Статьи

Солона кольорова капуста по-вірменськи

  1. Особливості приготування цвітної капусти
  2. Варіанти вірменського страви

Цвітна капуста - овоч унікальний. Городники люблять її не тільки за поживну цінність, але і за декоративність. Капуста цвітна відмінно вписується в городній ландшафт. А закуски з цвітної капусти на столі - завжди свято. Звичайно, рейтинг популярності білокачанної їй обійти не вдається, але заготовки на зиму стають все більш затребуваними. Незвичайність кучерявого головок, неординарний колір, пікантний смак з острінкой - ось про який блюді ми поговоримо в статті. Звичайно, це солона кольорова капуста по-вірменськи.

Звичайно, це солона кольорова капуста по-вірменськи

Її дуже зручно і просто заготовляти на зиму, щоб на буденному або святковому столі була красива смачна кольорова капуста.

Особливості приготування цвітної капусти

В їжу використовують відварні головки цвітної кучерявою капусти. Це видозмінені суцвіття, які все дуже люблять їсти з маслом або соусом. Головки попередньо відварюють, а потім їх можна солити, тушкувати, смажити, маринувати. Будь-який вид обробки вже роблять в суміші з іншими овочами, м'ясом, яйцями, картоплею. Маринують і солять її в чистому вигляді або в поєднанні з іншими корисними овочами. Будь-яке блюдо виходить дуже смачним і поживним.

Приступимо до приготування солоної кучерявою капусти по-вірменськи. Спробувавши цю заготовку один раз, ви будете намагатися робити її щороку хоч потроху. Засолка цвітної капусти не вимагає особливих знань і навичок, тому навіть початківці кулінари зможуть з нею впоратися. Важливо правильно вибрати основний інгредієнт. Цвітну стиглу капусту беруть щільну, без потемніння і чорних крапок.

Цвітну стиглу капусту беруть щільну, без потемніння і чорних крапок

Суцвіття повинні бути білими, рівномірними, міцно тримаються на держаках.

Нагадаємо, що попередньо овоч потрібно відварювати. Але для цього рецепта соління по-вірменськи, навіть цього робити не доведеться. Що нам знадобиться? Кількість інгредієнтів дано на 2 кг цвітної капусти:

  • один кілограм соковитої і яскравого кольору моркви;
  • одна упаковка (20 г) сушеного селери;
  • орієнтовно 4 головки часнику (беріть кількість за своїми уподобаннями);
  • десять штук лаврового листа;
  • кілька горошин гіркого чорного перцю;
  • дві столові ложки звичайної кухонної солі;
  • шість літрів чистої води.

Крім цього, підберіть тару. Згодиться все:

  • скляний бутель;
  • кухонні каструля;
  • пластмасовий контейнер;
  • маленьке відро;
  • невеликий бочонок.

Ретельно вимийте, очистіть посуд і витріть насухо. Добре, якщо поставите на сонечко. І мікроби розбіжаться, і світлом ємність нагодована.

Для маринування знадобиться гніт або вантаж. Підійде скляний бутель з водою, якщо маринуємо в каструлі або відрі, або камінь, попередньо вимитий для решти тари.

Овочі (капусту, моркву, часник) потрібно помити. Морква і часник очистити від шкірки, порізати шматочками. У цвітної покупної капусти зняти зелене листя, розділити її на суцвіття.

Приготувати розсіл. У воду кладуть приправи, сіль, часник і доводять суміш до кипіння. Потім маринад трохи охолоджують. У гарячу воду овочі кидати не рекомендується, оптимальна температура маринаду 40 ° С.

Розкласти овочі в скляні банки або іншу тару, залити маринадом. Вода повинна покрити вміст.

Заготівлю накрити тарілкою або дерев'яним кругом, зверху постелити чисту тканину, покласти гніт.

Наполягати закуску по-вірменськи потрібно тиждень при кімнатній температурі. Потім відправити на зберігання в прохолодний підвал або холодильник. Все, тепер взимку ви самі можете ласувати кольоровий гострої капусткой і пригощати нею своїх гостей.

Варіанти вірменського страви

Звичайно, існує не єдиний рецепт вірменської закуски. Всі вони відрізняються гострим пряним смаком. Але додавання до приправ кольоровий відвареної капусти, робить блюдо абсолютно унікальним. Маринована кучерява капустка додасть ніжності і незвичайності звичної гостроті вірменської кухні. Як ще можна приготувати солону закуску з кольорової кучерявою капусти по-вірменськи?

Ось за допомогою таких продуктів:

  • два кілограми середніх «кочанчиков»;
  • 700-800 грамів соковитою моркви;
  • 180-200 грамів очищеного часнику;
  • по 200 мл рослинного масла і оцту;
  • 40 грамів кухонної солі;
  • 100 грамів цукру;
  • по 11 грамів меленого червоного і чорного перцю.

Приступаємо до процесу. Капусту кольорову поділяємо, а суцвіття бланшируємо в киплячій воді не більше 3 хвилин. Як правильно білити суцвіття? Для цього в каструлю наливаємо воду і солимо її. Оптимальна кількість солі - 1 чайна ложка на літр рідини. Як тільки розсіл закипить, обережно опускаємо підготовлений овоч в воду.

Важливо! Чи не засинайте відразу все суцвіття, ви можете обпектися краплями окропу. Краще кладіть невеликими порціями.

Тримаємо суцвіття в окропі 3-4 хвилини, потім шумівкою перекладаємо в підготовлені банки для соління.

Поки суцвіття бланшують, встигаємо натерти моркву на середній терці. У момент укладання кольоровий відвареної капусти в ємність, перекладаємо її шари тертою морквою і часником.

Готуємо маринад для заливки. Змішуємо оцет з рослинним маслом, сіллю, цукром і меленим перцем. Добре перемішуємо і заливаємо овочі. Банки закриваємо капроновими кришками і відправляємо вірменську закуску в холодильник.

Дуже красиво виглядає солона кольорова капустка по-вірменськи з буряком. Незвичайний відтінок страви миттєво привертає увагу гостей.

На 4 кг овочу приготуємо:

  • 1,5 кг моркви;
  • 3 штуки буряка середнього розміру;
  • 3 стручки пекучого перцю;
  • 2 головки очищеного часнику;
  • один великий корінь хрону;
  • по одному пучку кропу і петрушки;
  • 10 штук лаврового листа;
  • перець горошком за смаком.

Обов'язково нам знадобиться розсіл. Його готують з одного літра води і двох столових ложок солі.

Цвітну капусту ділимо на суцвіття, інші овочі нарізаємо великими шматками, зелень шаткуємо дрібно. Для такого рецепта краще взяти діжку або відро. Складаємо все компоненти пошарово, пересипаючи спеціями. Як тільки все помістимо, заливаємо овочі розсолом, який готуємо методом кип'ятіння. Вода повинна покрити шари. Придавлюємо гнітом, тримаємо в теплі 3-5 днів, потім переміщаємо в більш прохолодне місце. Через тиждень подаємо на стіл.

Будь рецепт не займе багато часу для приготування, а задоволення доставить більш ніж достатньо. Пробуйте, додавайте свої інгредієнти.

Спочатку випробуйте на малій кількості, можливо, ви знайдете свій неповторний рецепт маринування цвітної капусти по-вірменськи.

Що нам знадобиться?
Як ще можна приготувати солону закуску з кольорової кучерявою капусти по-вірменськи?
Як правильно білити суцвіття?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: