Статьи

Як рунет відреагував на ідею оподаткування реклами в блогах

Блогери не розуміють, як можна відрізнити в блозі рекламу від рекламного контента. Тим більше, що блог - це особистий щоденник.



Ініціатива оподаткування реклами в блогах, висловлена віце-спікером Держдуми РФ Сергієм Залізняком, передбачувано викликала шквал критики з боку тих, кого вона безпосередньо може торкнутися.

Поправки в законодавство про рекламу щодо блогерів можуть торкнутися як прямий, так і прихованої реклами. Передбачається, що після внесення в законодавство відповідних поправок реклама в блогах буде з'являтися після укладення договорів. Законопроект буде внесений до Держдуми протягом 2013 року.

Відомий блогер Антон Носик зазначив, що для нього подібна пропозиція - не новина, при цьому підхід до оцінки факту реклами викликає безліч питань.

Блогери не розуміють, як можна відрізнити в блозі рекламу від рекламного контента

Антон Носик

«Депутат Железняк пропонує законодавчо прирівняти до реклами, абсолютно незалежно від того факту, що мова йде про констатацію особистої думки. Потім він хоче .. взяти ... якусь оцінку «доходу», який би сам він на моєму місці отримав за приховану рекламу, і поставити мені податок в 13% від цієї зі стелі взятої суми за кожен позитивний відгук. При цьому питання моєї вини в отриманні доходу, згідно із законопроектом, буде доручено вирішувати ... комп'ютерній програмі », - пише він в своєму блозі в ЖЖ.

На його думку, ця ідея не може бути реалізована суто технічно.

«Навіть якщо диво-софт, встановлений в ФНС, видасть на-гора URL-адреси 66,7 мільйонів постів (це 1% від бази записів« Яндекса »), де згадуються ті чи інші бренди, то навіть віддалено не існує ніякої теоретичної можливості , щоб по кожній з цих знахідок силами ФНС встановили б автора і викотили йому податкову претензію », - пояснює Антон Носик.

Він припустив, що всі записи, присвячені прочитаних книг, побаченим спектаклів і фільмів, все відгуки про нових музичних альбомах або web-сервісах можуть бути прирівняні до реклами.

Відомий фотоблогер Ілля Варламов відреагував на нововведення записом на своєї сторінці в Twitter:

Ілля Варламов

«Блогерів, які рекламують товари і послуги, змусять платити податок з цієї реклами. Блог Божени (мається на увазі журналіст Божена Ринська) доведеться взагалі закрити. Тепер вам ні кіно не можна порекомендувати, ні відгук про кафе написати ».

Загальний лейтмотив думок блогерів полягає в тому, що незрозуміло, як можна відрізнити в блозі рекламу від рекламного контента. Адже блог - це особистий щоденник, в якому інтернет-користувач може висловлювати власну думку про той чи інший бренд.

На думку іншого блогера, Олексія ТДТУ, «існує великий оборот тіньової реклами, з якої не сплачуються податки». Інша справа, що запропонований ними метод вирішення цієї проблеми виглядає досить дивно.

Алекс Екслер

«Найчастіше в блогах відомих користувачів з'являється так звана джинса - реклама, яку видають за власну думку», - пояснює він. За його словами, більшість топових блогерів не займаються «джинсою» і публікують рекламу тільки на правах реклами.

Спільнота рунета щире наїдається, що дана ініціатива так і залишиться "ще однією" ідеєю "регулювання Інтернету".

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: