Статьи

Рукоділля і забобони

  1. Вагітність і рукоділля
  2. «Бабуся сказала ...»
  3. Народні історичні та етнічні традиції
  4. придумуємо самі
  5. «Закони підлості»

Люди часто надають не мають важливого значення речей і подій, звичайним і повсякденним, незвичайне, важливе і навіть магічне значення. Забобони, «суея» - порожня, помилкова віра. Дивно було дізнатися, скільки існує різних забобонів вокруг да около вишивки, рукоділля та шиття!

Наприклад, якщо під час шиття впали ножиці, потрібно ними постукати об підлогу 3 рази, щоб виріб вдало закінчити. Існує величезна кількість подібних забобонів, і, якщо їх все сумлінно виконувати, не вистачить часу на саме шиття, вишивку або рукоділля! Тому, напевно, у тих, хто любить вишивати або в'язати, і чи у кого шиття є професією, існує свій усталений імунітет до даного роду «порад». У цій статті ми вирішили перерахувати основні з них і розглянути найсмішніші і дивні забобони, пов'язані з рукоділлям, а зокрема, з вишивкою.

Вагітність і рукоділля

Будь-яка жінка, яка очікує дитину, просто приречена вислуховувати численні поради «добрих» людей: не роби, не ходи, не дивися, не їж, не купуй. Надзвичайне ставлення до жінок, яким потрібен спокій і яким і так є про що хвилюватися. Бідним вагітним, виявляється, ще не можна ні в'язати, ні вишивати, тому що:

  • якщо жінка під час вагітності в'яже або хоча б розплутує вузли, то дитина може заплутатися в пуповині;
  • вагітній не можна шити, тому що тоді дитині буде «зашитий» шлях в цей світ.

Дані забобони в той час, коли обвиття пуповиною було ще практично нерозв'язною проблемою з точки зору медицини, могли зняти всі претензії з бабки повитухи - мовляв, шила або в'язала, ось і результат Дані забобони в той час, коли обвиття пуповиною було ще практично нерозв'язною проблемою з точки зору медицини, могли зняти всі претензії з бабки повитухи - мовляв, шила або в'язала, ось і результат. А шили і в'язали колись все вагітні, так як магазинів, де можна було б купити новонародженому одяг, тоді ще не було.

Звідки ще могло взятися дане марновірство, пояснює перинатальний психолог Ірина Вшівкова:

«Раніше вважалося, що жінка, яка занадто багато часу приділяє в'язання, вишивання, шиття, довго сидить в одній позі, перестає стежити за собою і готуватися до пологів. Через це вони можуть пройти важче, ніж потрібно.

Зараз ці заспокійливі заняття навіть радять, з єдиним АЛЕ - не займатися ними занадто довго. Адже сидіння в одній позі може призвести до нестачі кисню у дитини. Багато хто займається рукоділлям і народжують при цьому нормальних дітей ».

«Бабуся сказала ...»

Найпоширеніші і практично невикорінні забобони - це ті, які повторюються або передаються «у спадок», з покоління в покоління. Наші пра-пра-бабусі виносили ті чи інші уроки з різних життєвих ситуацій і настійно радили так само надходити своїм дочкам або невісток. А для більшого ефекту додавали, що, якщо не зробиш так - біда тобі! І на барвисті описи самої біди не скупилися, та так, що навіть через століття люди зі страху все ще повторюють якийсь безглузде дію, вже навіть не знаючи, навіщо воно взагалі було потрібно.

Часто до даних «порад» приплітати ще і язичницька містика. Іноді навіть християнські звичаї обростали безліччю забобонів і прикмет. Так як рукоділля здебільшого було заняттям жіночим, а жінки завжди був народом творчим, то прикмет і забобонів в даній області дійшло нам від бабусь величезна кількість:

  • не можна вишивати зверху вниз, будеш довго вишивати;
  • не можна вишивати воду: гроші будуть витікати;
  • не можна вишивати парним кількістю голок: до смерті;
  • не можна вишивати коней: до сварок;
  • якщо нитка петлі, то чи сам будеш заплутаним весь день, або той, кому вишиваєш, буде злитися;
  • не можна міняти голку під час вишивання рушника;
  • вишивати рушник потрібно, сидячи обличчям або боком до вікна;
  • у весільному рушнику не повинно бути чорних ниток;
  • не можна залишати рукоділля на ніч незакритим і неприбраним, так як домовик вночі може все переплутати;
  • не можна на собі зашивати що-небудь або пришивати гудзик - одна залишишся!
  • якщо на кого-небудь щось шиєш, то коротку нитку в рот потрібно взяти;
  • якщо вдягають нитку в голочку для кого-то, то вузлик можна зав'язувати, а якщо тобі передали голочку з ниточкою і вузликом, то вузлик треба відрізати і заново самої зав'язати;
  • не можна зашивати щось перед поїздкою: дорогу зашиєш;
  • не можна хвалити роботу - не вийде;
  • не можна показувати розпочате в'язання або вишивку - не зможеш потім нормально доробити;
  • і ще багато-багато інших ...

Напевно, у кожної сім'ї, в кожному місті, в кожній країні знайдуться свої подібні забобони, які можуть навіть деякими людьми популяризується як якесь народне надбання. Але ще близько 2 000 років тому нам було дано рада «бабських байок відвертатися» ...

А от сучасна прикмета, яка була знайдена нами на одному форумі з рукоділля: «Якщо в'язати і сидіти на форумі в Інтернеті, то обов'язково буде косяк (виняток - лицьова гладь)!» Цікаво, як це зможуть відтворити наші пра-пра-онуки.

Українки активно взялися не просто вишивати гарні картини на радість собі і своїм близьким, а робити вишивки, які «працюють» !!! «Заробляють» гроші, «народжують» дітей, «роблять» вірними чоловіків, «притягують» любов і т.д. Дивно, як швидко і простодушно наші співгромадяни занурилися в те, про що не мають ні найменшого уявлення, тільки тому, що слово «фен-шуй» - модне, і тому, що хтось сказав знайомої їх знайомої або написав в мережі, що це допомагає".

Найдивовижніше у всебічній популяризації фен-шуйв Україні - це те, на чому саме заснована дана «наука». Головна мета фен-шуй - посилення енергії певної ділянки: рухаємо певним способом енергію Ци в потрібне місце і отримуємо необхідний результат, змінюючи своє Дао.

Ще можна зрозуміти ту частину населення нашої планети, у яких дана «наука» гармонійно вписується в їх історико-ідеологічне розвиток. Але у нас, в Україні !!? Важко зрозуміти, чому ми з радістю рухаємо по квартирі незрозумілу нам космічну енергію Ци, рівномірно розподіляємо Інь і Янь - і потім з абсолютно чистою совістю йдемо святити до церкви паску. Вчення про Ци взято з даосизму. Даосизм є державною релігією Китаю. Складно знайти хоч одного пріверженцадаосізма, буддизму чи індуїзму, що займається писанкарством, вішаючий будинку християнські ікони або прихильника канони Православ'я.

Фен-шуй також можна порівняти з заняттям магією. У магії за допомогою заклинань людина намагається підпорядкувати собі «певні сили», щоб виконати будь-які його вимоги. Ось так і фен-шуй намагається за допомогою певних ритуалів підпорядкувати собі цю «зовнішню силу». Він навіть в деякому сенсі нагороджує божественними ознаками предмети побуту або сам будинок.

Слід, звичайно, помітити, що сучасний фен Шуй - це чистого роду марновірство, яке було досить популяризувати певними людьми, щоб за допомогою сучасних маркетингових маніпуляцій, на основі магії, даосизму і простих дизайнерських рішень непогано заробляти, користуючись нашими слабкостями.

У будь-якому випадку фен Шуй - це далеко не найлегше заняття!

Народні історичні та етнічні традиції

Вишивка в усі часи була одним з найулюбленіших способів прикрашання одягу, а також різних речей домашнього побуту. Навіть повсякденний одяг українців об'єднувала в собі мистецтво крою, ткання, вишивки, аплікації, вибійки і плетенія.В далекій давнині основні орнаментальні мотиви відображали елементи символіки різних древніх культів. Протягом багатьох століть конкретний зміст символів на вишивках губився, залишалися традиції їх зображення. Згодом виникли різноманітні техніки вишивання, які завдяки стійкості традиції дійшли через століття до наших днів. Збереглися найбільш типові для тієї чи іншої території зразки орнаменту, які, можливо, були найбільш яскраві, технічні або високохудожні. Сучасні умільці бачать в колишньому спадщині безцінні ідеї для творчості. Чимдалі зростає в наш час інтерес до національного одягу багато в чому допомагає відродженню і вивчення наших давніх національних традицій.

Але, як то кажуть у поляків, «що занадто, то ми не здрово». Давні символи, зазначені в національних орнаментах, кого-то починають вабити самі по собі, враження від значимості самих цих символів беруть верх над їх естетичну цінність. Ми більше не приносимо людські жертви, які не поклоняємося сонця як божеству, дерева і тварини для нас теж вже давно просто дерева і тварини, а не духи предків. Тому було б розумно не морочити собі голову, намагаючись зрозуміти, що вишити, щоб хлопчик ріс сильніше, а дочка гарніше. Просити від вишитого листочка дуба або калини якоюсь особливою сили - маразм гірше фен-шуй. Обереги й амулети - спадщина багатовікового язичництва, яке ми вже давно переросли і ментально, і морально, і інтелектуально.

Щоб поважати і підтримувати національні традиції, не потрібно впадати в неосвіченість первісного ладу. Можна насолоджуватися зовнішньою красою візерунка, вміти його відтворити і знати історію його виникнення. Намагаючись знайти інформацію про якомусь певному елементі вишивки, ви безсумнівно торкнеться ту чи іншу частину нашої історії. Всі важливі історичні походи, дипломатичні здобутки, завоювання нас або наші давали унікальні вкраплення культур інших народів в нашу культуру, що завжди відображалося в народній творчості. З'являлися нові, невідомі квіти в орнаментах, несподівані поєднання відтінків, впліталися східні візерунки. А якщо знати всі значення і історію символів, зображених в орнаментах і візерунках, то можна навчитися «читати» цілі оповідання за старовинними бабусиними рушникам ...

придумуємо самі

Діти часто придумують собі свій власний світ і самі химерують в ньому різні «чудеса». Їм це можна пробачити, так як до певного віку світ для них незрозумілий і невідомий, це та ж казка, і грань між реальністю і уявним ще дуже тонка. Але, коли в свій «світ чудес» грають вже досить дорослі і освічені люди, це дивно! Відбувається це від небажання прийняти на себе відповідальність за рішення проблем, що налягли, а іноді навіть з-за нездорового самолюбства і бажання самому «творити» свій власний світ. Так з'являються дивні думки вишити саме цю вишивку 20 разів, щоб було щастя, вишити саме даний квітка, щоб бути коханою, і т.п. Або виникають дивні питання на форумах рукоділля: «Що буде, якщо я вишию кішку або їжачка?» Відповідь буває ще цікавіше: «Вишивайте кішку, мені дуже допомогло».

Як не смішно, але більша частина забобонів, пов'язаних з рукоділлям, - це просто вигадки окремих людей. Що змушує інших людей їх повторювати - загадка. Цікаво зауважити, що цими слабкостями користуються виробники різних наборів і схем для рукоділля: щоб на нас заробити, вони дають на тематичному форумі «качку» з інформацією про те, що певна схема певного виробника «допомогла» в окремому конкретному випадку. І все! весь форум уже обговорює, як він буде її вишивати, і незабаром хвалиться результатом. Тому, щоб на тобі не почали заробляти ще і психіатри, потрібно сміливо і вчасно визнати, що у тебе нічого життя не зміниться, навіть якщо ти вишиєш кактус!

Рукоділля завжди було справою шановним і шанованим через свою величезної трудомісткості, а також тому, що частіше за все вироби робилися для сім'ї, для рідних, в дар, тому заняття це вважалося справою благородною. Зараз це ще й досить дороге заняття, яке, до того ж, відбирає багато часу, а його у сучасної людини так завжди не вистачає. Тому, займаючись будь-яким видом рукоділля, потрібно менше витрачати час на побічні дії і не забивати голову всякою нісенітницею, а докласти всі свої зусилля, щоб робота вийшла акуратною, красивою і на радість нашим близьким.

«Закони підлості»

  • Для виконання одного-єдиного хрестика прекрасно підходить тільки що викинутий шматочок муліне.
  • Шукана схема знаходиться в самому останньому журналі, в який ви заглянете в її пошуку.
  • Як тільки ви припиніть пошуки загублених спеціальних ножиць для вишивання і відріже нитка першими попалися - тут же знайдуться спеціальні.
  • Поки ви зайняті справами сім'ї, на вас ніхто не звертає увагу, але ви будете потрібні всім відразу, як тільки займетеся вишиванням.
  • Фатальна помилка помічається після виконання половини роботи.
  • Де б на столі ні стояли келих з пивом, кружка з чаєм або склянка зеленки, вони будуть розлиті неодмінно на вишивку.
  • При вишиванні великої роботи з продажу обов'язково зникне надовго один-два кольори, необхідних вам.
  • Нитки потрібного кольору з'являться в продажу, як тільки ви скористаєтеся будь-якими іншими.
  • Набір, що лежав в магазині півроку, буде куплений за день до того, як ви накопітена нього гроші.
  • Відсутнього у вашій колекції кольору ниток потрібно всього 10-15 см.
  • Першим закінчується той колір, в достатній кількості якого ви були впевнені найбільше.
  • Втрачений будинку моток муліне потрібного кольору знаходиться відразу після того, як буде куплений його дублікат.
  • Нитки, заправленої в голку, не вистачить рівно на один хрестик.
  • Як тільки ви закінчите важкий і нудний бекстіч - тут же виявиться, що він виконаний не тим кольором.
  • Як тільки з'явиться натхнення і час на вишивку, обов'язково проявиться який-небудь Закон підлості!

Джерело: Фабрика вишивки

Або виникають дивні питання на форумах рукоділля: «Що буде, якщо я вишию кішку або їжачка?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: