Статьи

Veshje DIY për tortën. Si të vendosni një tortë me mastikë në shtëpi. Whatfarë kremrat mund dhe nuk mund të përdoren për mastikë

 1. Si të bëni një shtresë veluri për një tortë ose pasta
 2. Si të bëni një mbulesë veluri për një tortë në shtëpi
 3. Si të bëni një tortë qelqi
 4. Si të bëni një shtresë veluri për një tortë ose pasta
 5. Veshje tortë me mastikë
 6. A duhet të gatuaj në një farë mënyre një tortë përpara se ta vesh me mastikë?
 7. Baza e kremit për tortë mastikë
 8. Baza e kremës e bërë nga qumështi i kondensuar i zier
 9. Krem vaji i proteinave
 10. Receta e Eleanor Massari

Veshje Velor për ëmbëlsira ose ëmbëlsira është një alternative e bukur dhe në modë për atë tradicionale dhe nuk është e vështirë ta gatuani atë në shtëpi. Do t'ju duhet vetëm dy përbërës dhe një bojë xhel i tretshëm në yndyrë, nëse vendosni të bëni një velour me ngjyrë. Nëse dëshironi të merrni një shtresë të errët, atëherë në vend të çokollatës së bardhë, përdorni me guxim çokollatë të zezë me një përmbajtje kakao të paktën 72%. Klasa ime e thjeshtë master dhe fotografitë hap pas hapi do t'ju ndihmojnë të dekoroni tortën tuaj të bërë shtëpi me vello shpejt, lehtë dhe thjesht.

Pasi të jenë pjekur të gjitha petullat, hiqeni letrën e vajit dhe mbushini me bllokim të mjedrës. Fërkoni sipërfaqen dhe skajet me buzë. Lyejeni në një enë me mikrovalë, rregulloni marshmallows, spërkatni me ujë dhe shkrijeni në mikrovalë ose banjë me ujë.

Si të bëni një shtresë veluri për një tortë ose pasta

Sapo kënetat të shkrihen, përzieni dhe shtoni lulen e sheqerit të sheqerosur, kur nuk mund të vazhdoni të përzieni, vendosni makaronat në një tryezë të spërkatur me sheqer dhe përpunoni brumin për të marrë një qëndrueshmëri të butë, pika e këtij buzëkuqi të gatshëm kur e prekni nuk ngjitet butësisht në duar .

Për të përgatitur veshjen që na nevojiten:

 • 70 gram çokollatë e bardhë;
 • 70 gram gjalpë kakao;
 • xhel ngjyrosës (i tretshëm në yndyrë);
 • furçë ajri për aplikimin e veshjes së velorit.

Si të bëni një mbulesë veluri për një tortë në shtëpi

Shkrihet gjalpi i kakaos në mikrovalë ose banjë me avull.

Spërkatni tryezën me sheqer ose niseshte misri dhe shtrini buzëkuqin me kujdes, duke u kujdesur që të mos prishet. Hidhni buzëkuqin në furrë dhe mbuloni petullat duke përdorur duart tuaja, duke i formësuar për të parandaluar rrudhat. Mbetjet e brumit mund të pikturohen me ngjyra perimesh të ngrënshme, dhe mund të formoni lule, gjethe, nëse keni modele, mund të prerë forma ose forma të ndryshme.

Si të bëni një tortë qelqi

Nëse jeni një kuzhinier me kohë të plotë, si të keni risi në produktet tuaja dhe të rafinoni ëmbëlsira tuaj si askush tjetër? Shkruajeni recetën e shurupit dhe shikoni në 13 foto të ëmbëltores Olga Noskova për frymëzim. Për të përgatitur kapakun e qelqit për tortën, kushtojini vëmendje fazës së vlimit të secilit përbërës.

Shkrini çokollatën e bardhë në të njëjtën kohë. Shtoni 4-5 pika ngjyrosje të tretshme në yndyrë dhe përzieni gjithçka derisa të merret një ngjyrë uniforme.


Shtoni 4-5 pika ngjyrosje të tretshme në yndyrë dhe përzieni gjithçka derisa të merret një ngjyrë uniforme

Pastaj, shtoni gjalpë të shkrirë kakao në çokollatën e lyer dhe përzieni ato.

Si të bëni një shtresë veluri për një tortë ose pasta

Derdhni masën që rezulton në kapacitetin e armës së llakit. Temperatura e punës e veshjes së velorit duhet të jetë 34 ° -36 ° C.

Shpërndani pluhurin e xhelatinës në 120 ml ujë. Ziejeni glukozën, sheqerin dhe 150 ml ujë në një tigan. Hiqeni nga furra dhe shtoni xhelatinë. Shtoni qumështin e kondensuar dhe përzieni përzierjen. Derdhni çokollatë të shkrirë dhe përdorni një mikser elektrik për të hequr flluskat e ajrit.

Shtoni bojë në ngjyrën tuaj të dëshiruar për të siguruar një efekt "qelqi". Për të marrë një përfundim me shkëlqim, duhet të ngrini tortën, sepse nëse është e nxehtë, ajo mund të shkrijë përzierjen. Ju bëtë një tortë me një formë specifike, dhe a do të dëshironit ta dekoroni me paste bajame? Dëshironi këshillat profesionale ta mbuloni këtë brumë me gjethe paste sheqeri? Ai tregon përbërësit dhe materialet e nevojshme. Ai do t'ju ndihmojë të bëni paste sheqeri dhe të zgjidhni ngjyrat e duhura. Ai ju mëson se si të formoni forma të ndryshme të tortës.


Për të mos njollosur muret kur punoni me velour, unë përdor kutinë e zakonshme të zakonshme, në të cilën instaloj një tortë të ngrirë (!) Në një kodër.


Ju duhet të punoni me një armë llak në një distancë prej 20-25 cm nga sipërfaqja për t'u veshur.

Për të pasur sukses, ndiqni videon. Përbërësit dhe materialet e nevojshme për ta bërë këtë dekoratë, ju nevojiten: - Tortë në formën e një torte - Pastë bajame shumëngjyrëshe - Sheqer akulli - Sheqer Pearl - Materiale dekorative siç janë anijet, pjesët, dhëmbët dhe rrotullat.

Përgatitja për paste sheqeri. Aplikoni paste bajame për të veshur tortën. Filloni punën në qendër të provës para se të filloni punën në pjesët e jashtme. Kthejeni një çerek kthesë çdo herë. Mendoni për formën përfundimtare për të përcaktuar madhësinë dhe trashësinë e brumit. Përsëriteni këtë operacion për çdo provë. Shtë e rëndësishme të shpërndani pastën e bajames sipas vëllimit që do të veshet mbi tortë.


Kur njëra anë e tortës të jetë gati, kthejeni atë dhe vazhdoni të lyeni me vello.


Kur torta është e mbuluar plotësisht me velour, transferojeni atë në stendën / pjatën e tortës. Mund të vazhdoni ta dekoroni më tej, por mund ta lini në këtë formë. Ju duhet të prerë ëmbëlsira velour me një thikë të mprehtë dhe të nxehtë.

Ngjyra e pastës së bajameve Për të dekoruar një tortë në formën e një korse, mos hezitoni të zgjidhni 3 ngjyra brumë. Preferoni mishin me ngjyrë për të bërë qafën dhe kofshët e sipërme. Zgjidhni një paste të zezë për të formuar një korse. Përdorni një nuancë të kuqe për aksesorët e tjerë të tortës.

Krijimi i qafës dhe vitheve Dekorojeni qafën me një korse dhe kofshët e sipërme. Ndani pastën me ngjyrë mishi në pjesën më të madhe për qafën, dhe dy pjesë të barabarta do të përdoren për të dekoruar ijet. Vendosni një fletë brumë në qafën e korse. Përhapeni mirë në pjesën që ndan gjinjtë. Vendoseni pastën e bajames në një formim të përsosur kundër ganache çokollatë. Kjo teknikë largon flluskat e ajrit dhe parandalon që brumi të bëhet i lirshëm. Duke përdorur një thikë, prerë brumin e tepërt që zgjat nga torta.


Unë propozoj që të mbarojë kjo punëtori e thjeshtë duke shikuar një video. Autori i videos, Alex & Milana, jo vetëm që tregon në detaje se si të bëni një shtresë veluri në një tortë, por gjithashtu shpjegon se si të zgjidhni dhe të punoni me një armë llak, pa të cilën një shtresë e bukur e një tortë nuk do të funksionojë.

Veshje tortë me mastikë

Dekorimi i trupit të një korseje Duke përdorur një straightener, hiqni të gjitha defektet që gjenden në pastën e sheqerit të zi. Duke përdorur dy duar, futni me kujdes paste. Vendoseni qendrën e brumit në mes të tortës. Rregulloni copën në lidhje me gjoksin. Prekni dekorimin, duke formuar formën e korse. Brumi duhet të ngjitet në tortë. Kur pasta e bajames vendoset në tortë, lëmë masën me të dy duart. Pritini bazën e tortës për të hequr sheqerin e tepërt. Tani mund ta mbuloni tortën me paste bajame. Tani ju e dini teknikën për të dekoruar një myk pastë korse.

Shijoni shikimin dhe ëmbëlsirat tuaja të shijshme! 🙂

Ajo që më pëlqen për ëmbëlsira mousse është larmia e pafund e mundësive në dekor!

Dashamirët e mastikës mund të kundërshtojnë. Sidoqoftë, është mjaft e mundur të instaloni figura mastikë në ëmbëlsira të akullta - dhe si rezultat kemi një plus të madh:

Udhëzime video Pasi të keni bërë bazën që i përshtatet më së miri nevojave tuaja, dhe pasi të keni prerë, lagur dhe mbushur si të dëshironi, ka ardhur koha për "dhëndrin". Nëse një themel i mirë, i fortë dhe i saktë është i rëndësishëm për të bërë tortën e përsosur, një përfundim i përsosur është me të vërtetë i rëndësishëm për një sipërfaqe të lëmuar dhe të lëmuar.

Ka lloje të ndryshme “Izolimi”, disa të tjerë janë më pak të rëndësishëm. Përveç izolimit dhe ngjitjes së pastës së sheqerit tek biskotat, izoluesit kryejnë edhe detyrën e eleminimit të zgavrave dhe defekteve bazale dhe përafrimit të p.p. tek polistireni. Para se të “lyeni” tortën, këshillohet që të ketë të paktën gjysmë ore në frigorifer.

Mastiku është një material shumë i rëndë. Për shkak të faktit se torta nuk është plotësisht e mbuluar me "plastelinë" mastikë - pesha e saj është shumë më pak, që do të thotë se nuk keni nevojë të paguani mbi konsumatorin përfundimtar për peshën me kusht të ngrënshëm.

Për më tepër, askund tjetër në Evropë nuk konsumohet mastikë. Ky material shërben vetëm për të dekoruar ëmbëlsira të rreme, të cilat bëhen si modele ekspozitash ose si dekor për bare karamele.

A duhet të gatuaj në një farë mënyre një tortë përpara se ta vesh me mastikë?

Për të mbështjellur izolimin në tortë, përdorni spatulat e kuzhinës, plastike, metalike ose silikoni, si dhe një gjilpërë për të thjeshtuar operacionin. Për të aplikuar krem ​​dhe krem ​​në vaj, filloni nga anët, duke shpërndarë "suvanë" me një shpatull pingul në aeroplan, dhe plotësisht të drejtë, duke e kthyer sipërfaqen me dorë dhe duke hequr tepricën. Pastaj shkoni në majë të tortës. Rezultati duhet të jetë aq i qetë dhe i qetë sa të jetë e mundur.

Baza e kremit për tortë mastikë

Torta, dikur "e mbushur", vendoset në frigorifer për disa orë. Mbëlsira zhvishen dhe ekspozojnë gjithë mirësinë e tyre. Moda e ëmbëlsirave të zhveshura po konfirmohet dhe përhapet gjithnjë e më shumë në Itali. Mbëlsira tradicionale e dasmave ose ëmbëlsira e dasmës, të bëra nga paste sheqeri, të gjitha ndajnë skenën me ëmbëlsira të bukura dhe piktoreske të zhveshura.

Dhe velori është përgjithësisht material pa peshë! Trashësia e veshjes velour të tortës mezi tejkalon 1 mm! Një shtresë e tillë praktikisht nuk ndihet nga sythat tona të shijes, që do të thotë se nuk përqendrohet në shijen, nuk shton ëmbëlsi dhe nuk ndërpret shijen kryesore të tortës.

Nxjerrjen e recetës së veshjes Velor.

Në fakt, gjithçka është jashtëzakonisht e thjeshtë. Gjëja më e rëndësishme është që të keni një armë llak në dispozicion. Ka furça profesionale për furça ajri, me një tullumbace të madhe jo ngritëse dhe, natyrisht, që posedojnë presion të mirë dhe një hundë të hollë. Por një furçë ajri shtëpiake është mjaft e aftë të përballojë një detyrë të tillë si mbulimi i ëmbëlsirave prej veluri ose pasta. Një spërkatës i tillë mund të blihet në çdo dyqan hardware për para të përkryera të shëndosha. Unë kam një Bosch PFS 55.

Thembëlsirat u hoqën, duke treguar gjithë mirësinë e tyre dhe na ftonin të shijonim shijen përpara qiellit. Dhe ky është kuptimi i një tortë të zhveshur: pa krem, pa mbulesë, vetëm shtresa të tortës dhe mbushjes, zbukuruar me fruta të freskëta dhe të pasuruara me lule në ngjyrë dhe një kombinim stilistik. Shtë për shkak të mungesës së mbulimit që saktësia e prerjes së substrateve dhe vëmendja në përgatitjen e mbushjes kanë një rëndësi parësore. Në thelbin e saj, torta e zhveshur është një ëmbël jashtëzakonisht elegante dhe e sofistikuar. Bizhuteri është thelbësore për thjeshtësinë dhe thjeshtësinë e saj.

Preferohet që ëmbëlsira të rritet në lartësi për të siguruar një efekt edhe më elegant të hollimit. Për këtë arsye, secila plan, nga ana tjetër, ka të paktën dy shtresa mbushëse, dhe secila shtresë duhet të ketë të njëjtën trashësi; por edhe pitet më pak të larta jo më pak për elegancën, shijen dhe sofistikimin; Shtë e rëndësishme vendosja e peizazhit në një mënyrë harmonike dhe tërheqëse.

Për të filluar, ne vendosim që ju mund të mbuloni me velour vetëm një produkt shumë të ngrirë - një tortë ose tortë. Kjo është shumë e rëndësishme. Nëse torta nuk është mjaft e ftohtë (e ngrirë), velori nuk do të ngjitet me asgjë. Sipërfaqja prej kadifeje nuk do të funksionojë.

Ne e heqim tortën nga ngrica pasi të jenë përfunduar të gjitha punët përgatitore, përkatësisht:

Këto ëmbëlsira ofrojnë mundësi të pafund për personalizimin e shijes dhe dekorimit, por ju duhet të jeni jashtëzakonisht të saktë në krijimin e tyre. Edhe për njerëzit e zhveshur, si ëmbëlsira me ëmbëlsira sheqeri, është e domosdoshme të bëni një skicë paraprake për të parë rezultatin përfundimtar; Një dizajn i ëmbël është i nevojshëm për të përcaktuar sa ëmbëlsira bazë për të bërë.

Baza e kremës e bërë nga qumështi i kondensuar i zier

Por le të shohim se si t'i bëjmë këto ëmbëlsira në detaje. Cilat janë bazat që janë më të përshtatshme për një ëmbëlsi të tillë dhe kombinimet më të mira për të bërë tortën e përsosur lakuriq? Si të vendosni këtë lloj torte? Ne biseduam me dy nga mësuesit tanë të dizajnit të tortës, dhe ata gjithashtu na dhanë disa nga recetat e tyre. Cake Eleanor është ajo që bëri për të festuar 25 vjetorin e martesës; Receta Jane Hudson është një recetë e ëmbël e ëmbël, cilësi e butë dhe e imët, si një re e krijuar për një rast të veçantë në familje.

sipërfaqja e punës është e mbuluar me një film ose material tjetër, është instaluar një ekran mbrojtës (përndryshe e gjithë kuzhina do të rezultojë e kuruar), arma e llakit është e pastër, fshihet e thatë dhe e gatshme për të punuar, është instaluar një sipërfaqe rrotulluese për lehtësi (por mund të bëni pa të), është instaluar një lloj qëndrimi i tortës , me diametër më të vogël të vetë tortës. Një qëndrim është i nevojshëm në mënyrë që kur të mbuloni anët e poshtme të tortës të jenë të hapura. Kështu, fundi gjithashtu do të jetë i mbuluar në mënyrë të njëtrajtshme me velour, do të jetë e lehtë të transferoni tortën në substrat, pa dëmtuar anët e tij.

Krem vaji i proteinave

Duke u kthyer te Eleanor Massari, pyesim. Përveç të mirave, "tortat e zhveshura" aktuale janë bërë me biskota, tortë baltë, kadife të kuqe, tortë limoni, etj. të gjitha janë mbushje mjaft kompakte dhe të lehta, të mbledhura në formën e shtresave pa asnjë veshje ose të mbuluar me ujitje të sheqerit pluhur ose njolla me një shtresë të hollë krem, e cila përdoret për mbushjen dhe zbukuruar me fruta dhe lule të freskëta sezonale. Ato janë një lloj ëmbëlsirash fondante dhe vlerësohen shumë për butësinë dhe thjeshtësinë e tyre stilistike.

Siç thashë tashmë, veluri është një shtresë shumë e brishtë, dhe kur transferoni tortën në substrat, duhet të jeni sa më të kujdesshëm, pasi që ka mundësi të prekni ose yndyrosni këtë shtresë të hollë.

Sa i përket sipërfaqes së rrotullimit. Në rastin tim, kjo është një tabelë e rrumbullakët prerëse nga Ikea me një fund rrotullues. Mund të jetë gjithashtu një qëndrim i rrumbullakët i tortës. Një gjë shumë e përshtatshme. Për të mbuluar në mënyrë të barabartë tortën nga të gjitha anët, thjesht lëvizni bordin me tortën në të në vend.

Cilat janë truket për të marrë një “tortë të zhveshur” të mirë? Për të arritur rezultatin estetik të një ndikimi të mrekullueshëm dhe një sofistikimi ekstrem, planet për ëmbëlsira "të zhveshura" duhet të jenë të sakta dhe të gjitha mjeshtërisht të njëjtën trashësi, duke alternuar me një shtresë mbushëse të bollshme.

Cilat arsye për të përdorur për suksesin e përsosur të ëmbëlsirave? Bazat, si dhe grushtat duhet të zgjidhen me kujdes. Ju duhet të zgjidhni një bazë që mund të mbështesë peshën e kremrave dhe dërrasave të sipërme. Një sasi e madhe vaji i bën këto brumë të lagësht dhe të butë. Nëse nuk doni të braktisni përdorimin e vaskave tradicionale, rekomandohet t'i zvogëloni ato në minimum për të parandaluar rënien e një kolage. Për rezultatet më të mira të mbushjes, mund të merrni gjalpë klasik, krem ​​djathë krem ​​dhe çokollatë të bardhë ose ganache çokollatë të errët.

Mbulesa gatimi.

Për një tortë me një diametër 20 cm

 • shkrini 100 g gjalpë kakao
 • veçmas shkrini 100 g çokollatë (e bardhë, e zezë ose qumësht - kjo varet nga ngjyra e dëshiruar përfundimtare e veshjes). Përafërsisht 40-45 C
 • përzieni të dy masat e shkrira me një shpatull silikoni
 • shtoni ngjyrosjen e ushqimit të tretshëm në yndyrë
 • derdhni në një gotë me një armë llak
 • vendosni tortën e ngrirë të përfunduar në një qëndrim
 • llak në mënyrë të barabartë, duke mbajtur armë llak në një distancë prej rreth 30 cm nga vetë torta
 • sa më i vogël të jetë goca e hapur, aq më e hollë është veshja që rezulton.

Unë përdor ngjyra të thata franceze DecoRelief

Ju gjithashtu mund të përdorni bllokime, fruta të freskëta ose shurup, në këtë rast baza mund të jetë pak e lagur. Propfarë proporcione i japin lakuriqit? Shtë e rëndësishme që të rriteni gjatë dhe jo të gjerë në mënyrë që të merrni ëmbëlsira lakuriq, të cilat janë gjithashtu të bukura. Lartësia duhet të jetë më e madhe se perimetri i vetë byrekut.

Si mund të dekorojmë një cilindër? Topi i tortës, si me çdo byrek, luan një rol shumë të rëndësishëm. Ne mund të përdorim dekorime të vogla dhe të thjeshta, të vendosura tashmë në pjesën tjetër të tortës, të tilla si lule dhe manaferra ose fruta sezonale, ende bashkëshortë tradicionale ose letra të vendosura për të bërë një fjalë.

Shtë më mirë të shtoni bojë në një sasi të vogël të një përzierje të gjalpit kakao dhe çokollatë në mënyrë që ajo të shpërndahet më mirë dhe të mos ketë kokrra. Kjo do të thotë, ne derdhim 2-3 lugë çaji të përzierjes dhe shpërndajmë ngjyrën në të, dhe pastaj derdhim gjithçka.

Ju gjithashtu mund të rregulloni ngjyrën e dëshiruar.

Nëse pikturoni çokollatë të bardhë me ngjyrosje të kuqe, do të ketë një nuancë të pasur të kuqe, dhe nëse shtoni të njëjtën ngjyrosje në qumësht ose të zi, marrim një ngjyrë shumë fisnike dhe të bukur të çokollatës. Artistët me të vërtetë do të shijojnë përzierjen e ngjyrave të ndryshme dhe krijimin e paletës së tyre.

Cilat ngjyra preferoni? Ngjyrat mund të ndryshojnë në varësi të stinës. Harmonia e ngjyrave është e rëndësishme dhe akoma e lidhur me ngjarjen. Kindfarë lloj frutash për t’u përdorur? Ai preferon fruta të papërpunuara sezonale, me lule që përputhen me dekorimin. Preferoni fruta të vogla të freskëta ose prerë në copa të vogla.

Receta e Eleanor Massari

Si të vlerësoni një tortë të zhveshur? "Lakuriqësia", e kombinuar me një stil të ëmbël të vendit ose një stil elegant të veshur, do të kapë një prekje të parezistueshme. Për bazën e tortës: 600 g miell 600 g gjalpë në temperaturën e dhomës 500 g bollgur 1 kokrra vanilje 1 pluhur pjekje për ëmbël 1 limon të integruar të grirë pa mirë. 11 vezë të tëra 1 majë kripe.

Kjo duket se janë të gjitha sekretet e mbulimit të ëmbëlsirave velour. Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi lini komentet tuaja ose më shkruani drejtpërdrejt, unë do t'ju përgjigjem me kënaqësi!

Dhe sigurisht, ndani suksesin tuaj!

Ju bëtë një tortë me një formë specifike, dhe a do të dëshironit ta dekoroni me paste bajame?
Dëshironi këshillat profesionale ta mbuloni këtë brumë me gjethe paste sheqeri?
A duhet të gatuaj në një farë mënyre një tortë përpara se ta vesh me mastikë?
Cilat janë bazat që janë më të përshtatshme për një ëmbëlsi të tillë dhe kombinimet më të mira për të bërë tortën e përsosur lakuriq?
Si të vendosni këtë lloj torte?
Cilat janë truket për të marrë një “tortë të zhveshur” të mirë?
Cilat arsye për të përdorur për suksesin e përsosur të ëmbëlsirave?
Propfarë proporcione i japin lakuriqit?
Si mund të dekorojmë një cilindër?
Cilat ngjyra preferoni?

Новости

Советы для удачного шоппинга в Барселоне.
Шоппинг  в Барселоне У какой женщины при слове «шоппинг» не просыпается инстинкт охотницы, всегда готовой к штурму коммерческого центра или бутика с тем же энтузиазмом, с каким французы когда-то

Магазины Вильнюса
Шоппинг и магазины в Вильнюсе, распродажи и скидки. Шоп-туры в Вильнюс, Литва: бутики, бренды, аутлеты, фабрики, адреса магазинов, отзывы. Вильнюс — сравнительно небольшой город, в котором насчитывается

Отдых в Мальград-де-Мар в июне — отзыв Ильи: путешествие по Испании и культурный шок от увиденного


Шоппинг
Излюбленным местом для многих туристов является остров Крит, который представляет собой самый большой остров Греции. Здесь можно полюбоваться великолепными природными пейзажами и насладиться комфортабельным

Магазины в Ллорет де Мар: торговые центры, рынки и аутлеты.
В последнее время среди туристов особым спросом начали пользоваться испанские города. Да, и еще бы! Многие ведь жаждут посмотреть известные бои быков, прогуляться по старинным улочкам, полюбоваться прекрасной

Ведущий "Орла и Решка. Шопинг" Егор Калейников: "Тяжело было решиться побриться наголо"
Популярный телеведущий в интервью "Сегодня" рассказал об экстриме на съемках, о покупке за 220 тысяч долларов, о том, как крадет души с помощью камеры, и о йо-йо с Аляски. А еще — о том, как чуть не стал

Шоппинг в Лос-Анджелесе
Мировой лидер в бронировании отелей Booking.com отобрал наиболее удобные отели для шоппинга в Лос-Анджелесе — . Для многих посетителей шоппинг является главной целью в Лос-Анджелесе. Это столица киноиндустрии

Шоппинг в Венеции
В Венеции, как и в любом европейском городе, являющемся центром притяжения туристов, очень много небольших магазинов, специализирующихся на продаже как брендовой одежды и обуви, так и ювелирных украшений,

Шоппинг во Вьетнаме
Шоппинг (по-вьетнамски — муа, то есть покупка). Скидка — зам за. Торговцы необходимые слова знают и по-английски. Постепенно, с увеличением во Вьетнаме количества российских туристов, вспоминают или учат

Шоппинг в Куала-Лумпуре. Что можно купить?
Малайзия славится не только лишь башнями Петронас, возле которых очень любят фотографироваться приезжие, а также отличными пляжами, но и шоппингом. Он здесь чуть ли не самый лучший во всём регионе. В столице

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: