Статьи

Як прати вишивку

  1. Навіщо прати вишивку
  2. Як випрати вишивку хрестом і погладити її
  3. Чим прати вишивку
  4. Як прибрати пляма з вишивки
  5. Як пофарбувати канву в бежевий колір
  6. Хитрощі при прання і прасування вишивки
  7. Також подивіться відео як прати і прасувати вишивку

Добрий день, дорогі рукодільниці !

Вишивка - один з найпопулярніших видів рукоділля. Ви тільки уявіть собі, скільки мільйонів хрестиків вишивається в світі кожен день! вишивка - це неймовірний антистрес, крім цього, звичайно ж, прекрасна прикраса будинку і прекрасний подарунок коханим , Наприклад, метрика на весілля або метрика новонародженому.

У попередній статті ми говорили про значення вишивки, а також вчилися вишивати літери і цифри .У цій статті поговоримо про догляд за вишивкою, тому що після того як ви закінчили вишивати, потрібно привести вишивку в належний вигляд, для того, щоб підготувати її до багета. Для цього буде потрібно особливий догляд за вишивкою.

Щоб ваша вишита картина не втрачала своїх якостей, потрібно не тільки красиво вишити картину, як правильно прати вишивку хрестом.

Прати вишивку неодмінно потрібно, адже час створення вишивки хрестом триває часом місяцями. Тому, канва трохи втрачає свій первісний свіжий вигляд і нитки стають брудними від постійного контакту з руками.

Саме тому, як ви закінчите вишивати, випрати роботу потрібно обов'язково.

Навіщо прати вишивку

Прання вишивки допоможе:

Як випрати вишивку хрестом і погладити її

Перед тим як випрати вашу вишивку, закріпіть вільні кінці ниток, якими ви вишивали роботу, якщо цього не зробити, бекстіч або хрестики можуть розпуститися.

Якщо ви побоюєтеся, що кінці канви размохряться, то за допомогою швейної машинки краю можна зміцнити рядком "зигзаг". Аналогом може послужити безбарвний лак для нігтів або ж клей ПВА - змастіть ними зрізи тканини.

Якщо ви повністю заповнили роботу хрестиком і вам не потрібно відпирати сліди олівця або маркера від розмітки з вишивки - досить просто освіжити малюнок і відмити дрібні волокна з вишивки, то зробіть легку прання за допомогою прохолодною водички з дитячим милом, або будь-яким щадним средсвами для прання.

Якщо вам необхідно відіпрати олівець з вишивки чи інші забруднення, робимо так:

Чим прати вишивку

Вишивку бажано прати в дитячому порошку, він м'який, неагресивний. Уникайте порошку з кольоровими крупинками - можо пофарбувати тканину. Перед застосуванням вивчіть склад порошку, там не повинно бути гидроперита або хлору і його аналогів. Ці речовини можуть змінити колір муліне.

Як прибрати пляма з вишивки

Якщо під час прання канви з неї слід вивести плями, то спершу слід визначити, від якого роду забруднення належить позбутися. Для кожного з них є свій метод:

  • чорнило від ручок відмиваються милом «Антіпятін»;
  • кави або кров відпирається з вишивки перекисом водню;
  • якщо потрібно відіпрати з вишивки сліди від чаю - розчин лимонної кислоти 1:10;
  • прибрати з канви іржу - оцтова кислота;
  • якщо забруднили вишивку кремом - відіпрати спиртом;
  • зробили підпалини праскою - потріть перекисом водню;

Чи не замочуйте в зазначених речовинах, періть відразу.

Як пофарбувати канву в бежевий колір

Іноді роботу радять вишивати на бежевій канві, але її зустрінеш нечасто. Можна пофарбувати канву своїми рукамі.Можно взяти чайний пакетик, кава, лушпиння від цибулі. Процідити рідину і добре розчинити каву, перемішати, щоб уникнути нерівній забарвлення .. Для фарбування тканини покладіть канву в гарячий розчин чаю, кави або цибулиння. Для отримання більш світлого відтінку тону достатньо однієї секунди. Чим довше ви будете тримати канву в розчині, тим темніше буде тон. також в цієї статті подивіться як це робити наочно.

Хитрощі при прання і прасування вишивки

  • Часто на вишивці хрестом, роблять додаткові прикраси роботи бісером, вишивкою стрічками. Якщо вам потрібно доповнити картину цим, то робіть це після прання, сушки та прасування. Підготовлену роботу натягніть на верстат для вишивки.
  • Якщо ваш бекстіч (короткі стежки) провиснули або порвалися після прання і прасування - значить ви робили їх неправильно чи закріпили нитка як слід. Цей бекстіч бажано переробити, тим більше якщо це помітно. Довгі (лонгстіч) стежки в разі провисання можна непомітно підтягнути з виворітного боку за допомогою голки з муліне.
  • Щоб перевірити чи не линяє чи нитка, намочіть частина вишивки і промокніть ватою, якщо не забарвиться, значить вишивка не линяє.
  • Якщо нитки злиняли, і пофарбували тканину, то використовуйте на цій ділянці відбілювач або Антіпятін, не заходячи на вишивку.
  • Щоб уникнути линьки кольорових ниток, в воду додайте трохи солі.
  • Щоб нитки муліне зберегли свій блиск, в воду при полосканні можн додайте трохи оцту.
  • Готову вишивку накрутите на картонний рулон, щоб не пом'явся.
  • Вишивку слід прасувати тільки з виворітного боку.
  • Щоб праска не пристав до роботи через крохмалю, посипте його робочу поверхню сіллю і відразу ж зітріть ганчіркою. Добрий день, дорогі   рукодільниці

Якщо вам сподобалася стаття, діліться їй в соціальних мережах.

Також почитайте корисні статті:
значення вишивки
Вчимося вишивати
Схеми вишивок до нового року
Схеми для вишивки, які вони бувають

Також подивіться відео як прати і прасувати вишивку

Текст підготувала: Вероніка

Поділитися записом:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: