Статьи

Рекомендації по закочування компоту з агрусу на зиму

  1. Червоний, чорний, зелений агрус: який корисніше?
  2. Рекомендації по закочування компоту
  3. Класичний рецепт без стерилізації
  4. Компоти-асорті для зими
  5. Апельсин для бадьорості, смородина для свіжості
  6. Рецепт з вишнею, агрусом і ароматною малиною
  7. Мохіто: історія напою, рецепт

Агрус вкрай цінний для здоров'я, служить джерелом вітамінів і мінералів, а за обсягом міді він поза конкуренцією з іншими плодово-ягідними насадженнями. Якщо додати до ягідному збору спеції і фрукти, вийде відмінний напій, який не соромно подати до святкового столу. Гурмани для приготування компоту з агрусу на зиму, підбирають рецепти з ваніллю, корицею, лаймом, що надає консервації ненав'язливою пікантності. Агрус вкрай цінний для здоров'я, служить джерелом вітамінів і мінералів, а за обсягом міді він поза конкуренцією з іншими плодово-ягідними насадженнями

Спеції надають аромат і неординарний смак

Червоний, чорний, зелений агрус: який корисніше?

Агрус - впізнавана ягода на дачних ділянках. У плодів прозора зелена, жовто-оранжева, пурпурова або чорна м'якоть і характерні прожилки. Іноді культуру називають північним виноградом.

Ягода багата вітамінами, цукрами, органічними кислотами, клітковиною. Її рекомендують при дефіциті калію і заліза. Зелені сорти містять велику кількість пектину, який відповідає за желюючий властивості м'якоті. З таких ягід отримують густе варення і желе. Плоди з темною м'якоттю містять більше вітаміну Р, який активно взаємодіє з пектинами, виводячи з організму шлаки і токсини. З'їдаючи близько 100 г ласощі в день, вдасться позбутися від депресивного стану.

У плодах з темною м'якоттю більше вітаміну Р

Перевага будь-якого сорту - транспортабельність. Урожай можна зберігати і перевозити після збору протягом 2 тижнів, в той час як малина, полуниця і смородина втрачають свої властивості набагато швидше.

Рекомендації по закочування компоту

Щоб компот вийшов максимально смачним, ягідки залишилися цілими і гарними, треба запам'ятати кілька тонкощів приготування:

  1. Урожай збирають приблизно за 10-12 днів до дозрівання. Перезрілі ягідки теж використовують, якщо вони без слідів гнилі.
  2. Перед термічною обробкою плоди злегка наколюють голкою, щоб шкірочка НЕ ​​потріскалася.
  3. Компоти готують як зі стерилізацією, так і без неї. Другий варіант більш популярний серед господинь. Щоб компот не зіпсувався, його закривають в двох або трилітрові баночки. В таких ємностях сироп буде довше остигати, за цей час всі плоди простерилизуйте.
  4. Тару перед розливом промивають з содою і обробляють паром протягом 15 хвилин. Кришки теж стерилізують. Це правило діє, якщо готують томатний сік на зиму або будь-який інший компот.

    Пам'ятка

  5. Зелені сорти використовують частіше за інших, так як напій з них не змінює колір в процесі зберігання, чого не можна сказати про червоному та чорному агрус.

Щоб зварити з червоного сорту яскравий напій, який зберігає свій колір, в цукровий сироп додають 2-3 г лимонної кислоти.

Якщо в якості додаткового інгредієнта обрана малина, то її укладають в банку зверху, так як вона ніжніше і легко втрачає первинну форму. Асорті з вишні з кісточками не рекомендується зберігати більше року, що настає з часом синильна кислота небезпечна для здоров'я.

Класичний рецепт без стерилізації

Щоб приготувати рецепт компоту без стерилізації, треба підготувати:

  • 2 л води,
  • 1,5 кг агрусу,
  • 500 г цукру.

    У банку додають 1/3 плодів

Перед тим як зварити заготовку збір перебирають, промивають під струменем холодної води, кожну ягідку злегка наколюють голкою. Масу розкладають по стерилізованим банкам, щоб вона заповнила третину ємності. В окремому посуді варять сироп до розчинення кристалів цукру. Щоб він не був мутним, його проціджують через кілька шарів марлі. Ягоди заливають сиропом, залишаються на 5 хвилин пастеризоване, потім знову солодку рідину зливають в каструлю, доводять до кипіння.

Зливати рідина з банок зручно за допомогою спеціальних кришок з отворами.

Ягідну масу знову заливають сиропом, баночки закочують, перевертають, загортають теплим матеріалом, залишаючи так до повного охолодження. У підсумку до зими виходить підбадьорливий вітамінний напій.

Компоти-асорті для зими

Для заготовок підходять як зелені, так і темні сорти. Компот з агрусу з апельсином краще варити з червоного виду плодів, а зелена м'якоть відмінно поєднується з лимоном і смородиною. Якщо хочеться приготувати напій з чорного сорту, то вишня - ідеальний варіант для кулінарної творчості. Зробити на зиму незвичайну заготовку можна шляхом додавання спецій.

Зробити на зиму незвичайну заготовку можна шляхом додавання спецій

чебрець

Терпкий кислуватий агрус добре поєднується з корицею, ваніллю, гвоздикою, листочками м'яти або меліси.

Спеції видаляють з сиропу перед розливом в банки.

Для додання пікантного смаку використовують бадьян, запашний перець, імбирний корінь, чебрець. Спеції додають в невеликій кількості, на 2-3 л компоту досить 2 зірочок, горошин, пучок. Ароматична добавка для напою - натуральний мед.

Апельсин для бадьорості, смородина для свіжості

Щоб зробити компот з агрусу з апельсином, використовують як очищені цитруси, так і з шкіркою. Цедра надає напою специфічну гірчинку. Для більш насиченого аромату гурмани віддають перевагу додавати трохи корці, стручок ванілі або чебрець.

Інгредієнти на 3-літрову банку:

  • 200 г агрусу,
  • невеликий апельсин,
  • 2,5 літра води,
  • 80 г цукру.

    Цедру очищають, якщо не подобається напій з гірчинкою

Покрокова інструкція по приготуванню агрусу з апельсином на зиму:

  1. Цитрус обдають окропом, нарізають на кілька скибочок або кружечків, додають до агрусу в простерилізованих банку.
  2. У каструлі варять сироп з води і цукру. Киплячим складом заливають вміст банки.
  3. Залишається тільки закатати вміст і відправити на зберігання після повного охолодження.

Смородина - близька родичка агрусу, тому з цих ягід можна сміливо готувати консервацію. Напій підходить для освіження в літню спеку і взимку до святкового столу.

Складові:

  • по 1 склянці агрусу і чорної смородини,
  • 3 л води,
  • 200 г цукру.

Промиті плоди засипають в киплячий сироп, проварюють 2 хвилини. Склад розливають по стерилізованим ємностей, закочують кришками. Напій можна відразу подавати до столу або залишити до зими.

Відео-рецепт з бланшуванням.

Рецепт з вишнею, агрусом і ароматною малиною

Для приготування 3 л яскравого і ароматного напою з вишнею знадобиться по 300 г кожної ягоди, 2,5 л води і склянку цукру.

Кісточки у вишні можна не видаляти, вийде більш терпкий смак, але зберігати заготівлю доведеться не більше року. Після очищення і миття плодів стерилізовані банки заповнюють на 1/3. Тим часом в каструлі варять цукровий сироп. Після закипання їм заповнюють банки до горлечка. Після закочування їх перевертають, накривають пледом, залишають так до охолодження.

  • Асорті з малиною

    Малину мити необов'язково

Для 3 л компоту знадобиться по склянці кожної ягоди, 2 склянки цукру і 2,5 л води.

Агрус промивають і проколюють, щоб плоди зберегли округлу форму. Малину досить перебрати від сміття, мити її необов'язково. Так як малина швидко псується, закочувати консервацію рекомендується відразу після збору. Перезрілі і зіпсовані плоди можуть зіпсувати всю заготовку. Полегшений варіант сиропу можна отримати, якщо засипати ягоди в банку, слідом відправити цукровий пісок і залити все окропом. Після заповнення ємності закривають кришками, перевертають, загортають.

Мохіто: історія напою, рецепт

Тренд літа - освіжаючий компот з м'ятою на основі агрусу. Він отримав назву «Мохіто» за аналогією з відомим літнім напоєм, в складі якого є газована вода, лайм, цукор і м'ята. Алкогольний коктейль включає в себе ром. Щоб отримати домашній освіжаючий коктейль, алкоголь не використовують, до складу додають листочок м'яти, при подачі використовують кубики льоду.

Інгредієнти на 3 літрову банку:

  • 250 г ягід зелених сортів,
  • склянка цукру,
  • 2 скибочки лайма чи щіпка лимонної кислоти,
  • 3 гілочки свіжої м'яти.

Відео про приготування Мохіто на зиму.

Простий покроковий рецепт з м'ятою:

  1. Очищені плоди, м'яту і лайм відправляють в підготовлену тару.
  2. Кип'ятять воду, розливають в баночки, дають настоятися 15-20 хвилин.
  3. Зливають рідину в каструлю, досипають цукор і знову доводять сироп до кипіння.
  4. Заливають киплячим складом вміст банки, відразу ж закочують.

Приготування компоту - це простір для творчості. Плоди агрусу як зелені, так і червоні, добре поєднуються з іншими ягодами, фруктами, спеціями і травами, а й самі по собі мають незвичайний смак. Яким би не був склад заготовки, потрібно дотримуватися загальних правил підбору плодів, стерилізації та зберігання.

Червоний, чорний, зелений агрус: який корисніше?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: