Статьи

Акварель в техніці "по-мокрому". Осінній мотив.

Всім привіт! Звуть мене Логінов Ілля Олександрович, і крім творчої роботи я ось уже 6 років викладаю в ДХШ №1 м Астрахані - веду вечірнє відділення для дорослих, від 18 і до 65 років (так, так - були у мене і такі ученічкі).

Сьогодні я познайомлю вас з такою цікавою технікою як "акварель по-мокрому", або як її ще називають "англійська" акварель. Суть цієї техніки полягає в тому, що фарба наноситься на попередньо змочений водою лист. Ступінь його вологості залежить від творчого задуму художника, але зазвичай починають працювати після того, як вода на папері перестає «блищати» на світлі, тобто, папір повинна бути не мокрою, а саме сирої, вологою.
Такий спосіб роботи дозволяє отримувати легкі, прозорі кольору з м'якими переходами. Такі важковловимий погодні стану як дощ, туман, сніг, відображення у воді. Ну і звичайно ж небо, з його найніжнішим відтінками і легкими хмарками.
В якості першого вправи зробимо з вами парочку невеликих етюдів по пам'яті "на стан". Що нам знадобиться - акварель ленінградська не менше 24 кольорів, кисті білячі №3, №6, №10, папір акварельний (торшон), палітра (як палітру ідеально підходять керамічна плитка, блюдце або пластик білого або нейтральних світлих відтінків).
Сьогодні я познайомлю вас з такою цікавою технікою як акварель по-мокрому, або як її ще називають англійська акварель


Ще один етюдік. Той же пейзаж, але в іншому "стані". Взагалі, на емоційне сприйняття картини впливає не скільки сам сюжет, скільки саме колір. Тобто один і той же мотив, зроблений в різних колірних гамах викликатиме зовсім різні почуття у глядача. Наприклад, якась галявина теплим літнім днем ​​(блакитне небо, жовті кульбаби, ніжно-зелена травичка), і та ж галявина листопадовим дощового ранку (налите свинцем небо, брудно-бурі лисини землі, брудно-жовта пожухшая трава). Я думаю, тут все зрозуміло ...
Ще один етюдік

Такі швидкі етюди по пам'яті я б рекомендував робити постійно, дуже корисно для розвитку зорової пам'яті. Головне тут - зламати ті стереотипи зорового сприйняття, які внушались нам починаючи з дитячого садка - що трава зелена, небо синє, земля коричнева, а пісок жовтий. Якщо дивитися мультфільми по телевізору - то напевно так воно і є, проблема в тому, що реальний світ набагато яскравіше, в ньому набагато більше квітів і відтінків. Завдання таких вправ розкріпачити наше сприйняття навколишнього світу. Так, небо блакитне! але який відтінок у цього блакитного? вранці він один, вдень другий, ввечері третій ... А на заході? А вночі? А якщо дощ? Щось я в лірику вдарився ...
Деякі технічні нюанси:
1. Лист обов'язково кріпиться по кутах силовими кнопками до якоїсь жорсткої основі (планшет якщо є, якщо немає - то шматок фанери, дсп і т. Д.)
2. Планшет з папером маємо під кутом приблизно 45-75 градусів, ні в якому разі не горизонтально (папір від води покоробить і фарба буде збиратися в калюжі) і не вертикально (фарба буде занадто швидко стікати по листу).
Основні помилки:
1. Папір недостатньо волога і швидко сохне. Що робити? Чи не соромимося, широким пензлем з великою кількістю води розмочуємо наш лист. Ой! ай! а-я-яй! але у мене тут так все красиво виходило і зараз все це просто змиється ?! Нічого страшного, зробимо ще раз! Як правило виходить краще і цікавіше. Чомусь всі геніальні майстри минулого не соромилися переробляти свої роботи по десять разів, а чим ми гірші !?)
2. Папір надто вологий і фарба розпливається занадто широко. Що робити? Зовсім просто - чекаємо одну, дві хвилини і пишемо далі!
3. Занадто великий формат. Для початку цілком вистачить А5 (половинка альбомного листа).
4. Занадто складний сюжет. Пам'ятайте! це всього лише вправу, мета якого навчитися змішувати фарби і заодно, потихеньку, розвинути нашу зорову пам'ять. Для початку можна просто пописати небо. Небо в сонячний день, дощове небо, весняне небо, ніч, захід, туман, снігопад і т. Д.
І головне - імпровізують! Часто буває так, що замислювалося одне - а виходить щось зовсім інше. А що робити? це акварель! вона мокра, вона тече, якщо це красиво, якщо це цікаво - залишайте як є, а раптом щось цікаве вийде? Чорт з ним, з початковим задумом! потім спробуємо ще раз!
Успіхи все, пока!
ps Попередній мій майстер-клас дивіться тут http://www.livemaster.ru/topic/82541-osennij-natyurmort-akvarel?vr=1&inside=1

Але який відтінок у цього блакитного?
А на заході?
А вночі?
А якщо дощ?
Що робити?
Але у мене тут так все красиво виходило і зараз все це просто змиється ?
Що робити?
А що робити?
Вона мокра, вона тече, якщо це красиво, якщо це цікаво - залишайте як є, а раптом щось цікаве вийде?
Ru/topic/82541-osennij-natyurmort-akvarel?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: