Статьи

Правильна сервіровка столу з етикету

  1. Правильна сервіровка столу: інструкція до застосування Наближаються новорічні свята, а разом з ними...
  2. Набір леді та джентльменів
  3. столовий арсенал
  4. таємні знаки
  5. зберігати вічно

Правильна сервіровка столу: інструкція до застосування

Наближаються новорічні свята, а разом з ними - пора гучних веселих застіль. Щоб торжества запам'яталися надовго, важливо продумати все до найменшої дрібниці, в тому числі правильну сервіровку столу.

розумна розстановка

розумна розстановка

Як зробити сервіровку столу за всіма канонами? Всього кілька елементарних правил допоможуть створити затишну має обстановку. Для святкової вечері стіл накривають чистою і бездоганно вигладженою скатертиною, переважно білою. Правила сервірування столу з етикету зобов'язують для кожного гостя поставити велику тарілку сервіровки, що виконує роль підставки. У неї поміщають тарілки з закусками, супами і гарячим. Для урочистого типу сервірування столу незамінна пиріжкова тарілка для хлібобулочних виробів, яку ставлять ліворуч від сервировочной. Зверху на тарілку кладуть ніж, якщо будуть передбачені різні начинки і масло. Іноді поруч можна бачити чашку з теплою водою і листям м'яти для змочування пальців. Повна класична сервіровка столу передбачає наявність столових приборів та келихів , Підібраних відповідно до стравами і напоями з меню. Для оригінальної сервірування столу можна навіть встановити в центрі кошик зі свіжими квітами.

Набір леді та джентльменів

Набір леді та джентльменів

Не так складні правила розташування столових приладів, як про них думають. Традиційно розкладають їх по краях тарілки сервіровки: ножі - справа, вилки - зліва. Якщо в меню обіцяно десерт, ложку для супу кладуть над сервировочной тарілкою. Якщо десерту немає, ложку переміщують до першого ножа. При цьому діє просте правило сервіровки столових приборів: самі крайні призначені для страв, що подаються в першу чергу, далі прилади беруть в порядку черговості. За існуючими правилами набір столових приладів включає невелику закусочну вилку і ніж, що подаються до холодним і деяких гарячих закусок. Столові прибори побільше призначені для першого і другого блюда. Прилади для риби легко розпізнати по вилці з 3-4 зубцями і поглибленням для кісток, а також ножа у вигляді лопатки. А ще столові прилади з етикету включають десертний комплект, що складається з ножа, виделки і ложки.

столовий арсенал

столовий арсенал

Уміло звертатися з лобстерами і устрицями - безперечний талант. Але не забувайте, для звичайних страв теж передбачений етикет. Правила користування столовими приборами щодо супів нехитрі. Якщо в них є фрикадельки, макарони або великі овочі, їх слід акуратно переламати ложкою. Якщо суп подали в чашці, бульйон слід інтелігентно випити. Курку дозволяється їсти руками тільки в сімейному колі. На званій вечері доведеться орудувати виделкою і ножем.

На званій вечері доведеться орудувати виделкою і ножем

М'ясні страви на кшталт відбивних або ескалопа їдять ними ж, відрізаючи по шматочку. За правилами етикету столові прилади для шніцеля, гуляшу і рубаних котлет - вилка і ніякого ножа. Гарнір, овочі, паста, омлет і пудинги теж обійдуться без нього. А ось бутерброди, пироги і пиріжки вимагають і вилки, і ножа. Окремі столові прилади і правила існують для ікри, паштетів та гірчиці. Їх набирають маленькою ложечкою і намазують на шматок хліба.

таємні знаки

таємні знаки

Правила користування столовими приборами в ресторані на увазі деякі нюанси. Якщо ви зробили паузу, але збираєтеся повернутися до страви, правила етикету із столовими приборами рекомендують покласти вилку і ніж ручками на стіл, а кінчиками - на тарілку, трохи розгорнувши їх від себе. Якщо вам потрібно відлучитися від столу, але ви ще не завершили обід, схрестіть прилади на тарілці так, щоб зубці виделки були спрямовані вліво, а вістря ножа - вправо. Правила етикету столових приборів після їжі свідчать, що їх потрібно покласти паралельно один одному. Уявіть, що тарілка - це циферблат, і розмістіть їх на цифрі 5 або 7. Якщо ви тільки що покінчили з супом, залиште ложку в тарілці. До речі, дилему про те, в який бік нахиляти тарілку із залишками супу - від себе або до себе, - правила етикету столових прибори вирішують просто. Нехай останні краплі супу залишаться в тарілці, цим ви нікого не скривдите.

зберігати вічно

зберігати вічно

Знати, як зберігати столові прилади на кухні, не менш важливо. Стандартні лотки або модні органайзери з секціями однаково практичні. У будь-якому випадку завжди розділяйте ножі, виделки і ложки. Тим більше окремо зберігайте чисті столові прибори зі срібла. Після використання промийте їх в гарячому содовому розчині (50 г соди на 1 л води) і добре протріть бархатистою матерією. Від надмірної вологи столове срібло блякне. Повернути колишній блиск допоможе кашка з нашатирного спирту, зубного порошку, соди і води в рівних пропорціях.

Повернути колишній блиск допоможе кашка з нашатирного спирту, зубного порошку, соди і води в рівних пропорціях

Догляд за столовими приборами повсякденного користування ще простіше. звичайних миючих засобів вистачить цілком. Сильні забруднення обробіть лимонним соком і потріть вовняною ганчіркою із зубним порошком. В'їдливі запахи підуть, якщо натерти прилади рослинним маслом або оцтом. А щоб ложки, ножі і виделки виблискували як новенькі, опустіть їх на кілька секунд в картопляний відвар, після чого насухо протріть.

Як бачите, в правилах користування столовими приборами немає нічого страшного. Без праці освоївши їх, ви будете виглядати справжнім аристократом навіть на королівському званій вечері.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: