Статьи

Як прати атлас і речі з атласної тканини, сушити, гладити

  1. характеристики тканини
  2. Загальні рекомендації з прання
  3. Способи видалення плям і лосненія
  4. Рекомендації по сушці і прасування
  5. Особливості зберігання атласних виробів

Коли належить особлива дата або важлива подія, то безсумнівним фаворитом у виборі тканин для урочистого сукні або постільної білизни для романтичного вечора, є шовкові атласні тканини. Цей матеріал повністю відповідає своїй назві і означає «гладкий», якщо перевести його з арабської мови. Делікатність і химерність матерії змушує господинь задуматися, як прати атлас, щоб при догляді в домашніх умовах він прослужив якомога довше. Коли належить особлива дата або важлива подія, то безсумнівним фаворитом у виборі тканин для урочистого сукні або постільної білизни для романтичного вечора, є шовкові атласні тканини

Яскрава спідниця з атласної тканини

характеристики тканини

Батьківщиною атласу вважається Китай. Завдяки особливому способу плетіння тканини, який тривалий час тримався в секреті, тканина має гладкістю і блиском. Спочатку для виготовлення використовувалися виключно шовкові волокна. Навіть сьогодні такий атласний шовк належить до розкішних видів тканин і коштує він відповідно. Але існують і інші атласні сумішеві тканини, коли до шовкових ниток додають віскозу, бавовна, нейлон або поліефір.

Серед достоїнств атласу можна виділити:

  • міцність тканини;
  • довговічність і блиск при правильному догляді;
  • хороша вбираність вологи;
  • гіпоалергенні властивості атласу з натуральних волокон;
  • здатність до гарної драпіровці.

Характерний вид атласу

Сфери застосування атласної тканини досить великі:

  • наряди, призначені для урочистих випадків і свят, в тому числі весільні, концертні сукні, а іноді атласом обтягається бальна та вечірнє взуття;
  • постільні приналежності;
  • Спідня білизна;
  • підкладка для хутряних виробів.

Загальні рекомендації з прання

Спочатку необхідно знайти на виробі бирки від виробника і прочитати його рекомендації по догляду. Відступати від рекомендацій без особливої ​​необхідності не варто, оскільки це може спровокувати псування тканини на виробі.

Для атласних тканин краща ручне прання, так як цей матеріал делікатний і не терпить агресивних впливів і активних непорозумінь, особливо тонкі його представники для білизни і постелі.

Зазвичай рекомендується просто освіжати виріб в теплій воді, нагрів якої не перевищує 30-40 ° C градусів за Цельсієм. Необхідно суворо дотримуватися температурного режиму і не перевищувати його. Річ, яка вимагає прання, попередньо замочується у воді, в якій заздалегідь було розчинено миючий засіб, на період до п'яти хвилин. Після з обережністю віджимається піна, і виріб вимагає ретельного полоскання в холодній воді. Віджимання, викручування і сильне стиснення атласної тканини під забороною через можливість втрати форми і появи заломів на тканині.

У разі неможливості проведення прання вручну, є можливість скористатися пральною машинкою:

  • При цьому необхідно включати самий щадний делікатний режим для тонких тканин, а також прання виконувати при температурі, що не перевищує 40 ° C градусів за Цельсієм, а від віджиму і машинної сушки варто повністю відмовитися. Це може спровокувати неприємні заломи на тканині і привести до втрати якостей матерії.
  • В якості миючих засобів необхідно користуватися тільки рідкими або гелеобразную речовинами без агресивних компонентів, придатними для делікатного прання. Ідеальним варіантом стануть спеціальні засоби для прання шовкових речей. Звичайні гранульовані порошки погано впораються з поставленим завданням і можуть залишити неприємні розлучення і патьоки на тканини після сушки, а застосування відбілювачів може створити жовтий відтінок на атласної тканини. Їх використовувати зовсім не бажано.
  • Полоскання атласного вироби має бути дбайливим і максимально рясним. Для збереження кольору і додання виробу ще більшого блиску існують рекомендації в останню воду для полоскання наливати невелику кількість оцту столового.

Приємна до тіла і дуже симпатична туніка

Важливо! Прати атласних подушок, постільної білизни і штор з атласу в домашніх умовах фахівцями не рекомендується. Краще довіритися професіоналам і здати такі речі в хімчистку.

Способи видалення плям і лосненія

Якщо на атласною речі були виявлені плями, від них необхідно позбутися до проведення основного прання.

У більшості випадків можна побачити неприємні жирні плями. Якщо вони свіжі, то в якості екстреної допомоги допоможе акуратне промаківанія чистою ганчіркою. Активне тертя тільки погіршить становище, і жир надійно вбереться в волокна матерії.

Потім сліди від жирного плями гарненько посипаються пшеничного або кукурудзяним борошном, щоб більша частина жирових молекул вбралася в неї. Для цієї процедури знадобиться залишити виріб на годину. Далі річ очищається від присипки за допомогою щітки з м'яким ворсом і піддається пранню.

Від неправильної прання і прасування атласної тканини на її поверхні можуть з'являтися лосненія. Такі дефекти відразу буде видно неозброєним оком, а від цього зіпсують весь зовнішній вигляд красивого блискучого вироби. Спосіб позбавлення від лиску досить простий. Головний помічник - це столовий 9% оцет. Їм просочується марля, віджимається зайва волога а потім марля накладається на забруднену ділянку і, злегка торкаючись підошвою праски, місце лосненія обробляється паром. Як правило, такої процедури цілком достатньо для повернення речі початкового вигляду.

Рекомендації по сушці і прасування

Як вже говорилося вище, атласні речі не піддають віджиму і викручування. Необхідно просто дочекатися, поки зайва вода стече, а потім розкласти виріб на махровому рушнику або повісити на спеціальні плечики для подальшої сушки.

Необхідно просто дочекатися, поки зайва вода стече, а потім розкласти виріб на махровому рушнику або повісити на спеціальні плечики для подальшої сушки

Вечірня сукня синього кольору

Спосіб просушування залежить від розмірів речі і її ваги. Наприклад, весільні сукні та громіздкі вечірні вбрання можуть під власною вагою запросто розтягнутися. Для них краще використовувати горизонтальну просушку на тканинах, добре всмоктують вологу, а легке нижню білизну і невеликі сукні відмінно висохнуть на плічках.

Прямі сонячні промені, батареї і інші нагрівальні прилади для сушіння атласних тканин протипоказані. Високі температури згубно впливають на колір атласу, і виріб може потьмяніти.

Прасування атласу обов'язкове. Не варто зберігати такі речі в пом'ятому вигляді. Заломи і помятости можуть зберегтися назавжди.

Гладити атлас необхідно ще вологим з виворітного боку через вологу марлю. Однак робити це варто при температурі не більше 150 ° C градусів або вибрати відповідний режим для прасування шовкових тканин.

Добре, якщо є в наявності спеціальні насадки для прасування делікатних речей. Особливі зусилля в цьому процесі не потрібні, але варто стежити, щоб підошва праски не перебувала тривалий час на одному місці, а плавно ковзала уздовж полотна.

Особливості зберігання атласних виробів

Загальним правилом для зберігання атласних виробів є їх знаходження далеко від теплових джерел, пересушують і псують структуру тканини.

Що стосується вечірніх і весільних суконь, то після прання їх необхідно зберігати на плічках в шафі. Через нечастого використання таких нарядів, варто помістити їх в спеціальний футляр з тканини або поліетилену. Це вбереже сукні від пилу і зіткнення з іншим одягом у шафі.

Для зберігання постільної білизни рекомендовано використання окремого герметичного контейнера, який необхідно розміщувати в темному прохолодному місці.

Атлас - красивий, ошатний матеріал, і при правильному догляді може радувати своїх господарів тривалий час. Користуючись простими рекомендаціями, розглянутими в даному огляді, атласні речі будуть не просто дорогим предметом або аксесуаром у гардеробі, використовуваним в особливих випадках, а й улюбленим виробом на кожен день.

Ще одна цікава стаття: Як проводити прання намети .

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: