Статьи

Школяр починається з ... портфеля

До початку навчального року залишився лише місяць, тому батькам краще вже зараз замислитися про покупку шкільного приладдя для своїх чад. Тим більше, що в середині серпня попит на ці товари зросте в кілька разів і спокійно вибрати потрібні речі буде куди важче, пише "Бердянськ діловий".

Рюкзак, портфель або ранець?

Більшість батьків вже спантеличується - яким повинен бути цей «вантаж знань»? З одного боку, він повинен вміщати всі необхідні речі, а з іншого, не повинен шкодити здоров'ю школяра. Фахівці стверджують, що ідеальним і безпечним буде те, що носиться на двох плечах одночасно. Тому найкращим варіантом для дитини є рюкзак або портфель-ранець.

Портфель повинен бути легким, зручним і зшиті з непромокаючої тканини. Основні вимоги медиків - у портфеля (рюкзака) повинна бути жорстка ортопедична спинка, яка дозволяла б дитині тримати спину прямою, вага в порожньому стані не повинен перевищувати 700 грамів, а в наповненому - двох кілограмів, для п'яти-, шести-, семіклашек - 2 , 5 кг, восьми-, дев'ятикласників - до 3,5 кг. Старшокласникам можна збільшити вагу до 4,5 кг. Бажано, щоб в портфелі було кілька різних відділень: маленькі - для пенала, ключів, великі - для підручників і зошитів, а також альбомів для малювання, фізкультурної форми, змінного одягу і взуття.

Зараз входять у моду портфелі-ранці. Від звичних рюкзаків вони відрізняються більшою жорсткістю і формою: ширина більше висоти. У шкільного ранця обов'язково повинна бути щільна прокладка.

Людмила Майструк, власниця магазину «БІТ» (вул. Рози Люксембург, 21/52, офіс 6), рекомендує портфель або рюкзак вибирати тільки разом з дитиною: йому потрібно приміряти цей своєрідний «вантаж знань», причому не тільки порожнім, але і з книгами і зошитами. І не варто соромитися продавців - адже тільки в наповненому стані ви зможете визначити недоліки речі і в якому місці вона може порватися.

зошити

Як не дивно це звучить, але від того, в який зошиті ваша дитина буде писати, в деякій мірі залежить його успішність і бажання красиво писати. Зошит повинна радувати око, бути приємною на дотик і не виглядати сірою і безликою. Самий підходящий варіант - це весела обкладинка, білі і гладкі (ні в якому разі не блискучі!) Листи, на яких чітко проглядається разлиновка. Такий папір буває зазвичай писальної або офсетного. Лідерами з виробництва паперової продукції в Україні є фірми «Зошит України» і «Бріск».

Першокласнику знадобиться близько 10-20 зошитів в клітинку та косу лінію (кількість краще уточнити у свого вчителя). Папір має бути біла, щільна, гладка, без волокон; клітини і лінії - рівні і яскраві, поля - чіткі й однакові по ширині. Все це говорить про якість зошитів.

вміст пенала

Ручка - дуже важливий інструмент, від неї залежить почерк учня і правильність писання. Швидше за все, вчитель попросить, щоб ручки були кульковими, а не гелів. Крім того, ручка не повинна бути занадто товстою, ребристою в місці, де вона стикається з пальцями. Зазвичай при старанному листі пальці потіють, тому бажано, щоб у ручки був гумовий обідок, який не дозволить їм ковзати.

Ручку при покупці необхідно розписати і спробувати, як вона «ляже до руки». Гарною якістю відрізняються масляні ручки, які легко пишуть і не дряпають папір. Фахівці рекомендують ручки з тонкої пастою Maxriter фірми PIANO або з товстої пастою - ручки фірми My Рen.

І маленький секрет - якщо ручка перестала писати на папері, слід протерти чисту сторінку ластиком, і вона знову запише. Як правило, в школі радять придбати дві ручки з синьою, одну із зеленою і одну з червоною пастою.

Що стосується олівців, то вони також є невід'ємною частиною пенала. Для учнів молодших класів олівці повинні бути середніми по м'якості. Вони не повинні бути занадто твердими, щоб дитина не порвав папір. А дуже м'які олівці будуть бруднитися. Стандартний вибір покупців - олівці НВ з грифелем - середній твердий, який не дряпає папір. Останнім часом користуються попитом олівці фірми Marco, - як кольорові, так і чернографітние вони не б'ються навіть при падінні, і грифель при заточуванні олівця не випадає.

А щоб дитина зовсім не витрачав час на заточку, може стати в нагоді механічний олівець.

Якщо є олівці, то необхідний і ластик. Ластик з натуральної гуми якісніше синтетичного, а й дорожче (наприклад, виробництва фірм Milan або Kon-i-Noor). Однак цей маленький предмет часто втрачається, тому купувати його краще прикріпленим до олівця.

Точилка також не завадить. Зараз їх випускають самих різних конфігурацій і розмірів - тут можна довіритися смаку школяра і порадою продавця.

Лінійку краще придбати пластикову, без візерунків і малюнків, щоб на ній чітко було видно цифри і разлиновка (фірми Economix).

Пенал

І, нарешті, переходимо до самого пеналу. Першокласникам бажано не купувати розкладається пенал на блискавках: діти не встигають рассовать все ручки в гумки-держателі. Для малюків краще пенал-коробочка - на кнопці або магніті. Також для першокласника оптимальний пенал з декількома відділеннями, де кожен предмет буде лежати на своєму місці. Це привчить дитину до порядку і виключить незручності при пошуку потрібної речі.

Для старших школярів підійде і пенал- «книжка» на блискавках, але слід звернути увагу на те, щоб там містилися ще лінійка, трикутник і транспортир.

Спорядження для творчості

Для малювання учням молодших класів знадобляться кольорові олівці, фломастери, фарби, пензлі і альбом. Кольорові олівці та фломастери потрібно купувати, виходячи з кількості відтінків - на початковому етапі досить 12-ти. Але вони не повинні сильно мазати і залишати сліди на руках та одязі.

Крім того, сьогодні вчителі рекомендують не фломастери, а фарби - гуаш або акварель. Це дозволить дитині мікшувати кольори і бути акуратними при розфарбовуванні малюнка. Фарби краще купувати в пластмасових баночках або палітрах. Вибирайте, щоб серед квітів були чорний і білий. Але ні до чого купувати дорогі художні фарби. Наприклад, шкільної акварелі на 10-12 кольорів буде цілком достатньо.

Кисті краще вибирати білячі. Простежте, щоб волоски збиралися, а не стирчали в різні боки.

Альбом для малювання постарайтеся вибрати з щільними листами. Тонкий папір жолобиться від води і фарб. Краще, якщо листи будуть скріплені спіраллю, тому що листи з'єднані скобами при згинанні деформіруются.В молодших класах також знадобиться м'який пластилін і дошка для ліплення.

щоденник

Незайвими в портфелі будуть підставка для книг і, зрозуміло, щоденник. Педагоги наполягають на тому, щоб в ньому не було ніякої зайвої інформації, що відволікає від занять, ніяких формул, гороскопів і карт. Також прослідкуйте, щоб картинки на обкладинках були вульгарними і кричущими - шкільна етика повинна дотримуватися у всьому.

І найголовніше. При покупці всіх необхідних приладів треба враховувати, по-перше, вимоги школи, в яку ви подаєте документи, а по-друге, смак вашої дитини. Тому нехай він походить по магазинах разом з вами, навіть якщо терпіти цього не може. Зате буде куплено саме те, що йому подобається.

Читайте по темі:

Цькування в школі: що робити?

40% першокласників розчаровуються в школі в перші ж дні

Українських школярів забезпечать ноутбуками

Вакарчук виділив на автобуси для школярів 70 мільйонів

Американський мільйонер дав $ 100 тисяч українській школі

Підготувала Маша Городецька

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Рюкзак, портфель або ранець?
Більшість батьків вже спантеличується - яким повинен бути цей «вантаж знань»?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: