Статьи

Як прати вишивку хрестів правильно?

  1. Навіщо прати вишивку?
  2. Як випрати вишивку - основні правила
  3. Сушка вишивки хрестом - професійні рекомендації
  4. Як не зіпсувати вишивку при пранні?

Вишиті речі можуть забруднитися навіть при самому дбайливому ставленні Вишиті речі можуть забруднитися навіть при самому дбайливому ставленні. Що робити рукодільниць, ненавмисно «посадити» на своє творіння негарне пляма? Тут важливо пам'ятати, що вишивка хрестом вимагає дуже делікатного поводження, в зворотному випадку великі шанси зіпсувати виріб.

Тому уважно прочитайте нашу статтю - ми наведемо все правила, які бажано дотримуватися.

Читайте в цій статті:

Навіщо прати вишивку?

Сьогодні ми розповімо, як прати вишивку хрестом і які рекомендації слід дотримуватися кожної рукодільниці, якщо вона не хоче зіпсувати виріб. Прання - необхідна процедура, яка потрібна не тільки для видалення плям і забруднень. Таке «очисний захід» необхідно для:

  • виведення розмітки олівця на виробі;
  • додання стяжкам необхідної форми - за рахунок правильної чистки ваша робота буде виглядати витонченіше;
  • тканину в результаті прання трохи стягнеться, зникнуть «складки» від пялец
  • прання прибере дрібні частинки пилу - незважаючи на те, що їх складно знайти неозброєним поглядом, такі забруднення можуть зіпсувати загальний зовнішній вигляд роботи.

Як випрати вишивку - основні правила

Існує кілька універсальних порад з чищення вишивки хрестом. Найважливіше в цьому - температура води. Вона не повинна бути дуже холодною і дуже гарячою, що може привести до того, що нитки вироби просто злиняють. Найкраще прати виріб при температурі в +30 градусів.

Безсумнівно, доглядати за виробом слід тільки вручну - машинне прання назавжди зіпсує те, над чим ви так довго сиділи. Налийте в тазик воду і розчиніть в ній пральний порошок. Найкраще, звичайно, скористатися рідким миючим, яке краще вимивається з тканини. Не використовуйте занадто багато порошку - через це на канві можуть залишитися розводи, змити які буде складно. На годинку опустіть вишивку в воду і залиште відмокати. Через годину акуратно прополощіть тканину в мильному розчині.

Важливо: ні в якому разі не вичавлювати виріб, якщо не хочете його зіпсувати. І стежте за тим, щоб на тканині не залишилося порошку.

До слова, якщо для розмітки вишивки ви використовували спеціальний маркер, видалити його можна за допомогою холодної води. Замочіть виріб у рідини як мінімум на годину, після чого виперіть вищеописаним способом.

Сушка вишивки хрестом - професійні рекомендації

Щоб не зіпсувати виріб важливо знати, не тільки, як його випрати, а й висушити. Найкраще використовувати для цього махровий рушник - розкладіть його на столі, а зверху покладіть канву з малюнком. Вішати вироби на мотузки і тим більше використовувати прищіпки можна - це зіпсує тканину, залишивши на ній сліди.

Канва повинна трохи підсохнути, після чого можна переходити до прасування. При цьому виконувати роботи потрібно виключно з виворітного боку, особливо якщо ви не встигли почистити підошву праски від нагару.

Як не зіпсувати вишивку при пранні?

Найчастіша проблема, з якою стикаються рукодільниці при пранні вишивки, це порушення цілісності стібків. Причиною цього може стати спочатку погано закріплені нитки. Щоб такого не сталося при пранні, обов'язково закріпіть всі вузли.

Ще одна складність - «линька» використовуваних ниток. На жаль, але відіпрати подібні забруднення Ð

Навіщо прати вишивку?
Що робити рукодільниць, ненавмисно «посадити» на своє творіння негарне пляма?
Як не зіпсувати вишивку при пранні?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: