Статьи

Блузка-селянка своїми руками

  1. Історія створення
  2. Переваги виробів в наш час
  3. форма блузки
  4. Переходимо до пошиття блузи
  5. Найпростіший варіант
  6. Блузка з єдиним бічним швом
  7. Виготовлення сукні "Панночка-селянка" зі спідницею "Сонце"
  8. Відеоматеріал

Поряд з екстраординарними, яскравими і буквально кричущими образами, юні панянки все більше шукають і ті варіанти одягу, які б більше акцентували ніжність і жіночність дівочої натури. Як показує практика, саме такі наряди дають можливість привернути до своєї персони більше чоловічої уваги і допитливих поглядів дівчат. Останнім часом почали набирати популярність сукні та блузи під назвою "Панночка-селянка". Такий фасон залишається актуальним вже кілька сотень років. Не дивно, адже такий предмет одягу підкреслює всі достоїнства фігури дівчини, роблячи її силует дуже струнким. Щороку дизайнери вдосконалюють його все більше, роблячи предмет одягу привабливіше, вишуканіші. У цій статті ми розповімо, як самостійно зшити плаття, як може виглядати блузка-селянка своїми руками, і дамо кілька порад щодо їх носінні. до змісту ↑

Історія створення

Вперше в історії таке плаття з'явилося в 18 столітті. Згадайте картини того часу: більшість панянок зображено в довгих і пишних сукнях. Уявіть, як би оригінально на їх фоні виглядала дівчина в скромному і простому політиці.

Тільки що придуманий в той час фасон сукні виявився найбільш комфортним, ніж наряди з корсетами і пишними подолами, внаслідок чого незабаром набрав велику кількість прихильниць, серед яких були і знатні дами. Як тільки таке вбрання увійшло в моду, жінки стали самі шити сукні-селянки з тонкої бавовняної тканини. Під одяг вони надягали кілька шарів нижньої білизни.

Перші фасони володіли такими якостями:

  • Предмет одягу акцентував увагу на талії дівчини.
  • Плечі жінок завжди були відкриті.
  • Рукава були досить пишними.
  • Спідниця була широкою. За рахунок цього фактора талія виділялася ще яскравіше.

Важливо! Дворянки, які звикли до розкоші, прикрашали свої сукні дорогими матеріалами: каменями, вишивками і дорогими нитками, щоб зайвий раз підкреслити свій статус.

до змісту ↑

Переваги виробів в наш час

В даний час зшита своїми руками блузка-селянка або плаття - це відмінне доповнення для літнього "лука":

  • Такий вид одягу ніколи не буде обмежувати природні рухи.
  • Також в ній не буде занадто жарко в задушливі літні будні.
  • Крім комфорту, подібні образи завжди додають дівчині жіночності і чарівності, постава стане набагато граціозніше, а хода - плавніше. Власницю наряду можна буде порівняти з лебедем.
  • Сучасні дизайнери пропонують нам грати з блузою або верхньою частиною сукні, пропонуючи безліч варіантів рукавів. Також вони розрізняють три види довжини Подолу: міні, міді та максі.

Що стосується того, як зшити блузку-селянку своїми руками, то виріб такого фасону є простим, якщо порівнювати з іншими видами подібного одягу. До того ж, виготовлення такого предмета одягу допоможе початківцям швеям набити руку.

до змісту ↑

форма блузки

Перед тим, як викроювати наше майбутнє виріб, необхідно зняти такі мірки:

  • Ширина плечей.
  • Обхват грудей.
  • Довжина виготовляється вироби. Її, як правило, потрібно вимірювати від пахви.
  • Обхват талії. Ця мірка необхідна для виготовлення будь-якої поясний деталі.
  • Обхват зап'ястя.
  • Ширина і довжина майбутнього рукава.

Для виготовлення викрійки, по якій надалі буде виготовлятися блузка-селянка своїми руками, буде потрібно дотримуватися такого алгоритму:

  1. Намалювати відрізок шириною ¾ від обхвату лінії грудей.
  2. З двох сторін відрізка провести вгору дві перпендикулярні лінії - довжина виробу з додаванням 15-20 см.
  3. Від верхніх кінців щойно намальованих відрізків відміряти всередину 11 см. Малювати такий відрізок потрібно під кутом 45 градусів, приблизна довжина буде - 15 см.
  4. Від проведених решт піднятися вгору на 10 см і закрити креслення горизонтальною лінією.

У підсумку виходить форма спинки.

Після цього потрібно буде накреслити викрійку рукава. Для цього також дотримуйтесь запропонованим порядком дій:

  1. Щоб обчислити верхню частину рукава, слід взяти мірку "ширина між плечей" і додати до неї ¼ цього числа. З тієї суми, яка вийшла, відняти суму ширини переду і ширини спинки. Число, що вийшло розділити на 2. Число, що вийшло - це верхня частина рукава. Намалюйте на папері цей відрізок.
  2. Провести перпендикуляр від кінця лінії на 10 см.
  3. Далі, як і в першому випадку, потрібно відступити вниз на 11 см і провести 15-сантиметровий відрізок під кутом 45 градусів.
  4. Від отриманих точок відміряти бажану довжину рукава.
до змісту ↑

Переходимо до пошиття блузи

Нижче будуть приведені два способи, як зшити блузку-селянку своїми руками різних фасонів. Обидва варіанти дуже прості - виготовити такий виріб не складе труднощів ні в однієї початкової швачки.

Найпростіший варіант

Даний фасон шиється дуже просто. Дівчині досить просто бути акуратною і володіти базовою технікою користування швейної машинки.

Важливо! Готовий виріб буде виглядати дуже дорого, але в той же час, ніжно і жіночно.

Отже, ось хід дій, яким вам належить слідувати: Отже, ось хід дій, яким вам належить слідувати:

  1. Намалювати на матеріалі дві прямокутні фігури 110 на 80 см, потім вирізати їх.
  2. Прошити по краях і обробити клапті оверлоком.
  3. З двох сторін по нижньому краю прямокутників відкласти по 25 см і відзначити ці точки. Далі намалювати перпендикулярні лінії вгору, їх довжина - 45 см. Розрізати матеріал по лініях. У результаті повинна вийти основа майбутньої блузи.
  4. Прошити і обробити оверлоком отримані шви рукава і боки.
  5. Для подальшого пошиття блузки-селянка своїми руками необхідно обробити горловину. Для цього потрібно підвернути край на 10 см, потім прошити його таким образів, щоб в подальшому утворилися дві кулиски для майбутніх гумок.
  6. При бажанні пришити по краю горловини тасьму і вставити гумки.
  7. Підвернути нижню частину виробу і рукава, за бажанням пришити мереживо і тасьму. Блузка виготовлена.

Важливо! Для того щоб завершити образ, можна самостійно виготовити до блузі ремінець або пояс.

Блузка з єдиним бічним швом

Такий фасон буде навіть трохи простіше попереднього в плані викроювання і виточок. Крім тканини, для його виготовлення виробу нам будуть потрібні наступні матеріали:

  • Мереживо шириною 10-15 см.
  • Вузька мереживна стрічка.

Перейдемо до виготовлення предмета одягу:

  1. Для того щоб викроїти виріб на полотні, потрібно намалювати прямокутник шириною 45 см і довжиною 130 см, потім вирізати його і скласти навпіл. Шов буде всього один, як і написано в назві пункту.
  2. З боків пройми потрібно промальовувати прямокутники (ширина - 30 см, довжина - 7 см), потім закруглити тканину по ним і викроїти.
  3. Для того щоб викроїти горловину, потрібно зробити попереду V-подібний виріз.
  4. Прошити бічний шов, потім ті, що на плечах. На завершення обробити оверлоком.
  5. Потім потрібно викроїти рукава. Для цього треба намалювати два прямокутника 60 на 65 см і обробити лінію пройми, потім так само скласти їх навпіл і прошити, після чого пришити до майбутньої блузі.
  6. По краях рукавів зробити куліси, пришивши смужку мережива і вдев гумку.
  7. Для завершення шиття блузки-селянки своїми руками потрібно обробити горловину. Для цього слід взяти раніше приготоване широку мереживну стрічку, прикласти її до горлового отвору і прошити на машинці, утворюючи складки.

Важливо! Для більшого посилення якості та естетичної складової можна обробити край вузької мереживний стрічкою.

до змісту ↑

Виготовлення сукні "Панночка-селянка" зі спідницею "Сонце"

  • Розрахувати витрачання тканини для Подолу-сонця можна запропонованим способом: Обхват талії ділити на 2п (п = 3.14).
  • Потім додати довжину подолу і припуски на шви.

Важливо! Кількість тканини завжди потрібно визначати правильно. Якщо спідниця не дуже довга - ширини полотна повинно вистачити. Ну а якщо раптом планується довжина міді або максі, швидше за все, потрібно буде викроювати два півкола через те, що розраховане кількість матеріалу буде сильно перевищувати ширину.

Для того щоб зшити самої плаття-селянку, потрібно строго дотримуватися такого алгоритму. Футболка завжди починають шити з ліфа:

  1. Для цього спочатку обробляють рукава, зібравши їх в нижній частині на гумку, яка в подальшому буде перебувати в виготовлених манжетах-кулісах.
  2. Для таких манжет потрібно підготувати спеціальну обробку, нарізавши для цього 7-сантиметрових косих смужок, стачать їх в одну стрічку, запрасувати по всій довжині і скласти її навпіл, а стачние шви потрібно буде разутюжіть.
  3. Який-небудь зріз стрічки потрібно буде змітати, а інший прітачать по нижніх краях рукавів.
  4. Передній і задній шов рукава сточують і обметують, утворюючи пропуск під майбутню гумку.
  5. Потім складають кулиску на дві частини по заутюженнимі лінії і прострочують по шву з'єднання з рукавом.
  6. Після цього ліф обметують по реглан і боковому зрізах.
  7. Кулиса у верхній частині ліфа шиється так само, як і кулиски на рукавах.
  8. Після повного виготовлення кулисок, вставляються гумки.

Важливо! Коли робота з ліфом буде закінчена, приміряйте його. Така процедура необхідна не тільки, щоб напевно скорегувати натяг вставлених резіночек, а й щоб показати для себе лінію, по якій буде пришивати спідниця.

Що стосується спідниці:

  1. Її сколюють разом з ліфом по мітках, які ви зробили тільки що.
  2. Потім спідницю вивертають задом на перед і "вкладають" в вивернутий на лицьову сторону ліф.
  3. Загалом, спідницю і ліф сколюють всього чотири рази: по серединним нотаток і швах з боків, після цього дві деталі сточують разом і прострочують - можна взяти гумову нитку.

Важливо! Після цього майже виготовлене плаття знову надягають на себе, остаточно вирівнюють його довжину і обробляють краю.

Після того, як дівчина сама пошила сукню-селянку, вона повинна звернути увагу на дрібні деталі і додати по закінченню роботи свого виробу оригінальності, пришивши якісь декоративні елементи.

Футболка готово!

до змісту ↑

Відеоматеріал

Зшите плаття або блуза-селянка своїми руками завжди додасть їх господаркам оригінальності і жіночності. У цій статті ми навчили самостійного пошиття одягу такого типу. Сподіваємося, тепер у вас більше впевненості в своїх силах, і у вас вже багато ідей, як вдосконалити наші базові моделі.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: