Статьи

типи закупівель

У найзагальнішому вигляді конкурентні типи закупівель можна розділити на торги і неторгові процедури. Торги - це закупівлі, що проводяться способом конкурсу чи аукціону. За результатами торгів замовник повинен укласти договір з учасником, який запропонував найкращі умови. До неторгових відносяться всі інші конкурентні процедури, в тому числі запит цін, запит пропозицій, конкурентні переговори і ін. Неторгових процедура може бути завершена замовником без вибору переможця. Будь-яка торгова або неторгових процедура може проходити в один або в кілька етапів. Таким чином, можна виділити наступні основні закупівельні процедури:


Таким чином, можна виділити наступні основні закупівельні процедури:


1. Торгові процедури:

  • Одноетапний конкурс - конкурентний торговий спосіб закупівлі, при якому переможцем визнається учасник закупівлі, який запропонував найкращі умови виконання договору відповідно до критеріїв і порядком оцінки і зіставлення заявок, встановленими в конкурсній документації.
  • Двоетапний конкурс - конкурентний торговий спосіб закупівлі, при якому на першому етапі замовник запитує у учасників закупівлі необхідні для уточнення конкурсній документації пропозиції, що стосуються технічних, якісних та інших характеристик товарів (робіт, послуг). На другому етапі переможцем визнається учасник закупівлі з числа допущених до другого етапу конкурсу, який запропонував найкращі умови виконання договору відповідно до критеріїв і порядком оцінки і зіставлення заявок, встановленими в конкурсній документації.
  • Одноетапний аукціон - конкурентний торговий спосіб закупівлі, при якому переможцем визнається учасник закупівлі, який запропонував найнижчу ціну договору або, якщо при проведенні аукціону ціна договору знижена до нуля і аукціон проводиться на право укласти договір, найбільш високу ціну договору.
  • Двоетапний аукціон - конкурентний торговий спосіб закупівлі, при якому на першому етапі замовник запитує у учасників закупівлі необхідні для уточнення аукціонної документації пропозиції, що стосуються технічних, якісних та інших характеристик товарів, робіт чи послуг. На другому етапі переможцем визнається учасник закупівлі з числа допущених до другого етапу аукціону, який запропонував найнижчу ціну договору або, якщо при проведенні аукціону ціна договору знижена до нуля і аукціон проводиться на право укласти договір, найбільш високу ціну договору.

2. Неторгові конкурентні процедури:

  • Одноетапний запит пропозицій - конкурентний некомерційної спосіб закупівлі, при якому замовник заздалегідь інформує невизначене коло постачальників (підрядників, виконавців) про потребу в товарах (роботах, послугах), запрошує подавати пропозиції і може укласти договір з учасником закупівлі, пропозиція якого найбільш зі- відповідає вимогам замовника.
  • Двоетапний запит пропозицій - конкурентний некомерційної спосіб закупівлі, при якому на першому етапі замовник залучає пропозиції постачальників (підрядників, виконавців), що стосуються технічних, якісних та інших характеристик товарів, робіт чи послуг. На другому етапі замовник запрошує учасників закупівлі, допущених до другого етапу запиту пропозицій, подавати пропозиції і може укласти договір з учасником закупівлі, пропозиція якого найбільш відповідає вимогам замовника.
  • Одноетапний запит цін - конкурентний некомерційної спосіб закупівлі, при якому замовник заздалегідь інформує невизначене коло постачальників (підрядників, виконавців) про потребу в товарах (роботах, послугах), встановлює всі вимоги до неї та договірні умови, крім ціни, запрошує учасників закупівлі подавати цінові пропозиції і може укласти договір з учасником закупівлі, пропозиція якого має мінімальну ціну.
  • Двоетапний запит цін - конкурентний некомерційної спосіб закупівлі, при якому на першому етапі замовник залучає пропозиції постачальників (підрядників, виконавців), що стосуються технічних, якісних та інших характеристик товарів, робіт чи послуг. На другому етапі замовник встановлює всі вимоги і договірні умови, крім ціни, запрошує допущених до другого етапу запиту ціни учасників закупівлі подавати цінові пропозиції і може укласти договір з кваліфікованим учасником закупівлі, пропозиція якого має мінімальну ціну.
  • Конкурентні переговори - конкурентний некомерційної спосіб закупівлі, при якому умови договору, що укладається за результатами конкурентних переговорів, обговорюються в ході переговорів між замовником і кожним з учасників закупівлі і фіксуються в протоколах переговорів, а замовник може укласти договір з учасником закупівлі, який запропонував найкращі умови.


У кожній з перерахованих вище процедур замовником може бути встановлено вимогу про проведення попереднього кваліфікаційного відбору учасників. В рамках будь-якої процедури закупівля може бути розділена на кілька лотів. У випадках, прямо передбачених 223-ФЗ, закупівельна процедура може проводитися в закритому режимі - в цьому випадку до участі в закупівлі допускаються лише потенційні постачальники, спеціально запрошені для цієї мети замовником. Таким чином, в закритою процедурою конкуренція обмежена, оскільки до закритої закупівлю не може бути допущений будь-який потенційний постачальник, а тому випадки використання закритих процедур строго обмежені законом. Відсутня конкуренція в процедурі закупівлі у єдиного постачальника, інакше званої «прямої закупівлею». Це неконкурентний спосіб закупівлі, при якому замовник пропонує укласти контракт тільки одного постачальника (підряднику, виконавцю).

Які бувають види закупівель по 223-ФЗ, чи відрізняються вони від видів закупівель по 44-ФЗ? Закон №223-ФЗ надає регульованою організації право самостійно визначити у своєму Положенні про закупівлі ті ситуації, в яких вона буде укладати договір за результатами прямої закупівлі. Однак кожен випадок використання прямої закупівлі повинен бути обгрунтований і економічно доцільний, щоб не допустити ситуації необґрунтованого обмеження конкуренції при проведенні тендеру.

Які бувають види закупівель по 223-ФЗ, чи відрізняються вони від видів закупівель по 44-ФЗ?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: