Статьи

Фліс - що, з чого, навіщо?

  1. Що таке флісова тканина, як її виготовляють, її переваги і недоліки зміст
  2. Що таке фліс
  3. Як проводиться фліс
  4. Які види флісу зустрічаються
  5. Плюси і мінуси флісовій тканини

Що таке флісова тканина, як її виготовляють, її переваги і недоліки

зміст

  1. Що таке фліс
  2. Як проводиться фліс
  3. Які види флісу зустрічаються
  4. Плюси і мінуси флісовій тканини

Що таке фліс

Фліс - це трикотажна тканина з ворсистою поверхнею, пов'язана з поліефірних волокон, найчастіше з поліестеру. Полотно певним чином обробляється, щоб матеріал вийшов м'яким, легким і, головне, - теплим. Фліс не вбирає воду, тому швидко сохне, продовжуючи гріти і у вологих умовах.
Фліс - це трикотажна тканина з ворсистою поверхнею, пов'язана з поліефірних волокон, найчастіше з поліестеру

Флісова тканина була винайдена в кінці 70-х ХХ століття. Придумувався фліс як вдосконалений синтетичний аналог натуральної вовни. Сама назва «фліс» походить від англійського слова fleece - овеча шерсть, ворс, начісування. Автор цього чудового відкриття - американська компанія Malden Mills. Вона стала випускати різноманітну флисовую тканину з логотипом Polartec® , Яка і сьогодні лідирує на ринку спортивного одягу.
Флісова тканина була винайдена в кінці 70-х ХХ століття

М'який, зручний флісовий матеріал швидко завоював довіру любителів активного і здорового способу життя, спортсменів, туристів, альпіністів, мандрівників, аутдорщіков. З нього найчастіше шиють куртки, які ще називають «Флиска» або «поларка». Комфортні також флісові штани, шапки, рукавички, дитячий одяг. У повсякденному житті практично в кожному будинку є флісові пледи.

Як проводиться фліс

Поліестерові нитки (лавсанові, дакроновий, тергаловие, тетороновие - це варіації назв поліефірних ниток в різних країнах) складають основу флісового полотна. Нитки можуть бути первинного виробництва або можуть бути отримані шляхом переробки пластмасових виробів.
Поліестерові нитки (лавсанові, дакроновий, тергаловие, тетороновие - це варіації назв поліефірних ниток в різних країнах) складають основу флісового полотна

Волокна завантажуються в величезні круглов'язальні машини, які в'яжуть полотно з великою швидкістю. Потім проводиться прання, фарбування матеріалу і обробка його вологовідштовхувальним просоченням. На даному етапі тканину ще не схожа на фліс: одна його сторона досить м'яка, а друга жорстка, так як на ній тисячі мікропетель.
Волокна завантажуються в величезні круглов'язальні машини, які в'яжуть полотно з великою швидкістю

Ці петлі піддаються ворсування за допомогою циліндричних металевих щіток, що рухаються з різною швидкістю. Щітки ретельно розчісують полотно, розщеплюючи зовнішні петлі на мільйони найтонших ворсинок. Полотно при цьому залишається цілісним, не рвуться. Ворсова сторона матеріалу тепер м'яка і схожа на фліс.
Ці петлі піддаються ворсування за допомогою циліндричних металевих щіток, що рухаються з різною швидкістю

Тепер черга за другий, гладкою стороною полотна. Вона також проходить обробку жорсткими щітками-расчесткамі, які витягають волокна з першої сторони так, щоб вони були рівномірно розподілені по обох поверхнях флісовій тканини. Такий начісування з двох сторін збільшує теплоізоляційні властивості флісу. Товщина тканини зростає приблизно в 5 разів. Кількість повітряних порожнин, утримуваних тканиною, також зростає, отже, збільшується здатність зберігати тепло. Вага тканини при цьому не збільшений ні на грам.

Потім гвинтове лезо стриже «начісування» флісу під кутом для того, щоб ворс мав однакову довжину. Це і є антіпіллінговая обробка, що запобігає утворення катишків на тканини.
Після всіх процесів тканину піддається серії тестів: перевірка на гідроізоляційні властивості, на стійкість до механічного зносу, тест на антіпіллінговое покриття, на вогнестійкість (від вогню фліс повинен плавитися, але не горіти, плям не повинно розпалюватися).

Тепер фліс готовий до того, щоб з нього шили прекрасні, улюблені багатьма вироби, використовували в якості теплого підкладкової тканини.

Тепер фліс готовий до того, щоб з нього шили прекрасні, улюблені багатьма вироби, використовували в якості теплого підкладкової тканини

Варто зазначити, що тільки ретельне дотримання всіх технологічних процесів дає гарантію високих експлуатаційних характеристик матеріалу. На ринку існує безліч підробок флісу, зовні дуже нагадують цю чудо-тканина. Однак при носінні лжефліс слабо гріє, ворс на ньому швидко облазить, одяг буквально за один сезон приходить в непридатність. Не дарма кажуть, що скупий платить двічі.

Які види флісу зустрічаються

Флісові тканини виробляються в різних модифікаціях, кількість яких доходить до декількох сотень. В основному види тканини визначаються по її вазі у розрахунку на квадратний метр.

Супер тонкий до 100 г / м2 - мікрофліс використовується в основному для виробництва термобілизни, полегшених пуловерів.
Тонкий 100-200 г / м2 - класичний тонкий фліс для пошиття легких курток і брюк.
Середній 200-300 г / м2 - найпоширеніший класичний фліс, з якого роблять більшість моделей одягу як дорослої, так і дитячої.
Щільний від 300 і більше г / м2 - теплий фліс для особливо холодних умов.
Супер тонкий до 100 г / м2 - мікрофліс використовується в основному для виробництва термобілизни, полегшених пуловерів

Одяг з флісу особливо хороша в якості другого шару, що утеплює. Її одягають поверх натільної білизни (при активних навантаженнях поверх термобілизни), а зверху йде мембранна куртка. Така система пошаровим одягу зручна в аутдор-активностях, на простих прогулянках, а також в міських умовах.

Сучасні виробники пропонують дуже цікаві варіанти тканин на основі флісу. Наприклад, фліс з посиленим захистом від вітру і вологи, фліс з мембраною, фліс в складі тканини софтшелл, фліс пористої структури, фліс з довгим ворсом для екстремально низьких температур, вогнестійкий матеріал і інші.
Сучасні виробники пропонують дуже цікаві варіанти тканин на основі флісу

Плюси і мінуси флісовій тканини

Плюси флісовій тканини

- Висока здатність зберігати тепло. Ворсинки флісу при переплетенні утворюють мільярди порожнин, які надійно утримують повітря. Така структура матеріалу схожа з будовою натурального пуху і дозволяє ефективно берегти тепло, не обтяжуючи одяг зайвою вагою.

- Гідрофобність. Від слова «водобоязнь», ті волокна флісу практично не вбирають вологу. У вологому стані теплоємність матеріалу трохи знижується і швидко відновлюється разом з швидким висиханням. Фліс продовжує зігрівати навіть у вологому стані.

- Здатність «дихати» і проводити водяні пари. У флісовій одязі комфортно займатися спортом і просто рухатися, так як матеріал відмінно проводить водяні пари від тіла в навколишнє середовище.

- Мала вага, компактність.

- Гіпоалергенність і м'якість. Не викликає алергію, тактильно приємний.

- Еластичність. Підтримує свободу рухів, відмінно зберігає первісну форму. Речі виглядають «як нові» навіть після тривалого носіння. Чи не «витягуються» коліна та лікті.

- Простота прання і зберігання. Фліс можна прати в домашніх умовах, підходить для машинного прання. У походах він відмінно відпирається в холодних річках і струмках. Фліс біологічно стійкий, його не їсть моль.

- Вогнестійкість. Якісний фліс не горить, а лише плавиться від вогню.

- Міцність і довговічність.
- Міцність і довговічність


Мінуси флісовій тканини

- Сильно електризується.

- вбирає запахи. Деякі фірми-виробники додають спеціальні частинки, наприклад, йони срібла, для нейтралізації цього недоліку.
Як ми бачимо, позитивних якостей у флісу набагато більше, ніж негативних. Речі з теплою, затишною, красивою і практичною флісовій тканини напевно знайдуться в гардеробі кожного спортсмена, любителя активного способу життя і звичайних неспішних прогулянок.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: