Статьи

АРА Макао (Ара Скарлет) або ЧЕРВОНИЙ АРА

  1. АРА Макао (Ара Скарлет) або ЧЕРВОНИЙ АРА
  2. Опис.
  3. Поширення.
  4. Статус.
  5. Спосіб життя.
  6. Природний корм.
  7. Розмноження.
  8. Утримання в неволі.
  9. Розмноження у неволі.

АРА Макао (Ара Скарлет) або ЧЕРВОНИЙ АРА

Ara macao Linne, 1758

Опис.

Молоді птахи мають більш укорочений енний хвіст; нижня щелепа світліше, райдужна оболонка ока коричневого кольору.

Довжина - 85 см (33,5 дюйма).

Поширення. АРА Макао (Ара Скарлет) або ЧЕРВОНИЙ АРА   Ara macao Linne, 1758   Опис

Схід Панами, на півночі перетинає Центральну Америку і з північного сходу Колумбії через долину Магдалени східних Анд поширюється на схід Колумбії, Венесуели, Гайани, Суринаму, Французької Гвіани і південніше перетинає Еквадор, Перу, Бразилію в штаті Мату Гроссу і Санта-Круз в Болівії .

Місце проживання.

Дощові ліси, відкриті лісисті місцевості і лісисті савани в тропічній області на висоті 1000 м (3,300 футів) над рівнем моря. У Центральній Америці також населяє посушливі долини (низини) і горбисті території тихоокеанського узбережжя в тій же мірі, що і лісові райони з колючим рослинністю і окультурені ландшафти з вкрапленнями лісу.

Статус.

Червоний ара досить звичайний на території первинних лісів, проте все ж не в такій мірі, як синьо-жовтий ара (Ara ararauna). До теперішнього часу зник з більшості місць свого проживання, особливо в Центральній Америці. Основні причини такого становища: погіршення екології, піймання птахів з метою продажу і, нарешті, полювання.

Спосіб життя.

Червоні ара зазвичай живуть парами, сімейними кланами або невеликими зграйками - до 30 птахів. Особливо помітні птиці під час польоту, який супроводжується пронизливими криками. Часто спостерігаються великі скупчення червоних ара на кормових деревах і глинистих мілинах, на останніх іноді накопичується до 100 і більше птахів; пари легко з'єднуються в межах однієї групи. Папуги часто об'єднуються на годуванні або мілинах з синьо-жовтими (Ara ararauna) і Зеленокрилий ара (Ara chloropteri). Червоні ара - дуже обережні птахи, знаходяться в очікуванні до тих пір, поки не переконаються, що поблизу немає хижаків. У лісі червоних ара виявити дуже складно. Це вдається, в основному, по залишкам кормів, падаючих під час трапези птахів. При небезпеки ара видають гучні крики, що нагадують швидше вереск. Близько поселень людини дуже полохливі; регулярно - вранці і ввечері літають від місць свого нічлігу до місць годівлі. Політ здійснюють швидко і по прямій лінії. Помахи крил регулярні, потужні. Крик є щось типу рраа-ААР або каркання.

Природний корм.

Різноманітні стиглі і недостиглі плоди, манго, горіхи - бразильські, різних видів пальм, насіння, ягоди, квіти (суцвіття) і пагони дерев; також в їх щоденний раціон можуть входити комахи і їх личинки. Червоні ара щодня літають на річкові мулисті обмілини, де заковтують грунт, багату мінеральними солями, для нейтралізації токсинів, що містяться в незрілих плодах.

Розмноження.

Сезон розмноження в Південній Америці і Панамі доводиться між жовтнем і березнем; в Центральній Америці - з лютого по травень. Гнізда споруджують як на живих, так і на загиблих деревах і пальмах. Деякі гнізда використовуються з року в рік. У багатьох областях червоні ара щороку не розмножуються. Низьке відтворення обумовлено тим, що багато яєць і пташенят стають здобиччю хижаків, стихійних лих, хвороб або випадають з гнізда. В гнізді звичайно 1-2 яйця, розміром 47,0х33,9 мм (1,85х1,33 дюйма). Інкубаційний період триває 26-28 днів; період вигодовування пташенят становить 90-100 днів. Молоді птахи, ймовірно, залишаються з батьками ще якийсь час після вильоту з гнізда.

Утримання в неволі.

Червоний ара - досить гучна птах, що має живий темперамент, допитливий. Дуже скоро починає довіряти доглядає за ним людині. Птахів необхідно постійно забезпечувати товстими гілками або пнями дерев - поряд з дослідницькою діяльністю папуг це дозволяє рівномірно сточувати кігті і дзьоб птахів і перешкоджає надмірному їх розростання (втім, це справедливо для всіх видів папуг, навіть для самих маленьких дятлових і хвилястих папужок). Червоний ара - досить витривала птах. Можна містити з іншими видами ара, за винятком періоду розмноження. Під час сезону розмноження можна утримувати червоного ара разом з іншими папугами, меншими за розміром. Влітку дуже любить купатися або мокнути під дрібним дощиком (природним або штучним).

приміщення, клітина , Вольєра, Авіарій.

Авіарій - велика вольєра для птахів, споруджена в приміщенні або на відкритому повітрі. Ідеальна зовнішня вольєра для цього виду - 8х3х2хм (24х9х6хфутов) з прилеглою до неї внутрішньої клітиною - 3х2х2 м (9х6х6 футів). Для побудови вольєри або клітки необхідні металеві конструкції з дуже міцної і міцної сіткою. Мінімальна температура змісту червоних ара становить 10 0С (50 F). Гніздовий ящик повинен бути виготовлений з товстої і міцної деревини, розміром 55х70х100 см (20х28х40 дюймів) з вхідним отвором 22 см (9 дюймів) в діаметрі. Взимку також необхідно забезпечити птахів гніздовим ящиком.

Годування в неволі .

Папугам дають різні види фруктів і овочів - груші, яблука, сливи, банани, огірки, морква, плоди глоду і шипшини; невелика кількість волоських горіхів, горішків кедровідной сосни (неправильна назва - кедр), арахісу і бразильського горіха; суміш насіння соняшнику, сафлору, конопель, пшениці, вівса, канаркового насіння і різних сортів проса. Влітку і особливо взимку необхідно давати птахам пророщене зерно; траву ясколки, кульбаби і тому подібних рослин. Необхідно регулярно надавати птахам і добавки мінеральних речовин. Як ласощі використовують каші.

Розмноження у неволі.

В даний час червоний ара регулярно розмножується в неволі при наявності достатніх площ і виконання всіх необхідних умов, його розведення не представляє особливих труднощів. Сезон розмноження починається в квітні - папуги стають агресивними і можуть навіть нападати на доглядає за ними людини. У кладці від 1 до 3 яєць. Досить часто частина яєць може бути неоплодотворенной. Період інкубації становить 25-27 днів, період вигодовування пташенят - 12 тижнів. Заглядати в гніздовий ящик можна лише для контролю, та й то зрідка, в іншому випадку порушені батьки можуть знищити яйця або пташенят. Молодняк залишається разом з батьками через деякий час після вильоту з гнізда. Гніздовий ящик повинен бути розташований таким чином, щоб його можна було перевіряти не заходячи при цьому в вольєрі (клітку) з птахами. В областях з холодним кліматом розмноження червоного ара відбувається успішніше в закритій (внутрішній) клітці, ніж у зовнішній вольєрі.

Карпов Н.В.


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: