Статьи

Алкоголь і спорт: пиво після тренування

  1. Як спиртне впливає на організм під час спортивного тренування?
  2. Зниження вироблення гормону тестостерону
  3. зневоднення
  4. жирові відкладення
  5. У чому небезпека вживання спиртного до і після тренувань?
  6. Загальна втома
  7. травмоопасность
  8. Як уникнути негативних наслідків від прийому алкоголю перед заняттями спортом?

Деякі люди, які займаються всерйоз спортом, іноді дозволяють собі випити після тренування кілька пляшок пінного пива або пропустити по стаканчику чогось міцнішого. Вони вважають, що так можна впоратися зі стресом і фізичною втомою. Однак вчені давно стверджують, що алкоголь після тренування краще не вживати. Навіть найменша доза спиртного після занять спортом буде провокувати відкладення жиру і тому всі зусилля, докладені в спортивному залі, просто зійдуть нанівець.

Як спиртне впливає на організм під час спортивного тренування?

Уповільнення синтезу м'язового протеїну

Виробництво м'язового білка - з'єднання амінокислот в певній послідовності. Спиртне уповільнює такий процес на 20%. Після тренування організм людини заповнює витрачені калорії і використовує запаси, які знаходяться в тканинах органів. Цей природний процес сприяє відновленню м'язів після спортивних занять. Медичні працівники вважають, що якщо вживати алкоголь через 10 годин після тренування або за такий же час до неї, то м'язи не відновляться. Організм буде витрачати всі свої резерви на те, щоб позбутися від токсинів, які проникли разом з алкоголем.

Зниження вироблення гормону тестостерону

Алкоголь впливає на вироблення чоловічого гормону тестостерону, який відповідає за нарощування м'язової маси, тому м'язи ростуть дуже повільно. У чоловіків тестостерону виробляється в кілька разів більше, ніж у жінок, тому вони набагато легше набирають м'язову масу. Якщо тестостерону мало, то і м'язи починають деградувати. При вживанні спиртного чоловічий гормон перетворюється в жіночий (естроген). Особливо це відноситься до пива, яке містить велику кількість фітогормонів, які є аналогами естрогенів.

зневоднення

М'язова тканина складається на 80% з води, а вживання навіть слабоалкогольних напоїв призводить до зневоднення, яке пошкоджує м'язову тканину, тому вона набагато важче і довше відновлюється після фізичних навантажень. Зневоднення призводить до нестачі великої кількості вітамінів. Організм позбавляється практично всіх вітамінів групи В, вітаміну С, А і таких мінералів, як кальцій і цинк. Пиво також не варто скидати з рахунків. Здавалося б, чому не випити пиво після тренування, щоб заповнити баланс рідини. Але пиво, навпаки, є прекрасним сечогінним засобом і зневоднює організм.

жирові відкладення

Спиртне - це просто комора порожніх калорій, які тут же відкладаються в жир. Не варто забувати і про його здатність порушувати апетит. Якщо після тренування вживати спиртні напої, то вага буде сам собою набиратися. Замість очікуваної красивої фігури можна отримати додаток кілограмів до ваги.

У чому небезпека вживання спиртного до і після тренувань?

Алкоголь заборонений антидопінговим комітетом в таких видах спорту, як карате, боулінг, мотоспорт, стрільба з лука і в ряді інших. Люди, які активно займаються спортом, відводять чималий час на тренування. Але навіть вони вживають спиртні напої іноді в чималих кількостях. А потім після вечірки йдуть в спортзал в надії скинути зайві кілограми, при цьому знущаючись над власним організмом.

Загальна втома

Вживання алкоголю значно знижує витривалість організму, все результати тренувань зведуться до нуля. Це відноситься до всіх спиртних напоїв, в тому числі і до пива, так як воно значно підвищує артеріальний тиск і робить сильний вплив на печінку. Організм просто не володіє достатньою кількістю енергії, щоб витрачати її на збільшення м'язової маси. При заняттях спортом, після вживання алкоголю, організм буде постійно вимагати відпочинку. Можливо, цього не станеться, коли людина буде займатися силовими вправами, але коли почнуться кардіотреніровки, то випите тут же позначиться.

Під час фізичного навантаження організм тож знаходиться в постійній роботі. Особливо серцево-судинна і дихальна система. А для виведення алкоголю з крові організму потрібно використовувати додаткові ресурси. Серце нирки, печінку працюють на знос, щоб позбутися від шкідливих речовин. Алкоголь викликає гіпоксію головного мозку і порушення сприйняття реальності. Відбувається підвищення артеріального тиску, може з'явитися нудота і запаморочення. При слабкості судин може статися їх розрив.

травмоопасность

Алкоголь ні в якому разі не повинен розглядатися як допінг, так як він не сприяє поліпшенню спортивних результатів. Навпаки, людина буде надмірно релаксувати, раскоордінірован, не зможе точно оцінити свої сили. Алкоголь підвищує больовий поріг, тобто людина менш гостро відчуває біль. Це дуже травматично, так як при заняттях спортом, особливо у важкій атлетиці, боксі, бойових мистецтвах необхідно відчувати біль, щоб нанести собі менше шкоди.

Слід пам'ятати, що отруйна доза алкоголю становить 40 грам чистого етилового спирту. Тобто це приблизно 600 мл пива, 300 мл вина або 100 мл міцного спиртного.

Як уникнути негативних наслідків від прийому алкоголю перед заняттями спортом?

Іноді просто неможливо відмовитися від вживання невеликої дози алкогольних напоїв. Часто це буває на роботі, коли, наприклад, вдала ділова угода відзначається фуршетом. А при цьому ввечері належить тренування. Відмовитися від спиртного - це означає проявити неповагу до колег, які не відсвяткувати угоду. Що ж робити? Слід провести невеликі математичні підрахунки. Для цього необхідно знати свою вагу, кількість випитого алкоголю. Існують спеціальні алкогольні калькулятори, які підкажуть, через скільки часу алкоголь повністю вийде з організму і тоді можна буде приступати до тренувань. Якщо ж була прийнята велика доза алкоголю, то спортивну тренування слід відкласти до наступного дня або навіть пізніше.

Можна зробити наступні дії:

  • Випити якомога більше чистої негазованої води.
  • Прийняти вітаміни, особливо групи В.
  • Випити аскорбінову кислоту.
  • Спиртне краще вживати за пару днів до тренування або через добу або двоє після неї.
  • Найкраще пити просту воду, зелений чай або чай мате. А допустиму норму води слід обговорити зі своїм тренером. Особливо мате корисний для чоловіків, він очищає печінку і сприяє посиленню чоловічої сили.

Особливо мате корисний для чоловіків, він очищає печінку і сприяє посиленню чоловічої сили

Таким чином, алкоголь і спорт за визначенням несумісні. Всі спортивні плани будуть перекреслені будь-яким спиртним нехай навіть і слабоалкогольних. Ніяких серйозних результатів досягнуто не буде. Можна лише придбати проблеми з серцевим м'язом, шлунково-кишковим трактом, печінкою. Звичайно, заняття спортом повністю не позбавляють людину нормального життя і розваг, які вже давно немислимі без вживання алкоголю. Після тренування через 5 або 6 годин можна вжити трохи спиртного. Все добре в міру. Професійним спортсменам спиртне повністю протипоказано, а ось для тих, хто тренується пару раз в тиждень можна вживати спиртне в помірних кількостях. Пара келихів доброго вина або чарка коньяку точно не завдадуть шкоди, тільки за умови, що пити їх краще не в день тренування.

Схожі статті Схожі статті

Як спиртне впливає на організм під час спортивного тренування?
Як спиртне впливає на організм під час спортивного тренування?
У чому небезпека вживання спиртного до і після тренувань?
Як уникнути негативних наслідків від прийому алкоголю перед заняттями спортом?
Що ж робити?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: