Статьи

Огранений перли: мінерал, який не залишить нікого байдужим

Ми звикли, що перли - це матеріал, що не вимагає огранки, але людська думка і творчий підхід внесли свої корективи, і в кінці минулого століття на світ з'явився фацетовані перли. Японська фабрика Komatsu Diamond Industry, що спеціалізувалася на огранювання діамантів з 1967 року, першої взялася за розробку технології.

Первинною метою був пошук методу по «облагороджування» непоказних перлин акойя, і в якості експерименту техніку ограновування діамантів застосували на перлах. 20 років пішло на те, щоб домогтися бажаного результату, але акойя виявився непридатним для фацетування через досить тонкого шару перламутру (він повинен бути близько 4 мм). Пізніше огранювання успішно застосували на перлини Таїті і Південних морів.

В даний час не тільки фабрика Komatsu виробляє гранований перлин. У Китаї та Австралії також стали займатися огранюванням прісноводних видів цього мінералу. Існують також ексклюзивні експонати з авторської огранюванням, і тут загально визнаним майстром є Віктор Тузлуков. Дотримуючись свого прагнення до абсолютної симетрії, Віктор уже огранив близько 20 перлин. Більше половини з них прикрашають вироби російського ювеліра Ільгіз Фазулзянова (в тому числі передані їм в Гохран Російської Федерації і Музеї Кремля як кращі зразки сучасного ювелірного мистецтва), дві знаходяться в приватних колекціях в Америці.

Більше половини з них прикрашають вироби російського ювеліра Ільгіз Фазулзянова (в тому числі передані їм в Гохран Російської Федерації і Музеї Кремля як кращі зразки сучасного ювелірного мистецтва), дві знаходяться в приватних колекціях в Америці

Ідея гранувати перли у Віктора Тузлукова з'явилася після того, як в 2006 році він побачив перлину, огранений московським майстром Едуардом Ахметшина. «Тоді я вперше брав участь в американських змаганнях з огранювання каменів і жваво цікавився всім незвичайним в огранювання. Я відразу оцінив, наскільки це складно, і ідея мене захопила. Пізніше я дізнався, що майстер з Японії Кацухіто Комацу вже з дев'яностих років спеціалізується на огранювання перлів, виступає з ним на міжнародних конкурсах і отримує заслужені нагороди », - розповідає Віктор.

До 2010 року методом проб і помилок він знайшов технологію полірування м'яких матеріалів на більш жорсткому диску, яка дозволяла створювати абсолютно плоскі грані і гострі ребра. Перлини Віктора разюче відрізняються від «фабричних», у яких зазвичай близько 200 невеликих і не завжди ідеально симетричних граней. Запатентована майстром технологія дозволила досягати дзеркальної поверхні, і перлини здавалися ув'язненими не в пластик, як у інших огранщиков, а в скло. «На одній з виставок я навіть чув думку двох професіоналів-огранщиков, які пояснювали один одному, що, мовляв, це - дуплет: всередині перлина, зовні - кварц. Отримавши мої пояснення, вони довго не могли повірити, що тут немає нічого, крім перлів ... », - згадує Віктор.

Звичайно, крім Віктора Тузлукова існують фахівці, здатні гранувати перли з однаковою точністю відомості граней, але все ж в їх роботах відчувається різниця. Саме відчувається, адже побачити її може фахівець, озброєний десятиразової лупою або мікроскопом і знає, як потрібно оцінювати якість полірування. А ось відчути відмінності зможе будь-який глядач, який має можливість порівнювати роботи майстрів, як відчув Уоллес Чан під час зустрічі з Віктором восени 2013, або мистецтвознавець - фахівець по роботі Карла Фаберже Валентин Скурлов.

А ось відчути відмінності зможе будь-який глядач, який має можливість порівнювати роботи майстрів, як відчув Уоллес Чан під час зустрічі з Віктором восени 2013, або мистецтвознавець - фахівець по роботі Карла Фаберже Валентин Скурлов

Переможець багатьох ювелірних конкурсів Ильгиз Фазулзянов вперше побачив перлини переможця багатьох огранювальних змагань Віктора Тузлукова в 2011 році. Тоді він уже був знайомий з фацетовані морським мінералом. Оцінивши чарівну красу перлин Віктора, ювелір створив з ними кілька видатних коктейльних кілець і святкових сережок. Придумуючи дизайн, Ильгиз, звичайно ж, було необхідно враховувати відносну крихкість огранених морських мінералів.

Прекрасним прикладом його майстерності і знання всіх тонкощів ювелірної справи став унікальний комплект «Метелики», який у 2013 році «заробив» Ильгиз перше місце і титул «Чемпіона чемпіонів» на виставці в Гонконзі (про це можна прочитати тут). Далі на світ з'явилося кільце і ще кілька сережок з перлинами Віктора Тузлукова.

«Я не зустрічав жодної людини, який би залишився байдужим до огранованому перлам», - каже Ильгиз. «Багатьом він подобається, а деякі не розуміють, навіщо прекрасного перлам потрібна ограновування. Але байдужих точно ні ». Очевидно, що новий і нестандартний погляд на давно всім відомий мінерал змусив його заграти новими гранями. У прямому сенсі цього слова.

Фото люб'язно надані Віктором Тузлуковим і ювелірними брендами

Фото люб'язно надані Віктором Тузлуковим і ювелірними брендами

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: