithashtu mund të punojnë së bashku për procesin e krijimit të një libri është një kënaqësi e madhe!

Keni 7 këshilla për krijimin e librit tuaj më të mirë të fotove. Por nëse e harxhon atë, pasi të keni lexuar vetëm një këshillë të rastësishme, në fund, libri do të jetë i madh, sepse është mbledhur nga momentet më të mira - dhe kjo është ajo që ju pret.


+ Lërini komentet tuaja .......


Çfarë doni të tregoni në librin tuaj, çfarë historie doni të tregoni?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: