Статьи

Догляд за довгим волоссям: правила і рекомендації

  1. особливості догляду
  2. Зовнішні фактори, що негативно впливають на волосся:
  3. розчісування
  4. сушка
  5. Обрізання посічених кінчиків
  6. Укладання
  7. Домашні засоби
  8. Зволожуюча маска з алое
  9. Поживна маска з медом і горіхом
  10. Захисний тонік з маслом звіробою (для сухого і нормального волосся)
  11. Рішення проблем з волоссям
  12. випадання
  13. посічені кінчики
  14. Тьмяність і ламкість
  15. Рекомендації по догляду

Красиві довгі локони завжди були одним з головних прикрас жінки

Красиві довгі локони завжди були одним з головних прикрас жінки. У минулі століття жіночим локонам навіть відводилася роль оберега. Вважалося, що коса акумулює енергію, необхідну для процвітання сім'ї.

Зараз езотеричний сенс шикарної шевелюри втрачений, але естетична складова досі актуальна. Однак далеко не всім підійде така зачіска, тому що чим довше ваше волосся, тим складніше доглядати за ними.

особливості догляду

Будь-які волосся вимагають уваги, так як на них постійно впливають негативні зовнішні і внутрішні чинники. Особливо сильно пошкоджуються їх кінці, тому жінки, які носять короткі зачіски, виявляються в більш виграшному положенні, так як під час чергової стрижки уражені кінчики зрізаються практично повністю.

Тому, щоб пасма виглядали привабливо, за ними потрібен особливий догляд, що включає в себе нейтралізацію негативного впливу на волосяний покрив.

Зовнішні фактори, що негативно впливають на волосся:

  • Природні. До них відносяться вплив сонячних променів, вітер, перепади температури, морська вода. Тому важливо підбирати головний убір, відповідний пори року і погодних умов і приділяти увагу гігієні відпочинку, наприклад, обполіскувати волосся після купання в морі прісної очищеною водою.
  • Урбаністичні. У цю групу входять: хлорована вода, центральне опалення, зміг і вихлопні гази. Для нейтралізації їх впливу важливо правильно вибрати засоби для догляду за волоссям, щодня мити їх м'яким миючим засобом. Після миття шевелюри бажано обполіскувати її фільтрованої або хоча б відстояною водою.
  • Аксесуари для волосся. Бажання бути красивою також може бути причиною проблем з волоссям. Вся справа в неправильно обраних аксесуарах, таких як гребінці з металевими або пластиковими зубчиками, металеві шпильки і гумки без захисного шару. В ідеалі слід використовувати гумки з покриттям з натуральних тканин, шпильки з хорошого пластика, гребінці з дерева або щетини.

Правила щоденного догляду за волоссям

миття

миття

При митті шевелюри важливо вибрати засіб, що підходить вам за типом волосся. Наприклад, якщо у вас жирні локони, не варто вибирати універсальний шампунь. Також потрібно пам'ятати, що кошти, спрямовані на вирішення конкретної проблеми слід застосовувати обмежений період часу. Якщо у вас лупа, то шампунь від лупи потрібно використовувати тільки до її зникнення.

Велике значення має і техніка миття довгого волосся. Щоб уникнути пошкодження локонів, їх не можна терти, скручувати і вичавлювати. Також не можна наливати прямо на волосся шампунь, як люблять робити багато жінок. Миючий засіб потрібно розвести в теплій воді (столова ложка на склянку води), збити до утворення піни і нанести на голову на кілька хвилин. Після чого ретельно змити шампунь теплою водою.

Важливо, щоб вода була оптимальної температури - приблизно 37 градусів. Якщо вода буде холодніше, вона не зможе ефективно розчинити жирові забруднення, більш гаряча вода сушить шкіру голови, але при цьому стимулює діяльність сальних залоз, що може привести до утворення лупи.

Після миття голови на волосся, уникаючи коріння, потрібно нанести бальзам по всі довжині, або обполоснути їх трав'яним настоєм, наприклад, з кропиви, щоб вони стали більш еластичними та краще розчісується.

розчісування

Кожне розчісування пошкоджує структуру локона, тому важливо звести травмуючий вплив до мінімуму.

При правильному догляді потрібно уникати різких рухів, особливо при утворенні Колтуна: замість того, щоб намагатися роздерти його гребінцем, скропити Колтун засобом, що полегшує розчісування, після чого виділити заплутану пасмо і проводити по ній гребінцем зверху вниз, поки волосся не приймуть свій звичайний вигляд.

Розчісувати волосся потрібно знизу, поступово піднімаючись вгору, останнім розчісування можна робити зверху вниз, починаючи від проділу. Густу шевелюру доцільно розділити на пасма і розчісувати кожну частину окремо. Для розчісування найкраще використовувати овальну щітку з натуральної або штучної щетини. Вона менше травмує, а також електризує локони.

Не слід розчісувати мокре волосся, так як вони менш міцні, ніж сухі, тому спочатку їх слід злегка підсушити.

сушка

сушка

Сушити довге волосся краще природним шляхом, не використовуючи фена. Для цього локони після миття промакивать рушником, змінюючи його в міру намокання, коли вони стануть вологими, можна обернути сухий рушник навколо голови. По-перше, воно вбере ще частина вологи, по-друге, під рушником утворюється теплий і вологий мікроклімат, сприятливо впливає на шкіру голови.

При необхідності терміново висушити голову феном, краще використовувати режим з мінімальною температурою і низькою швидкістю обдування, той же режим слід вибрати і для укладання волосся.

Обрізання посічених кінчиків

Кінці у волосся - це саме уезвімое місце. Вони найбільше страждають від укладок, фарбувань і інших процедур. Від цього, кінці починають втрачати блиск і еластчность, а в подальшому - ламатися і сіктися. Щоб таке не сталося, слід підстригати кінчики хоча б 1 раз в 3 місяці. Якщо шевелюра в дуже поганому стані, то раз в 2 місяці.

Укладання

Зазвичай це досить просте заняття, так як довге волосся не потрібно укладати в зачіску, а необхідно просто укласти в потрібному напрямку. Але є кілька тонкощів.

Найважливіше - це уникати використання круглих щіток, які використовуються для коротких локонів. Дуже часто такі щітки заплутуються в шевелюрі і витягнути їх, не пошкодивши при цьому локони, неможливо. Для повсякденної укладання краще не використовувати промислові засоби, такі як пінки, гелі і лаки, так як вони руйнують кератиновий шар волосини.

Домашні засоби

Харчування і зволоження зменшує ламкість волосся, роблять їх більш еластичними і пружними, а захист від зовнішнього впливу дозволяє уникнути їх пошкодження.

Зробити це можна за допомогою спеціальних засобів, як промислового, так і домашнього приготування. У салонах краси практикуються також спеціальні процедури, найпопулярніші з них на сьогоднішній день: ламінування, кератірованіе, стрижка гарячими ножицями.

Але незважаючи на швидкий ефект після подібних процедур багато жінок скаржаться на те, що через деякий час їх волосся виглядає гірше, ніж це було до самої процедури. Тому найкращий варіант - використання для догляду домашніх рецептів, які підтвердили свою ефективність.

Зволожуюча маска з алое

Лист алое очистити від шкірки, після чого натерти на дрібній тертці і змішати зі сметаною. Отриману масу нанести на всю довжину шевелюри після миття, залишити на 15 хвилин, після чого змити теплою водою. Цю маску слід використовувати взимку і влітку, завдаючи три рази в тиждень.

Поживна маска з медом і горіхом

  • 1 ст. л. очищеного волоського горіха;
  • 1 ст. л. рідкого меду;
  • 2 ст. л. гарячої води.

Горіх подрібнити в кавомолці, змішати з іншими інгредієнтами, нанести на сухе волосся на 30 хвилин, після чого змити без використання миючих засобів. Залежно від густоти меду кількість води потрібно варіювати так, щоб маска була рідкої, але залишалася тягучою. Застосовувати дану маску слід двічі на тиждень в холодну пору року.

Захисний тонік з маслом звіробою (для сухого і нормального волосся)

Всі компоненти тоніка змішати, добре струснути, наносити на волосся через розпилювач перед виходом на вулицю. Цей засіб можна використовувати щодня. Ефект помітний вже після першого застосування, але продовжувати курс можна тривалий час.

Рішення проблем з волоссям

Навіть при належному догляді за довгим волоссям, можуть виникнути певні проблеми.

випадання

Якщо ви добре доглядаєте за шевелюрою, то подібне явище, швидше за все, носить медичний характер, а зовнішній вигляд шевелюри просто сигналізує про хворобу або нестачі поживних речовин, вітамінів або мікроелементів. Тому найкраще нанести візит до лікаря для проведення обстеження. Однак для вирішення місцевих проблем можна використовувати відвари трав або масла, що поліпшують стан волосся.

При випаданні волосся хороший ефект надає настоянка з червоного перцю, яку можна приготувати різними способами. Найпростіший рецепт: залити половину подрібненого стручки червоного перцю склянкою окропу, настояти 30 хвилин, втирати в шкіру голови двічі в тиждень. Незважаючи на ефективність подібного кошти, воно не підходить для людей з чутливою шкірою голови, так як чинить місцево-подразнюючу дію.

посічені кінчики

Від кінчиків, що січуться добре допомагає реп'яхову олію холодного віджиму, яке потрібно наносити по всій довжині волосся за годину до миття голови, один-два рази на тиждень.

Тьмяність і ламкість

З цією проблемою добре справляється настій з кропиви і ромашки. Щоб його приготувати, потрібно залити столову ложку сухої кропиви і столову ложку сушених квіток ромашки половиною літра води. Настояти 30 хвилин, після чого процідити, обполіскувати волосся настоєм слід після кожного миття голови.

Місцеві засоби, безсумнівно, поліпшать стан шевелюри, проте не потрібно забувати, що для досягнення максимального ефекту необхідно дотримуватися рекомендацій по догляду за волоссям.

Рекомендації по догляду

Рекомендації по догляду

Крім усього вищеописаного, щоб мати розкішну довгу шевелюру, бажано:

  • Робити регулярний масаж шкіри голови. Це допомагає позбутися від відмерлих волосся, покращує кровопостачання шкіри голови, стимулює їх зростання і знімає стрес.
  • Правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя. Правильне харчування, спорт і відмова від шкідливих звичок покращують здоров'я людини в цілому, дозволяють органам і тканинам отримувати достатню кількість кисню і поживних речовин, зменшує кількість токсинів в крові.
  • Вибирати відповідні препарати для догляду за волоссям. Найкраще якщо препарати буде підбирати лікар-трихолог з професійних серій. Однак якщо це неможливо, промислові препарати можна замінити аналогами домашнього виробництва з натуральних засобів.

Щоб ваше волосся завжди були здоровими і красивими, досить просто дотримуватися цих простих правил, які дозволять добитися потрібного результату.

Автор статті: Bill Hedword

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: