Статьи

Історія створення духів: від давнини до наших днів

Історія створення парфуму: від пахощів до духів

У давнину люди ставилися до ароматним речовин з особливою повагою, тому вони стали пахощами, спалювали під час релігійних обрядів . Недарма буквальний переклад латинського слова "per fumum" - "через дим". Пахощі отримували шляхом спалювання ароматичних смол і деревини. Для воскурение найчастіше використовували смолу кедра, ладан і мирру.


Про батьківщину духів досі ведуться суперечки. Одні вважають, що мистецтво створення духів вперше з'явилося в Месопотамії, інші віддають цю честь Аравії. Проте, будь-який дослідник погодиться, що у виникненні духів величезну роль зіграв Єгипет. Єгиптяни були впевнені, що якщо їх тіло буде виділяти приємний запах, то це обов'язково приверне прихильність богів. Навіть після смерті тіло єгиптянина, очищене від нутрощів, заповнювався ароматичними речовинами.


В Єгипті пахощі готувалися жерцями за стандартними рецептурами. Тут виготовляли ароматні масла і запашні мазі. Історія парфумерії також пов'язана з ім'ям цариці Клеопатри. Вона змочувала вітрила свого корабля в ароматичних речовинах, щоб звіщати про своє прибуття. Знаменита єгипетська цариця навіть стала автором декількох парфумів. Зневага до аромату власного тіла єгиптяни вважали проявом варварства і грубості.



Ще до початку нашої ери в побут увійшли так звані «духи для одягу», які було прийнято ховати в складках нарядів. Правда, парфуми були доступні тільки найбагатшим. Вагомий внесок в історію духів внесли греки. Саме вони створили першу класифікацію духів. Також в стародавній Греції з'явилися перші офіційні парфумери. Тут поширилася парфумерія на масляній основі. Духи представляли собою суміш ароматичних масел і порошків. Відомо, що духами користувався навіть філософ Діоген, який з міркувань економії наносив парфум на ноги.



З Греції парфумерія перекочувала в Рим. Тут умащения ароматичною олією волосся свідчили про знатності. Римські лазні могли похвалитися ароматичними маслами на будь-який смак. Для виготовлення духів римляни використовували мацерацию (занурення ароматичних речовин в олії) або вичавлювання під пресом. Пристрасними любителями пахощів були такі імператори, як Калігула і Нерон. У палаці останнього були спеціальні срібні труби, з яких на гостей обрушувалися запашні есенції. Коли Римська імперія наближалася до свого занепаду, духами обливали пороги будинків, військове спорядження, коней і собак.


Духи завойовують світ


Історія створення парфуму тісно пов'язана з так званим цивілізаційним процесом. Мистецтво парфумерії в першу чергу культивувалося народами, переймають один у одного естафету цивілізації. Так, від єгиптян парфумерія перекочувала до іудеїв, ассирийцам, грекам, римлянам і арабам. Сучасні європейські народи займають в цьому переліку лише останнє місце.


Вживання ароматів в Європі призупинило навала варварів. Тому вершителями історії парфумерії стали народи ісламу, які винайшли перегінний куб і поліпшили дистиляцію. Першовідкривачем виділення ароматичних речовин з рослин за допомогою дистиляції став Авіценна. Завдяки цьому методу духи стали більш стійкими. Крім того, Авиценне вдалося виділити рожеву воду.


В Європі вживання духів розширилося після хрестових походів, які, як не дивно, сильно вплинули на історію парфумерії. Лицарі вважали своїм обов'язком привозити з походів східні духи, і рожеву воду. Поширенню мистецтва ароматів сприяло і розширення торговельних відносин, що відбулося в XII столітті. Незабаром столицею парфумерії стає Венеція. Професія парфумерів-ремісників стає цілком буденною. Так, у Франції, щоб стати майстром-парфумером, потрібно було прослужити 4 роки учнем і 3 роки підмайстром.


Події, які змінили парфумерію



Одним з головних поворотних моментів в історії парфумерії стало народження духів на основі поєднання ефірних масел і спирту - ароматичних вод. Це сталося у 2-й половині XIV століття. За легендою перша ароматна вода на основі розмарину була подарована угорської королеві Єлизаветі ченцем. Спочатку ароматичні води використовувалися в лікувальних цілях. Згодом застосування духів настільки поширилося, що ними почали душити не тільки тіло, але також нижню білизну та постіль.


У 1608 року в монастирі Санта Марія Новела (Флоренція) виникла перша парфюмерна фабрика. Їй протегували герцоги, князі і навіть сам папа римський. Важливим в історії створення духів є і 1709 року, коли Жан-Марі Фаріна випустив в продаж «Кёльнскую воду». У Європі вона стала поширюватися під французькою назвою «одеколон». Перший одеколон складався з виноградного спирту, бергамоту, масел неролі, лаванди, розмарину і лимона. Вважалося, що це ароматичний засіб зцілює від самих різних хвороб, в тому числі від чуми і віспи.


В кінці XVIII століття парфумерні крамниці змінили невеликі парфумерні підприємства. А з середини XIX століття виробництво духів набуває промислові масштаби. В цей же період Наполеон вводить моду на прийняття ароматичних ванн. Крім того, вдосконалюється мистецтво створення флаконів. Першорядну роль в цьому зіграли французькі парфумери. Успіхи органічної хімії в XIX столітті відкрили еру отримання ароматичних речовин хімічним шляхом. В результаті парфумери почали створювати композиції, яких не існує в природі. Найбільшим постачальником парфумерного сировини став французький місто Грас.



Історія духів бида б неповною без згадки Жана Герлена, Франсуа Коті і Ернеста Дальтрофа, відомих як «батьки парфумерії». Перераховані парфумери висунули декілька основоположних теорій про створення ароматів. Наприклад, Франсуа Коті вперше поєднав натуральні запахи з ароматами, створеними штучно.


Парфуми в ХХ столітті


Уже початок ХХ століття ознаменувався поворотним моментом в історії парфумерії. Тоді мистецтво створення ароматів об'єдналося з модельним бізнесом. Поль Пуаре першим, доповнив свою лінію одягу духами. Успішність цієї ідеї була доведена великої Габріель Шанель, яка в 1921 р випустила «Chanel №5».


На початку 20-х років XX століття аромати почали створювати «синтетичним» шляхом. Парфумери відкривають для себе дивовижні властивості альдегід. У 1930 році французький парфумер Жан Пату випускає аромат Joy, який отримав титул «найдорожчих в світі духів». Його композиція була побудована на тандемі троянди і жасмину. У 50-х роках найвищого розквіту досягає французька парфумерія. Період зльоту переживають і духи для чоловіків. Хоча справжній бум чоловічих парфумів доводиться на початок 60-х. Важливим досягненням ХХ століття стало і істотне зниження цін на духи.


Як далі рухалася історія парфумерії? У 70-ті роки виникла парфумерія «pret-a-porter de lux», що відрізнялася не тільки високою якістю, але і доступністю. Справжній прорив в категорії духів «мас-маркет» зробили американські парфумери. Крім того, на світовій ароматний ринок увірвалася Японія. Парфуми Inoui від Shiseildo досі входить до переліку найдорожчих ароматів світу. Названі духи відкрили моду на свіже зелене композиції. У 70-х окрім модельєрів власні парфуми почали створювати і ювеліри.


80-е запам'яталися експериментами з флаконами і модою на важкі «амброві» аромати. Крім того, в парфумах з'являються морські та озонові мотиви. 90-е відзначилися природно-природними ароматами. У цей час стали використовувати технологію «Живі квіти», що дозволяє "збирати" запах незірваних рослин. З початку 90-х і до сих пір парфумерія розвивається досить швидкими темпами. Так, якщо в 1993 р нова парфумерна композиція з'являлася щотижня, то зараз новинки атакують споживачів щодня.


Описуючи історію створення парфуму, не можна забувати і про радянську парфумерії. Одним з найвідоміших радянських парфумерів є серпень Мішель, який створив духи «Улюблений букет імператриці», які більш відомі під назвою «Червона Москва». Не менш популярним був і парфум «Червоний мак». Післявоєнним хітом стали духи «Конвалія срібляста».


сучасність


Сучасна історія парфумерії є безмежний океан запахів, в якому легко загубитися. Знайти правильний курс допоможе класифікація ароматів, яку ми вирішили доповнити кращими новинками останніх років.


Шипрові аромати. Серцем цієї групи духів зазвичай є ноти ладану, пачулі, дубового моху і бергамота. Яскравою шипрової новинкою став парфум Body від Buberry. Він був випущений в зв'язку з новою колекцією тренчей згаданого бренду.


Цитрусові аромати. Для даного типу ароматів характерні акорди лимона, апельсина, бергамота і грепфрута. Найкраще цю групу запахів представить парфум Cristalle Eau Verte від Chanel, який вдало поєднує нові віяння з класикою історії парфумерії.


Квіткові аромати. Головним компонентів квіткових парфумів є квітка. Одним з квіткових бестселерів останніх років є аромат Light Blue від D & G, який був випущений в 2001 році. Його свіжий і тонізуючий запах ідеально підходить для літнього часу.


Фужерні аромати. В основі цих духів лежить лаванда, дубовий мох і кумарин. В даному випадку в першу чергу варто згадати парфум High Line від Bond No 9. Ці духи також відноситься до групи унісекс, які стали одним з головних відкриттів сучасної історії духів.


Деревні аромати. Названий тип ароматів в першу чергу характерний для чоловічих парфумів. У серці таких парфумів грають ноти пачулі, сандалу, кедра і ветівера. Яскравим представником зазначеного типу духів став аромат Untitled від Maison Martin Margiela.


Східні аромати. Схід зіграв одну з головних ролей у виникненні духів. Що стосується сучасних орієнтальних ароматів, то вони, як правило, поєднують у собі акорди пудри, ванілі, ладану і тварини ноти. Одним з кращих орієнтальних парфумів останніх років вважається Amber від Prada. Стійкий шлейф названого парфуму знайшов чимало шанувальників.


Шкіряні аромати. Шкіряні духи нагадують не тільки запах шкіри, але також диму, моря і тютюну. До самим ексцентричним новинок даного типу ароматів варто віднести парфум Idole від Lubin, який був випущений в 2005 році. Вже зараз їх без зволікання можна вважати однією з найцінніших странниц в багатотомній історії парфумерії.


У ХXI столітті парфумерної модою керують особисті переваги і індивідуальність. В результаті на піку популярності знаходиться так звана нишевая парфумерія. Тому вибираючи парфуми, забудьте про правила і довіртеся власним відчуттям.


джерело

Як далі рухалася історія парфумерії?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: