Статьи

Чайні традиції церемонія чаювання в Англії

  1. Екскурсія в історію чайної церемонії
  2. Час чаювань в Англії
  3. Чаювання в сучасній Англії
  4. Необхідні атрибути чаювання

Чай є одним з найулюбленіших напоїв в багатьох куточках світу, і всюди його п'ють зовсім по-різному. Однак в деяких країнах є цілі чайні церемонії зі своїми особливостями і традиціями, несхожі на церемонії у будь-яких інших народів. І однією з таких країн є Англія. Про традиції чаювання в Англії знають у всьому світі, а деякі навіть вирішили перейняти цю чудову церемонію. І до останніх слід віднести в першу чергу Росію.

У Росії сьогодні чайні церемонії вважаються правилом хорошого тону і проводяться досить часто під час різних, офіційних і неофіційних, зустрічей. Однак дотримання англійських традицій - це тільки половина справи, інша половина полягає в тому, що прийнято обговорювати в Англії за чашкою чаю. І для того, щоб вміти підтримати будь-яку розмову з англійцем під час такої церемонії, найкраще пройти інтенсивний курс розмовної англійської на сайті http://thefrog.ru/kursy/razgovornyj-anglijskij , Де ви навчитеся вільно обговорювати літературу, моду, мистецтво, побутові питання і багато іншого.

Екскурсія в історію чайної церемонії

Вперше чай в Англії був завезений в середині XVII століття, а якщо бути точніше, то в 1664 році. Листя індійського чаю з незвичайним ароматом були піднесені в дар королю Чарльзу Другому однієї східної компанією. І це був воістину дуже дорогий і цінний подарунок у всіх сенсах цього слова. Він не тільки мав чудовий запах і такий же неповторний смак, але і обкладався величезною митом, що робило його ще цікавіше в очах англійців.

Проте всім відомі чайні традиції в Англії і цілі чайні цермоніі ввів зовсім не Чарльз II. Протягом декількох століть їх стверджували і вдосконалили саме жінки, які стояли при владі. Спершу прихильницею цього чудового напою була дружина англійського короля Карла Другого, Катаріна Брагансской. Вона не тільки сама по кілька разів на день пила чай, а й зробила це приємною традицією при дворі, залучаючи до цього всю аристократію і навіть закордонних гостей.

Широко відома традиція пити чай о п'ятій годині, або так званий "five-o'clock", була введена Ганною VII. Це післяобідній чай, який п'ють в кожній англійській родині, в кожному офісі або Доуг установі. "Five-o'clock" став віковою традицією, порушити яку - значить проявити неповагу до англійської культури.

Згідно з відомостями, які дійшли до наших днів, герцогиня Анна переносила тривалу перерву між ланчем і пізньою вечерею не дуже добре. На відчувала певний дискомфорт в шлунку і просила принести їй чай з печивом. Це змушувало відчувати себе набагато краще, тому Анна також стала активною прихильницею затвердження чайних церемоній в Англії.

І ще однією жінкою, яка серйозно вплинула на чайні традиції в Англії, є королева Вікторія. Вона написала дуже важливе твір під назвою «Tea Moralities», що поклала основу сучасного чайному етикету.

Час чаювань в Англії

Англійці п'ють чай зазвичай шість-сім разів на день, тому досить цікаво було б розглянути часові рамки цієї традиції:

  • Першу чашку чаю англійці випивають рано вранці, о 6-7 годині ранку, найчастіше насладжаясь напоєм у себе в ліжку.
  • Наступна чашка чаю випивається за сніданком. Сутра принятно пити English Breakfast або Irish Breakfast. Це найбільш яскраві і насичені сорти, які додають бадьорості і енергії на весь день.
  • Потім чай п'ють під час ланчу, це доводиться на час між 11 і 12 годинами дня.
  • Потім майже щогодини на багатьох підприємствах і фірмах влаштовують невелику "Tea-break". Таким чином англієць випиває ще від двох до чотирьох чащек чаю.
  • Далі йде непорушна традиція післяобіднього чаю "five-o'clock", яку мало де бажають порушити.
  • Останнє чаювання зазвичай влаштовують ввечері після важкого робочого дня, за вечерею або після нього, розмірковуючи про свої справи і насолоджуючись приємним ввечері в колі друзів або сім'ї. Увечері найчастіше п'ють "Earl Grey", який має чудовий насичений аромат, відмінно розслаблює і заспокоює.

Увечері найчастіше п'ють Earl Grey, який має чудовий насичений аромат, відмінно розслаблює і заспокоює

Чаювання в сучасній Англії

Сучасна Англія строго дотримується старих традицій, встановлених століттями, проте з задоволенням привносить нові нотки в уже існуючі традиції. Не дивлячись на те, що зараз, як і раніше, англійці п'ють чай дуже багато раз в день, багато хто з них спростили цю процедуру. Замість заварювання самих листя вони купують спеціальні пакетики і заварюють їх. Причому вони можуть заварити один пакетик на кілька чашок або залишити його на блюдце просушитися і використовують під час наступного чаювання. Такі заходи пояснюються економією і є абсолютно нормальними і прийнятними в простих сім'ях сучасної Англії.

Якщо ж англієць все-таки використовує заварку, її кладуть з розрахунком того, що потім напій більше не розбавлятиметься водою. Зазвичай це одна чайна ложка на одну чашку. Чай заварюється протягом п'яти хвилин, не більше, в заварнику, а потім розливається по чашках. Приступати до чаювання варто безпосереднього після того, як чай був розлитий, оскільки це дозволяє повністю відчути всі смакові якості напою.

Однак варто звернути увагу, що навіть в самій Англії рецептів приготування хорошого чаю дуже багато, а що стосується закусок до нього - їх ще більше. І якщо ви вже записалися на курси розмовної англійської мови в СПб, то чому б не освоїти рецепти приготування чаю, які ви без зусиль знайдете на http://www.bbc.co.uk/food/occasions/afternoon_tea ? Це буде для вас не тільки хорошим досвідом, але і приємним проведенням часу.

Необхідні атрибути чаювання

Чайні традиції в Англії поступово набували все більше і більше атрибутів і особливостей, і в першу чергу це стосується предметів і частувань, які в обов'язковому порядку повинні бути на столі. Нижче представлені основні з них:

  • вершки або молоко. Вершки подаються до того, як принесуть заварений чай. Спершу наливають вершки, зазвичай чверть чашки, а потім додають чай. Спочатку причиною цього були звичайні побоювання за свій посуд. Англійці боялися наливати окріп в порцелянові чашки, тому спершу наливали молоко. Однак набагато пізніше саме такий порядок підтвердився і з наукової точки зору, і в результаті численних експериментів. Справа в тому, що якщо наливати чай в зворотному порядку, він втрачає деякі смакові якості, дуже важливі для цінителів особливих сортів.
  • Чайник з заваркою на необхідну кількість персон.
  • Ситечко.
  • Чайні ложечки і блюдця.
  • Рафінований цукор, білий і коричневий.
  • Обов'язково на столі повинні бути частування, хоча б кілька видів: мед, сендвічі, джем, коржики або печиво.

Якщо ж у вас є все необхідне, ви сміливо можете починати чайну церемонію і долучатися до вікових традицій. Насправді чаювання в Англії - це важлива частина їх особливою, не схожою на інші, культури. Багато народів перейняли цю традицію, а деякі продовжують робити це і зараз, вносячи в церемонію свої, особливі корективи. І цим і прекрасно англійське чаювання, що ви завжди можете додати в нього свої, особливі нотки.

І цим і прекрасно англійське чаювання, що ви завжди можете додати в нього свої, особливі нотки

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: