Статьи

У Мережі з'явилася база даних по дерев'яній архітектурі Білорусі

Зібрати на одному сайті інформацію про всі дерев'яних будівлях нашої країни - таку мету перед собою поставили архітектор Сергій Ляпін, дизайнер Олексій Черенкевіч і розробник Денис Денисов, які створили бази даних «Дерев'яне спадщина Білорусі».

- З шкірним років у Беларусі драўляних гістаричних будинкаў застаецца ўсё Менш и менше, - говорить Сергій Ляпін. - Дзесьці гаспадари збілі декор и вирашилі абшиць будинок сайдингам, у другім месцев сельсавет закапаў закінути пригожи будинак. А ў Гомелі гістаричния драўляния гарадскія сядзіби зносяцца яшче и пад шматпавярховікі. І сёння з гетим наўрад ЦІ штосьці можна зрабіць.

При цьому Сергій звертає увагу, що в багатьох європейських країнах навіть прості дерев'яні будинки зберігаються і реставруються, стають частиною музеїв під відкритим небом, повідомляє TUT.by .

- Таму и ўзнікла ідея ствариць інструмент, з дапамогай якога було б вельмі Зручна захоўваць фотаздимкі драўляних дамоў. Гети материял спатребіцца для даследчикаў драўлянай архітектури, а таксамо можа Биць карисним для аднаўлення Найбільший цікавих будинкаў.

РЕКЛАМА

Зібрати на одному сайті інформацію про всі дерев'яних будівлях нашої країни - таку мету перед собою поставили архітектор Сергій Ляпін, дизайнер Олексій Черенкевіч і розробник Денис Денисов, які створили бази даних «Дерев'яне спадщина Білорусі»

Скріншот з сайту drewa.by

Робота над базою даних зайняла близько року. Крім того, Ляпін і фахівець Ветковський музею Андрій Скидан працювали в зарубіжних архівах, де шукали креслення втрачених дерев'яних будинків Гомеля.

Поки на сайті завантажено близько 120 об'єктів (всього понад півтисячі файлів). Місто над Сожем - рідний для Сергія Ляпіна, архітектор знімає його давно, тому він лідирує. У базі можна знайти 78 пам'ятників з Гомеля і його передмість. Причому мова йде як про тих пам'ятках, які збереглися, так і про тих, які не дійшли до наших днів. А ось Мінськ, Могильов і Вітебськ поки не представлені жодним чином.

- Сваімі сіламі адздимаць іншия регіёни Беларусі ми ніколі НЕ зможу, таму спадзяемся на людзей, зацікаўлених у захаванні інфармациі аб драўляних аб'ектах.

Щоб вони могли поліпшити сайт, в навігації є окрема закладка «Додати об'єкт». Досить сфотографувати цікаві дерев'яні будівлі, завантажити їх на сайт drewa.by , А модератори допоможуть зробити опис цих об'єктів.

- завантажувати файл праглядаецца мадератарам, правяраецца каректнасць запаўнення аб'екта, калі треба, мадератар штосьці випраўляе, - Сергій пояснює, як файли будуть додаватися на сайт. - Звичайна гета адбиваецца на працягу дня. Альо тут yoсць праблєми, бо на Сайц не так шмат мадератараў (yoсць з Гродна, Гомеля, Мінска). Калі випраўляць аб'екти з Брестчини ЦІ Віцебшчини, могуць узнікнуць складанасці. Таму ми шукаєм мадератараў з інших регіёнаў.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Скріншот з сайту drewa.by

Пошук інформації на сайті здійснюється за кількома критеріями: за часом спорудження, архітектурному стилю і типу будівлі (наприклад, міська, сільська, дворянська або шляхетська садиба і т.д.). Крім того, карта дозволяє визначити місцезнаходження об'єкта. Цю ж інформацію можна знайти під фотографією кожного будинку.

Судячи з навігації, сайт планують зробити тримовним (на білоруською, російською та англійською), але поки інформація представлена ​​лише на білоруському.

Читайте також: П'ять цікавих місць у Лунінецького районі, які обов'язково варто відвідати.

Автор: TUT.BY

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: