Статьи

пекінес

  1. характер пекінеса
  2. Історія породи пекінес
  3. Цікаві факти про пекінеса
  4. пекінеси знаменитостей
  5. Догляд за пекінесом

Пекінес (англ. Pekingese) - мила і доброзичлива собака, батьківщиною якої є Китай. Це одна з найдавніших порід, відповідно до стандарту вона відноситься до групи 9 і є собакою-компаньйоном. Сам зовнішній вигляд пекінеса надає йому схожість з маленьким левом: уважна і розумна морда, збалансоване кремезне тулуб і величезне почуття власної гідності. Це віддані і безстрашні захисники, хоча деколи поводяться кілька гордовито.

Pekingese)

фото: Пекінес

Голова пекінеса досить великих розмірів, широка, з помірним черепом. На носі, обводке очей і губах обов'язково має бути присутня чорна пігментація. Ніс собаки широкий, не надто короткий, з відкритими і великими ніздрями, присутній легка складка. Щелепи собаки міцні, мова і зуби щільно закриваються губами, підборіддя пекінеса добре розвинений. Очі представників цієї породи середніх розмірів, круглої форми, пофарбовані в темний колір. Вуха собаки мають серцеподібну форму, до голови прилягають щільно, їх коники не повинні виступати за нижню лінію морди. Шерсть на них довга і м'яка.

Шия пекінеса товста і коротка, тулуб теж досить короткий, з широкими грудьми і яскраво вираженою «талією». Хвіст посаджений високо, він трохи зігнутий, покритий довгим вовняним покровом. Передні кінцівки собаки досить короткі і товсті, лікті прилягають близькі до тіла, лапи овальної форми, великі і плоскі, злегка розгорнуті назовні. Задні кінцівки мускулисті, сильні, але здаються менш масивними, ніж передні. Вони не повинні бути близько розташованими один до одного, скакальні суглоби міцні, лапи плоскі, овальні. Пекінеси рухаються повільно і велично, рухи не повинні бути ускладнені через надто щедрою вовни.

Шерсть помірно довгий, навколо шиї можна побачити характерну гриву, яка формує комір. Основна шерсть з м'яким і густим підшерстям. На задніх кінцівках, лапах, хвості і вухах собаки спостерігаються вичіски. Шерсть не повинна бути багатою і не приховувати форму тіла. Що стосується забарвлень, допускаються всі відмітини і забарвлення, за винятком альбіносних або печінкової варіації. Основні забарвлення - це чорний, білий, пісочний, сірий, строкатий, плямистий, рудий.

Ідеальна вага пекінеса - до 5 кг для псів і до 5,5 для сук. Висота в холці - 15-25 сантиметрів. Пекінеси повинні здаватися маленькими, але мати значну вагу. Основними факторами породи є важка кістка і гарне додавання. Будь-яке відхилення вважається недоліком, собаку дискваліфікують, якщо спостерігаються явні фізичні або поведінкові відхилення.

характер пекінеса

Пекінесів недарма називають королівськими собаками, споконвіку вони вважалися улюбленцями сильних світу цього і настільки звикли до відповідним зверненням, що чекають його і від сучасних господарів. Характер цих собак - поєднання гордості, почуття власної гідності, прихильності до господаря і високого інтелекту. Ці собаки досить ревниві і будуть боротися за увагу власника. Вони обожнюють грати, гуляти або просто знаходитися поруч з господарем.

фото: Пекінес - собака з королівським характером

Собаки цієї породи є хорошими компаньйонами, як для великої родини, так і для одиноких людей. У великих фізичних навантаженнях вони не потребують, так що пенсіонерам або зайнятим людям не доведеться втомлювати себе тривалими прогулянками. Пекінеси підходять навіть зовсім недосвідченим собаківників.

Незважаючи на свою кумедний вигляд, пекінеси - відмінні сторожа, вони схильні до надмірного гавкоту, часом можуть підозріло ставитися до всіх гостей, що приходять в будинок, але в міру впізнавання вони виявляють і свої доброзичливі сторони характеру. Пекінеси часто чхають і забавно хропе уві сні - це їх забавна особливість. Це великі лежебоки, які ревно охороняють свою їжу і іграшки, тому з іншими тваринами часом виникають конфлікти. Пекінеси не дуже грайливі, вони вважають за краще вести спокійніший спосіб життя.

Якщо ви хочете завести пекінеса, але у вас підростає маленька дитина, потрібно пояснити малюкові, що собака - це не просто кумедний хутряний грудочку. Все-таки пекінеси не можуть похвалитися великими габаритами і при необережному поводженні можуть постраждати. Так що пекінес - це оптимальний варіант для дітей старшого віку. Це чутлива натура, які здаються пихатими, але насправді дуже потребують уваги. Вони не люблять грубості або крику, насправді, собаки прекрасно розуміють просто сувору інтонацію. Пекінеси досить швидко втомлюються: періоди активності легко змінюються періодами спокою. До речі, якщо у вас немає можливості часто вигулювати собаку, її можна навіть привчити до котячого лотка.

Пекінеси дуже охайні й акуратні: вони не стануть гавкати без причини, гризти хазяйські тапочки або меблі, та й нав'язливими цих вихованців не назвеш - характер у них досить незалежний, тому в процесі навчання можуть виникати труднощі через вдачі вихованця. Незважаючи на це, з пекінесів виходять прекрасні компаньйони і віддані друзі.

Історія породи пекінес

Порода пекінес оточена багатьма легендами та міфами. Точну дату зародження цієї породи вчені визначити не можу: відомо, що вже 4000 років тому ці чудові собачки існували - їх зображення було виявлено на старовинних амфорах. Про появу пекінеса склали красиву легенду: нібито могутній лев, повелитель звірів, закохався в маленьку мавпочку. Оскільки вони дуже відрізнялися за розміром, союз був неможливий і тоді невтішний лев зустрівся зі святим, який запропонував йому пожертвувати своєю міццю і силою, щоб стати однакові на зріст з мавпою. Плодом їх союзу став величний пекінес - величний, як лев і маленький, як мавпочка.

Втім, вчені пояснюють походження цієї породи набагато прозаїчніше. Пекінес є віддаленим родичем мопса і японського хіна, оскільки в їх предків значиться широкомордий собака породи Той. Вперше про цей вид дізналися в 8 столітті, такі вихованці жили при дворі імператорів Тан, їх не раз описували в переказах і оспівували в піснях. Зображення, знайдені в Китаї, підтверджують, що ці собаки дуже незначно відрізняються від пекінесів.

Зображення, знайдені в Китаї, підтверджують, що ці собаки дуже незначно відрізняються від пекінесів

фото: Пекінесів називали імператорської собакою

Пекінесів називали «імператорської собакою-левом», породу невпинно удосконалювали, щоб отримати мініатюрне потомство, але за межі Китаю вивозити їх було строго заборонено. Тільки в кінці 19 століття пару собак вдалося вивести в Європу: одну з них - Луті, подарували королеві Вікторії. У 1891 році був створений Гудвудскій розплідник, до яких пізніше приєдналися і інші. У 1891 році кінологічний клуб Британії визнав породу, і пекінеси змогли брати участь в змаганнях і боротися за звання почесного чемпіона. Спочатку породу хотіли назвати пекінським мопсом або пекінським спанієлем, але потім зупинилися на більш короткому назві - пекінес. Першим виставковим пекінесом став вихованець на прізвисько Пітер в 1894 році, його привезли на Честерському виставку. На початку 20 століття пекінесів стали вивозити в Європу: розплідники з'явилися в різних країнах.

У 1901 році пекінеси вже не вважалися іноземної породою, в 1904 році у Великобританії створили перший клуб любителів цієї породи, який очолила леді Гордон-Леннокс. Друга світова війна ледь не призвела до винищення цієї породи: багато розплідників закрилися, але завдяки зусиллям заводчиків ці вихованці дійшли до нашого часу.

Цікаві факти про пекінеса

  • Пекінес - одна з найстаріших порід невеликих собак, ці вихованці - довгожителі, середня тривалість життя становить 18 років, але часто вони доживають і до 21-22 років;
  • У стародавньому Китаї знатні дами використовували пекінесів для самооборони: ці малюки легко поміщалися в широких рукавах, а в разі необхідності безстрашно кидалися на кривдника;
  • У пекінесів можуть часто народжуватися щенята-альбіноси, причому їх народження неможливо передбачити;
  • Пекінеси жили при дворі китайських імператорів. Нерідко собак ховали разом з їх знатними господарями: вважалося, що пекінес стане охоронцем і провідником в потойбічному світі;
  • Також китайці вірять, що ці мініатюрні собаки можуть захистити житло від злих духів, їх називають лікувальними псами, нерідко таких собак можна зустріти в будинках для людей похилого віку, де вони скрашують життя самотнім людям.

Клички для пекінеса

Пекінеси - дивно милі створіння, так що, вибираючи кличку для свого вихованця, будьте особливо уважні. Прізвисько може бути забавним: наприклад, Трюфель або спот (плямистий), Понка або Пуся, Панда або Місяць. Для дівчаток підійдуть імена: Амура, Джессі, Лола, Черрі, Ірма, Софі, Сенді, Доллі, Моллі, Адді та інші. Можна придивитися до більш урочистим іменах - Тіффані, Вів'єн або Джульєтта, але вони не дуже зручні в повсякденному зверненні. Цуценят-хлопчиків можна назвати Ріккі, Фредді, Мік, Велор, Чарлі, Бос, Дені, Гаррі, Оббі, навіть Мао або Сяо - все-таки не будемо забувати, що батьківщиною цих тварин є Китай.

пекінеси знаменитостей

Пекінеси припали до душі деяким знаменитостям. Відомо, що пекінес на прізвисько Фіра жив в будинку актриси Еліни Бистрицької, а Софіко Чіауреллі була настільки прив'язана до свого вихованця, що одного разу ледь не перервала через нього гастролі: залишена в Тбілісі собака дуже сумувала без господині і нічого не їла. Пекінес на прізвисько Пуша жив в будинку Патріарха Алексія Другого.

У Дмитра Коляденко, представника українського шоу-бізнесу, є пекінес Фанні, який з'являється і в кіно, і в кліпах співака, йому купуються дорогі прикраси та іграшки.

Догляд за пекінесом

Пекінеси - собаки декоративні, так що прекрасно підходять для утримання в квартирі. У цієї породи є деякі особливості: перша - це дуже густа шерсть з щільним підшерстям, друга - своєрідне будова носа, через який повітря не охолоджується, так що собака страждає від спеки куди більше, ніж представники інших порід. Для нормального життя вихованцеві потрібна прохолода, так що намагайтеся не вигулювати його подовгу в спеку: якщо в квартирі немає кондиціонера, влітку частіше обполіскуйте його водою кімнатної температури і стелити на підлогу мокрий рушник, щоб вихованець міг охолодити лапи. Пекінеси не потребують тривалих прогулянках - два рази на день на вулиці по півгодини буде цілком достатньо. При бажанні пекінеса можна привчити навіть до лотка в будинку, але свіже повітря собаці точно не завадить.

Варто пам'ятати, що пекінеси, незважаючи на свої скромні габарити, дуже сміливі собаки, так що намагайтеся їх вигулювати на повідку або беріть на руки, якщо поруч є великі собаки. Після прогулянки собаці потрібно мити живіт і лапи зі спеціальним шампунем. Обладнайте для пекінеса свій кут: представники цієї породи будуть любити і захищати свою територію, носити туди іграшки і відпочивати після прогулянки.

Пекінес потрібно регулярно чистити зуби - в силу особливостей будови щелепи у цих собак часто розвивається пародонтоз, з'являється зубний камінь. Також слабке місце пекінеса - це очі, вони у нього великі і злегка опуклі, їх потрібно регулярно промивати спеціальними розчинами, а в разі появи виділень або запалення, обов'язково покажіть вихованця ветеринара. Вуха теж потрібно чистити регулярно: у пекінеса шерсть досить довга, тому вуха провітрюються погано, а сірка накопичується у великій кількості, головне - не допускайте запалень. Шерсть пекінеса потрібно розчісувати регулярно, бажано щодня або хоча б 3 рази на тиждень. З вичесаної вовни при бажанні змиєте зв'язати рукавиці або спеціальний пояс, який володіє терапевтичною дією для опорно-рухової системи. Деякі господарі стрижуть своїх вихованців

Мити пекінеса потрібно раз в 2 місяці, але не частіше. Також собаці потрібно стригти кігті, підібрати правильний раціон, але не перегодовувати, оскільки це собаки малоактивні, так що схильні до ожиріння.

Пекінеси - дивно віддані і милі створіння, вони принесуть вам чимало радісних хвилин і стануть справжніми друзями.

Купити Пекінеса легко, досить звернутися в спеціалізований розплідник. Ціну цуценят пекінеса можна дізнатися на дошці оголошень

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: