Статьи

Які породи коней розводять у Алтайському краї

  1. Історія походження
  2. опис породи
  3. унікальність
  4. застосування

Зміст статті

Величезні простори з великою кількістю природних кормів дають можливість утримувати коней в Алтайському краї протягом усього року без особливих матеріальних витрат. Це є головною передумовою для розвитку конярства на даній території.

Коні Алтаю різні між собою. І кожна з них володіє цінними характеристиками, унікальністю до пристосування до суворого, іноді екстремального і жорсткого клімату краю. Найціннішими породами є представники з великим підлило крові і мають величезний жива вага (близько 680 кг). Цей факт показує, що на даній території розводять масивних м'ясних коней при наймізерніших витратах.

Історія походження

Наведений показник змусив заводчиків краю почати вести селекційні роботи по розведенню абсолютно нової породи лише для м'ясної продукції, тобто задумкою є створення нових коней для м'ясної продукції на основі аборигенних предків Наведений показник змусив заводчиків краю почати вести селекційні роботи по розведенню абсолютно нової породи лише для м'ясної продукції, тобто задумкою є створення нових коней для м'ясної продукції на основі аборигенних предків. Точкою відліку можна вважати 1978 рік. Дані селекції проводилися в 6-ти госп-вах Алтайській Республіки і 4-х госп-вах всього краю. У скрутному схрещуванні брали участь алтайські кобили і жеребці інших порід. Які саме? Це литовська, російська і радянська. Вони були обрані для помісей чистокровних представників, результатом повинна була стати порода з поліпшеними біологічними і зовнішніми якостями. Роботи по розведенню увінчалися успіхом. Важливі властивості коней закріпилися завдяки ретельному відбору порід для селекції, інтенсивне увага приділялася збереженню активного відновлення вгодованості після холодних сезонів року і витримки до зміни клімату. На базі матеріалів, які були отримані після в'язки тварин, за параметрами предків для новоалтайцев був створений свій стандарт. Новоалтайского порода коней наймолодша порода післярадянської часу. Офіційно затверджена гос-ной Комісією Росії. 2000 рік - рік визнання. Серед видів коней одного віку новоалтайци виділяються величезною вагою і розмірами, але залишаються досить-таки невибагливими. Вони цілий рік знаходиться на пасовищі, доставляючи людині постійний недорогий продукт з м'яса. Притаманне і кумисних виробництво, воно дісталося від предків.

опис породи

Кобили і жеребці великі, об'ємні, м'язисті, з делегувати статурою і корпусом в цілому, широкими грудьми, сильної відмінно складеної спиною, міцної попереком, несильно подвійним крупом, сухими і костистими кінцівками, грубуватою головою, короткою шиєю, правильною постановкою і хорошим копитним рогом, що не вимагає кування Кобили і жеребці великі, об'ємні, м'язисті, з делегувати статурою і корпусом в цілому, широкими грудьми, сильної відмінно складеної спиною, міцної попереком, несильно подвійним крупом, сухими і костистими кінцівками, грубуватою головою, короткою шиєю, правильною постановкою і хорошим копитним рогом, що не вимагає кування. У зимовий період коні набувають густу і довгу шерсть, яка рятує їх від холодних і сніжних зим. Стандарт стверджує такі розміри новоалтайского породи:

  • висота в холці - 149-157 см;
  • довжина тулуба - 160-167 см;
  • обхват грудей - 192-201 см;
  • обхват п'ястка - 20-23 см;
  • жива маса - 570-630 кг.

Масть сучасних представників різноманітна, але часто в краї переважає гніда або бура.

Екстер'єр специфічний - кінь немов накачана м'язами, від чого здається ще більше, ніж є насправді.

Типи породи:

  1. 1. Універсальний. Використовують як м'ясного продукту.
  2. 2. Бажаний. Використовують в упряжі або під сідлом.

За своїми розмірами і масою тварини повністю відповідають вимогам класу елітних коней, так як мають 6 генеалогічних ліній.

унікальність

Новоалтайского красені і красуні одні в світі, створені в важких кліматичних умовах Новоалтайского красені і красуні одні в світі, створені в важких кліматичних умовах.

Унікальність полягає в тому, що тварин розводять цілий рік, їм властивий величезний зростання, велика маса і відмінне м'ясо в порівнянні з іншими породами Алтаю.

Маса новоалтайского коней перевершує маси інших порід на 82-113 кг. Найбільші коні, що розводяться на території Союзу Незалежних Держав.

застосування

Економічна користь висока, а в деякі періоди може доходити аж до 300%, відмінні в головному застосуванні - продаж недорогого м'яса конини, успішно використовуються в роботах під сідлом, також для пасіння взимку, і в упряжках для перевезення різних вантажів. Є якась перспектива реалізації кумису коней, яку доводить практика доїння тварин в Алтайському краї і в декількох областях Казахстану.

Порода отримала величезну популярність. Це є величезним досягненням зоології останніх років. Алтайський край дійсно може пишатися цими тваринами. Коні є здобутком не тільки Західного Сибіру, ​​а й усієї Росії.

Які саме?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: