Статьи

Хитрощі швидкої і привабливою вишивки хрестиком

  1. Робоча довжина нитки
  2. Вишивання з середини схеми
  3. Підбір ниток для вишивання
  4. Вишивання хрестиком двома руками

Вишивання хрестиком - чудове заняття, яке заспокоює, надихає, при цьому дає насолодитися прекрасними результатами ручної роботи. Новачки вишивального справи часто замислюються над швидкістю своєї роботи. Насправді, вона залежить від багатьох чинників: індивідуальної особливості, обраного малюнка - якщо він складний і райдужний, швидкість буде істотно знижена.

Насправді, вона залежить від багатьох чинників: індивідуальної особливості, обраного малюнка - якщо він складний і райдужний, швидкість буде істотно знижена

Для початку не завадить перевірити реальну швидкість вишивання. Для цього слід засікти 60 секунд і вишивати за планом, в звичному режимі. Коли закінчиться перша ниточка, слід порахувати кількість отриманих хрестиків, помножити їх кількість на 60 хвилин - таким методом розраховуємо приблизну швидкість роботи за годину.

В середньому за годину вишивальниця-любитель може зробити 100 хрестиків для схем невеликого розкиду хрестів і близько 50-ти для великого розкиду. Професійні умільці не радять гнатися за швидкістю, якщо при цьому страждає якість. Посидючість і акуратність - головне в цій справі, а темп напрацюється зі стажем.

Робоча довжина нитки

Довжина нитки - індивідуальне питання, у кожної рукодільниці вона своя. Вважається, чим коротше нитка, тим якісніше виконана робота. Незважаючи на цей стереотип, є загальноприйняті стандарти - 50 см, нитка довше буде плутатися і заважати, і не виявиться практичною.

Часта заміна короткої нитки значно знизить швидкість процесу, при цьому не підвищить його якості. Для визначення своєї комфортної довжини нитки потрібна тільки практика і час.

Вишивання з середини схеми

Головним секретом акуратних і красивих полотен є метод вишивання з середини. Починаючи вишивати з центру схеми можна бути впевненим, що малюнок не зрушиться до краю, а залишиться на своєму місці. З середини набагато легше робити розрахунки і слідувати відповідно до схеми.

З основної частини малюнка починати роботу набагато цікавіше і цікавіше. Визначити середину малюнка нескладно, досить скласти полотно вчетверо: лінії згину в місці схрещування є серединою, відзначаємо її маркером для розмітки. Те ж саме потрібно зробити з паперовою схемою.

Підбір ниток для вишивання

Для правильного вибору ниток необхідно звернути увагу на складність малюнка, розмір канви, колірну гамму картини Для правильного вибору ниток необхідно звернути увагу на складність малюнка, розмір канви, колірну гамму картини. Для вишивки хрестиком використовуються спеціальні нитки - муліне, вони мають досить багато відмінностей від звичайних ниток.

Головною відмінністю вважається якість, воно проявляється у багатьох факторах: муліне не вигоряють на сонці, не линяють при пранні, рівно лягають на полотно, що не плутаються, мають хорошу яскравість, однакову товщину по всій довжині. І головна перевага - чітке розподілу за кольорами (якщо в схемі до малюнка вказано номер кольору, можна не сумніватися, в будь-якій партії у будь-якої фірми колір буде відповідати потрібному номеру), неймовірний багатобарвний асортимент.

Види муліне:

  • Бавовняні - найпопулярніші і практичні нитки, які підходять під вишивання будь-якого малюнка будь-якої складності.
  • Лляні - ці нитки не мають блиску і шовковистості. Даний вид добре підійде для вінтажного вишивки або для вишивання матових ділянок, наприклад, шкіри.
  • Шовкові - блискучі і дуже гладкі нитки. Єдиним мінусом можна вважати швидке замаслення, краще брати нитку прямо під час рукоділля, щоб не дати їй забруднитися. Вишивка шовковими нитками неймовірно гладка, блискуча і яскрава.
  • Віскозні - яскраві, шовковисте, гладкі нитки, частіше використовуються для роботи в машинної вишивки.
  • Вовняні - досить складний текстиль для роботи, вони мають більш пишний ворс і товсту основу, ними зручніше вишивати на крупній канві, але вироби вишиті такими нитками виглядають чудово, головне пристосуватися до них.
  • Металізовані муліне - нитки з додаванням металу, їх добре використовувати для вишивки коштовностей, сяйва, ефекту перламутру.
  • Меланж - звичайний бавовняний текстиль, головна його особливість - це плавний перехід кольору від темного до світлого, за допомогою цих ниток можна створити дивовижний ефект змішаних відтінків.
  • Флуоресцентні муліне - новинка в світі вишивки, вночі вони світяться яскравим фосфорним відтінком, вони добре лягають, що не застіривать.

Вишивання хрестиком двома руками

Багато вишивальниці, залучені в процес створення картин, хочуть зробити якомога більший обсяг за більш короткий термін. Для збільшення швидкості в даному рукоділлі рекомендується метод роботи двома руками. Цей вид вишивання значно економить час і прискорює процес, він здійснюється таким чином: правою рукою накладаємо ряд стібків знизу вгору, а лівою закінчуємо вишивання хрестиків зверху вниз в зворотному напрямку.

Для продуктивної роботи необхідно вибрати малюнок до душі. У цьому виборі вам допоможе великий каталог вишивок. Підібравши на свій смак малюнок, ви з легкістю завершите роботу.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: