Статьи

Духи Шанель 5. Маленьке чорне плаття від Коко Шанель

Coco Chanel - жінка, яка підкорила світ

Історія створення
революційного шедевра "Chanel №5"
і маленького чорного плаття

Згадки імені Коко Шанель в першу чергу асоціюється з - «маленьким чорним платтям» і «Шанель №5». «Chanel No 5 - букет з абстрактних квітів, жіночність яких поза часом».

Таємничий і багатий, альдегідно-квітковий парфум, створений в 1920-х роках Ернестом Бо (Ernest Beaux) і Мадмуазель Коко Шанель спеціально для складних, сміливих і стильних жінок початку ХХ століття розсунув своєю величчю все тимчасові рамки, піднявшись над епохою і модою перетворившись в неповторну, елітну "ікону стилю".

Шанель № 5 - перші духи, що не були монологом існуючих квітів або традиційних компонентів духів. Унікальний підхід Габріелли Шанель та її нелюбов до буржуазному образу «жінки-квітки» став рушійною силою у створенні революційного аромату, який міг би дати жінкам бажання насолоджуватися незвичайним пахощами своїх парфумів, а не використовувати їх в більшій мірі як необхідну «ароматизатора» немитого тіла .

«Духи не повинні пахнути як троянда, або як конвалія, а як склад» - вони повинні «пахнути як жінка», - наполягала Велика Коко

Chanel 5 - шедевр воспаривший над часом

Аромат Chanel No 5 - це найяскравіша зірка в сузір'ї ароматів. Він не належить до моди.
Він належить жінкам усього світу. Вишуканість і розкіш аромату Chanel No 5
дозволяє жінкам різних поколінь залишатися вірними самим собі і своєму стилю.

Парфумер Ернест Бо
Парфумер Ернест Бо

"Chanel №5"

Коко Шанель активно спілкувалася з чоловіками, у творчій і підприємницької області. Великий князь Дмитро Романов, з яким Коко познайомилася влітку 1920 року в Беарріце, не став винятком. Завдяки князю Дмитру, Коко познайомилася з видатним парфумером Ернестом Бо, сином службовця російського царського двору.

На створення композиції "Chanel 5" Ернеста Бо надихнуло відвідування Північного полярного кола, запах води опівночі. Унікальний запах заморожених озер і річок зачарував його так, що він вирішив копіювати його в своєму творінні. «Частина моєї військової кампанії пройшла в північних країнах Європи, за Полярним колом, під час опівнічного сонцестояння, коли озера і річки випромінюють особливу свіжість. Цей характерний запах я зберіг у своїй пам'яті, і після великої праці й зусиль мені вдалося відтворити його в 1920 році, хоча перші альдегіди були нестійкі ».

Ідея новаторського підходу яскраво втілена в назві аромату - одному з основних факторів маркетингового успіху продукту. «Цей 5-й номер принесе нам успіх», - твердо вирішила Шанель, сміливо поклавшись на число своєї удачі, тим самим «поставивши на самі дурманні знахідки конкурентів (« Китайські ночі »,« Лукреція Борджія »Поля Пуаре) клеймо -« застаріло » (Ролан Барт «Система моди»).

Творча сміливість дозволила створити Ернесту Бо дуже складний аромат Шанель «Номер п'ять», який своєю магнітної силою утримує всі компоненти складу в єдине ціле. Абстрактна квітково-альдегидная композиція відкривається тонкою структурою призми з ніжного цвітіння гіркого апельсинового дерева - неролі з Грасса, легких крапель лимона і бергамота і гострої нотою королівського - іланг-ілангу, привезеного з Коморських

островів, крізь яку блищить алмаз, навколо якого вибудовується легендарна ароматна оправа з синтетичного букета - альдегідних сполук.
Їх квіткова ігристість додає чисте мерехтіння морозного повітря всіх елементів ароматної скульптури, і створює для Ернеста Бо парфумерну метафору «невловимого враження полярної свіжості». Запечатление альдегідного польоту додає аромату силу багатства і красу розкоші. Синтетичні сполуки надавали духам стійку основу, яка посилила силу і аромат природних есенцій, які використовуються у виробництві парфумів, і зробила парфуми більш сконцентрованими. У жінок пропала необхідність рясно обливатися парфумами, щоб зберегти улюблений аромат до вечора, до чого завжди прагнула Коко Шанель в своєму стильному мінімалізмі.

Яскравий виклик усталеним традиціям декоративних назв був з легкістю зведений в культ модних аксіом і підхоплений послідовниками. Щоб підкреслити ефект назви «CHANEL № 5», презентація духів «Шанель № 5» від Коко Шанель була проведена в Парижі «5 травня» 1921 року.

Перші 100 флаконів Шанель№5 були різдвяними подарунками для кращих клієнтів бутика CHANEL, і вручалися особисто Великої Мадмуазель. Тільки коли ажіотажний інтерес дам, які не отримали флакон в «подарунок» досяг піку в 1922 році, духи Chanel №5 надійшли у відкритий продаж. У 1924 році Chanel №5 вийшли в концентрації туалетної води (eau de Toilette EDT) і одеколону (eau de cologne), що випускався до 1990 року.

Класика форм флакона Шанель №5

Бренд CHANEL «Номер п'ять» - це абстрактна елегантність і культова популярність класики 20-го століття отримана від гармонійного союзу двох новаторських сутностей: флакона і його дорогоцінного наповнення. Найперший випуск бурштинової рідини Шанель№5 був розлитий в прямокутні пляшки, силует ковпачка яких нагадував Вандомскую площа в Парижі. Прикрашала бульбашка сувора підпис назви і подвійна «С» - емблема Coco Chanel. Це дизайн творчої кисті Коко, яскраве уявлення її класичного принципу - менше більше. За найбільш популярною версією, флакон №5 був відтворений за подобою пляшки з чоловічого дорожнього набору туалетного приладдя марки Charvet, що належав Артуру Капелю, коханому Коко Шанель і загиблому в автокатастрофі в 1919 році.

Існуючий дизайн флакона Chanel No 5, визнаний всесвітньо відомим експонатом сучасного мистецтва (флакон Шанель №5 знаходиться в постійній експозиції Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку з 1959 року), розроблений в 1924 році Жаном Елло (Jean Helleau). І знову сміливий відхід від химерного, традиційного стилю в естетиці оформлення духів був зустрінутий бурхливими оплесками.

Жіночий аромат знайшов мужню геометрію форм, лаконічну функціональність і прозору таємницю. «У скляному флаконі з чітко окресленими кутами, пущеному в оборот Габріель, чудовим було те, що він змушував уяву пристосовуватися до нової знаковій системі. Бажання викликало вже не вмістилище, а вміст. Чи не предмет визначав бажання купити, Шанель зверталася до почуття, до нюху: золота рідина, укладена в прозорий куб, була видна і повинна була викликати бажання », - наводить Едмонд Шарль Ру узагальнююче опис флакона №5 у своїй книзі« Час Шанель ».

«На білому як крейда тлі альдегідів» з'являються золоті ноти квіткового серця: пахучі чуттєвої глибиною травнева троянда і жасмин, які в 1921 році для парфумерних цілей вирощувалися виключно в Грассі на Півдні Франції. Ернест Бо порівняв альдегидную вершину і квіткове серце своєї композиції з «лимонним соком на суниці». Повна життя і м'якого жіночного чарівності «сунична» солодкість жасмину і троянди доповнена, передзвонами конвалії (доданого на прохання Коко Шанель як квітка, що зв'язує її з молодістю) і легким райдужним ореолом ірису. Квіткова симфонія, поступово розчиняючись на тілі, йде в базовий акорд з димно-земного ветівера, ванілі «Бурбон», вирощених на острові Реюньйон і сандалу з Майсора, чіпко сплітаються своїм мускусним шлейфом з квітковим букетом. В цілому, до складу аромату Chanel №5 входить за різними підрахунками від 30 до 200 інгредієнтів, як яскраво помітних досвідченими парфумерними «носами», так і витають в уявній недосяжності і абстрактної невизначеності. Саме такий унікальний характер жіночих парфумів Шанель №5 сколихнув усталену історичну дійсність парфумерної індустрії на початку ХХ століття.

"У жінки, яка не користується парфумами, немає майбутнього", - ця знаменита фраза Шанель актуальна до сих пір. Ще широко відомі її слова про те, що "духи потрібно використовувати там, куди хочеш отримати поцілунок". Хіміки модного будинку Шанель довго сиділи над створенням квіткового аромату, посиленого альдегідами, і в 1922 році добилися свого: в результаті вийшов долгостойкій специфічний запах, який важко сплутати з якимось іншим. Розробляючи дизайн флакона, Коко залишилася вірна своїм принципам і помістила жіночі парфуми в абсолютно "чоловічу" квадратну пляшку.

Маленьке чорне плаття
від Великої Коко Шанель

Черговим досягненням Габріель Шанель було «маленьке чорне плаття»: з простим напівкруглим вирізом і довгими вузькими рукавами, довжиною до середини коліна (Коко завжди вважала, що коліна - найнекрасивіша частина жіночого тіла), без комірця, гудзиків, шнурків, складок, оборок, бахроми. У 1926 році американський журнал Vogue прирівняв по універсальності і популярності «маленьке чорне плаття» до автомобіля «Ford».

Шанель вважала чорний колір самим таємничим, "а повернути жінці таінственность- значить повернути їй молодість". Тому найбільш безпрограшний варіант вечірнього вбрання - чорний. "Навіть поганий смак його не здатний зіпсувати".

"Чим дорожче виглядає плаття, тим бідніше воно стає. Я всіх убрався в чорний, щоб розвинути у них смак", - заявила Шанель і створила маленьке чорне плаття. Вона ж зробила його основою стилю.

Маленьке чорне плаття геніально у своїй лаконічності - ні оборок, ні ґудзиків, ні шнурків, ні бахроми. Максимум, що можна дозволити, - білий комірець або білі манжети. І перли! Нитка білого перлів на чорному тлі- і ви божественно прекрасні. Маленьке чорне плаття унікально. Його може носити як актриса, так і покоївка. І обидві будуть виглядати однаково елегантно!

Коко Шанель в чорній сукні
Коко Шанель в чорній сукні

Коко хотілося по-своєму одягнути всіх жінок. Її моделі, неповторні у своїй простоті, могли відтворити і недосвідчені кравчині в домашніх умовах. Вперше звичайні жінки отримали можливість слідувати за модою, до цього доступною лише вузькому колу обраних.
маленьке чорне плаття з оригінальною речі, що викликала колись уїдливі глузування і навіть закиди в бідності, виявилося самим елегантним і класичним предметом одягу XX століття.

Плаття-футляр виникло завдяки Коко Шанель, яка презентувала свою знамениту маленьке чорне плаття, що відрізняються круглим вирізом, відсутністю рукавів і щільно обтягуючі фігуру. Сьогодні сукня-футляр є класикою стилю. Воно користується неймовірною популярністю серед модниць всього світу.

Сукня футляр дуже швидко завоювало серця жінок і стало класикою стилю. Вона поселилася в серцях модниць на довгі роки вперед. На сьогоднішній день воно чітко тримає свої позиції.

Сукня у стилі Коко Шанель можна носити не тільки як діловий костюм, але і як коктейльний наряд. Дизайн його лаконічний, що допомагає залишатися йому не нудним.

"Це плаття завжди актуально, бо воно живе в часі, що не змінюючись.
Той факт, що всі дизайнери моди по-своєму інтерпретують його, підтверджує глибину ідеї "
Габріель Шанель

Протягом 90-річної історії аромату, парфумерний Будинок CHANEL і керівні творчою лабораторією
верховні алхіміки Ернест Бо, який змінив його на початку 50-х Анрі Роберт, а з 1978 року Жак Польже (Jacques Polge)
трепетно стежили за виробництвом Шанель №5 і збереженні незмінності її формули.
"Це - наша робота захистити створення, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб аромат залишився тим же"

ГОЛОВНЕ МЕНЮ САЙТУ

Copyright © 2012-2017 You-woman.com

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: