Статьи

Полиняли білі речі: що робити, як відбілити і відіпрати

  1. Способи відбілювання білих полинялих речей
  2. Гірчичний порошок
  3. Білизна та містять хлор відбілювачі
  4. Кисневі і оптичні відбілювачі
  5. марганцівка
  6. Нашатирний спирт
  7. Сода і перекис
  8. Сіль і лимонна кислота
  9. Борна кислота
  10. кип'ятіння

Практично у кожної молодої господині бувало таке, що святкова біла чоловікова   сорочка   раптом виявлялася в одному завантаженні з кольоровим яскравим білизною Практично у кожної молодої господині бувало таке, що святкова біла чоловікова сорочка раптом виявлялася в одному завантаженні з кольоровим яскравим білизною. Може бути, звичайно, такий відтінок вам особисто і сподобається більше, але чоловіка-то засмучувати не хочеться. Потрібно спробувати якось відбілити злиняти річ. До речі, від таких казусів при пранні не застраховані навіть досвідчені господині, тому поради, наведені в статті, будуть корисні абсолютно всім. Отже, полиняли білі речі - що робити?

Вобщем, щоб відбілити злиняти білу річ в домашніх умовах, необхідно час, бажання, підручні і спеціальні відбілюючі засоби під рукою. Важлива умова - почати вибілювати злиняти річ негайно, а не після того, як вона висохне. Чим більше часу пройде з тих пір, як фарба потрапила на білу або чорно-білу тканину, тим складніше буде її вивести.

У магазинах представлений великий асортимент відбілюючих засобів, але є хитрість, якими користувалися ще наші бабусі і ці домашні хитрощі теж дозволяють відбілити тканину, якщо полиняла біла річ при пранні. Напевно, в кожному будинку можна знайти компоненти для приготування домашніх відбілюючих засобів. Варіант з «народними рецептами» підійде тим людям, які категорично «проти» будь-якої хімії. У магазинах представлений великий асортимент відбілюючих засобів, але є хитрість, якими користувалися ще наші бабусі і ці домашні хитрощі теж дозволяють відбілити тканину, якщо полиняла біла річ при пранні

Способи відбілювання білих полинялих речей

Господарське мило

Наші люди застосовують господарське мило в багатьох сферах, часом навіть самим несподіваним чином. Це роками перевірений засіб наших мам і бабусь. Такий спосіб застосовується і працює ефективно тільки в тому випадку, якщо злиняти річ виготовлена ​​з натуральної тканини. Синтетику, на жаль, милом не врятувати. Так як відіпрати злиняти білу річ господарським милом ?

Одяг необхідно рясно натерти господарським милом і залишити на шість годин Одяг необхідно рясно натерти господарським милом і залишити на шість годин. Як і після зазначеного часу, річ потрібно ретельно прополоскати. Таким методом можна не тільки прибрати зайву фарбу з полинялий речі, але і вивести старі малопомітні плями. Дуже добре працює господарське мило, якщо після натирання, одяг викласти під промені яскравого літнього сонця. Ультрафіолет в поєднанні з господарським милом буквально творить чудеса.

До речі, такий же чудовий ефект спостерігається, якщо натерту господарським милом, а потім прополоскати одяг вивісити сушитися на вулицю на тріскучий мороз. Чудовий запах морозної свіжості і сліпуче білий колір речей обов'язково вразять господинь.

Ще один варіант, як відбілити полинялі білі речі: тканину потрібно рясно обробити господарським милом, а потім кип'ятити 30-60 хвилин. Як варіант - покладіть натерте мило в барабан пральної машини і простягає річ ще раз при високій температурі.

Гірчичний порошок

В гірчичному порошку рекомендують відбілювати вироби з шовку і вовни. З приводу жовтого кольору розчину можете не переживати - він не перейде на тканину. Відбілювання проходить так: в літрі води необхідно розчинити столову ложку гірчичного порошку. Даємо цієї рідини постояти близько години і зливаємо вийшла воду для прання. Якщо річ велика або вона не одна, то води потрібно більше. Що залишився після відстоювання порошок можна заливати кілька разів - до тих пір, поки не буде набрано потрібну кількість води для прання. У цій рідині потрібно звичайним способом випрати полинялі речі. В гірчичному порошку рекомендують відбілювати вироби з шовку і вовни

Білизна та містять хлор відбілювачі

Відповідаючи на питання, що робити, якщо білі речі полиняли, потрібно відзначити, що якщо для кольорових речей білизна - це головний ворог, то білому одязі вона, як правило, не шкодить. Чому - як правило? Так, тому що повністю синтетична тканина може пожовтіти під впливом хлорвмісних відбілювачів. Деякі радять наносити білизну прямо на мокрий одяг, але більшість все ж схиляється до способу розведення білизни у воді і подальшого замочування в цій рідині речей. Концентрацію слід вибирати в залежності від інтенсивності фарбування виробів. Замочену в білизні одяг не можна залишати без нагляду, адже хлор при занадто тривалому впливі може пропалити тканину до дірок. Відповідаючи на питання, що робити, якщо білі речі полиняли, потрібно відзначити, що якщо для кольорових речей білизна - це головний ворог, то білому одязі вона, як правило, не шкодить

Кисневі і оптичні відбілювачі

Останнім часом ці види відбілювачів займає лідируючі позиції на ринку. Хоча кисневі відбілювачі і коштують не так вже дешево, вони не викликають ніяких неприємних реакцій у людського організму. Також вони не псують структуру тканин, підходять для синтетики і дитячого одягу .

Оптичні відбілювачі роблять речі білосніжними, завдяки осілим на тканини частинкам, які візуально роблять її світліше. Якщо тканину забарвилася незначно, то можна спробувати прибрати відтінок за допомогою таких засобів.

марганцівка

Не всі про це знають, але марганець здатний вибілювати тканину. Але, якщо полиняла біла річ, як звести плями на ній за допомогою речовини рожевого кольору? Для цього у відрі гарячої води потрібно зробити слабкий розчин марганцівки. Обов'язково туди додають пральний порошок або стружку господарського мила. В отриману рідину на 2-3 години опускаються полинялі речі. Зверху ємність потрібно щільно накрити поліетиленовим пакетом або кришкою. Після всіх цих реанімаційних заходів білизна потрібно ретельно прополоскати. Воно буде знову радувати вас своїм сліпуче білим кольором.

Нашатирний спирт

Коли раптово біла річ пофарбувалася при пранні - що робити ще і як її відновити? Пару столових ложок нашатирного спирту розводять в 10 л води. У розчин занурюються речі і ємність з ними ставиться на вогонь. Необхідно довести це «вариво» до кипіння три рази, вимикаючи конфорку щоразу після закипання. Запах, звичайно, в квартирі буде далеко не приємний, але бездоганна білосніжність речей цього варто. Після такої прання одяг гарненько прополіскують і сушать.

Сода і перекис

Якщо полиняли білі речі - як повернути колір за допомогою підручних засобів? Спосіб такий: Наберіть в пластикову ємність близько 2 л води. Її температура повинна бути близько 30-40 градусів. Якщо «масштаби лиха» занадто великі, то температуру для посилення ефекту можна підняти до 70 градусів. У воду вливають 1 ч. Л. перекису водню. Сюди ж можна додати ще 1 ч. Л. кальцинованої соди. Всипати і влиті компоненти повинні повністю розчинитися. Річ, що підлягає відбілюванню, занурюється в приготовану рідину. Її час від часу потрібно перевертати для рівномірного відбілювання. Вся процедура триває не більше 15 хвилин. Після відбілювання одяг ретельно кілька разів прополіскують. До речі, соду можна окремо додати в барабан пральної машини при повторній пранні.

Сіль і лимонна кислота

Для відновлення полинялий тканини використовують таку суміш: 1 ст. л. натертого мила, половина ст. л. крупної солі, 1 ст. л. лимонної кислоти (лимонного соку), 1 ст. л. крохмалю . Цю кашку потрібно нанести на плями з виворітного боку і залишити на ніч для впливу. Трохи оцту додають в воду для прання виробів з в'їдаються старими плямами.

Борна кислота

Стійкі до руйнування тканини можна відбілити таким методом: на 10 літрів води береться 2 ст. л. борної кислоти і в цьому розчині замочують речі перед повторною пранням на 1 годину. Після цього вони зазвичай стираються в пральній машині. Так можна привести в порядок білі шкарпетки , трикотажні майки , Простирадла, скатертини і носові хустки.

кип'ятіння

Кип'ятінням можна домогтися відходу небажаної забарвлення не тільки з білого білизни, але і зі світлого кольорового. Можна це зробити по-старому - кип'ятити білизну в тазу або відрі близько години. А можна просто завантажити речі в пральну машину і поставити режим «кип'ятіння» або вибрати максимальну температуру.

Корисні поради тим, хто відбілює полинялі речі

Отже, полиняли білі речі - що робити?
Чому - як правило?
Але, якщо полиняла біла річ, як звести плями на ній за допомогою речовини рожевого кольору?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: