Статьи

Відкрито новий вид північного сяйва

У цьому професійним вченим допомогли астрономи-любителі

При словосполученні «північне сяйво» велика частина людей уявляє собі досить яскраве світіння, в якому переважають різні відтінки зеленого кольору, але можна побачити і різноманітні інші фарби. Проте, в рамках проекту Aurorasaurus професійні вчені за допомогою ентузіастів вивчили довгий час невідомий вид полярних сяйв, менш помітний оку і має фіолетовий відтінок.

Проте, в рамках проекту Aurorasaurus професійні вчені за допомогою ентузіастів вивчили довгий час невідомий вид полярних сяйв, менш помітний оку і має фіолетовий відтінок

фото: pixabay.com

Феномен виглядає як фіолетоваю дуга, яку часом можна побачити на тлі «звичайної» аврори. Він дещо нагадує протонні полярні сяйва, які утворюються позитивно зарядженими частинками в верхньому шарі атмосфери незабаром після спалахів на Сонці. Проте, вчені майже відразу прийшли до висновку, що до протонним дуг новий вид полярних сяйв не відноситься. Раніше було відомо , Що зазвичай смуга розташовується в 300 кілометрах над поверхнею Землі, а її температура приблизно на 3000 градусів Цельсія вище навколишнього. Як з'ясувалося пізніше, відбувається подібна подія близько півночі за місцевим «магнітному» часу.

Явище отримало неофіційну, але на сьогоднішній день застосовується навіть професійними вченими назва Steve. Стів - «зменшувальна» форма імені Стівен, дуже популярного в Північній Америці, особливо в середині і наприкінці минулого століття. У випадку з новим видом полярного сяйва це слово згодом стало абревіатурою, розшифровується як Strong Thermal Emission Velocity Enhancement ( «сильне підвищення швидкості теплового випромінювання»).

У новій науковій роботі фахівцям, які представляють американське аерокосмічне агентство NASA, вдалося зв'язати «Стіва» з падінням електронної щільності в іоносфері поряд з вираженим потоком іонів на захід. До сих пір не було відомо, що людське око може сприймати подібні процеси як незвичайну аврору або кольорову дугу в нічному небі.

Дослідження було опубліковане на сторінках журналу Science Advances.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: