Статьи

Делікатне прання речей з різних тканин: шовк, атлас, синтетика, шерсть

  1. нюанси прання
  2. Як прати речі з різних тканин?
  3. вручну
  4. У машинці
  5. невеликі секрети
  6. бабусині поради

Ми кожен день ходимо на роботу або в навчальний заклад. Увечері відвідуємо кафе, клуби або у вихідні буваємо на виставках, у кінотеатрах, на спектаклях. Хочемо при цьому виглядати доглянутими і ошатними. Для речей потрібно делікатне прання. Ми кожен день ходимо на роботу або в навчальний заклад

Необов'язково щомісяця або раз на квартал купувати багато нових речей. Щоб делікатні вироби не вицвіли, що не потягнулися або не порвати, потрібна прання ручна або в машинці, на «делікатному» режимі.

Температура води повинна бути 30 або 40 градусів, а в пральній машинці потрібно виставити режим не більше 800 оборотів. Поговоримо докладніше, які тканини, як і скільки краще прати? Дізнаємося маленькі секрети того, для яких речей який вид прання кращий.

нюанси прання

Скористайтеся нашими порадами для прання речей, і вони довго будуть як нові.

  1. Біле стирається завжди окремо від кольорового. Температура потрібно 30 або максимум 40 градусів.
  2. Коли збираєтеся в машинці прати речі з вовни, потрібен спеціальний режим. Якщо ручне прання, то не можна довго тримати вовняні речі навіть в теплій воді. Замочіть на хвилин 5 в мильній воді і періть. Так вони не розтягнуться.
  3. Всі речі, які зроблені з делікатних тканин, перуть при температурі, не вище ніж при 30 або 40 ° C, і на певній кількості оборотів.
  4. Будете освіжати в пральній машинці? Вибирайте режим «делікатний». Не можна, щоб речі викручувалися. Це їх розтягне. Бак повинен бути не заповненим водою до кінця.
  5. Перете вручну? Не тріть надто сильно, шерсть, наприклад, може скочуватися та й розтягуватися.
  6. «Вибагливі» речі бояться сильної сушки і активного віджиму. Светри з кашеміру або вовни зовсім не віджимають. У пральній машинці виставляється певна кількість обертів. При бажанні річ просушують, скотився в рушник.
  7. Вироби з делікатних тканин завжди гладять з вивороту, з «відпарюванням». На вовняні речі або одяг з кашеміру зверху кладуть марлю, оббризкують її з пульверизатора і гладять.

Як прати речі з різних тканин?

Шовк з атласом, мереживо вважаються ніжними тканинами. Та й шифон з оксамитом, шерсть, синтетичні тканини потрібно стирати акуратно.

Звертайте увагу на етикетку або орієнтуйтеся на свої знання. На етикетці ставлять значок із зазначенням градусів і дають інші рекомендації по догляду.

вручну

Білі речі треба вивертати навиворіт і застібати на всі гудзики або гачки. Візьміть таз, налийте туди води 30 або максимум 40 ° C.

Додайте порошок для делікатного прання, розмішайте його у воді Додайте порошок для делікатного прання, розмішайте його у воді. Тепер занурюйте туди, наприклад, тільки білі речі.

Нехай полежать в мильній воді 5 хв. Періть. Замочіть аналогічно ще на 5 хв.

Мильну воду всю зливайте, включайте трохи теплу і полощіть.

Віджимайте акуратно. Не можна сильно викручувати. Розкладіть акуратно рушник, на ньому річ і звертайте, натискаючи і віджимаючи. Білизна розпрямляйте і сушіть в ванній при кімнатній температурі.

У машинці

Якщо на блузку або іншу річ, що вимагає делікатне прання, посадили пляма, його потрібно відразу вивести. Використовуйте засіб для виведення плям або скористайтеся народним способом. Перед пранням білизну застібайте на всі ґудзики або гачки.

Беріть мішок для прання і складайте підготовлені речі. Не потрібно його щільно набивати, нехай буде вільне місце. Температуру виставляйте 30 або максимум 40 ° C. Таке білизна стирають недовго.

Віджимання повинен бути мінімальним. Режим потрібен з 800 оборотами.

Тепер засинайте в спеціальне відділення відповідний порошок. Мішок з речами розміщуйте в барабані. Щоб не ганяти машинку напівпорожній, підкиньте речей. Періть разом світлі рушники, які не линяють, і інша білизна.

Коли прання закінчиться, діставайте мішок, а з нього речі. Сушіть у ванній.

Не забудьте, що для прання делікатних тканин, наприклад, вовни, атласу, 800 оборотів досить.

Правила прання речей з різних тканин Правила прання речей з різних тканин.

  • Шовк. Як прати шовк? Натуральний шовк фахівці рекомендують очищати, використовуючи сухий спосіб. Одяг з шовку часто обробляють таким складом, що вона стає більш захищеною і її вже можна прати руками. Потрібно тепла вода.
  • Атлас. Якщо в складі є бавовна або його суміш, то ставлять на «делікатну» в пральній машині . При наявності шовку потрібно лише ручна.
  • Шифон. Якщо це синтетика, то включають «делікатну» в пральній машині, а при наявності шовку перуть тільки руками.
  • Міцнів. Для нього потрібна вода в 30 або максимум 40 ° C. Віджимати або викручувати не можна. Краще обсушити за допомогою рушники.
  • Синтетика. Наприклад, тканини: тюль з газом або серпанок перуть тільки руками. Не можна надовго замочувати і активно терти. Періть акуратно.
  • Вельвет з оксамитом. Тут перевагу віддайте сухому чищенню. Вручну можна прати, хамачівая не більше, ніж на 5 хв. Багато здають такі речі в хімчистку.
  • Вовна. Якщо зв'язали себе кофточку, то періть її вручну. Вода потрібна прохолодна. Після прання нехай повисить на мотузці. Вода повинна стекти. Викочуйте вироби в великому білому рушник. Для вовняних костюмів заводського виробництва краще хімчистка або очищення сухим способом. Речі з ангоркі або кашеміру стираються аналогічно вовняним.

Речі з ангоркі або кашеміру стираються аналогічно вовняним

невеликі секрети

Якщо у вас кофточка з мереживом, то потрібно взяти половину столової ложки порошку і піввідра теплої води. Залишити в тазу слід на 3 години. Якщо мереживо дуже ажурне і тонке, тоді помістіть його в мішок для прання, підійде і наволочка з бавовни.

А ось в'язані серветки потрібно пришити великими стібками до якоїсь білої тканини з бавовни, тоді при пранні в пральній машині вони не втратять своєї форми. Не потрібно знімати серветку з тканини, гладьте так.

бабусині поради

Ви можете купити якусь хімію, додати засіб і випрати делікатну річ в машині або вручну. Є й відомі народні способи догляду за тканинами.

Секрети дочкам і онукам розповідають бабусі Секрети дочкам і онукам розповідають бабусі.

  1. Хочете, щоб комірець блузки з мережива або серветки були білосніжними? Значить, на 5 л води потрібно 0,5 склянки перекису водню.
  2. Коли полощіть вовняні речі, під час останнього полоскання вручну можна додати гліцерину 1 ст. л. Цей одяг на дотик стане ще м'якше і ніжніше.
  3. Якщо річ з шовку і немає часу відразу гладити, прибирайте її в пакет з поліетилену. Вона може лежати в холодильнику 2 доби, чекати прасування.

Тепер ви розумієте, що, знаючи певні правила поводження, можна випрати будь-яку річ і вона збереже фарби і привабливість надовго. Можете сміливо купити білу блузочку з мереживним коміром або добротний светр кашеміру.

Делікатне прання допоможе зробити чистими ці речі без проблем вручну, і вони довго будуть виглядати, як нові.

Поговоримо докладніше, які тканини, як і скільки краще прати?
Будете освіжати в пральній машинці?
Перете вручну?
Як прати речі з різних тканин?
Як прати шовк?
Хочете, щоб комірець блузки з мережива або серветки були білосніжними?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: