Статьи

Постільна білизна для новонароджених в ліжечко: поради щодо вибору, матеріали, розміри

  1. Властивості і характеристики якісного білизни
  2. Тканини, які підходять для новонароджених
  3. Штучні і синтетичні тканини
  4. щільність
  5. Розміри дитячого комплекту
  6. В яких випадках новонародженим потрібні подушки
  7. Комплекти для новонароджених на виписку
  8. Як вибрати гарне постільна білизна

Кожен батько проявляє особливу увагу до своєї дитини, піклується і приділяє море часу всім потребам крихти. Це стосується не тільки догляду, але і вибору всіх тих предметів, які оточують малюка. Пошук постільної білизни для новонароджених є складним і відповідальним справою, адже критерії помітно відрізняються від того, що підходить для дорослих. Малюки дуже багато часу проводять в ліжку, сон є тим самим періодом, коли вони ростуть, міцніють і набираються сил. А правильно підібраний постільний комплект як раз і забезпечує спокійний і міцний сон.

Властивості і характеристики якісного білизни

Кожен батько проявляє особливу увагу до своєї дитини, піклується і приділяє море часу всім потребам крихти

Важлива властивість постільної білизни для новонароджених - гіпоалергенність.

Поняття «якісну постільну білизну» є вельми розтяжним. Всі матеріали для дитячого приладдя повинні бути безпечними, гіпоалергенними, м'якими та комфортними. Однак далеко не завжди виробники підходять до питання створення з великою відповідальністю. Перед покупкою ковдри або простирадла обов'язково необхідно ознайомитися з основними властивостями тканин, наповнювачів, перевірити безпеку фурнітури. Купуючи текстиль для новонароджених, не можна залишати без уваги такі пункти:

  • гипоаллергенность - щоб у дитини не виникало алергічних реакцій при тривалому контакті з поверхнею білизни, необхідно вибирати екологічні тканини або дуже якісну синтетику;
  • білизна не повинно електризуватися - скупчення статичної електрики і його розряди будуть неприємні дитині і можуть нашкодити йому;
  • зручність матеріалу - при контакті з ним повинні виникати приємні відчуття м'якості і теплоти;
  • практичність - білизна часто доводиться прати, і від цього мазкі тканини просто втратять привабливий зовнішній вигляд, загрубіють або ізотрутся;
  • колірна гамма є справою смаку, однак тканину для ліжечка рекомендується вибирати заспокійливу, розслаблюючу, ніжних природних відтінків;
  • розмір підбирається під кожну ліжко окремо, в залежності від її параметрів, також враховуються параметри приладдя (матраца, ковдри ).

Тканини, які підходять для новонароджених

Для виготовлення дитячої постільної білизни використовуються різні види сучасних тканин. Від них залежить не тільки вартість, але і властивості постільної білизни. Умовно їх можна розділити на натуральні, які виробляються з природних волокон, і синтетичні - створені хімічним методом.

Розглянемо докладніше натуральні тканини.

  • бавовна є одним з найпопулярніших рослинних матеріалів, придатних для створення тканин. Більшість моделей дитячої постільної білизни на ринку виробляються саме з нього. Матеріал доступний, зручний у використанні, приємний на дотик. За бавовною легко доглядати. Це антистатичний матеріал - він не електризується, не притягає пил. До переваг тканин з бавовни можна віднести хороше вбирання вологи і легке пропускання повітря, що створює ефект «дихання» постільної білизни. Під час прання постіль дають усадку - це значить, що не варто підбирати їх розміри впритул. Існує кілька різних видів бавовняних тканин. Вони виготовляються з чистих рослинних волокон, зрідка додається синтетика. З бавовни тчуть ранфорс , Біоматін, сатин , Бязь, ситець , Іноді навіть атлас .
  • Льон є міцним і гігієнічним матеріалом. Він не викликає алергію, а також має антибактеріальний ефект. За властивостями пропускання повітря і вбирання вологи льон перевершує навіть бавовняні тканини, тому прекрасно підходить для виготовлення білизни для немовлят. Властивості матеріалу дозволяють підтримувати температуру тіла в одному значенні, незалежно від того, навколо холодно або жарко. Матеріал не накопичує статичну електрику. виглядає льон вельми привабливо, але він складний у догляді. Тканина сідає після прання, мнеться, її важче розгладити, ніж бавовна.
  • шовк відрізняється від всіх інших тканин легкістю, глянсовим блиском і унікальним походженням. Він приємний на дотик і легко пропускає повітря. При всіх своїх позитивних якостях він також відрізняється міцністю структури. У спекотну літню погоду таку білизну дарує прохолоду. Шовк добре пропускає вологу. Одним з головних його переваг є ефектний зовнішній вигляд. Завдяки ніжною текстурою шовк не подразнює шкіру дитини. Однак вартість такого постільної білизни буде високою, за тканиною потрібен ретельний догляд, вироби бережуть від сонячних променів.

Штучні і синтетичні тканини

Для пошиття дитячої постільної білизни рекомендується використовувати натуральні тканини.

Вважається, що всі вироби для немовлят повинні бути повністю натуральними. Існує ряд практичних тканин іншого походження. Синтетичні тканини виготовляють, застосовуючи закони хімії, а штучні - переробляючи хімічним шляхом натуральну сировину. Синтетику цінують за невибагливість і довговічність, а також за невисоку ціну. Все це хороші матеріали, але для немовлят вони не завжди підходять.

  • поліестер є міцним матеріалом з високим рівнем зносостійкості. Він досить жорсткий, але при пранні не сідає. Згодом він накопичує статичну електрику. Поліестер погано пропускає повітря, так що для дитини такі моделі брати не варто, навіть незважаючи на практичність.
  • Бамбукова тканина - це блискучий м'який матеріал, який своїми властивостями і зовнішнім виглядом нагадує натуральну тканину. Його виробляють з бамбукових волокон, він має антибактеріальний ефект, однак не відрізняється довговічністю.

Крім тканин, які виготовляються тільки з натурального або синтетичного сировини, часто зустрічаються змішані варіанти . Серед найпопулярніших можна називати поликоттон . Він складається з бавовни і поліестеру в різних співвідношеннях. Матеріал об'єднує в собі властивості натуральних і синтетичних волокон, так що в підсумку виходить приємним на дотик, НЕ мнуться , Практичним, він майже не сідає після прання. Поликоттон - якісна і недорога тканину, але в деяких випадках може викликати алергію, тому постільне приладдя для новонароджених з цього матеріалу слід купувати з обережністю.

щільність

Щільність тканини в постільній білизні визначається за кількістю ниток, що припадають на 1 квадратний сантиметр матеріалу. Чим їх більше, тим вище щільність, відповідно, тканина стає міцнішою. Можна виділити кілька категорій тканин відповідно до щільністю:

  • низький рівень - до 30 ниток (ситець, батист );
  • рівень нижче середнього - до 40 ниток ( бязь );
  • середній рівень - до 65 ниток (бавовна, льон);
  • вище середнього - до 80 ниток (ранфорс, турецька шовк, синтетика);
  • висока щільність - до 120 ниток (сатин, китайський шовк, перкаль );
  • найвища щільність - до 280 ниток (японський шовк).

Дані, які стосуються щільності, вказуються на упаковці білизни. Для нормального щоденного використання досить, щоб дитяче постільна білизна мало щільність від 60 ниток на 1 см², що відповідає середньому рівню.

Розміри дитячого комплекту

Постільна білизна для новонароджених продається в різних комплектах, випускаються стандартні вироби і не тільки. Для кожного елемента білизни, для кожної приналежності є свої стандарти:

  • Наволочка - в комплекті йде в кількість від однієї штуки. Її розміри можуть бути 60х60 см або 70х70 см. Для новонароджених подушки потрібні в дуже рідкісних випадках, якщо тільки для цього є медичні показання. Якщо все ж подушка використовується, вона буде дуже тонкою.
  • Простирадло - її стелять на матрац, щоб захистити ніжну шкіру від грубої тканини чохла , А також продовжити термін служби самого матраца. Розміри простирадла бувають 110х70 см, 150х210 см і 145х225 см. Іноді купують звичайне дитяче постільна білизна, щоб воно було з запасом. Так можна застелити маленьку ліжечко в два шари.
  • Підодіяльник - розміри підодіяльника складають 100х60 см, 143х215 см і 145х220 см. Нерідко ширина і довжина виявляється більшою, ніж розмір ліжка. Це дозволяє закутувати малюка з усіх боків.

Все постільні приналежності не обов'язково купувати тільки в комплекті. Головне, щоб простирадло була більше, ніж підодіяльник, а також всі вироби вироблялися з одного матеріалу.

В яких випадках новонародженим потрібні подушки

Здоровій дитині педіатри не рекомендують спати на подушці аж до 3 років.

Зараз в магазинах постільної білизни можна зустріти велику кількість різних моделей і типів подушок для новонароджених, які не входять до комплекти постільної білизни для них. На цю тему ведеться багато дискусій, однак педіатри не рекомендують використовувати подушки аж до 2 або 3 років. Однак іноді до досягнення дитиною цього віку все ж потрібно спеціалізоване виріб, найчастіше - ортопедичне.

Звичайні ортопедичні подушки не рекомендується застосовувати, якщо зі здоров'ям дитини все в порядку. Але вони необхідні, якщо у немовляти спостерігається викривлення шиї або хребта. Це повинен визначити лікар, він же і рекомендує придбання спеціального приладдя для сну. Виділяється дві основні групи таких виробів - «під голову» і «позиційні».

  • Подушка «метелик» під голову отримала таку назву завдяки своїй формі. Такі подушки виготовляються у вигляді кільцевого валика, в якому є поглиблення в середині. Це поглиблення призначене для правильного фіксування положення голови. Цей виріб повторює анатомічні та фізіологічні особливості потиличної області новонародженого. Її можна застосовувати вже через місяць після появи дитини на світ. Цей виріб прописується при діагнозі «кривошия» і «рахіт». Також його слід використовувати при травмі в шийному відділі хребта. У вигляді профілактики застосовується для попередження деформації черепа. В якості наповнювача для них використовується синтепон, вата, перо та інші матеріали.
  • Позиційні подушки розроблялися спеціально для недоношених новонароджених, а також для ослаблених дітей з ризиком розвитку опорно-рухової системи. Їх ще називають подушка-кокон або подушка-підтримка. Виріб служить для створення і підтримки правильного положення тіла. Воно знімає велике навантаження з хребта і протистоїть його деформації.
  • Похилі подушки випускаються у вигляді невеликих підголівників. Ухил у них становить приблизно 15 градусів. Вони також допомагають комфортно зафіксувати положення дитини.
  • Подушка для коляски новонародженого здебільшого служить для амортизації. З її допомогою можна максимально пом'якшити поштовхи при пересуванні. Виріб підкладається не тільки під голову, а й під верхню частину спини. Одним з головних властивостей тут є пружність матеріалу.

Комплекти для новонароджених на виписку

Батьки намагаються купувати практичні комплекти, які придатні не тільки для того, щоб забрати дитину додому. Ковдри можна використовувати для коляски, для ліжечка, для перенесення в руках. Також в подібних наборах є пелюшки, сорочечки, чепчики, текстильний конверт. Матеріали даних комплектів збігаються з тими, які застосовуються для виготовлення звичайних дитячих спальних приладдя. Існують літні набори з легких тканин, а також зимові з міцних і щільних утеплених матеріалів.

Як вибрати гарне постільна білизна

Часто батьки купують дитячі товари, керуючись смаком, практичністю, фінансовою стороною питання. Існує кілька нюансів і хитрощів, які корисно знати при виборі білизни для малюків.

  • В першу чергу звертають увагу на якість тканини. Матеріал повинен бути повітропроникним, гігроскопічним, зносостійким. Не можна використовувати кольорову білизну, якщо воно линяє - неякісні барвники можуть викликати алергію.
  • Перевіряйте щільність тканини - подивіться крізь неї на сонце. Матеріал повинен бути рівний, світло повинне пробиватися рівномірно, неприпустимо наявність потертостей, нерівних швів, які вибиваються ниток, необроблених кутів або країв тканини.
  • Шов на білизну повинен бути подвійним, а краї його повинні бути захованими всередині вироби. Одинарний шов вважається менш ефективним.
  • Простирадло повинна бути з одного цільного шматка тканини - зшиті між собою різні відрізи з'єднуються об'ємними швами, на яких малятку потім буде незручно спати.
  • Шов є найслабшим місцем постільної білизни, так що чим їх менше, тим краще для вироби.
  • Перед покупкою нове дитячу білизну варто понюхати, у нього не повинно бути ніяких хімічних запахів і найкраще, якщо воно буде пахнути текстилем.
  • Завжди варто оцінювати тактильні якості матеріалу, це заодно допомагає перевірити фарбування поверхні (в деяких випадках після невеликої протирання фарба відразу злазить і залишається на пальцях, так що така білизна не варто купувати).
  • Слід звернути увагу на маркування вироби, якісний продукт від перевіреного виробника завжди має всі необхідні для розпізнавання характеристик позначення, склад та інші дані.

Нерідко за іменитий бренд доводиться переплачувати. Купувати чи ні товари розкрученого виробника - справа індивідуальна. Однак зазвичай саме популярні товари відрізняються не тільки високою ціною, але і вельми гідним якістю.

Підходьте з особливою відповідальністю до вибору постільної білизни для новонароджених, адже мова йде про здоров'я та комфорт дитини, який тільки-тільки потрапив в цей світ. Вивчаючи величезна кількість інформації перед покупкою, часом здається, що простіше вибрати надійний бренд і довіритися йому. Але все одно варто з'ясувати склад, визначитися з розмірами, кольором, щільністю і так далі. Нагородою за всі ці старання стане здоровий і міцний сон малюка.


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: